Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dominic születése 2012. augusztus 1. fórum

Dominic születése 2012. augusztus 1. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Dominic születése 2012. augusztus 1.

11. f0d623b3f2 (válaszként erre: 5. - Realneko)
2013. jan. 31. 20:45

Én is gratulálok a cikk szerzőjének :)


A Vèdőnő szerintem is "hülyeség" - sajnos nincsenek jó tapasztalataim (egy kivétellel).


Külföldön általában csak akkor van orvos jelen a szülésnél ha gond vagy komplikáció van illetve ha gyógyszert kell beadni vagy valami "nem megy simán". Több cikket is olvastam mar ezekről különböző újságokban.


Nekem tetszett a törődés és az odafigyelés, attól hogy nem egy ember végzi még lehet jó :)

2012. okt. 30. 17:09

[link]


ez egy videó Derby-i korház szülészetérül, itt szültem

2012. okt. 29. 23:22

köszönöm mindenkinek a gartulációt!


mivel nekem ez volt az első szülésem így nincs összehasonlításom előzővel vagy magyar verziós szülésel. így nem tudom, hogy eléggé odafigyeltek e vagy nem. Én ugy érzem igen, bár lehet h azért nem érzem az ellenkezőjét, mert a férjem amig lehetett bent volt napközben- s szorakoztatott. :D Meg bőségesen adták az reggelit- ebédet- vacsorát, plusz a párom hozott még édességet :D


Enie- ürölök, hogy neked viszonylag gyors volt a vajudásod, hát nekem meg mint leírtam. amig bent "várakoztam" nem szivárgott a magzatvíz, csak véreztem s tágulás meg minimális. Ha nem huzodott volna el a vajudás, akkor én is simán(szerettem volan) szültem volna, de sajnos a fáradság gyözött. Én sem mászkálhattam mivel rajtam volt a sziv figyelő... hát jó rosz is volt, még extra párna sem segített.


Itt nem kell befeküdni, ha túlhordod, midwife-nál kapsz időpontott, aki megvizsgál, de azt mondta a Midwife hogy max 2 hetet várnak, s akkor 100% hogy meginditják.


Míg bent vajudtam kb 4 midwife- al találkoztam(ahogy váltották egymást)s elöszőr volt a néger doki(valószínüleg ő volt az éjeli ügyeletes, mert szerda hajnalba is ő vele beszéltem)kedd napközben meg jött egy indiai (kicsit pöszén beszélte az angolt, megprobáltam nem röhögni :)), szerdán 7 után meg egy másik indiai- aki levezette szülést is a végén. De mint irtam extrának bejüttek még jó páran, h megkukucskálják a szitut- talán ez miatt is érzem ugy hogy oda figyeltek, bár lehet hogy ritka esett voltam- s ezzel egy jó taneset is XD


Ja és azt nem tudom írtam e hogy szerdán 11:40 re született meg a kis drágám, tehát kedd hajnali kb 2 től , ez több mint 33 óra vajúdás.

8. Yukiura (válaszként erre: 6. - Csokicsibe)
2012. okt. 29. 22:57

Köszi a gartulációt


ja tényleg azt nem írtam hogy Anglia, bocsi :)


Nem kérdeztem meg ezt, de ugy hallottam másoktól, hogy ha lehet(ha minden oké a babával)akkor nem császároznak. Nálam is ugy mond vésztervnek volt, de hogy most szerencsére vagy nem , én normálba szültem.

annál szülsz aki ép ügyeletben van. Amugy ha minden okés, nincs vérzés, tágulsz, a baba is okés akkor az ép ügyeletes midwife vezeti le a szülést- dokival nem is találkozol.

2012. okt. 29. 05:56

Szia GRATULÁLOK!


Az a jó az egészbe hogy én itthon is így szültem. Győrbe, sőt még talán könnyebben, a 24 órás orvosi szolgálatom is megvolt szerencsére :D

2012. okt. 28. 17:35

Először is gratulálok!:)

Hiányoltam az elején, hogy nem írtad hol külföldön, de a végére a Derbyből azért belőttem:)

Angliában mennyire gyakori a császáros szülés? Mennyire hajlanak rá az orvosok? Van valami olyasmi, mint nálunk, hogy a nődokidnál fogsz szülni vagy annál, aki éppen ügyeletben van, amikor jön a baba?

2012. okt. 27. 21:36

GRATULÁLOK!!

Szerintem jó,hogy ilyen jónak élted meg a sok viszontagság ellenére és ez a fontos.

Viszont én is osztom a véleményt,hogy nem történtek olyan jól a dolgok mint átélted,de az a fontos ahogy te érzed:)

A medwife az a szülésznő Cirmoscicajaj,csak külföldön nincs védőnő,így a terhesgondozást-szülést és utógondozást is ők látják el.A védőnőség egy hungarikum...és butaság.

4. ENIE
2012. okt. 27. 14:14

Gratulálok nektek,nagyon szép a babád!


DE,én hozzátenném,h én itthon szültem(Hajdú-Biharban)és ugyanúgy kezdődtek,ahogy nálad...és nem tartott el "napokig" a huza-vona...

Nekem déli 12-kor kezdett csordogálni a magzatvizem(pont aznapra voltam kiírva,így aznap be is feküdtem-nálunk egyébként akik túlhordják,már be is fektetik őket),úgy ahogy neked...DE én nem járkálhattam onnantól kezdve.Mivel nem jöttek a fájások,és csak bő ujjnyira voltam kitágulva felhelyeztek 1 tágító zselét,és szépen elkezdett hatni 6 órán át.

Majd kezdődtek az egyre erősödő fájások,míg este 8-kor már a szülőágyra fektettek(előtte a vajúdóban voltam)....nekem is fájt-fájt-fájt,úgy h mind a 10 körmömet lerágtam.

A gázmaszk nekem sem segített!

Nálunk nincs fájdalom csillapítás,de talán jobb is így utólag!!!!

Este 10-kor megszületett a csodám!!!

Majd összevarrás,vajúdóba megfigyelés hajnali 5-ig,majd az 1.szopi már az osztályon.


Nekem elég furán jött le a szülésed...szerintem nem igazán figyeltek rád oda annyira...

Mindenesetre nem szülnék külföldön,most,h soraidat elolvastam.

2012. okt. 27. 11:33
Gratulálok és jó egészséget kívánok nektek!
2012. okt. 27. 10:29

szia.Nagyon szép gyerek,olyan nyugodt.

jó egészséget,sok boldogságot kívánok.

A medwife az valami nővér szerű lenne? :)

az a 24 órás vonal meg jó lenne itthon is,a "kezdőknek" :)

jó volt olvasni,h ennyire odafigyeltek rátok :)

2012. okt. 27. 09:08
Leírom az én storimat, milyen külföldön szülni.
Azt hiszem az lesz a legjobb, ha kis bevezetőként írok a terhességről, a terhesgondozásról is pár sort.

Ugrás a teljes írásra: Dominic születése 2012. augusztus 1.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook