Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dombornyomott bankkártya - vajon miért kéri ezt a munkáltató? fórum

Dombornyomott bankkártya - vajon miért kéri ezt a munkáltató? (tudásbázis kérdés)

19. Mamazon (válaszként erre: 18. - Katje)
2010. ápr. 2. 16:07

:)) Poénnak tényleg nagyon jó :))


De biztos nem ugyanaz, ez egy Győr melletti faluban van.

18. Katje (válaszként erre: 17. - Mamazon)
2010. ápr. 2. 15:42
Na most felnyihogtam:) Épp ma akartam írni egy autószerelő műhelybe, ahova adminisztrátort kergetnek. Azt hiszem kihagyom!
17. Mamazon (válaszként erre: 16. - Katje)
2010. ápr. 2. 15:39

Megértelek. Bennem is vannak indulatok ha a munkakeresésre gondolok...nem is kicsik...


Engem évekkel ezelőtt a Munkaügyi Kp kiközvetített egy autószerelő műhelybe adminisztrátornak, aztán egy pillanat alatt helyben kiderült, hogy a főnök csak csajozni akar. Jelentettem a munkaügyin, erre mondták is, hogy nem én vagyok az első, aki szólok, de nem tehetnek semmit, ők nem ellenőrizhetik le. Azóta is szinte folyamatosan ott van a hirdetése ennek a ganénak és senki nem tesz semmit...

16. Katje (válaszként erre: 15. - Mamazon)
2010. ápr. 2. 15:32
Nekem erre már nincs energiám... Így is teljesen el vagyok keseredve. De mi az, hogy a munkaügyi központ semmiféle garanciát nem vállal??? Hát basszus, mi a fenének vannak ezek a központok egyáltalán? Csak azért, hogy havonta kapjon az ember egy pecsétet és menjen Isten hírével? Hogy azt lássam, hogy nagyrésze azoknak akik éppen ott vannak, a legújabb mobillal csevegjenek a legtrendibb edzőcipőjükben és közben azon megy a baráti csevejük, hol és mennyit kapnak zsebbe óránként??? A kutya mindenit már!
15. Mamazon (válaszként erre: 11. - Katje)
2010. ápr. 2. 15:06

A Munkaügyi Központ semmi garanciát nem vállal és nem ellenőrzi le a nála lejelentett állásajánlatokat.

Ez nagyon nagyon nem hangzik jól. Személyesen még nem is találkoztál a munkáltatóddal? Én megpróbálnék egy másodreggel kapcsolatba lépni a Skype-on vele és kellemetlen kérdéseket feltenni neki...

14. Katje
2010. ápr. 2. 14:15
Csak már kezdem azt hinni, hogy paranoiásnak kell lenni ahhoz, hogy normális állást találjak....
13. Katje (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2010. ápr. 2. 14:14
Hülye azért nem vagyok :)
12. emagdi
2010. ápr. 2. 14:14

elég gyanús...

mindenesetre arra ügyelj, hogy ne add meg a kártyád adatait (kártyaszám, hátoldalon levő kód, pin kód stb) a munkáltatódnak, meg senki másnak sem.

11. Katje (válaszként erre: 10. - Mamazon)
2010. ápr. 2. 14:11
Hát, ez az Mamazon! A furcsa az egészben, hogy ezt a munkáltatót a munkaügyi központ címlistájából vadásztam. Felvettem vele a kapcsolatot skype-on, egy e-mail önéletrajz elküldése után. És ott közölt egy felsorolást aminek meg kellett felelni, amelyben többek között ott lifegett ez a dombornyomott kártya is. Mindennek megfeleltem, de ez a bankkártya ez valahogy nem hagyott nyugodni. A cég honlapján a kapcsolatnál csak egy skype cím szerepel, szóval fura nekem ez az egész. Főleg, hogy nem találok róla semmit, sehol. Sem cégnyilvántartásban, sem máshol.
10. Mamazon (válaszként erre: 4. - Katje)
2010. ápr. 2. 13:34

Semmi köze a munkáltatónak a bankkártyád, vagy egyáltalán a folyószámlád bármelyik jellemzőjéhez, azon túl, hogy leadod a bankszámlaszámod és a számlatulajdonos nevét, ahova a fizudat utalhatja.

Én is óvatos lennék vele szemben. Nehogy veled akarjon vásároltatni vagy ??? nem tudom mit csinálni.


Ez egyébként multi vagy kisvállalkozó? Csak tőled kéri vagy általános elvárás?

9. bf5264a5b9 (válaszként erre: 8. - Katje)
2010. ápr. 2. 12:44
Hát nem kis összegű biztosításról van szó... szóval simán megérte :) Egyébként meg a bankkártya amúgy is bankkártya, éves díja uannyi mint a simának, csak most ehhez tartozik egy nagy összegű életbiztosítás, amit a munkáltató addig fizet, amíg a cégnél az alkalmazotti jogviszony fennáll.
8. Katje (válaszként erre: 6. - Bf5264a5b9)
2010. ápr. 2. 08:42
Na, ez az az érv ami nem győzne meg. Ne az én kontómra akarjon biztosítást kötni rám.
2010. ápr. 2. 08:37
Rendelkezem dombornyomott kártyával. Csak nem értem miért kell ilyen neki? Ha meg rákérdezek, tuti valami nagyon meggyőző érvvel jönne elő. Gondoltam nem árt az óvatosság ;-)
2010. ápr. 2. 08:32
Ja.. és van olyan cég, ahol azért kell, mert biztosítást akarnak kötni az alkalmazottra, és ehhez valamiért az kell, hogy számlájához tartozó kártya dombornyomott legyen... (ne kérdezd miért, nem tudom, de a férjemmel is ez volt, hogy sima kártya esetén nem tudtak azt hiszem utasbiztosítást kötni, és kellett a dombornyomott)
2010. ápr. 2. 08:29

Én most cseréltem le a sima Multipont kártyámat dombornyomottra, mert kérték. Hogy miért, azt nem tudom, de 2000 ft volt az egésznek a ktg-e, és nem is bánom, mert a dombornyomottal pl neten is lehet fizetni, ill. jobbak a netbankban is a hozzá kérhető szolgáltatások.


Sztem a kérdésedre a választ csak a munkáltatód tudja, kérdezz rá nyugodtan.

4. Katje (válaszként erre: 2. - 1eb84e4bad)
2010. ápr. 2. 08:21
Ezt tudom kricat. Csak azt nem értem a munkáltatónak miért kell ez?
2010. ápr. 2. 08:21
és ezért kéri? semmi köze hozzá attól még hogy ő a munkáltató.
2010. ápr. 2. 08:19
több jogosultság tartozik hozzá, pl külföldön is csak ilyennel lehet fizetni.
2010. ápr. 2. 08:11
Dombornyomott bankkártya - vajon miért kéri ezt a munkáltató?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook