Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) fórum

Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
930. Mamika68 (válaszként erre: 928. - Katie_rose)
2013. jan. 29. 11:25
Szuper! Köszi. :)
929. katie_rose (válaszként erre: 926. - MViki)
2013. jan. 29. 11:20

Nem tudom, de biztos valami napos helyre! :D

Mennék én is,mert Beni nem bírja a havat. Zombi gyártós éjszakánk volt. :/

928. katie_rose (válaszként erre: 927. - Mamika68)
2013. jan. 29. 11:19

Elvileg valahol van a neten rendelési "napló", de én soha nem találom. februárra biztos nincs már időpontja de márciustól ismét minden csütörtökön rendel.


Hívd ezt a számot: (1) 465 1800

Itt kérd a betegfelvételt és ott meg tudják mondani neked,hogy mikor van hozzá időpont! :)

2013. jan. 29. 11:15

Sziasztok! Valaki tudna segíteni, hogy időpontokat hol találok. Olvastam Katie Rose hozzászolásában, hogy februárban csak 2 alkalom van.Ezt honnan lehet tudni.A dr Bálinthoz szeretnénk menni.

Köszi a segítséget.

926. MViki
2013. jan. 28. 21:21
és hova mennek nászútra?
925. pipi8607 (válaszként erre: 924. - Katie_rose)
2013. jan. 28. 20:50
Néha én sem tudom! :D
924. katie_rose (válaszként erre: 923. - Pipi8607)
2013. jan. 28. 20:28
Igen, igazad van! elkeveredtem! :))
923. pipi8607 (válaszként erre: 921. - SHM27)
2013. jan. 28. 20:11

Szeptember elején vagy, akkor vállalni fog.


Katie-t kijavítanám: Most februárban mennek nászútra, és júliusban (július 20-ig) pedig nyaralni lesznek újdonsült feleségével, legalábbis Bálint doktor nekem ezt mondta. :)

922. katie_rose (válaszként erre: 921. - SHM27)
2013. jan. 28. 20:07

Ha simán kérsz időpontot és hozzá jársz, mindig hozzá jelentkezel akkor automatikusan ő lesz a kezelőorvosod. Én is csak bejelentkeztem, elkezdtem hozzá járni és evidensnek vettük mindketten,hogy ellát. :))

De persze ehhez az kell,hogy az embert jogosult legyen a Honvéd kórházba. :)

Szerintem fölösleges ezért odamenned. De ahogy érzed! esetleg fel is hívhatnád telefonon! fönn van a száma a neten! :)

921. SHM27
2013. jan. 28. 20:00
A kalkulátor szerint szeptember elején jön a kis CSöpp!:-) Arra gondoltam odamegyek megkérdezem vállal-e, s ha igen akkor kérek időpontot. Talán ha előbb odamegyek elcsípem a folyosón. Vagy nem?
920. katie_rose (válaszként erre: 918. - SHM27)
2013. jan. 28. 19:24

Nem nagyon fogadhat csak úgy,mert limit van.(meg van szabva,hogy hány embert fogadhat maximum.) De ha bejelentkezel időpontra,akkor ennyi. A szülés már más tészta. De a terhesgondozást el kell vállalja (kötelezően) ha hozzá jelentkezel sztk alapon. :))

Időpont csak márciusra van hozzá,mert ugye februárban csak 2 alkalommal rendel az esküvője miatt. Nyáron valamikor nem fog szülést vállalni a nászút miatt.


de amúgy nekem is csak a terhesgondozást vállalta, a szülést nem. Aztán véletlenül úgy intézte,hogy nála szüljek az ügyeletben :D

919. Cifoka (válaszként erre: 918. - SHM27)
2013. jan. 28. 19:22
Ha ez megnyugtat, anno én is az sztk-ban kerestem fel őt és engem se küldött el :)) De én is a G1-be jártam hozzá magánrendelésre végül..
918. SHM27
2013. jan. 28. 19:14
Ez jó hír.Most is rendel csütörtökön délután, persze időpont már tuti nem lesz. Sztem odamegyek csak úgy és beszélek vele, remélem nem küld el. :-)
917. pipi8607 (válaszként erre: 915. - SHM27)
2013. jan. 28. 18:58

Én a G1-be járok hozzá magánrendelésre, de az összes labort, minden lehetséges vizsgálatot az SZTK-ban csináltat velem, pedig gödöllői vagyok, és alapból magánúton kerestem őt fel.

Nem tudom mennyire igaz, de úgy tudom, hogy egyáltalán nem erőlteti a magándolgot, de erről az tudna érdemben nyilatkozni, aki sztk-ban járt hozzá.


Egy tuti: A doki egyáltalán nem pénzéhes, szóval ezért gondolom, hogy nem hajt rá, hogy betukmáljon a magánrendelésére. Ha SZTK-ban van rád kapacitása, tuti elvállal.

916. katie_rose (válaszként erre: 915. - SHM27)
2013. jan. 28. 18:58
Nekem egyetlen egyszer sem hozta szóba!:)
915. SHM27
2013. jan. 28. 18:28
És mennyire erőlteti a magánrendelést? Vagy milyen gyakran kell oda hozzá járni?
914. katie_rose (válaszként erre: 911. - Ginfizz)
2013. jan. 28. 12:55
Jobbulást kívánok neked!
913. katie_rose (válaszként erre: 910. - SHM27)
2013. jan. 28. 12:54
Én őt javasolnám . Van magánrendelése a G1 intézetben de minden csütörtökön rendel az ÁEK-ben is .:)
912. pipi8607 (válaszként erre: 911. - Ginfizz)
2013. jan. 28. 07:23

Nem irigyellek miatta. :(


Jobbulást kívánok, és köszönöm a nyugtató szavakat! :)

911. Ginfizz (válaszként erre: 881. - Pipi8607)
2013. jan. 27. 22:09

Sziasztok!

Nem került el a rossz nyavaja sajnos, ledöntött a lábamról és bő másfél hét óta még nem vagyok jól.

Menet közben, kedden amniócentézisem is volt, így duplán van okom pihenni. Ezeket leszámítva minden ok. Febr. 6-án megyek az ÁEK-ba.

Algopyrin miatt ne legyen rossz érzésed Pipi, én vénásan kaptam a kórházban.

910. SHM27
2013. jan. 27. 21:28
Most akkor állhatok neki dokit keresni. Kicsit lelkis vagyok, nem tudom, hogy fogom megmondani a dokinéninek, hogy inkább máshoz járok majd. Bálint dokit javasoljátok gondolom :-) Van magánrendelése is? Alig rendelnek ezek a dokik, és össze vissza :-)
909. katie_rose (válaszként erre: 903. - SHM27)
2013. jan. 26. 13:05
A dokim engem sem vizsgálgatott alul. Azt mondta nem matat fölöslegesen ha nincs panaszom. :)
908. Cifoka (válaszként erre: 905. - SHM27)
2013. jan. 26. 12:02
Így igaz, elég egyszer menni, anno én is a Bolgárkerékbe mentem integrált tesztet csináltatni. Nekem sem a háziorvosom adta a beutalókat. Vele csak egyszer kellett taliznom a belgyógyászati vizsgálat miatt, de ennyi. Engem is a védőnő küldözgetett ide-oda, illetve a nődoki a labor miatt. Szerintem nem benned van a hiba, viszont érdemes lenne egy orvost választanod akiben maximálisan megbízol. A honvédban rengeteg a jó orvos könnyen találnál mást. Én a helyedben biztos ezt tenném. Nekem is úgy hozta az élet hogy 5hónapos terhesen váltanom kellett orvost, de akit ő ajánlott maga helyett nem volt annyira szimpi, így tovább kerestem és addig érdeklődtem mindenfele amíg találtam egy olyan embert akiben maximálisan megbízom és nyugodt szívvel rábízom az én és a gyerekem életét, mert akárhogyan is vesszük azért ez nem kis dolog. De természetesen neked kell eldöntened és még szerencsés vagy hogy korai terhességben vagy.
907. MViki
2013. jan. 26. 11:41

Sziasztok!


Amit anno nekem magyarázott a doki, azt tudom elmesélni, remélem ez segít, hogy megnyugodj:

- CMV - citomegalovírus (herpeszvírusok családjába tartozik)

- Toxoplazma (macska, nyers hús, lágy sajt, tengeri herkentyű)

a kettőt egyszerre nézik vérből


Az IgG mindig egy régebbi (3 hónapnál) fertőzést mutat ki, ez a terheseknél jó, mert van már ellenanyagod. Az IgM pedig a 3 hónapnál korábbit, ez jelenthet gondot a terhesség alatt. (pl. Toxoplazmánál antibiotikum ... ismételt vizsgálat)


Halkan jegyzem meg, hogy amikor én terhesgondozásra jelentkeztem (nem a tárgyban foglalt doki volt az orvosom) komplett 3 oldalas leírást kaptam, hogy melyik héten (és az nekem dátum szerint mikor lesz) milyen vizsgálat lesz, így előre tudtam készülni. Ez természetesen azt is tartalmazta, hogy mikor esedékes a szülés.

906. SHM27
2013. jan. 26. 10:51
Amúgy a Honvédba járok, és a MÁV-ba szeretnék szülni.
905. SHM27
2013. jan. 26. 10:50
Igen, kalkulátorral a neten én is kiszámoltam, csak vártam, hogy a dokinéni magától kiszámolja és mondja. Most vagyok a 8. hétben. Elküldött UH-ra, vér és vizeletvizsgálatra. Megkérdezte van-e panaszom, illetve mondtam neki hogy én elmennék egy integrált tesztre, és mit szól hozzá ha akkor nem megyek a MÁV-ba UH-ra a 12. héten?! (mert ugye az integráltnál van UH is meg vérvétel is sztem felesleges duplán menni) Mondta hogy jó, és legközelebb március 1-re adott időpontot. Meg mondtam neki hogy kedden megyek a védőnénihez, utána a háziorvoshoz (azt mondta majd a házidoki adja a beutalókat, a sógórnőm állítja hogy a védőnő).Igen kételkedem, valahogy nem így képzelek el egy terhesgondozást. Remélem nem én spirázom túl a dolgokat.
904. Cifoka (válaszként erre: 903. - SHM27)
2013. jan. 26. 09:47

Így viszont én sem értem miért nem csinálták még meg neked a szűrést!!!Lehet rá kellett volna kérdezni akkor. A szülés várható időpontját már az első UH alapján meg lehet saccolni illetve az utolsó menzesz alapján ki lehet számolni egy kis naptár-kalkulátor alapján ami a dokinál is és a védőnőnél is van :)

De itt a neten is találsz rá kalkulátorokat. Nézd, ha egy picit is kételkedsz az orvosodban, az nem jó. Nem tudom hányadik hónapban jársz, de ha váltani szeretnél azt minél hamarabb tedd meg mert később már egyik orvos sem "örül" a nagy pocakkal bejelentkezőknek. Ezt nagyon sok embertől tudom ami picit érthető is. Tényleg furcsa hogy terhesen nem vizsgált meg, akkor honnan tudja hogy Te valóban az vagy-e??? Meg hát amúgy is meg kell vizsgálni a pácienst, még ha nem terhes akkor is!!! Melyik kórházban szeretnél szülni? Érdemes lenne tényleg érdeklődni másik orvos után.

903. SHM27
2013. jan. 26. 09:14
Köszi, a CMV miatt nem aggódom annyira. Rákszűrésen 2011. dec. 1-jén voltam utoljára. Alig tudtam aludni, egész éjjel azon gondolkodtam hogy lehet nekem nem jó ez az orvos, másikat kellene keresnem?! Nektek mikor mondták meg a szülés várható időpontját?A dokinéni még egyszer sem vetkőztetett le és nézett meg alul, meg felül sem. Ez normális? Kedves meg aranyos, de nagyon fiatal. Nem mondta hogy bármit is szedjek, pl: vas (mondjuk jó lett az eredményem, csak anyum azt mondta azt minden kismamának szednie kell. Szerintetek?
902. Cifoka
2013. jan. 26. 09:12
Sikerült egyből megtalálnom a leleteimet, és ugyanaz van mint Nálad, szóval nem kell izgulni :) Ez a CMV IgG szorosan összefügg a toxoplasma-val, nekem is pozitív lett illetve magas volt az értékem és odaírták hogy már 3hónapnál régebbi a fertőzés. Az a baj vele hogy az ember bárhol összeszedheti anélkül hogy tudna róla...főleg ételekből (pl.nyers tojás, hús..stb. De lehet állattól is elkapni) Nekem pl oda is írták a leletre hogy javasolják a vizsgálat megismétlését...de nekem a doki mondta (aki baromi alapos) hogy ettől most megkímélne mert minden másom negatív illetve ezen a víruson is már átestem, ahogy Te is :))
901. Cifoka
2013. jan. 26. 08:58
Ja, és a rákszűrésre visszatérve, nekem pl. szülés után 6héttel kontrollon vett kenetet mivel akkor volt esedékes a szűrés... az más kérdés hogy elég sza.ul esett így szülés után kacsával a piszkálás :)
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook