Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dohányzásról való leszokás = hízással? fórum

Dohányzásról való leszokás = hízással? (beszélgetős fórum)

23. dorka79 (válaszként erre: 21. - Csajos86)
2011. ápr. 9. 09:43

Így kell ezt csinálni!Csak pozitívan.... és menni fog,amit elterveztél!:))

Sok sikert!:DD

22. Pöttöm85 (válaszként erre: 21. - Csajos86)
2011. ápr. 9. 06:32
sok sikert drukkolok!
2011. ápr. 8. 13:14

Szeretném letenni, és tudom hogy pótcselekvésként nem ennék, mert így is van kis gondom a súlyommal, biztosan nem azzal pótolnám hogy egyek. Nemrég elkezdtem zumbázni, nagyon megtetszett.

Szóval cigi le, zumbára fel, remélem nem hízok meg!

2011. ápr. 8. 08:54
Nem függ össze.A barátnőm összekötötte a fogyókúrát és a leszokást és mindkettőben sikeres volt.:o)
2011. ápr. 8. 08:08
Nem függ össze a leszokás a hízással.Persze vannak pót-cselekvő leszokók,akik többet esznek a cigi helyett.
2011. ápr. 8. 07:51

7hónapja raktam le a cigit,már akkor is fogyókúráztam és azóta is,nekem sikerült fogynom....!

Hozzáteszem hajlamos vagyok a hízásra,a terhességem alatt 30kg szedtem fel és akkor zabáltam a cigi helyett.Szerintem tudatosan kell csinálni és életmódot váltani:))

17. genia
2011. ápr. 8. 07:39

En is hiztam ,10kg ot amit azota sem tudok leadni !!

A baratnom akivel egyszerre szoktunk le 20kg hizott,o sem tuja leadni ...hat nem tudom ,lehet bennunk a hiba de az teny hogy ettunk!!!

2011. ápr. 8. 07:39

Én nagyon sokat híztam,de ennek több oka is lehet!

7 éve szoktam le,és előtte iszonyúan erős dohányos voltam.Hiába nem ettem többet,de a szervezetemnek teljesen át kellett állnia,ráadásul a leszokás után 1 évre nyugdíjba mentem!Na,ez aztán betette a kaput,sokkal kevesebbet mozogtam,nem kellett korán kelni,így aztán a mai napig kb.30 kg-t híztam:(

2011. ápr. 8. 07:32

Édes apum mikor leszokóban volt, akkor cigi helyett rágózott. Sosem volt kövér típus, nem is hízott soha tőle.

Ellenben anyukám...

hát igen evéssel pótolta a cigi hiányt és meglátszott rajta.

2011. ápr. 8. 07:31
Igen! sokat számít! Hogy ha belépek valahova nemvagyok bagó szagú! Sokat segített a környezetem!! Már csak azért is mert a baráti társaságunkban sem dohányzik senki, a családomban is a szüleim letették a cigit! Így akárhová megyek nem kell kellemetlenül éreznem magam a cigi miatt! A szüleimnél nem érzem azt, hogy rossz nekik vagy megkívánják miattam...a barátaimnál pedig nem kell szagolniuk a bagó szagomat!! A párom meg repked az örömtől ha mondhatom ezt! Ő sportoló és nem csak emiatt hanem egyéb más okok miatt is nagyon ellenzi!! Így miatta sem kell aggódnom hogy megérzi rajtam vagy vitázunk azon, hogy rágyújtok e vagy sem...sok kellemetlenségtől megszabadultam azáltal hogy nem szívom!! na és persze a tüdőm is tovább fogja bírni!! :)
2011. ápr. 8. 07:20
Én nem dohányzom,de anyukám igen.Neki nincs étvágya a cigitől,max 2-szer eszik egy nap.Amikor leszokott,akkor volt,hogy 4-5 alkalommal és 20 kilót hízott,így megint elkezdett dohányozni és beállt a súlya.Mindennap elmondom neki,hogy szokjon le,mert a szomszédunk 2 éve halt meg tüdőrákban a sok cigi miatt.Bár ennek ellenére ugye nem feltétlen lesz az,keresztapám 30 éve napi két dobozzal szív és semmi baja,szerencsére.A volt osztályfőnököm férje pedig soha nem gyújtott rá és mégis tüdőrákos lett,kivették az egyik tüdejét,de szerencsére él.
2011. ápr. 8. 07:01
Nem a cigi fogyaszt, hanem a nem evés. Vagyis aki cigizik, az nem eszik. Egyértelműen pótcselekvés, legfeljebb nem vesszük észre. De most mi a jobb? 2-4 kg hízás, vagy tüdőrák? :) De ha már úgyis abbahagyta valaki a cigizést, és helyette napi 20-30 percet mozog, akkor nem lehet baj! Kiszámolta már valaki évente mennyit költ cigire? Kijön belőle egy családi nyaralás ára! :)
2011. ápr. 8. 06:59

Sziasztok!

Sajna az én tapasztalatom is a hízás volt. A cigi letétele után fél évvel 3 kilóval voltam nehezebb, de a 7. hónapban 10 kiló jött rám. Utána még pár, így 17 kilónál álltam meg. Igaz, nekem pajzsmirigy alul-működésem is van,ami nálam a hízást is eredményezi, így ez a kettő együtt eredményezte a többletsúlyt.

Ennek ellenére én nagyon örülök, hogy letettem a kilók meg lemennek úgyis. :)

Több előnye van a leszokásnak,m int hátránya. Egyedül a hízás ami kellemetlen, de nem vagyok büdös bagószagú, a bőröm állapota jobb, a pénzről nem is beszélve. :)

Sok sikert kívánok a leszokáshoz!

2011. ápr. 8. 06:54

Egészséges életmóddal, több odafigyeléssel tartható a testsúly, ezért sokat tehet az ember lánya.

Ha végig dohányzol egy életet és rosszindulatú daganatod lesz, jön a sugárkezelés, kemoterápiával (küzdelem az életért).

A cigit mindig érdemes letenni az életért!!! A kilókkal fel lehet venni a harcot eredményesen, a rákkal nem biztos. Apám sírt a nagy kemo után, hogy miért kellett neki dohányozni. Egyelőre túl van a nehezén, letette 40 után a cigit. Ő élni akar és hízni:)!

2011. ápr. 8. 06:45
Én is híztam! Próbáltam sokféle módon letenni a cigit. Volt hogy egyik napról a másikra... Fhu durva volt!! Volt, hogy csak esténként egy szál elalvás előtt. Mivel nagyon nehezen is aludtam el nélküle. Aztán feladtam. akármit tettem híztam....Pedig rendszeresen tornáztam oda figyeltem mit ettem és mennyit! De állandóan éhes voltam...Most úgy sikerült, hogy szépen fokozatosan napi egy szál..aztán amikor kiürült a doboz nem vettem másikat.. ennek már 4 hónapja. Jól bírtam. nem gyújtottam rá azóta viszont hízok sajnos. Tornázok és futok de az étvágyam az fhúúúúúú!!! Igyekszem nem rágcsálni!! De akkor is!! Amikor eszembe jut a cigi akkor nem a kajához rohanok hiába majd meghalok közben az éhségtől..Fura dolog!! figyelek igyekszem...de akkor is hízok!! lehet elkeserítelek most...de erre számítanod kell!
8. andi6020 (válaszként erre: 7. - Miss Jane)
2011. ápr. 8. 06:39
400 Kcal-t?? Az rengeteg....Kár volt leszokni...:))
2011. ápr. 8. 06:38
Sziasztok, régen utánajártam a témának, és ezt is olvastam: aki dohányzik, annak a teste plus méregtelenítésre kényszerül, ami kalória elégetésével jár (naponta 400 Kcal). Így aki dohányzott és leszokik, az azért is hízhat, mert már nem méregtelenít, így ha ugyanannyit is eszik, mint előtte, akkor is plus 400 Kcal-t fogyaszt el.
2011. ápr. 8. 06:36
Én januárban tettem le a cigit.Nem híztam semmit,de azóta "annyira egészségesen élek"...nem tudok meglenni egy nap sem,hogy ne egyek zöldséget,gyümölcsöt.Egyszerűen kivánom!Tudni kell,hogy ha megettem egy almát rosszul voltam tőle,most pedig egyszerre hármat is megeszek.:-))
2011. ápr. 8. 06:33
Én egy dekát sem híztam, pedig igen csak van rá hajlamom. Mondjuk oda is figyeltem, hogy ne zabáljak. Mikor eszembe jutott, hogy rá szeretnék gyújtani, mindig ittam egy pohár vizet, vagy elrágcsáltam egy szem tik-tak-ot.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Csajos86)
2011. ápr. 8. 06:30

Szerintem a főbb okokat le is írtad.

Lassuló anyagcsere, pótcselekvésként nassolás, és igen, a cigi csökkenti az éhséget is.

Én ugyan párhuzamosan kezdtem leszokni, és fogyizni, de a fogyózás azóta is tart.

3. csajos86 (válaszként erre: 2. - Klenca)
2011. ápr. 8. 06:10

Ha azóta sem cigarettáztál, gratulálok!

Viszont nem túl jó hír számomra ez a kis súlygyarapodás.

Így is van pár kiló amitől meg kellene szabadulnom, nagyon nagyon durván 10, de inkább kevesebb, és nem hiányozna ehhez még pluszban egy fél kiló sem, így is nehezen indul el lefele a szám...

2011. ápr. 8. 06:06
Nem ettem többet, sőt! fÉLTEM AZ ELHÍZÁSTÓL. Se így is 48 kg-ról 52 kg-ra híztam, ami soha többet nem ment le.
2011. ápr. 8. 06:04

Sziasztok!


Legtöbb dohányos akik leszokik, hízik. Persze biztosan vannak kivételek, de nem az én környezetemben.

Engem az érdekelne hogy aki leszokik azért hízik mert helyette pótcselekvésként eszik, vagy nassol?

Vagy mondják hogy aki cigizik, kevésbé éhes, de én ezt mondjuk nem tapasztaltaM, és a cigi letétele után többet eszik?

Esetleg valami egészen más magyarázata van a dolognak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook