Döntés (beszélgetős fórum)


2015. máj. 26. 18:23
Én mennék a gyermekekkel.
2015. máj. 26. 15:55

A párom egy alkoholista apa mellett nőtt fel. A mai napig az anyja szemére hányja, hogy mi a búbánatért nem mentek el, tönkretette az első 25 évét.


Mára az apja már nem (vagy csak nagyon keveset) iszik, mert meglengette a kaszáját felette a halál, és észhez tért. Így egész jó fej. Én csak rövidke ideig "élvezhettem" az alkesz életmódját, hát, szép volt az biztos. Mára tényleg oké, sőt, tőle telhetően egész jófej nagypapi lett :)


de a párom azt mondja, az a huszonakárhány év kitörölhetetlen.

21. Boyocka (válaszként erre: 1. - Sargareka)
2015. máj. 25. 21:01
Addig menj el, amíg még a legcsekélyebb szikrája is meg van rá, hogy a gyerekek erre a korszakra nem fognak emlékezni.. Mert most neked fáj..Később nekik is fog, s te semmit nem fogsz tudni majd tenni az ellen, hogy elfeledtesd velük a múltat... És idővel a házasságod is rá mehet, mert a felgyülemlett feszültséget, és hogy egyedül állj szembe az apáddal, míg a férjed távol van, rá fogja tenni a bélyegét.. És te sem fogod érteni, miért hullik körülötted minden darabokra... Szerintem állj talpra, s menj mielőbb... Szeresd a szüleidet, és tiszteld őket, ha kell látogasd, de a gyerekeidet ne tedd ki ennek, hogy életvitelszerűen kelljen ezt nap mint nap átélniük...
20. kleeri (válaszként erre: 1. - Sargareka)
2015. máj. 25. 20:28

a legnagyobb gond, hogy egyáltalán a szüleitekkel éltek,

valahogy oldjátok meg a külön költözést, semmiféleképpen nem egészséges együtt élni felnőtt korban a szülőkkel,

utána sokkal jobb lesz a kapcsolat

19. 20afede00a (válaszként erre: 1. - Sargareka)
2015. máj. 24. 22:15

A gyerekeknek mi a jó?

Ezt tartsd szem előtt!

18. 9071b849fd (válaszként erre: 1. - Sargareka)
2015. máj. 24. 22:12

Mennék, ez így nem élhető. Akkor is az lenne a helyes szerintem, ha nem lenne a 2 kicsi, így meg pláne... Ne engedd, hogy tönkretegye az életeteket. Egy alkoholista ember csak arra képes.

Nehezen viselné? Biztosan. Érdekel, hogy mi lesz vele? Természetes. Viszont úgy gondolom, hogy azt kell nézned, hogy neked és a gyerekeknek mi a jó. Az pedig nem ez...

17. 37403e3af4 (válaszként erre: 15. - B640ac9305)
2015. máj. 24. 20:02
Ez hogy jon ide??
2015. máj. 24. 20:01
Ha alkesz az apá oda sem koltoztem volna. Attol meg, hogy nem laksz vele egy fedél alatt meg követheted a sorsát, meglatogathatod, nem kell a vilag masik felere.koltozni.
2015. máj. 24. 20:00

Sziasztok!

Tavaly szakitottunk a barátommal, már előtte is volt egy féléves szünet.

Szerintetek van olyan, hogy két ember mindig egymás mellett köt ki, akármennyire is nem működött előtte?

Neki sincs senkije, múlt hétvégén együtt töltöttük majdnem egy egész napot, előtte egy évig szinte nem is beszéltünk. De most olyan volt, mint régen.... :(

2015. máj. 24. 19:49
Én mindenképpen mennék, legfőképpen a 2 kisgyerek miatt!
2015. máj. 24. 19:46
Sosem fogom megérteni azokat a nőket,akik képtelenek felnőni.Baszki,2 gyereked van!Tényleg egy alkeszt akarsz mintának?Drága kenyér!Válj le apádról és nőj fel végre!
12. kriszta773 (válaszként erre: 9. - Sargareka)
2015. máj. 24. 19:32

azt nemigazán értem, miért tűnt egyszerűbbnek szülőkkel élni, mint a korábbi helyen :) vagy te nem bírod az egyedüllétet? (leszámítva a 2 gyereket) mert gondolom, nem dolgozol, ha neked ilyen szempontból mindegy volt a költözés, és azért 2 gyereket ellátni nem akkora kihívás, hogy mindenképpen kell valaki állandóan, aki vigyáz rájuk


én nem tudnám elképzelni, hogy 30 évesen a szüleimmel éljek, családostul, pedig szeretem őket, jó a viszonyunk, de biztos másoknál ez másként megy. lehet, hogy te még el tudnád viselni az apád kirohanásait, de nem hiszem, hogy a 2 gyerekednek ebben kéne felnőnie :(

11. hot couture (válaszként erre: 1. - Sargareka)
2015. máj. 24. 19:27
Ha sehogy nem lehet meggyőzni, hogy féltek tőle ilyenkor, ne igyon....stb ha ez őt hidegen hagyja és nincs változás, remény se a változásra akkor hosszú távon nem jó közeg senkinek! Sok erőt!
2015. máj. 24. 19:22

Szerintem is menni kell, mielőbb. Alkoholista nem fog változni, illetve dehogy nem: még rosszabb lesz.


Hiába az apád, ha ő maga nem akarja, nem tudsz rajta segíteni. Az meg nem vezet sehová, ha ti is tönkrementek bele lelkileg és tönkremennek a gyerekek is.


Értük ti, a szülei vagytok a felelősek, ne tegyétek pokollá az életüket a maradással.

9. sargareka (válaszként erre: 7. - Kriszta773)
2015. máj. 24. 19:21
Kulon éltunk, amig nem szulettek meg a gyerekek, azután már kevésbé volt mogoldható az állandó koltozés. A férjem katona, így gyakran más-más városban szolgál. Volt olyan év hogy 2-szer is áthelyezték, és igy a gyerekek mellett egyszerubbnek tunt, ha hazakoltozunk.
8. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Sargareka)
2015. máj. 24. 19:15
Sose fog megváltozni :( Vagy szenvedtek tovább vagy elmenekültök...
7. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Sargareka)
2015. máj. 24. 19:07

én már azt sem értem, férjjel, 2 gyerekkel minek éltek a szülőkkel. az meg pláne nem, miért lenne kérdés a költözés, vagy így terveztétek életetek végéig?

még ha jó a kapcsolat a szülőkkel, akkor is gyakran nehéz lehet tolerálni egymás magánéletét, így meg főleg

6. e92edf4555 (válaszként erre: 1. - Sargareka)
2015. máj. 24. 19:06
mennek
2015. máj. 24. 19:05
Mi a kérdés? Menjetek. Vidd a gyerekeket messzire...
2015. máj. 24. 19:01
Költözni - mi más??
3. viva70 (válaszként erre: 1. - Sargareka)
2015. máj. 24. 19:00
Én elmennék.
2. c40efa00cc (válaszként erre: 1. - Sargareka)
2015. máj. 24. 18:59
Mennék.
2015. máj. 24. 18:59
Hol is kezdjem? 30 éves vagyok, 2 kisgyerek anyukája, jelenleg szuleimmel élunk, kertes, családi házban. A probléma édesapámmal van, alkoholista, ami azt jelenti, hogy hetente min. 2-3 alkalommal elég sokat iszik. lyenkor nagyon agresszív, veszekszik, sérteget mindenkit. A férjem mult év óta munkájából kifolyólag csak hétvégente van itthon, elotte édesapám moderálja magát,de amikor nincs itthon, szinte pokollá teszi az életunket. Szóba kerult a koltozés lehetosége, amirol biztosan tudom, hogy nagyon nehezen viselné. (mégiscsak az apám, és érdekel mi lesz vele, de igy ilyen formában képtelen vagyok egy fedél alatt maradni vele) A kezelés lehetoségét teljes mértékben elutasítja, mondván, neki nincs problémája. Mit tennétek a helyemben? Mennétek vagy maradnátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook