Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Down szindrómás gyerekek! fórum

Down szindrómás gyerekek! (beszélgetős fórum)


2010. márc. 16. 21:23

Kedves Anyukák!


Somogyi Judit vagyok, gyógytornász hallgató! A szakdolgozatom témája: Down szindrómás gyermekeknél alkalmazott mozgásfejlesztési módszerek és hatásuk. Érdeklődni szeretnék, hogy egy kérdőív kitöltésével segítségemre lennének-e ebben a témában! Amennyiben igen, kérem küldjék el e-mail címüket, és átküldöm a kérdőívet! Előre is köszönöm Önöknek!


E-mail címem: csibusz87@gmail.com

18. Bazsianyu (válaszként erre: 14. - Györgyi/Bo)
2010. febr. 12. 22:58

Szia Györgyi!

Bazsianyu vagyok rendes nevemen Ambrus Mónika.

Az én kis fiam Balázs 28 hónapos,és egy kis édesség imádni való kiskrapek!Neked hány éves a kislányod,és hogy hívják?Kár hogy nincs róla kép szivesem megnéztem volna,biztos egy édes cukorfalat kiscsaj!Ha tudsz felteni róla akkor tedd meg.Ha valamira kiváncsi vagy írd meg!Üdvözlettel Bazsianyu,és Kisbalázs.

2010. jan. 28. 17:20

[link]


- ez egy blog egy Down-kóros kislányról. Hasznos lehet.

2010. jan. 27. 20:01

ELÜTÖTTEM ,HÁROM LURKÓ SÜRÖG KÖRÜLÖTTEM.

>bOCS DOWN-SYNDRÓMÁRÓL!

2010. jan. 27. 19:56
>Sziasztok! Bárkivel szívesen beszélgetek a Donw -syndromáról!
14. Györgyi/Bo (válaszként erre: 1. - Bazsianyu)
2010. jan. 27. 19:53

Szia! Ha szeretnél beszélgetni szivesen válaszolok a kérdéseidre.

>Györgyi/Bo vagyok csak most kapcsolódtam régen írtad de ,ha még aktuális írj.

>Nekem is DS a kislányom.

13. judy47 (válaszként erre: 12. - Bazsianyu)
2009. máj. 31. 12:22
Ma este lesz az MTV1-en a Down gyerekekröl film.Okvetlen nézd meg! Ezek a gyerekekek képessek lesznek ( persze korlátokkal) egyedül boldogulni az életben.Dolgozhatnak is!Közlekedni is meg tudnak tanulni.A szobatisztaságra pedig nincs külömbség.Átlag gyereknél is változo.
12. Bazsianyu (válaszként erre: 11. - Tigris20)
2009. máj. 9. 23:52

Kedves tigris20!


Köszi az információt,a torna,és a korai fejlesztés meg van.Üdv:Bazsianyu.

2009. máj. 9. 08:10

Sziasztok!


Járás: kb 1-2 év körül, szobatisztaság 2-3, beszéd 3 körül. Persze ez csak átlag, vannak kivételek. De sokat segít nekik a Dévény-torna, illetve a korai fejlesztés.

Örülök, hogy Bazsi baba jól van:)

2009. ápr. 25. 14:35
ennek örülük :) vigyázzatok magatokra :)
2009. ápr. 24. 22:56
Kedves Meli-79!Megígértem,hogy írok ha van véreredmény hála istennek minden rendben van semmi eltérés nincs úgyhogy jól vagyunk!Üdv Bazsianyu.
2009. ápr. 16. 23:32
okés, szia
2009. ápr. 16. 14:32
A Down-os babák teljesen eltérő ütemben fejlődnek nekünk szerencsék van mert Bazsi minden téren nagyon szépen fejlődik.Van aki szebben eszik, van aki már jár erre az időre, van aki teljesen szobatiszta.Szóval minden baba más. Mi most egyenlőre korai fejlesztésre,és speciális gyógytornára járunk vele. Bazsinak volt egy 7mm-es defektus a szívén ami mára már csak 1.5 mm műteni nem kellett.Más betegsége eddig hála istennek nem volt.Most voltunk vérvizsgálaton mert nem alszik a vére megfelelően ennek mostanában lesz meg az eredménye.Majd megírom mi lett. Üdv:Mindenkinek Bazsianyu
2009. ápr. 16. 14:22
Kedves meli79, a fiaim viszonylag korán lettek szobatiszták,14 hónaposan ill.16 hónaposan szerintem ez átlagos.A picikém 18 hónapos lesz 23-án,és úgy gondoltam a nyáron elkezdjük a bilizést.Nem akarom erőltetni menjen minden a maga ritmusában.Csak azt gondoltam hátha van aki már túl van ezeken és van néhány jó tanácsa,de igazad van nem hiszem,hogy eltérne a többi gyerektől!Üdv.Bazsianyu
2009. márc. 29. 14:13
a babádnak volt valamilyen szervi problémája (pl a szívével)? Gondolom szükség volt valamilyen extra műtétre a születése után.
2009. márc. 29. 14:11

azt olvastam, hogy a Down-szindrómásoknak alacsonyabb az intelligenciájuk, mint az átlagnak, viszont annál több érzelem van bennük.

Van egy ismerősöm, (már ezer éve nem láttam őket, mert messze lakunk), amikor utoljára láttam, a kislánya (Down-szindrómás) 3-4 éves körül volt, nagyon aranyos volt. Nemrég kérdeztem anyukámat, hogy tud-e valamit róluk, és mondta, hogy most 12 éves a kislány, Adrienn, és már van egy kistestvére is, egy kisfiú, néhány éves, aki egészséges.

Adrienn speciális iskolába jár Miskolcon, a szülei ezért költöztek oda Sajószentpéterről.

2009. márc. 26. 14:18
melinek igaza van,nincs különbség.Főleg,ha foglalkoznak vele,csináld úgy,ahogy a többi gyermeked esetén,egyáltalán nincs elkésve a szobatisztasággal:)
2009. márc. 25. 06:52

Szia Bazsianyu, nekem ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom, de nem hiszem, hogy sok különbség van egy átlagos gyerkőchöz képest a szobatisztaságra szoktatásban.

A többi gyereked mikor lett szobatiszta?

2009. márc. 23. 16:21
A kisfiam 17 hónapos,és down szindrómás minden téren szépen fejlődik.Korai fejlesztésre,gyógytornára járunk vele,és ez nagyon jó neki.Azóta már sok mindent tud, kapaszkodva jár,néhány szót szépen tisztán érthetően mond,érdeklődő figyelmes baba.Ha valakinek van tapasztalata Ds gyerekekkel kapcsolatban,akkor a szobatisztaságra szoktatással kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.Köszönöm a 17 hónapos Bazsi anyukája.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook