Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dysmaturitas (méhen belüli magzati sorvadás) fórum

Dysmaturitas (méhen belüli magzati sorvadás) (beszélgetős fórum)


8. 612c4ee548 (válaszként erre: 7. - Gerna)
2009. okt. 31. 09:15
köszönöm, hogy szorítottál nekem. Végülis hát az eltérés 21 nap volt szülés előtt 1 nappal, de az orvosok azt mondták nem császároznak meg.okt.12-én hajnalban megszültem. A magzatvíz zöld volt, mert bele volt kakilva, a köldögzsinor a nyakán volt,nekem méhnyakrepedésem volt, mert erősen és rosszkor toltam. Nehéz szülésem volt.A baba sűrű vérrel született, ezért 3 napig vérhígító infúzióra tették a koraszülött csecsemő osztályon.2780grammal,56 cm-rel született.Amióta itthon vagyunk a baba csak bömböl, nehezen áll át a földi létre. Hasfájós, tekereg, nyugtalan, nem alszik.Anyám ide kellett költözzön, mert ez egy többemberes baba.nagyon várom, hogy javuljon a helyzet. Nem aggódom, mert így is szépen gyarapszik, már 3 kg fölött van! Örülök a babának! Azt üzenem mindenkinek, hogy amiért kicsi a baba, attól még nem biztos, hogy beteg!!
7. gerna (válaszként erre: 6. - 612c4ee548)
2009. szept. 25. 06:16

Ne búsulj, ne izgulj, mert az nem használ. Kérdezd az orvost... ami ilyenkor történni szokott, az a császármetszés: mivel ezeknél a babáknál jobban biztosított a "kinti" fejlődés, mint odabent. Persze az sem mindegy, hogy milyen kórházban, én annak idején az OTKI-ban voltam éppen a PIC-centrum miatt.

Ha tényleg fennáll a dysmaturitas, akkor ne akard "kivárni az idejét" és ne ragaszkodj a természetes szüléshez.

Szorítok, és írj mi a helyzet!

2009. szept. 24. 20:10

Sziasztok!

Több orvos véleményét kikérve úgy döntöttem, hogy kockázatok és nem kezdem el injekciózni magam, hanem szintén orvosi javaslatra több folsavat szedek. Tudjátok úgy jött elő nálam ez a dolog, hogy 13 hetesen már rettentő ödémás volt az egész testem, főleg a lábam. Ezért volt a trombózis vizsgált plussz azért, mert a magzat állandóan hol le volt maradva, hol nagyon le volt maradva a fejlődésben annak ellenére, hogy szépen táplálkozom, vitamint is eszek és a flowmetria és minden más átlagosnak, normálisnak mondható.

A 31 hetes uh-n, ami 08. 12-én volt 5 nap eltérés volt a terhességi korom és a biometriai( mért adatok)értékek között. A nő megnyugtatott, hogy ez még teljesen normális és én nagyon meg is nyugodtam, mert korábban sokkal nagyobb volt az eltérés. Így arra gondoltam a terhesség előrehaladtával a baba minden lemaradását be fogja hozni. Sajnos azonban ezt a következtetésemet egy vonallal áthúzta a sors. Ma

ismét voltam Uh-n, az utolsó ? (. . ? nálam nem biztos . . . )nagy uh-n, és itt sajnos a lemaradás a terhességi korom és a mért adatok között 17 nap.

Itt már a szonográfus ráírta, hogy dysmaturitás gyanúja áll fen. Közben had kanyarodjak vissza a trombózishajlamomra. A kisujjam sarkában egy apró erecskevégződésből szinte vadhússá lett kinövéssel a sebészethez kellett forduljak, ahol pontosan nem tudták diagnosztizálni, hogy mi az. Hogy tényleg egy ér-e, vagy egy szemölcs. Ezzel kapcsolatban számomra csak az a gyanús, hogy a vérzés, szinte orvos által sem volt csillapítható, annak ellenére, hogy a trombocita értékem jó volt még 1 hónapja. Nem tudom mi lehetett. Lehet, hogy egy ér, mert ömlött belőle a vér, naponta többször is kifakadt és elállítani se tudtam szinte.

Erről holnap kikérem a magánorvos véleményét, mert lehet, hogy kapcsolatban áll a trombózishajlamommal. Ami azonban nagyon aggaszt az a magzatom állapota. Nagyon féltem őt, ugyanis, én 2 abortuszon és két vetélésen ( a 2 baba 16 hetesen meghalt)is átestem, és végre ezt a babát már szeretném megszülni és felnevelni.

Most így 3 héttel a szülés előtt megint van okom az aggodalomra, annak ellenére is hogy minden tőlem telhetőt megteszek, hogy természetes szüléssel egészséges babát hozhassak a világra.

Köszönöm, hogy meghallgattatok, jó volt kiírni magamból. Szorítsatok nekem! Köszi! Mindenkinek jó babavárást kívánok!

5. LoLiNa (válaszként erre: 3. - Gerna)
2007. dec. 24. 05:42
akkor én nem tudom mi t olvastam, lehet keverem valamivel :o
4. lecso* (válaszként erre: 3. - Gerna)
2007. dec. 23. 14:27

szia!


Tegnap voltunk 4d-es Uh-n is!Mindent rendben találét a dokinő.A méhlepény 0 stádiumú,szép.Fertőzésnek semmi nyoma a babánál.

fejkörfogata alapján 28

4,combcsont 29+2 ,haskörfogat alapján 30+4 hetes a babóka/terhesség.Egyébként 30+3 az eddig számolt ideje.

Most volt/van vesemdenece gyulladásom,E.Coli baktérium okozta.A nőgyógyász azt mondta előfordulhat ,hogy esetleg azért nem növekszik a babóka megszokott ütemben.Kb 2 hetes lemaradás van a kórházi Uh szerint.(ott írta a UH-s doki a papírra:Dysmaturitas)A 4D-s egy kicsit többnek mutatja,de azért itt is van egy pici lemaradás.

2 hetente UH-ra kell menni.Nézik hogyan fejlődik a babóka.Remélem tiszta szívemből,hogy tényleg csak a baci miatt van!

3. gerna (válaszként erre: 2. - LoLiNa)
2007. dec. 22. 07:52

A dysmaturitásnál nem egy testrész hal el, hanem általánosan lelassul a magzat fejlődése. Valószínűleg méhlepény-rendellenesség okozza. UH-n lehet felfedezni, ezt gyakran ismétlik.


Nekem a 3. gyereknél volt ilyen, végülis az lett, hogy a 8. hónapban császármetszéssel világra hozták, mivel odabent "visszafelé" fejlődött.

2007. dec. 22. 06:07

csak olvastam erről, ritka. ha rátekeredi valamelyik testrészre a köldökzsinór és azt elszorítja, akkor lesz. meg talán a dohányzás is.

nem tudom pontosan.

2007. dec. 21. 12:15

sziasztok!


Szeretném azon anyukák segítségét,véleményét kérni akiknél a terhességük során fennállt ill. fennáll!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook