Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Dryvit szigetelés mennyivel csökkent(het)i a rezsit? fórum

Dryvit szigetelés mennyivel csökkent(het)i a rezsit? (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 27. 15:15
Csak az álmennyezetnél engem annyira zavar, hogy ott az az üres légréteg, ahova bármi befészkelheti magát (bogár, egér...). Mert a fűtéscsövek például az álmennyezet fölé esnének. :S De amúgy szerintem megcsináljuk, amúgy is festés előtt állunk, így némileg megkönnyítjük a festési munkát is... 3,2at festeni nem a legegyszerűbb...
5. sleepin (válaszként erre: 4. - Zoli011)
2011. febr. 25. 14:54

Ablakok termok, nem mind műanyag, az utcafrontiak fa termok, tehát ez oké. Sajnos alulról jön a víz hozzánk. De ez még nem is vészes, mert jó minőségű festékkel még kezelhető (nem a legmakacsabb változat). A szigetelésen viszont mindenképpen el kell gondolkodnunk. 8-10 cm alatt nem érdemes? (Mondjuk úgy terveztem, hogy ha ráköltök akkor már nem azon spórolok)


Köszönöm a sgítséget!

2011. febr. 25. 09:10

A falak vizesedését meg lehet nézni egy kb mobiltelefon nagyságú műszerrel, megszüntetésére több technológia is létezik.

Utána a nyílászárók cseréje is felmerülhet, vagy utólagos hőszigetelése ( ablakhézagokba gumicsík, ablakkeretbe thermoüveg berakása a régi szimpla helyett).

Ha fölöttetek padlás van és nem lakó, akkor a födémet lehet szigetelni.


A falak 8-10 cm-es szigetelésével és az ablakok utólagos szigetelésével rokonaimnál bő 1/3-ával csökkent a gázfogyasztás.

2011. febr. 24. 23:04
A vízes fallal kapcsolatban már fórum, ott olvashatsz hasznos infokat. A külső szigetelés jó, nekünk a fogyasztásunk évek óta nem változik. Esetleg még tanácsolhatom az álmennyezetet is, azzal is lehet csökkenteni a fogyasztást.
2011. febr. 24. 22:14
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy vajon mennyire éri meg a dryvit szigetelés, mennyivel csökkentketi a gázszámlát. Nálunk sajnos elég magas a belmagasság (3,20), nincsen dryvit szigetelés, csak egy hőtartós vakolat, de jó lenne ha a gázszámlát kicsit lejjebb tudnánk tornázni. Olyanok írjanak, akiknek tapasztalata van!!! Ja és még pluszban pár fal vizesedik is. :S
2011. febr. 24. 22:11
Dryvit szigetelés mennyivel csökkent(het)i a rezsit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook