Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dominik rejtélyes eltűnése fórum

Dominik rejtélyes eltűnése (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
261. 4726e582cf (válaszként erre: 254. - Virgilius)
2007. okt. 18. 15:48
Azt hiszem malamut volt (nagyobb, mint a Husky, de hasonlóan néz ki és ugynúgy északi fajta), úgy tudom elaltatták a kutyát, holott nem ő volt a hibás... szintén nevelés kérdése.
260. egypt (válaszként erre: 257. - ZITA9770)
2007. okt. 18. 15:45

Igazából én azt ítélem el, aki ilyen kutyákat tenyészt és kifejezetten gyilkolásra idomítja be őket.

Meg mindenki mást, aki a kutyáját nem tartja megfelelő, biztonságos körülmények között (pl. ki tud szökni az utcára), és nem tanítja meg arra, hogy ne támadjon ok nélkül. (Az oké, hogy nem enged valakit bejönni a házba, ha mi nem akarjuk, esetleg meg is harapja, de hogy ne tudjon megállni, és addig tépje, amíg élet van benne, az már nem.)

259. f7cbe21b45 (válaszként erre: 246. - Egypt)
2007. okt. 18. 15:44
Azért harapjon meg inkább 3 uszkár, mint egy pitbull. Egyszer láttam a tévében, hogyan folyik ezeknek a fenevadaknak a kiképzése: először éhezetik őket, órákig lógnak felakasztott véres húscafatokon. Aztán egymásnak eresztik őket, amíg majd megdöglik az egyik. És hogy miért pont ezeket? Hát mert ezek a legagreszzívabb, legvadabb, legbrutálabb erejű legrandább kinézetű szörnyetegek. Én továbbra is fenntartom, hogy aki akár kedvtelésből is ilyen dögöt tart, az valamit kompenzálni akar vele.
258. virgilius (válaszként erre: 255. - D606bc0fd7)
2007. okt. 18. 15:42
De, talán tényleg...
2007. okt. 18. 15:38

Mint azt írtam nem lehet különbséget tenni a kutyafajták között.Mint azt Ti is írtátok hogy korcs,kuvasz támadott-harapott meg benneteket.

Sajnos az úgynevezett"harci"kutyákról nagyon sok tévhit kering,és akik nem ismerik a fajtákat elítélik az embert aki tartja de mégjobban az állatot.Persze én is elítélem aki harcra képzi ki őket kivéve a hatóságokat.Mert ott is vannak ám pit bullok rotweiler-ek,csak szigorú ellenőrzés mellett.

256. d606bc0fd7 (válaszként erre: 252. - Egypt)
2007. okt. 18. 15:37
Normális kuvassszal még én sem talákoztam...Idős korukra sajnos el kell őket altatni...
255. d606bc0fd7 (válaszként erre: 254. - Virgilius)
2007. okt. 18. 15:36
Emlékszem, nem ikrek voltak?
2007. okt. 18. 15:33
Egyébként pár éve történt egy másik ilyen kutyás tragédia, egy fél éves babát tépett szét egy kutya, de nem emlékszem már, milyen, talán husky. Borzasztó volt az is, de a szülők legalább őszintén vállalták, ami történt... Emlékszik valaki?
253. berdor
2007. okt. 18. 15:32

sok sok részigazság van a leírtakban, de nem minden feket és fehér.

kutyát tartani csak felelősséggel lehet, mert nyilván a fajta szokások eltérőek (pl. örző-védő kutya vagy vakvezető kutya), de alapvetően a neveléstől függ a kutya viselkedése. Agresszív embernek pedig agresszív lesz a kutyája is.


Kár a kutyákra hárítani a felelősséget, egyértelműen a szülők a hibásak ebben az esetben is és a hasonló esetekben.

252. egypt (válaszként erre: 216. - Ccd9bb7d17)
2007. okt. 18. 15:31

Tanulj meg előbb olvasni. Én pl. azt írtam, hogy nem találkoztam még normális kuvasszal, nem pedig azt, hogy nem létezik.

Én meg azt utálom, ha valaki félremagyaráz valamit, aztán gorombáskodik, mert nem képes normálisan véleményt nyilvánítani.

251. virgilius (válaszként erre: 247. - 4726e582cf)
2007. okt. 18. 15:30
Lényeg az, hogy ha a kutyaviadalokat törvény tiltja, akkor a hapsi már eleve törvényszegést követett el, mert ebből (is) élt. Egy erőszakos vadállat lehet, aki a feleségét is terrorizálhatta. egfélemlíthette, megfenyegthette a nőt. Nem is csoda, hogy a bolondok házába került az anya. (Na nem mintha annyira védeni akarnám.)
250. 4726e582cf (válaszként erre: 244. - Egypt)
2007. okt. 18. 15:29

A felelősség ott kezdődik, hogy mielőtt beszerzek egy kutyát, és ha még fajtára is van igényem, akkor utánanézek, hogy milyen a természete általában.

Aztán ott, hogy minden kutyát nevelni kell, szocializálni.


Ill. tudtommal nagytestű kutyákat csak és kizárólag pórázon és bizonyos helyeken (településeken stb) csak szájkosárral lehet sétáltatni.


Felejtsd el azt, hogy nem idomítható rendesen, ez butaság, lehet idomítani bármely fajtát, még egy Huskyt is, holott őket szinte a legnehezebb. Kitartás és szakszerű képzés kell ennyi.


Ott már baj van, ha a saját gazdájára is rátámad... többminden lehet, de nem részletezem mert már így is túl sokat beszéltem a kutyákról.

Egy a lényeg, ha az enyim még csak vicsorgásba is kezdene felém, akkor el kéne altatni, hisz az máris nem normális dolog, ha támad a saját gazdájára.

249. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 246. - Egypt)
2007. okt. 18. 15:28

Na ja. Erdemes ellatogatni olyan parkba, ahol kutyakat setaltatnak az emberek. Melyik kutyak a legarrogansabbak es legharciasabbak? Szerintem a kis testuek. A nagyok nyugodtabbak.

Csakhogy, mig a picike ha erolkodik, is inkabb csip, mint harap es roncsol, ha a nagy teszi ezt, az mar balesetnek szamit, az lesz statisztikazva.

248. egypt (válaszként erre: 232. - Tengericsillag)
2007. okt. 18. 15:28
Ha normális kutya, akkor igen. Anyósomék évtizedek óta tartanak kutyákat, az első, amit megtanítottak nekik, az, hogy a gyereket nem bánthatja! Persze nem hagytak soha gyereket felügyelet nélkül kutya mellett, és a gyereknek megtanították, hogyan bánjon a kutyával, de egy kisgyerek akaratlanul is csinálhat olyat, ami a kutyát bosszantja, de a kutya ezért nem támadhatja meg.
247. 4726e582cf (válaszként erre: 243. - F7cbe21b45)
2007. okt. 18. 15:25

Mondjuk a pitbull és amstaff kisértetiesen hasonlít egymásra, sokszor keverik is (utóbbi nem annyira népszerű, mint a pit).


Na de nem mondok semmit, mert nincs kézzelfogható törvény, vagy még nem találtam meg...


Tudtommal önkormányzatok hozhatnak kerületre, településre vonatkozóan ebtartási rendeletet, de hogy van-e olyan, amiben fajták tenyésztését tiltják, nemtom :(.

246. egypt (válaszként erre: 220. - Dee7182d35)
2007. okt. 18. 15:25

Most kiemelsz egy esetet a sok közül, én nem ilyenekről beszéltem, hanem pl. mikor időseket marcangolnak szét kutyák, mert arra jártak, meg a Dominikhoz hasonló kicsiket.

Igaz, hogy ahány statisztika, annyi fajta, én pl. azt olvastam, hogy az uszkár a 2. legharapósabb kutyafajta a németjuhász után. Akkor most melyik az igaz?

245. 4726e582cf (válaszként erre: 242. - Egypt)
2007. okt. 18. 15:24
Pont azt mondtam, hogy nincs törvény, többen evvel törvényekben jártas embert molesztáltam itt a nap folyamán és nem találtak kimondottan fajtákra való korlátozást, hogy mit lehet tartani és mit nem, avagy tenyészteni. Nyilván, ha nem lehetne ezeket a fajtákat tenyészteni nem lennének fent a neten tenyésztők sem... Tehát törvényt nem leltem, csak utalást és csak a pitbullra a többi ilyen típusú kutyára nem...
244. egypt (válaszként erre: 227. - 4726e582cf)
2007. okt. 18. 15:21

Nem mentem közel a kutyához, egyszerűen nem volt megkötve, és észrevett. Kb. 100 méterre voltam tőle.

Egyetértek, hogy a gazda a hibás, de a felelősség ott kezdődik, hogy nem tartok olyan kutyát, ami veszélyessé válhat, illetve nem idomítható rendesen. Mert vannak ilyenek is, pl. amelyikek a saját gazdájukra rátámadnak, sőt meg is ölik.

243. f7cbe21b45 (válaszként erre: 240. - 4726e582cf)
2007. okt. 18. 15:20
Valami rémlik, hogy amikor hozták ezt a rendeletet, pont az ilyen "balesetek" elszaporodása okán, akkor összesen 10 db pitbullt jelentettek be az országban. A többi az mind vagy keveréknek, vagy valami más fajtának lett hirtelen átkeresztelve.
242. egypt (válaszként erre: 240. - 4726e582cf)
2007. okt. 18. 15:17
Köszi az infót. Nekem konkrétan csak a pitbull rémlett, hogy hoztak ellenük törvényt.
241. 4726e582cf (válaszként erre: 240. - 4726e582cf)
2007. okt. 18. 15:14
no jólvan, itt befejeztem az OFFolást, csak nem bírom, ha egy témában állítunk valamit, ami nem úgy van... azért a pontos törvényszámra kíváncsi lennék, ahol le van írva pontosan mely fajtákat nem lehet nálunk tenyészteni...
240. 4726e582cf (válaszként erre: 212. - Egypt)
2007. okt. 18. 15:10

Kerestem a törvényt, ráugrasztottam két ügyvédet és egy bírónőt, de kimondottan harci kutyákról szóló törvényt nem találtak, igaz, hogy az önkormányzatok külön hozhatnak törvényt ebtartásra, de nem harci kutyákra vonatkozót.


Illetve kizárólag a pitbull fajtára találtam olyan utalást, hogy tilos a tenyésztésük és a tartásuk is engedélyhez kötött (behozataluk, kivitelük az országból szintén engedélyhez kötött). De sem saffordra, sem amstaffra, sem bullra sem rotweilerre nem találtam ilyesmit.


Viszont az le van törvényileg fektetve (bár erre nem kerestem rá, de így rémlik), hogy bármely kutyafajtát tilos harci kutyának kiképezni és viadalokon versenyeztetni.

239. d606bc0fd7 (válaszként erre: 236. - B2076ec79b)
2007. okt. 18. 14:40
Ez így van.
238. d606bc0fd7 (válaszként erre: 235. - 1a50c86bb0)
2007. okt. 18. 14:39
Egyébként sok ilyen történetet hallottam már rottweiler fajta kutyákról :)
2007. okt. 18. 14:38
..és mindezeken felül azt is érthetetlennek tartom, hogy hogy nem vették észre, hogy a kisfiú kiment a kertbe egyedül. Az én lányom 5 éves de még most sem megy ki csak úgy szó nélkül..
236. b2076ec79b (válaszként erre: 232. - Tengericsillag)
2007. okt. 18. 14:37

Persze kiszámíthatatlanok.. A kutya a részegeket is azért nem szereti, mert dűlöngélnek..stb. Egy kutya totál másképp érzékel mint egy ember. És nyilván egy 2-3 akárhányéves kisgyerek is kiszámíthatatlan még egy felnőtt számára is. De ettől még a kutya nem fogja megtámadni a gyereket. Ha megértette anno, hogy ki ez a gyerek..

Egyszerűen nem szabad egyedül hagyni egy ekkora gyereket egy kutyával.. Ennyi.

235. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 222. - D606bc0fd7)
2007. okt. 18. 14:36

Talan felreertheto volt, kutyasetaltatasok alkalmaval a parkban szerettek a gyerekek dogonyozni, mert hagyta magat az allat, a hatara is ulhettek, hatalmas fiukutya volt egyebkent es rendkivul intelligens, jol nevelt.

Ezert is tartok ki amellett, hogy a gazdan mulik minden. Aki nem ert hozza, az ne tartson ilyen allatot.

234. b2076ec79b (válaszként erre: 226. - 0c97fbb607)
2007. okt. 18. 14:34
Pontosan!! Nekem is van kutyám is és gyerekem is, sőt nemsokára kettő gyerekem is :DD A kutyának soha eszébe sem jutott bántani a gyerekemet, pedig előbb volt ő mint a lányom. Viszont megértette hogy a falkában a gyereke előlrébb van mint ő. És ha hiszitek ha nem a kutya VÉDI a gyereket!!
233. tengericsillag (válaszként erre: 232. - Tengericsillag)
2007. okt. 18. 14:33
Mindenképp a szülőket hibáztatom hogy ez történt.Az hogy elásták ..arról inkább nem is irok semmit mert belegondolni sem akarok!!
2007. okt. 18. 14:31
én nem igazán ismerem a kutyák természetét,de sztem kiszámithatatlanok.Hogy egy kisgyerek is kiszámithatatlan abban teljesen biztos vagyok.Sokszor láthatjuk mikor egy gyerek megsimogatja,majd meglöki a másik gyereket.Az én fiam(3 éves) is nagyon szereti az unokatesóját (2éves lány)de mégis néha ok nélkül megüti,mert féltékeny,vagy kitudja mi zajlik le a kis lelkében.Most ha ezt egy kutyával csinálja az nem biztos hogy "szó"/harapás nélkül eltűri.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook