Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dolgozzuk fel a császármetszést együtt fórum

Dolgozzuk fel a császármetszést együtt (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
54. KEND
2009. aug. 29. 20:57
Szerintem senki nem akar megbántani senkit csak leírja a tapasztalatait, legalábbis én így gondolom:))
53. anzi (válaszként erre: 44. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 20:56

Nem csak arra gondolt, mint itt nagyon sokan, köztük én is, hogy valami olyasmi miatt keseregsz ami megóvta a családodat

1. a Te elvesztésedtől

2. a babátok elvesztésétől

3. attól hogy esetleg beszoruljon és mind a ketten meghaljatok

4. attól hogy esetleg a babádnak valamilyen maradandó sérülése legyen, oxigén hiány miatt, vagy bármi egyéb sérülés miatt

Ez legalább 4 ok amiatt örülnöd kellene és nem bánkódnod.

e itt az ötödik:

Még szülhatsz természetes úton attól még, hogy az első császár volt és lehet, hogy a sorsod megajándékoz majd vele a második babánál, de ha mégsem, akkor se keseredj el!

Egy anya nem attól jó anya, hogy természetes uton szült!!!

52. veroosh81 (válaszként erre: 45. - Tavaszilány)
2009. aug. 29. 20:56
Én sem azt mondtam, h baj, mert már megtörtént, de mindig is bennem marad a kérdés, h mi lett volna, ha...
51. veroosh81 (válaszként erre: 43. - C69ff6d3e9)
2009. aug. 29. 20:55
Már ne is haragudj...én nem azért nyitottam a fórumot, hogy sértegessenek, pláne, h az érzelmeimbe gázoljanak.Szerintem először gondold át, mit írsz, aztán írj.
2009. aug. 29. 20:54
De én nem értem miért kell emiatt bántani. Ő is ember neki is lehetnek gondolatai. Nem sír, csak elmondta, hogy nehezen dolgozza fel. Miért kell kikiáltani önzőnek, és miért kell belekötni???? Sokat gondol rá, mert hiányzik neki az az érzés. és akkor mi van?
2009. aug. 29. 20:53
A hagyományos szülés (tapasztaltam) sokkal több szenvedést jelent babának-mamának egyaránt. Persze, nagy öröm a vége, de legalább akkora a császár után is. Nekem sem hiányzott az a 16 óra vajúdás, az ez alatti fájdalmak a másodiknál, amit az elsőnél átéltem. Apás szülés meg nálunk szóba sem jöhetett, a férjemet biztos fel kellett volna mosni, annyira nem bírja nézni a vért meg a szenvedést... :)
48. tavaszilány (válaszként erre: 44. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 20:53
Nem természetes, de élsz Te is és babád is! Az őskorban nem császároztak volna meg, de ma van erre mód, élni kell vele, ha muszáj.
47. bste
2009. aug. 29. 20:51
ja és mi is apás szülést szerettünk volna, de így a folyosón izgulták végig anyukámmal amíg megérkezett a pici.
46. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 44. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 20:51
nézd te elképzelted hogy természetesen szülsz. nem úgy lett.Ahelyett hogy örülnél hogy egészséges a gyereked, itt panaszkodsz hogy jajj császár lett és ez bánt.
45. tavaszilány (válaszként erre: 42. - Annelly)
2009. aug. 29. 20:51
A Te felfogásoddal teljesen egyetértek! De tüske ne legyen emiatt! Vágyakozni lehet és remélhetőleg meg is adatik neki egy normál szülés, de bajnak azért nem baj a császár...oka volt.
44. veroosh81 (válaszként erre: 36. - C69ff6d3e9)
2009. aug. 29. 20:50
miért lennék önző???azért, mert azt szerettem volna, ami a természetes?
43. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 37. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 20:49
és ha most császáros volt?rosszabb a gyerek?esetleg hibás?vagy már nem is kell mert nem úgy történt mint ahogy akartad?
2009. aug. 29. 20:49
Én tudom mit érzel. Én is szerettem volna természetes úton szülni...és ez nem azt jelenti, hogy így nem volt jó, mert tudom, hogy másképp esélyünk sem lett volna. nekem ugyan volt fájásom, de tény, hogy szívesen megtapasztaltam volna a kitolást is. Ezen nem értem mit lehet annyira félreérteni, hogy az ember kesereg. Csupán vágyakozik. És ebben semmi rossz nincs, mert miért ne tehetné... még szülés után megbeszéltem az orvosommal, hogy legközelebb, ha minden okés, akkor természetes úton szeretném, elmondta, hogy mire kell ügyelni, mik az előfeltételei. és én ettől boldog vagyok, mert szeretném egyszer átélni. De ha valami gáz lesz, akkor természetesen örülök, hogy megmentik a baba vagy az én életemet, netán mindkettőnkét, de akkor is marad egy kis hiányérzetem. nem bűn, hogy a császáros ember gondolni mer néha arra, hogy de jó lett volna egyedül megszülni.
41. bste
2009. aug. 29. 20:49

én a kisfiamat császárral szültem, farfekvéses, első baba, majdnem 4 kg. nekem sem volt még csak fájásom sem nem is tudom milyen az a szülési fájdalom de sokak szerint jobb is.....a betöltött 40. hét betöltésekor kellett befeküdnöm a kórházba (mert addig nem indult meg a szülés), de a másnap reggel uh-nál mondták hogy már ne is menjek reggelizni, mert aznap megcsászároznak. ős is belekakilt a magzatvízbe, zavaros volt.

amikor megoperáltak epidurális érzéstelenítésben rögtön láthattam a kis drágámat, de nem tették rám ahogy gondolom a természetes szülőknél teszik.

és szerencse hogy császárral szültem mert amikor kiemelték a babámat akkor látták hogy rá volt csavarodva a nyakára a köldökzsinór, szóval belegondolni is rossz, mi lett volna ha "simán" szültem volna.

Egyszóval bennem sem maradt tüske, és jó döntés volt az orvosom részéről hogy császárral szültem.

40. tavaszilány (válaszként erre: 37. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 20:48
Nem kockáztattak, miért baj ez???? Rosszabb lenne, ha most azon keseregnél, hogy az oxygénhiány miatt sérült lett a babád!
39. tavaszilány (válaszként erre: 32. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 20:47
A medencéd mérete és a baba fejmérete alapján...
38. veroosh81 (válaszként erre: 30. - Tenkne_helga)
2009. aug. 29. 20:47
köszönöm a gratulációt:)
37. veroosh81 (válaszként erre: 30. - Tenkne_helga)
2009. aug. 29. 20:47
NEM az orvosom döntötte el a dolgot, mert ő adott egy esélyt, h próbáljuk meg, mert ő tudta mennyire is akartam a dolgot.A viziten a professzor látta a hasamat, ő döntötte el, olyankor az orvos meg nem tehet semmit.
36. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 35. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 20:46

nem értem...

örülj inkább hogy egészséges lett a gyerek.Nem vagy kissé önző?

35. veroosh81 (válaszként erre: 25. - Verosz)
2009. aug. 29. 20:44
Igazából gond hirtelen és sürgős nem volt, a méhlepényem annyira jó volt, h még két hétig el lett volna vele a baba.
34. anzi (válaszként erre: 23. - Naildi81)
2009. aug. 29. 20:43
Így igaz, hameg azt nézed, hogy én is 19 órát vajúdtam és nem értették, hogy az elsőnél sem sikerült a relatív téraránytalanság miatt és mert a nyakára tekerte a zsinórt, akkor sem ment simán, éreztem, hogy ez sem megy, kézzel tágítottak végig 4 ujjnyira, minden injekciót és infúzióba adhatót megkaptam, de lázas lettem, nem ment, nem akarta az anyatermészet a másodikat se simán a világra engedni. Ez van és egy cseppet sem bánom.
2009. aug. 29. 20:43

Sziasztok!

Én sem szívesen emlékszem vissza arra a napra.

32. veroosh81 (válaszként erre: 26. - Tavaszilány)
2009. aug. 29. 20:42
Én egy szobában feküdtem olyannal, akinek gátmetszése is, meg aztán császára is volt, na azt én sem kívánom, de egyátalán ha meg sem próbáljuk, honnan tudják, h téraránytalanság lesz?
2009. aug. 29. 20:41

Én értelek.Én végig vajúdtam az első babával és a végén bevittek a műtőbe.

Évekig álmodtam azt hogy szülök, és a végét amit nem élhettem át mindig azt álmodtam.Utána vízben úszva ébredtem és hiába próbált a férjem vígasztalni, az ilyen álmok után.

Sajnáltam mert apás szülésre készültünk és neki is biztos nagy élmény lett volna.

Most született a második babánk, vele is meglett volna síma szülés, mert a dokim nem zárkózott el tőle, de sajnos nem indult el a szülés és a hegem is nagyon elvékonyodott.

Mostmár sikerült túllenni a dolgon, de valami nekem soha nem adatik meg.Ez az amit nehéz elfogadni.

Igazán az első szülésnél a dokim szabin volt és a helyettese nem volt a toppon.

30. tenkne_helga (válaszként erre: 19. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 20:41

Kedves Veronika!

Sajnálom,hogy tüskét hagyott benned a császár,de ahogy néztem a fotókat gyönyörű,egészséges babád született.Nem ez a legfontosabb?Örülj,hogy volt olyan tapasztalt orvosod,hogy mivel nagy babának látták,meg sem próbálkoztak a természetes szüléssel,mert úgy gondolták,hogy a ez a legbiztonságosabb számotokra!Gratulálok a babához!

2009. aug. 29. 20:40
Nekem is császárom volt. De én szülés közben mem azzal foglalkoztam hogy simán vagy császár csak hogy már legyen kint a lányom. Nem vajudtam sokat csak már rosszul voltam mert az infúzióm nem akart sehogy se folyni, és már majd elájultam
28. e87e4cce43 (válaszként erre: 10. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 20:39

Torna, homeopátia?

Tudod mi jut erről eszembe?

Amikor az matek írásbeli érettségimre azt mondta "imádott" tanárnőm, hogy megbuktál.

Készültem a szóbelire, mint a hülye, és a helyszínen kiderült, hogy nem, bármennyire is szeretnék, de nem mehetek szóbelizni, mert átmentem az írásbelin.

Pedig én készültem tanár úr.....:P

27. KEND
2009. aug. 29. 20:39

én azt a 14 óra vajúdást szívesen elcseréltem volna!! Meg azt hogy műtét után 20percig élesztik a 4100gr-os gyereket, mert olyan rossz állapotban volt.

Szóval :Ne bánd! Majd legközelebb..

26. tavaszilány (válaszként erre: 19. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 20:39

Hidd el, a Te érdekedben (és a kicsiében) döntöttek így, sztem ne bándd egy pillanatig sem! Mindketten jól vagytok, nem lett semmi baj és ez a lényeg!

Szülészeten dolgoztam, láttam téraránytalanságga szülni nőket, háát, inkább rémálom, mint álom! Megszenvedi a mama és a baba is nagyon!

25. verosz (válaszként erre: 1. - Veroosh81)
2009. aug. 29. 20:38

Szia!


Én nem tudom,hogy miért élitek/éled meg ennyire rossz élményként a császármetszést.Ilyenkor mindig elcsodálkozom ezen a hozzáálláson,hiszen valószinű hogy valami gond lehetett és ezért került sor a műtétre.

Én lassan 3 éve szültem császárral és megmondom őszintén hogy ha most újra szülnék és ugyanilyen komplikációk lépnének fel mint az első szülésnél eszembe se jutna keseregni ezen.Nekem majdnem meghalt a pocakomban a kislányom szülés előtt egy héttel.Hiába tervezgettem hogy milyen lesz majd a szülésem stb.Erről nem mi döntünk(sajnos)De ha ilyen helyzetbe kerül az ember akkor szerintem inkább örülni kellene annak h sikeres műtéttel életben marad az a pici baba akire 9 hónapon keresztül várunk és utána sem szabadna ezen keseregni.

Mindennek meg van az oka.


Bocs,de ilyenkor mindig kinyilik a bicska a zsebemben.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook