Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Dr Jekyll és Mr Hyde fórum

Dr Jekyll és Mr Hyde (beszélgetős fórum)


1 2 3
63. 6cent
2010. nov. 28. 21:52
.
62. 29a57c5965 (válaszként erre: 61. - °°°Bibie°°°)
2010. nov. 23. 19:29
Állok elébe:DDD.....
61. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 60. - 29a57c5965)
2010. nov. 23. 19:27

:)) jó akkor erre még visszatérünk..

szavadon foglak ámmmmm!

60. 29a57c5965 (válaszként erre: 59. - °°°Bibie°°°)
2010. nov. 23. 19:22

Nem mondanám,hogy nem jött be!...csak nem egy dologról értekezünk,de ez nem a Te hibád,hanem nem vagyok képes tényszerűen átadni az érzést,gondolatot!


A karma jó téma....bár egyes pontjait nem biztos ,hogy egyformán látjuk....ez egy hosszú,borozós,vidám társaságos estét kíván meg....


:DDDD...egyeztetünk!

59. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 58. - 29a57c5965)
2010. nov. 23. 19:18

megértelek! a téma sem könnyü és nehezen emészthetö..


akkor ez nem jött be.. :))

58. 29a57c5965 (válaszként erre: 56. - °°°Bibie°°°)
2010. nov. 23. 18:44

Ohhhhhhhhhh...elnézést:-(


Emésztgetem,de elcsúszok rajta mindig:-)))


Azt hiszem,egészen másra gondolunk....és igazad van :D...a mély csendben van az együtt érzés....


...de kérlek,ne vedd személyes sértésnek,mert tök igazad van,azért ezt leírhattam volna,de még esélyt szerettem volna a megértés-behelyezésre:-(

57. puritan (válaszként erre: 56. - °°°Bibie°°°)
2010. nov. 23. 17:38
:)
56. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 53. - 29a57c5965)
2010. nov. 23. 17:29

élvezetes volt ez a beszélgetés.. máskor is szivesen megosztom veled..:)))


ebben a mélycsendben.. legalább közös az érzelem..:DDD

2010. nov. 21. 17:53

több karmánk van..

a személyi karmánk (jobb szot most nem találok) leszületéstöl halálig általában kiegyenlitödik.. de a családi karmánkon nehéz változtatni., azért többet "szivunk" életünk során..

ezért akik azt mondják kiegyenlitve.!!! igazuk van..

- a családi karma több lélek és generáció részét képezi, ezért egy lélek, emberi élet és egy egyén nem sokat tehet ellene.. ha házasság kerül a képbe az eröviszonyok még jobban felerösödnek..


ha érted mire gondolok.?!:)


ezek ellen csak nagy szeretettel tisztelettel hálával feloldhatok.. amire nem vagyunk még igazán képesek, mert valami mindig hiányozik..


a gyerkekért csak annyit tehetünk.! :) hogy elfogadjuk öket olyannak amilyenek és ugy szeretjük öket amilyenek.!

- bár ez embertársainkara is ugyan ugy érvényes.. :)


alázatosabbá válni ha lehet.. és ez tovább adi szülötteinknek is.. talán ez a titok.. ha van ilyen..:D

2010. nov. 21. 17:32

a "karmikus családi kiegyenlitödésekre" gondoltam.. hogy ez kevésbé spirituális mint ezo´ mánia., erröl nincs tudomásom.. :))


nincsenek véletlenek., ezért ha valakivel találkozunk és az életünket egybekötjük., akkor biztos hogy spirituálisan dolgunk van egymással.. ha ebböl a kapcsolatból még utodok is származnak.. a kiegyenlitödés (ami lehet több irányu) mélyebbre hatóan érvényesül..

azt tudni kell a házassággal a férfi család karmikus "terheit" fogjuk magunkhoz fogadni..

a gyerekeink és Ö terheik is az apához tartoznak.. rájuk néha nagyobb hatás érvényesülnek ezek az erök., mert az összeköttetés "vérbeli" viszonyokat is hordoz..


mindig a kiegyenlitödés a fontos., ami annyit jelent..

(itt sokan félre értik a jó és rossz fogalmát)


pl..

- egy házaság két családot állit egy más mellé..

a példa szerint legyen ez egyik egy "jobb" karmával., mig a másik egy "rosszabb"-al rendelkezö..


szerinted kinek hogy áll a mérlege..?!

ebböl kiindulva az egyik "fent" mig a másik "lent"..

a kiegyenlitödéshez mindenkinek a maga helyére kell kerülni.!

igy aki jóbb volt rosszabbá kell válni, hogy az egyensúly meglegyen., aki rosszabb volt jobbá..

- mivel a férfi karmája.! az viszi tovább az eröviszonyokat megtud nehezülni a kiegyenlitödés feltételei..

ha a férfi családi karmája jobb volt akkor az kellemes lehet mindenkinek., ha nem akkor., jönnek a nehézségek.. melyek lehetnek tényleg nagyon nehezek.. mindenkiszámára..

és még azokról az erökröl nemis beszéltem.. akik ezt meg neheziti vagy megkönnyitik..(nem angyalokkal kapcsolatos hanem elhunyt család tagokról beszélek., de csak spirituális érelemben)



valahogy., igy röviden..

2010. nov. 21. 17:01
Nézzük a spirituálist! :DDD
52. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 51. - 29a57c5965)
2010. nov. 21. 16:42

ha abból indulok k,i hogy egy gyerekre majden mindent ráruháznak.. mert igy helyes..

és ha ez nem a Te családodban van., akkor sokat nem tehetsz..

ha nevelö pedagogus vagy max jelentheted az esetet.. de ettöl még a személyisége nem fog meg változni.. mert a mintákat otthonról kapta és nyilván való egyénisége részévé is vált az idök során és az is marad mig nem kap segitséget..


a kérés csak az., kinek kellemetlen ez a viselkedésiforma a környezetnek., gyerknek., a szülöknek vagy egy kivülállonak..?!


ha az én elméletem mután megyek..



van egy másik elméletem de ez ennél "mélyebb" spirituális.. ha veleszületett.. és karmikus..

51. 29a57c5965 (válaszként erre: 50. - °°°Bibie°°°)
2010. nov. 21. 16:29

Nem nekem van!


Veszélyes......érzelmi magokat ültet el a másikban....egy gyerek esetében veszélyes....hogyan védekezel ellene,hogyan védhető a gyerek.....a te dolgod vagy ne szójjálbele kategória?

50. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 49. - 29a57c5965)
2010. nov. 21. 16:25

elgondolkodtatot... érdekes jelenség abban is biztos vagyok van többféle lehetöség e jelenség megnevezésére(feltárására)de mindannyian másképpen éljük meg.(!) ezért más érzéseket is váltanak ki..


szerintem ameddig nem "kronikus" tul berögzült viselkedési formáról beszélünk., addig nincs nagy baj.! csak egy részünk része vagy egy részünkké vált részünk, ami rejtett volt ezidáig..:))

2010. nov. 21. 15:52

Ezek jó gondolatok!


Teljesen más aspektusból világítják meg a "problémát".......:DDDDD

2010. nov. 21. 15:15

a meddig nem vált ki aggresziv., mások érdekeit sértö cselekedetté.. addig a dolog egy egészséges formában van jelen az életünkben..

mindenkiben meg van az adó és a kopo (résztvevö) szerepe..:))


ha az elötte irotak az erösek., akkor külsö segitségre szorolunk..

2010. nov. 21. 15:08
ezek mind elvárások.. mindegy ki kinek hogyan és miért.. ezt az egonk egoista énünkböl fakadóo "nárcizmus"unkkal.. tudnám beazonositani..
2010. nov. 21. 15:02

ezek szerintem kiosztott szerepek.. ebböl mindenki kap eleget.. a kérdés a kiosazás ki-kire mit oszt.. ha a megkapotszerep személyiségünkben is tükrözödik akkor lehet pozitivhatásu, plusz pozitiv..(szavaiddal élve) de ha nem akkor beazonosulunk a szeppel de mivel nem személyiségunk része negativ ninusznak éljuk meg.. vagy mégis csak részünk tudatalattiából fakad elrejtett elnyomott., ezért félünk töle és igy válik negativ minusszá.. (pszio)

aztán a környezet.. a ráosztott hogyan éli meg a ráósztást..(?!) ez már kérdé..????

nem biztos mindig azt kapja viszonzásul, amit a szerepadonak kiosztott.. itt válik konfliktusá..

aztán van olyan hogy az egyén sajátmagára osztszerepet.. nem mindig biztos hogy a megfelelöt., neki valot.. de mivel az elvárásai magával szemben elég nagyok., tudattalanul is meg teszi.. és szivesen tudattalanul is felruház szerepeket másokra..


ovatosan kell bánni a szereposztással.. - nem mindig a megfelelö egyéni - személyiségünket fogja kihozni énünkböl..


ez juttot az eszembe.. gondolataidra..:)

2010. nov. 16. 08:38

Elnézést kérek minden hozzászólótól!


Ez a jelenség szubjektív:

Érezni,látni valakiben a lehetőséget....de elveszteni a reális rálátást!

Minden pozitív tulajdonság 2 pont,minden negatív 0,5 pont,így csináltam egyenlőséget

:-(.....Önmagamat csaptam be és nem a másik vezetett félre:-)

Vajon min múlik,hogy az egyik ember ennyit kap ,a másik pedig nem!!!

44. 6cent
2010. okt. 21. 14:24
.
43. 29a57c5965 (válaszként erre: 42. - Nitchka)
2010. okt. 17. 10:49

Köszönöm,de nem....ismerem a betegséget!


Annyira új ez az én világomban,hogy még nem tiszta a kép:-)....köszi a segítőkészséget:-)))

2010. okt. 17. 10:09
Borderline personality disorder.keresd meg a google-on. Ha erre gondolsz,en tudnek irni rola
41. 6cent
2010. okt. 14. 08:08
halika
2010. okt. 13. 19:59

Igazad van,ahogy felvezettem,az érthetetlen:-(


De nekem is csak egy hete nyílt rá a szemem :-(

2010. okt. 13. 19:17
ó hát, talán még jön valaki, aki érti mit szeretnél ne búsulj...azért mert én nem értem, még nem jelenti azt feltétlenül, hogy senki nem fogja
2010. okt. 13. 18:59

ok


Nem jól indítottam ezt a fórumot....se körülhatárolni nem tudtam,sem segítséget kérni a megértéshez:-(.....


sajnálom

37. puritan (válaszként erre: 35. - 29a57c5965)
2010. okt. 13. 11:59

az ég áldjon meg, de milyen?


kettős, netán több tudatra hasadt személyiségű?

olyan nincs...


olyan igen, aki időnként kimutatja a foga fehérjét...


ha betegséget írtál le - merthogy kezelésre vagy kíváncsi -, akkor nem tudom, mert nem nevezted meg a betegséget...nem kötekedni akarok, csak értetlenkedem valódi nem értéssel :)

36. 6cent
2010. okt. 13. 11:57
35. 29a57c5965 (válaszként erre: 33. - Puritan)
2010. okt. 13. 11:52

Spirit,nem húzlak,hanem a véleményedre vagyok kiváncsi...ismered,van ilyen ismerősöd,mit gondolsz:hogyan alakulhat ki és hogyan kezelhető????


:-)))

34. 6cent (válaszként erre: 30. - 29a57c5965)
2010. okt. 13. 11:51
de ő tudja hogy nem szabad mégis csinálja
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook