Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Drága élelmiszerek fórum

Drága élelmiszerek (beszélgetős fórum)


91. Icuska538 (válaszként erre: 90. - 55Judit)
2022. dec. 18. 09:49
Nagyon tévedsz de nem haragudtam meg. Annyi ember van körülöttem. Amennyit te nem is ismersz. Nem vagyok lenn. Ezt kikérem magamnak. 🤢Egyszerűen annyit irtam hogy undok dolgokat irsz, amik azért irreálisak.Ennyi!Csak páran még lennének ennyire fenn (175cm magasan 😃.) Ismeretségemben van sokféle stílus de sértődés miatt sosincs problem.A te tudálékosságodhoz viszont nagyon lenn vagyok tény és való! Be kell látnom. 👋🍀🌲🌤️
90. 55Judit (válaszként erre: 88. - Icuska538)
2022. dec. 18. 09:37

"Nem tudom hogy ritka hozzászólásaimmal miért mindig hasonló választ kapok."

Miért zavar téged ha mindenki abban a stílusban válaszok neked, ahogy te írtál neki? Ha zavar, nem kéne kipróbálni olyan stílusban fogalmazni, amilyenben te is szívesen olvasnád a választ?


A másik dolog: Ha megmondod valakinek hogy mit tegyen vagy mit ne, azzal lehúzod. Oda ahol te vagy. És akkor ő is ugyanazt csinálja mint te. De látom, ez már feltűnt. Ha változást szeretnél, változnod kell és nem megsértődni.🙂

2022. dec. 18. 09:31

Van akit pl. az is érdekel, mi az ami hozzájárul a demencia kialakulásához, [link] és van akit nem.

Számtalan betegség megjelenésén legtöbben kezüket széttárva mondják, hogy nem tehetnek róla. Ez a sors keze, genetika, és minden más, amire kényelmes ráfogni, esetleg másokat hibáztatni. Olvasni? Azt már nem! De hogy legalább megfontolja mit rak be a szájába, arról sem lehet szó. Elég ha finom, és olcsó.

Igen, az életet tápláló élelmiszerek drágák. Nálam pl. ezért van az, hogy már minden mást el kell hanyagolnom ami pénzbe kerül.

88. Icuska538 (válaszként erre: 87. - 55Judit)
2022. dec. 18. 09:29
Köszönöm a kioktatást! Soha semmit nem szoktam olvasni és életemben sem olvastam. Úgy döntöttem már nem is fogok.Egészségem viszont érdekel magam módján. Próbálok normális módban élni. Az ilyen válaszok miatt nem irok ide csak ritkán. Nem tudom hogy ritka hozzászólásaimmal miért mindig hasonló választ kapok. Létezik hogy semmit nem teszek jól? Igy maradok magamba. De olyan gusztustalan dolgot irtál ami létezhetetlen. Ez~rt irtsm. Bocs. 🌲🌲🌲🌲🌲🍀🍀🙏
87. 55Judit (válaszként erre: 86. - Liliom10)
2022. dec. 18. 09:14

Köszönöm Liliom!


Kb, 22-23 éve szerezte meg fiam munka mellett a kereskedelmi technikusit. Internet híján tőle értesültem először a tanultak alapján hogy dolgozzák fel nagyüzemben a húsokat, hogy készülnek a felvágottak, ételízesítők, miben mi van valójában. Ehhez az időhöz köthető hogy azóta nem veszek felvágottakat, vegetát, leveskockát és társaikat.


Érdekel a téma, amit tudok a két könyv tartalmából a netről tanultam. Tudom hogy lenne még mit, rengeteget olvasok. Tegnap is vér vörös volt már a szemem estére, és most is mintha homokkal lenne tele a monitor bámulástól.

A két könyv nagyon hasznos lehet, és sajnálom hogy könyvet már jó ide nem tudok venni. De a mostani ismereteim alapján is eléggé gondban vagyok hogy mit kéne enni.


A kis kertem nem ad annyit amennyi kielégítené az igényeimet, de ezért a kevésért is végtelen hálás vagyok a sorsnak, és hogy még tudom művelni azért is.


Icuska!

Te pedig amiért megmondod hogy én mit ne csináljak, cserébe én is megmondom neked hogy olvassál, okosodjál amennyiben érdekel az egészséged. Mert hidd el, rajtad kívül ez senkit nem érdekel. Ha még téged se, akkor bajban vagy!

A valóságot nem a szőnyeg alá seperjük, hanem hozzuk a felszínre, és aki ebből tanulni képes, az legyen hálás!

86. liliom10 (válaszként erre: 85. - Liliom10)
2022. dec. 17. 19:23

És ez a másik könyv, amit el kellene olvasni :

" A leves hazudik "

[link]

85. liliom10 (válaszként erre: 84. - Icuska538)
2022. dec. 17. 19:19

Ajánlom mindenki figyelmébe ezt a könyvet :

" Halál a konyhában"

[link]

Görgess le, van pár idézet is.

84. Icuska538 (válaszként erre: 58. - 55Judit)
2022. dec. 17. 17:49
Jujj Judit! Azért ennyire ne irj már undoritó dolgokat. Valahol csak vannak valami szabályok arra mit hogyan lehetelőállitani.
83. dfc04c70e4 (válaszként erre: 80. - 55Judit)
2022. dec. 17. 17:33

Milyen okosak a tehenek. 🙂


🐮 🐮 🐮 🐮 🐮 🐮 🐮 🐮 🐮 🐮 🐮 🐮 🐮 🐮 🐮 🐮

82. globus (válaszként erre: 81. - Nemer Eszti)
2022. dec. 17. 16:27
Nálunk másfél liter házi tej 600 Ft. Éppen most fizettem.
2022. dec. 17. 16:23

A drágák az élelmiszerek, a legkifizetődőbb, ha az alapanyagokból otthon csinálunk meg mindent, amit tudunk.


Amire rá van írva a boltokban, hogy tej, az nem tej!

A legtöbben tehenet tartani nem tudunk, de pl. én a piacon tudok venni állattartótól nyers tejet. 1 liter 280 Ft. Tudok csinálni belőle joghurtot és tejfölt. A túró és sajtkészítésig még nem jutottam el. Rajta vagyok az ügyön, mert a bolti termékek drágák és nem jó minőségűek.

A kenyeret, a tésztát magam készítem.

80. 55Judit (válaszként erre: 78. - Tumbo2)
2022. dec. 17. 15:52

Most eszembe juttattad:

Gyerek koromban ment a gulyás reggelente végig a falun. Kolompolt. A házaktól a teheneket ki se kellett hajtani, csak nyitották a kaput nagyapámék, és a tehén csatlakozott a csordához. Mentek a rétre legelni. Estefelé jött a csorda hazafelé, minden tehén tudta hogy ő hol lakik, és amikor kellett, kivált a csordából és hazament. Azok a szép idők és finom tejek!

79. Babi11 (válaszként erre: 72. - Józsibirka)
2022. dec. 17. 14:39
3400.kg
78. tumbo2 (válaszként erre: 55. - 55Judit)
2022. dec. 17. 14:32
mint minden állatét.olyan tej,már nincs is,mint akikor a réten legeltek.mi már un.tejelőtáppal etettük.nem tudom olvastad -e a tiszta nő c.könyvet.ott is a gazda legeltette ,de valami keserű növény elterjedt a réten.szépen végigmentek rajta,és kigyomlálták.
77. ,zumba (válaszként erre: 73. - Józsibirka)
2022. dec. 17. 11:54
Az igen!
76. tumbo2 (válaszként erre: 73. - Józsibirka)
2022. dec. 17. 10:55
akkor jó a szemed.az apám barátja vadász volt.hozott vadkacsát,fácánt,én főztem,tán 13 éves voltam.ja kocsonyát főztem,vadast,az anyám utált főzni.bár szerencsések voltunk,a gyárból fillérekért kaptuk a kaját.
75. tumbo2 (válaszként erre: 72. - Józsibirka)
2022. dec. 17. 10:49
nem tudom megmondani,egy hónapja vettem.hozzá lesz petrezselymes krumpli,párolt vörös káposzta,
74. 55Judit (válaszként erre: 71. - Liliom10)
2022. dec. 17. 10:43
Nem tudom, mert nem próbálgattam végig az összeset. Szeretem, megszoktam, ezért ragaszkodom hozzá.
2022. dec. 17. 10:40

Tegnap lőttem 3 vadkacsekot,!


Már hűtőben vannak!

2022. dec. 17. 10:38
Kacsacomb mennyi nálatok?
71. liliom10 (válaszként erre: 70. - 55Judit)
2022. dec. 17. 10:37
A Benefitt miért jobb a többinél ?
70. 55Judit (válaszként erre: 69. - Liliom10)
2022. dec. 17. 10:34
Akkor jól jártál vele. Azt a fajtát amiről írtam, se bio boltban, se webes áruházban nem kapom meg ezren alul.
69. liliom10 (válaszként erre: 65. - 55Judit)
2022. dec. 17. 10:29

Megnéztem a blokkot, az aprószemű zabpehely 349 Ft volt fél kg. (LIDL)

A müzlibe naponta 3 púpos evőkanál megy naponta, ( 2X3, mert a férjem tálkájába is). Ott meglágyulhat... :) Van, hogy BIO-t veszek, de már ritkábban, mert horror árak vannak. Csak ájuldozom a pénztárnál : " Mit vettem ennyiért ?"

68. Napsugár8 (válaszként erre: 46. - Papesz)
2022. dec. 17. 07:59

A tk. kenyeret már több mint 3 éve magam sütöm, pár nappal ezelőtt próbáltam először sajtot készíteni. Ezek után arra sem költök.


Új taktikát vezettem be: nem azt vásárolok, amire ráéhezek, hanem azt főzök, amit korábban akciósban vásároltam, és a fagyóban lapul.

Vagyis: mi van a fagyóban, és abból mi mindent lehet készíteni.

2022. dec. 17. 07:54

[link]


Ez pedig az indiai paneer sajt, állítólag száraz fajta, könnyű reszelni. Egy próbát ez is megér.

2022. dec. 17. 07:51

[link]


Ezt a sajtot csináltam meg a napokban próbaként 1 liter 2,8-as tejből és 2 dl 20 %-os Farmer tejfölből lett 35 dkg túróm. Drága helyen vettem a hozzávalókat, mégis csak 4000/kg áron jött össze. A minősége jobb lett, mint a legszárazabb trapista. Egy próbát bárkinek megér, egyszerű megcsinálni.

65. 55Judit (válaszként erre: 64. - Liliom10)
2022. dec. 17. 07:41
Tudom olcsóbb is van, de én a Benefitt lágy aprószeműt szoktam venni. Ez pedig picivel ezren felül van. Most néztem meg, mikor vettem még ezer volt. Ahogy szegényedünk, majd apránként lejjebb adjuk az igényeket.
64. liliom10 (válaszként erre: 51. - 55Judit)
2022. dec. 16. 21:15
Nálunk olcsóbban is lehet zabpelyhet kapni. Talán a TESCO-ban találtam a legolcsóbbat, fél kg 300 Ft körül van, de a LIDL-ben is vettem tegnap 2Xfél kilót, az se volt 1000 Ft.
63. globus (válaszként erre: 60. - 55Judit)
2022. dec. 16. 21:14
Előtte egy üres kávé 🙂
62. liliom10 (válaszként erre: 53. - 55Judit)
2022. dec. 16. 21:12

Tegnap én is vettem ebből az almából több, mint 5 kg-ot. Nem számoltam meg, de 1 hónapig nem lesz elég, mert napi 3 fogy nálunk. Talán vissza kéne még mennem ! :)

Vettem 900 g-os virágmézet is 2400 Ft-ért ! Abból is több kéne, mert napi 2-3 kanálnyi elfogy.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook