Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dr. Lenkei féle vitaminokat hol tudom beszerezni? fórum

Dr. Lenkei féle vitaminokat hol tudom beszerezni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. nov. 6. 18:27

Jó ég! Sok az ész!

Én sem ízt írtam anno, hogy C-vitamin kő keletkezik a vesében! Hanem azt, hogy a nagy mennyiség elősegíti a kiválást.

Amúgy lehet itt a neten szörfölgetni, és "okos" dolgokat összeolvasni, itt mindenki azt ír, amit akar, a képernyő elbírja. Főként ha még azt is hozzátesszük, hgy "amerikai tudósok által forradalmi felfedezés".

Azért mert a net azt írja, hogy nem halt bele senki vitamintúladagolásba? Lehet, hogy konkrétan nem. Csak épp éveket, évtizedeket vesz el az életedből, és nem tudod mitől vagy nyavalyás...

Olvass utána rendes irodalomban, ne a neten!

33. 34c48a3825 (válaszként erre: 25. - Pan Dóra)
2012. ápr. 19. 08:52

Azt szedsz, amit akarsz, mint mindenki. De ezek messze nem a legolcsóbb étrendkiegészítők, sőt, túl vannak árazva :))


A töredékéért megkapod ugyanezt egy csomó helyen úgy,hogy azoknak GMP minősítésük van, azaz ellenőrzik folyamatosan, hogy tényleg az van-e benne, ami rá van írva.


Ezek a lenkei-félék a közelében sincsenek sem árban, sem ellenőrzött minőségben. Én nem hagynám magam ennyire lehúzni tízezrekre.


(Nem írok termékeket, nem akarok reklámozni semmit.)

32. 5bfba16667 (válaszként erre: 28. - Pan Dóra)
2012. ápr. 18. 22:10
A gyógyszerekbe nem is kevesen halnak bele, ezt természetesen mindenki tudja. Viszont, hogy vitamin túladagolásba bele lehet-e halni, ez volt a nagy kérdés. Vagyis hogy rossz feltevés, hogy NEM.
31. f64f0d9a69 (válaszként erre: 26. - Eandi78)
2012. ápr. 18. 21:07

Megnéztem ezt a vitamint,teljesen igazad van, ilyen sok vasat pl. hosszú távon nem jó szedni.

Nem Lenkei vitaminokat használok, de az biztos, én az egészségemet kaptam vissza.

Hosszú hatású C vitamin nem okoz panaszt. Ha göthös vagyok én is 2-3 ezer mg-ot szedek.

30. f64f0d9a69 (válaszként erre: 14. - Porcica)
2012. ápr. 18. 21:01

"Ezen kívül az egy nagy tévhit, hogy a vízben oldódó vitaminokat nem lehet túladagolni! A C-vitamin pl. a vesében okoz lerakódást"

A vízben oldódó vitaminok rövid idő alatt kiürülnek.

[link]

Vesekövet okoz-e a C-vitamin?

Nem. A vesekövek kalcium-oxalát, húgysav- vagy struvit kövek lehetnek. C-vitamin kövek nincsenek. A vesekő kialakulásának egyik oka a vesetestecskék gyulladása (glomerulonephritis) vagy a vesemedence

gyulladás. A C-vitamin nem árt, hanem véd a gyulladások ellen. A vesekő legfőbb oka az alacsony vízfogyasztás

29. Tücke (válaszként erre: 25. - Pan Dóra)
2012. ápr. 18. 17:34
hát ha már értendkiegészítő maradok a jó öreg és jól bevállt Scitec termék családnál..
28. Pan Dóra (válaszként erre: 27. - 5bfba16667)
2012. ápr. 18. 15:53

A gyógyszereknek is van mellékhatása, a legfontosabbat azonban nem írják a betegtájékoztatóra. Ez pedig a következő: "végső soron halál".

És ebbe évente nagyon sokan belehalnak... :(

27. 5bfba16667 (válaszként erre: 24. - Pan Dóra)
2012. ápr. 17. 21:56
Dede, már meghalt, viszont az utóbbi 20 évben elviekben tényleg senki. Persze lehet, hogy ez sem igaz.
2012. ápr. 17. 21:37

Nem rossz vitaminok, de napi szinten nem szedném. Továbbá maradok a gyógyszertárban kapható vitaminoknál. Multivitaminban 18mg vas van. 3 hónapig ittam ilyen mennyiségben pezsgőtablettát, orvos nem írt vastablettát. Vashiányos vérszegényből vastöbbletes lettem. Azóta vigyázok a vitaminokkal. C vitamin is csak akkor ha beteg vagyok, akkor is max. 500mg. Ez évente kb. 5 nap. Sportolok ezért kalcium+magnézium kell.

Táplálékkal meg nem tudom mennyi vitamin jut be.

25. Pan Dóra (válaszként erre: 10. - Kangaroo Island)
2012. ápr. 17. 20:47

A Lenkei vitaminok a legolcsóbb étrendkiegészítők. És azzal, hogy valaki ezt fogyasztja, még nem kell azonosulnia a nézeteivel.


A fórumindítónak: neten és telefonon is lehet rendelni, és a neten annak is utána lehet nézni, hogy melyik városokban vannak üzleteik.

24. Pan Dóra (válaszként erre: 9. - Porcica)
2012. ápr. 17. 20:41
vitamin túladagolásban még nem halt meg senki :)
23. Tücke
2012. ápr. 17. 19:02
most nézem jól megírtam hülye telefon....
2012. ápr. 17. 17:48
Köszi mindenkinek!
21. Tücke (válaszként erre: 11. - Wiki76)
2012. ápr. 17. 14:18
Ha mindez a piacra a boszoknyas paraszt nenihez hidd el az ő dolgaiban annyi a vitamin amennyinek lennie kell
2012. ápr. 17. 13:08
na ezt jól meg írtam! :D....lényeg patikai szelektívben a helye! én nem vettem szerencsére de jól el feledkeztem róla :)
2012. ápr. 17. 13:07
!!!!!!!!nem szedem....sőt ki majd le vissza patikába a gyógyzser szelektívbe!semmisítsék meg!
18. Porcica (válaszként erre: 17. - Wiki76)
2012. ápr. 17. 09:12

Sajnállak, hogy azt gondolod csak az az igazság, amit te jónak gondolsz.

Vannak akik dohányoznak, meg isznak 98 éves korukig, mégsem halnak bele... szervezetfüggő, egyéni dolog.


Ettől még a tény tény marad! A vitaminok túladagolhatók, függetlenül attól, hogy vízben,vagy zsírban oldódnak e. Inkább javasolnám az arany középutat, és az egészséges tplálkozást! Ja meg mellette a mozgást, ugyanis az segíti a szervezet anyagármalását, és a vitaminok beépülését.


Amúgy nem szoktam senkit ledrágázni, aki nem áll kapásból arrogánsan a véleményemhez!


További egészséges életet!

17. wiki76
2012. ápr. 17. 09:03

Nem érdelek sem Lenkei sem a vallása.

Porcica kérlek nem drágázz.Gratulálok hogy cikkíró és kertészmérnök vagy.Pont ezért kellene tudnod miről beszélek.

16. wiki76
2012. ápr. 17. 08:56

Szent-Györgyi Albert 8-10 grammot szedett 93 éves koráig.

Nem akarok vitázni ezen.Saját tapasztalatom amit leírtam.Kipróbáltam és 1 éve igazán élek.

A betegségek zöme hiány betegség.

Még az érelmeszesedés is a c vitamin hiányára alakul ki.Kevés c vitamin hatására nem termelődik elég kollagén,Az erek rugalmatlanok lesznek ,olyan lesz mint az elöregedett gumi,töredezett falú.Jön a koleszterin ami egy vésztapasz.Betapasztja az érfal sérülését de ezzel csak ront a helyzeten.Beszűkül és kész.És ez csak egy betegség a sok közül.

2012. ápr. 17. 08:43
Nekem a szélesebb rokonságban vannak ezek a vérszívók, így tudom, hogy semmitől sem riadnak vissza, a saját testvérüket is kifirgatják! Agymosottak! Olyan akarsz lenni????
14. Porcica (válaszként erre: 11. - Wiki76)
2012. ápr. 17. 08:42

Drága! Én kertészmérnök vagyok, így pontosan tisztában vagyok vele mit eszel meg ma a zöldségekkel. Ezen kívül cikkíró vagyok egy egészséges életmóddal foglalkozó újságnál.

Hidd el, van némi tapasztalatom ebben!


Ezen kívül az egy nagy tévhit, hogy a vízben oldódó vitaminokat nem lehet túladagolni! A C-vitamin pl. a vesében okoz lerakódást. A zsírban oldódóak túladagolásába pedig szélsőséges setben bele lehet halni!


Másrészt sajnos a scientológusokkal kapcsolatban is vannak tapasztalataim... és jobb még csak a közelükbe semkerülni! Vérszívók, akik a pénzedre mennek első körben, végül az életedet veszik el, rabszolgájává válsz a dolognak, kizsákmányolnak testileg-lelkileg.

Mit gondolsz miért vannak betiltva már annyi országban?

13. Kangaroo Island (válaszként erre: 11. - Wiki76)
2012. ápr. 17. 08:39
napi 3-4-5000??? hát ha ennyit szedsz naponta, akkor bravo. napi 1db 1000mg-os C-vitamin bőven elég, nem kell túlzásokba esni. A túl sok jó se jó
12. 5bfba16667 (válaszként erre: 10. - Kangaroo Island)
2012. ápr. 17. 08:35

Pontosan. És nem véletlenül tiltották már be ennek a Lenkeinek vagy 3-4 vállalkozását. A kis kreatív mindig visszakúszott valami más névvel, változtatással.


NE!

11. wiki76 (válaszként erre: 9. - Porcica)
2012. ápr. 17. 08:33

Olvass utána mennyi vitamin van a manapság termesztett...vagy inkább felfújt zöldségekben gyümölcsökben.Ha ezektől várod hogy egészséges legyél hát hajrá.Nem vagyok Lenkei rajongó de tény hogy ha elkezdesz vitaminokat szedni kicsit nagyobb dózisban mint az ajánlott jelentős javulást tapasztalhatsz magadon.Pl.C vitaminból napi 3-4-5 ezernél kezdődik valami javulás.

Sokan azt hiszik JÓL vannak egészségesek.Csak mert azt se tudják milyen az mikor igazán működik a szervezet mert nincs hiánya vitaminokból és ásványi anyagokból.

10. Kangaroo Island (válaszként erre: 9. - Porcica)
2012. ápr. 17. 08:31
na ez meg a másik...a Lenkei szcientológus, akik meg arról (is) híresek, hogy igyekeznek minél több lóvét lehúzni az emberekről illetve az is, hogy a hívőik nem mehetnek el orvoshoz, de főleg nem pszichológus/pszichiáterhez, mert szent meggyőződésük, hogy az ő készítményeik (nem a Lenkei) a legjobbak, amitől mindenki meggyógyul...nem hiszem, hogy a Lenkei C-vitaminja jobb lenne, mint a Béres...
2012. ápr. 17. 08:22

Ne vegyetek ilyesmit!

Dr Lenkei is, meg a hozzá hasonlók is akkora dózis vitamint akarnak velünk naponta megetetni, hami hosszú távon káros az egészségre!!!!!

Inkább étkezzetek egészségesen!

8. Kangaroo Island (válaszként erre: 6. - Cicaanya)
2012. ápr. 17. 08:13
semmi nem szedhető miután lejárt, de főleg nem egy vitamin/gyógyszer
2012. ápr. 17. 08:10
Lurdy-házban és a Blahán, a Meki után a körúton is van üzletük.
2012. ápr. 17. 07:12

Én azt szeretném tudni,ha lejárt vitamink Dr.Lenkei akkor még szedhető???...

2011/07

5. grtm
2012. ápr. 17. 06:56
Dunakeszi Auchan. De egyébként rajta van a honlapjukon.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook