Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dr. Kása Dániel szülész-nőgyógyász fórum

Dr. Kása Dániel szülész-nőgyógyász (beszélgetős fórum)


2022. máj. 17. 11:39
Közben megszületett 2 hete a kisfiam nála. Rendben volt az egész várandós gondozás a szülés is pozitív élmény lett. Én ajánlom Őt.
2021. okt. 25. 11:31
Nekem abszolút pozitív tapasztalatom van vele kapcsolatban, pedig nem problémamentes a terhességem.
12. Rtina
2021. júl. 9. 18:18
A lehető legrosszabb választas volt. Magánrendelőjeben 10 perc alatt letudott, szinte kirugdalt, és a figyelmetlenségenek köszönhetek egy méhgyulladást :( ami 3 hétre gallyra tett. Nem vagyok terhes, lehet a terhesekkel figyelmesebb, de engem le se szart, az e-mailemre nem valaszolt, a kis asszisztense pedig... azt sem tudom, hogy egyáltalán átadta-e azt, hogy baj van. Én ilyet még nem láttam, teljesen magamra hagyott a problémámmal.
11. emil
2018. jún. 14. 15:08

A rossz tapasztalat.

A feleségemnek van egy ritka vérképzőszervi problémája, ami miatt magán orvost nem is találtunk. Senki nem akart egy ilyen komplex problémát terhesgondozni. (Magyar orvos társadalom...)

Az első terhességnél így kerültünk végül a 3. hónap közepén/végén a Honvédba, ahol egy szimpatikus, segítőkész orvos (a nevét szándékosan nem írom le) vitte végig a terhesgondozást. A szülésre kiírt napon végül sürgősségi császárt kellett végrehajtani mert felszívódott a magzatvíz. Nem volt világos számomra, hogy ezt miért nem vették észre korábban de végülis szerencsésen alakultak a dolgok.

A második terhességnél is ezt az orvost kerestük de mondván, hogy ő már nem vezet le szüléseket, átirányított Kása Dániel doktorhoz, a kollégájához. A feleségem őt is szimpatikusnak találta, végig nagyon kedves volt vele és a - feleségemmel közös nagy vágyunkat a - természetes szülést kilátásba helyezte ő is, mivel bőven megvolt a két év "türelmi idő" a császár és az újabb terhesség között. Az utolsó napokban azonban egyre többet célozgatott a császárra. Végül egy pénteki napon azt mondta a feleségemnek, hogy ha a hétvégén nem indul meg spontán a szülés (a következő kedd volt a kiírt nap, bár ezt a számolást egyetlen netes kalkulátorral sem tudtunk reprodukálni, tehát vélhetően Kása doki nem jól számolt) akkor hétfőn délelőtt menjünk be. Hétfőn reggel 7:15-kor csörgött a telefon, hogy nem tudnánk-e most bemenni mert 11-től meg tudná operálni a feleségemet. Mi van???

Bementünk és elkezdtünk értetlenkedni, hogy eddig minden a legnagyobb rendben volt, miért akar most műteni, ráadásul hamarabb, mint a kiírt dátum? Mi a természetes szülésre készültünk és azt szeretnénk továbbra is. Ezzel hitegettek. Erre kisebb részben orvosinak hangzó érvekkel (a császár mellett érvelve hivatkozott pl arra, hogy ma már nem fogadja el a társadalom a beteg gyerek születését, meg ott vannak a jogi elvárások is, stb) eljutottunk odáig, hogy vagy megműti a feleségemet, vagy keressünk másik orvost mert ő "szakmailag" nem tudja tovább felvállalni, hogy várunk és esetleg túlhordjuk a babát (persze nem javasolt senkit, hogy hová menjünk). A szakmaiságot tovább erősítendő a vitáink közepette másnap elhangzott egy olyan állítás is, ami szerint a túlhordás naponta 10%-kal növeli a halvaszületés kockázatát. Nem vagyok orvos de alap matek ismeretekkel ez azt jelenti, hogy a 10 nappal túlhordott babák kb 100%-os valószínűséggel halva születnek. Amikor erre felhívtam a figyelmét, akkor ingerült hebegés-habogás lett a vége.

Összességében tehát az derült ki számomra, hogy Kása doktor mindenképpen császárt akart. Esze ágában se volt levezetni egy szülést természetes úton. Lehet, hogy ez a Honvéd kórház alapvető krédója is, hiszen a mi kisbabánk születésének napján 7-ből 5 (!) gyerek császárral született. Szomorú ez mert a most praktizálni kezdő orvos generáció meg sem tudja tanulni, hogy hogyan kell levezetni egy hüvelyi szülést. Hogyan merné hát bevállalni azt?

Másrészt az is nagyon szomorú, hogy 2018. májusában Magyarországon még mindig a félelemkeltés eszközével élnek az orvosok ha valamihez a páciens hozzájárulása kell.

Ettől függetlenül aki teheti kerülje el a Honvéd kórházat és dr. Kása Dánielt!

10. Huncum
2018. febr. 3. 16:44
Velem nagyon rosszul bánt. Igazából majdhogynem kitett a kórházból. A férjemmel 5 és fél évig próbálkoztunk babával mire sikerült. 5 hetes várandósan pecsételő vérzés jelent meg nálam, nagyon kétségbe estem, és mivel a Honvéd kórházba igényjogosult vagyok munkahelyem révén, oda mentem el a nőgyógyászati szakambulanciára, mivel még választott orvosom nem volt. Úgy bántak velem, mint egy utolsó senkivel. Nem igazán izgatta sem a nővéreket, sem az orvosokat ez a vérzés, elkérték a taj kártyámat, és kiküldtek, hogy várjak. Egy kicsi együttérzés sem volt senkiben. Az odaérkezésemtől számított 20 percen belül aztán megvizsgált egy nő ultrahanggal, aki szintén csak azt szajkózta, hogy miért oda mentem, miért nem mentem a Fülöp doktorhoz - merthogy 2 szer műtöttek endometriózissal- és, hogyha a terhességem nincs megtámogatva hormonokkal, akkor ne csodálkozzak, hogy probléma van. Erre mondta neki, hogy nyilván ha nem lenne problémám akkor nem jöttem volna ide, és nem akartam a szervezetemet teletömni hormonokkal, mert hittem benne, hogy természetes úton is lehet babánk. De mivel igényjogosult vagyok, és ez a kórház 5 percre van a munkahelyemtől idejöttem. 5 és fél év után csoda, hogy összejött a baba, és szerintem természetes, ha megijed az ember ilyenkor, amikor pecsételő vérzést tapasztal. Az uh után a Kása Dániel foglalkozott velem, a nővér szobában, ahol rajtunk kívül még volt egy kismama, és kb. 3 nővér. Lekorholt, hogy nekem a területileg illetékes szakrendelőbe kellett volna mennem, nem a Honvédbe. Az nem számított, hogy sürgős ellátandó problémám volt, és, hogy igényjogosul vagyok, csak az, hogy szerinte illegálisan láttak ott el engem. Persze, ha valakinek ott van az orvosa, akihez magánba jár, akkor nem számít, hogy melyik a területileg illetékes szakrendelő! Soha többet nem mennék hozzá, lekezelő volt a stílusa, annak az elhatározásnak nyoma sem volt, hogy ő a gyógyításra esküdött fel. Még engem szidott le, hogy perlekedek vele, amikor próbáltam magam védeni, hogy miért mentem oda. Szégyen,amit ott művelt velem, ráadásul más emberek előtt. Azt kívánom neki, hogy ha egyszer ugyanolyan helyzetbe kerül, mint én, akkor ugyanilyen hozzáállással segítsenek neki, mint ahogyan ő nekem.
9. Lejla81 (válaszként erre: 8. - ..gerdus)
2016. jún. 8. 20:17
Szerintem nem. Nálunk beállt a baba, fejvégű, ő is örül neki, hogy hüvelyi szülés lesz (és persze én is),ha nem lesznek komplikációk.
2016. máj. 25. 20:00
Ő még csak rezidens amúgy vagy szakorvos? Nem érezte úgy valaki hogy inkább a császár felé irányítja a terhességet, mikor akár a természetes is menne simán?
2016. ápr. 8. 21:21

Én is nála szültem tavaly januárban. Én csak ajánlani tudom. Mindig elérhető volt, ha épp nem vissza hívott. Ha esetleg lesz tesó, csak hozzá mennék. Rosszat nem tudok róla mondani. A szülés akkor indult be mikor épp ügyeletes volt, de másnap sem ment haza. Nálunk a terhesgondozás tankönyv szerű volt, probléma mentes.

A rossz véleményre én is kíváncsi lennék :)

2016. ápr. 3. 08:55

Én is nála fogok szülni. Őt ajánlották, felkértem.

Rendes, alapos, én elég aggódós típus vagyok, mindig mindenre válaszolt, felvette a telefont, ha kerestem. Remélem végig ilyen marad, és a szülés után is pozitív véleményem lesz róla.

5. Ankamacko (válaszként erre: 1. - Kveditke84)
2016. márc. 22. 12:58

Szia!


2014 októberében császárral szültem nála ügyeletben (nem volt a fogadott orvosom). Így is nagyon kedves volt, precíz. Egész nap eltartott a "vajúdás", többször megvizsgált. A császárt is pikk-pakk elintézte, szépen varrt.

Másnap az osztályon is megnézett. A 6 hetes kontroll idején is jól bánt velem. Nem bánnám, ha a másodiknál is Ő lenne ügyeletben.


Jó babavárást!:)

4. Syssek35 (válaszként erre: 1. - Kveditke84)
2016. márc. 22. 12:10
Szia! En nala szultem 2015 decembereben. A gondozas alatt mindvegig nagyon figyelmes volt, pontosan tudta, hogy mi a dolga, pedig nem volt egy konnyu varandosag. A szules soran minden rendben volt, a varras nagyon szep lett. Most a testverem is hozza jar.
3. Kveditke84 (válaszként erre: 2. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 21. 17:55
Szia! Minden vélemény érdekel
2016. márc. 21. 17:49
Szeretnél esetleges rosszat is hallani annak ellenére, hogy neked jó tapasztalataid vannak?
2016. márc. 21. 17:45
Sziasztok! Ismeri valaki a MAV-ban Dr. Kása Dániel szülész-nőgyógyászt? Most vagyok 18 hetes, hozzá járok terhesgondozásra és eddig nagyon nagyon meg vagyunk vele elégedve. Kinek milyen tapasztalatai vannak vele kapcsolatban? Milyen volt vele a szülés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook