Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás károsító hatása az emberi szervezetre fórum

Dohányzás károsító hatása az emberi szervezetre (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Dohányzás károsító hatása az emberi szervezetre

27. da974971cd (válaszként erre: 26. - Da974971cd)
2011. ápr. 13. 23:28

No ennyit erről. Két hete meg gondoltam egyet és vettem egy doboz cigit, füstölök néha oszt jónapot.

De csak ha kedvem szottyan, mert amúgy nem érzek semmilyen függőséget.

2010. dec. 25. 14:24

Én már öt éve abbahagytam előtte vagy 17 évig füstöltem.

Egyik reggel felkeltem (másnaposan!) rágyújtottam, hányingerem lett, elnyomtam és azóta rá se hederítek a cigire.

De sokan vért izzadnak, tudom.Kitartás!

25. ac808a6b30 (válaszként erre: 24. - 72b00c655b)
2010. jún. 18. 18:47
És nem csak ők, engem az alkoholista apám tett tönkre egy életre.
2010. jún. 16. 15:19
Szerintem a dohányosokkal külön adót kellene fizettetni, annyi kárt okoznak másoknak.
2010. jan. 16. 09:32

Mindenkinek, aki le akar szokni nagyon tudom ajánlani Allen Carr-Végre nem dohányzom c. könyvét (a neten is fent van)!


Nincs ehhez fogható szenvedésmentes leszokási módszer.

He elkezded olvasni ezt a 105 oldalas könyvet, igyekezz kiolvasni 10-12 nap alatt, ne hagyj 1-2 hét szünetet az olvasásban, mert akkor nem fog sikerülni!

Olvasás közben végig dohányozhatsz, és amikor én olvastam, nem azt éreztem, hogy halogatom az olvasást, hogy minél később érjek a végére, izgatottan vártam, hogy végre NE DOHÁNYOZZAK!

Te is ezt fogod érezni, csak olvass belőle minden nap pár oldalt!


Sok sikert!

2009. júl. 31. 00:47

Anyám vagány volt! Napi egy, másfél doboz cigi: én dolgoztam meg érte, nehogy már ne érdemeljem meg.

A tüdeje jó része nem vesz fel oxigént. Amikor az orvos korábban mondta, hogy baj lesz, akkor nem szokott le. Most utoljára azt mondta az orvos, hogy már késő, TÚL KÉSŐ! Sírtak a szüleim, anyám leszokott a dohányzásról, de már TÚL KÉSŐ!

Igen ő dolgozott meg érte, joga van hozzá....

2009. ápr. 25. 19:50

Elrettentés képen...


[link]

2008. jún. 26. 16:23

Már az első cigaretta is beépül az agyba


Egyetlen cigi, és az ember agya egy életre megváltozik. Új kutatások szerint nem az élvezetért dohányzunk, hanem hogy ne érezzük magunkat rosszul.


[link]


Egy érdekes cikk a dohányzásról

2007. szept. 29. 15:03

Napi 1.5,-2 dobozzal szívtam el. Élveztem az első slukkot, örömöt éreztem amikor a füst szétáradt bennem, s egyáltalán nem éreztem büdösnek, ahogyan szétáradt a lakásban.


1990-ben tettem le. Elhatároztam, hogy nem szívom többet. Talán a gazdasági okok vezettek oda, hogy megtegyem, nem tudom. Előtte minden reggelnek rutinja volt: Kávé, cigi, aztán készülődés..


Nem hiányzik. De nem kerülöm a füstös helyeket.

Mindez azért lehetett így, mert apám körbebagózott a gyerekkoromban.


Nem vagyok büszke rá, hogy dohányoztam, de nem is szégyellem. Aki tudja, tegye le. Nem könnyű.

18. eva25
2007. szept. 29. 14:53

Én soha nem dohányoztam. Nem is probáltam. Allergiás vagyok a cigi füstre, viszketek tőle.

Szerintem annál undoritobb nincs,amikor egy nő cigarettázik az úton,vagy a gyereke elött, vagy akár társaságban. Vagy amikor egy nőnek a ruhája árasztja az émelyitő cigaretta bűzt.

Mindenkinek aki egyszer rabul esett ennek a "szernek" és le tudott róla mondani, csak gratulálni tudok.

Az élet nélküle sokkal jobb, ahogy Ever is irja, minden más és jobb.

GRATULÁLOK

17. Ever
2007. szept. 29. 14:45
Ja, és most nincs büdös bagós szagom, sokkal több pénzem van, szép fehérek a fogaim, és nem fulladok ki pár emeletnyi lépcsőzés után. Szerintrm nagyon megéri letenni.
16. Ever
2007. szept. 29. 14:42
Nekem is sikerült több mint egy éve leszokni, pedig előtte több évig kb napi 1 dobozzal biztos elszívtam. Persze néha rámjön azért a rágyújthatnék, és olykor engedek is a kényszernek, de kb 2 slukk után dobom is el, mert már nagyon nem jön be :)
15. csilla80 (válaszként erre: 14. - 0c97fbb607)
2007. szept. 28. 23:10
En is igy voltam vele... Majd elmeselem,hogy hogyan sikerult,de most faradt vagyok...:-(((
14. 0c97fbb607 (válaszként erre: 13. - Csilla80)
2007. szept. 28. 23:08

Le a kalappal!

Mindenkit irigylek,aki meg tudja tenni.

2007. szept. 28. 23:06
En sokat cigiztem,es ez ev marcius 25-en letettem... eletemben nem voltam meg ennyire buszke magamra mint akkor es most,ha erre gondolok... Azt mondtam,ha nekem sikerul,akkor mindenkinek sikerulhet,ha az elhagyasra gondoltam,rogton ket cigi kellett egymas utan,hogy megnyugodjak...
12. Droma (válaszként erre: 11. - 0c97fbb607)
2007. szept. 28. 22:38
Én sem hiszek benne,csak arra gondoltam h amiket ír róla elég kellene h legyen a leszokáshoz.Ha hinnék benne le is szoknék,szerintem sokan így vannak vele:)
11. 0c97fbb607 (válaszként erre: 10. - Droma)
2007. szept. 28. 11:20

Ne olvasd el,mert ha hiszünk az agykontrollban,vagy a negatív gondolatok erejében akkor......

Amúgy én nem hiszek benne,a genetikában hiszek!:D

10. Droma (válaszként erre: 9. - 0c97fbb607)
2007. szept. 28. 11:01

Ismerős.Főleg,hogy mostanában nagyon sokat tettem az egészséges életmódért,de a cigi "letétele" nem megy.

Pedig elég rémísztő dolgokat írnak rá,minig,de valahogy nem veszem komolyan.:S

9. 0c97fbb607 (válaszként erre: 8. - Norci78)
2007. szept. 27. 20:40

MOndhatod!:)

Dettó!

Mindenről le tudok szokni,le tudok mondani....de errőúl nem......egy hajótörés és lakatlan sziget kellene hozzá ,minimum:)

8. norci78 (válaszként erre: 7. - 0c97fbb607)
2007. szept. 27. 20:38

Régóta?

Nem akarsz leszokni róla?

Az a baj nekem hogy nagyon szeretek cigizni! :)

Igy nagyon nehéz megállni hogy ne gyújtsak rá! :)

2007. szept. 27. 13:24
Én dohányzom.
2007. szept. 27. 13:20

Örülök, hogy más is hozzám hasonlóan ítéli meg a dohányzást.

A kismamákhoz fűződő dohányzásról olvashattok még a saját cikkemben is.

2007. szept. 24. 21:05

én legalább 10 évig cigiztem/cigizek.

Hosszabb /rövidebb ideig abba tudtam hagyni, de most végleg le akarom tenni!

Van egy verseny, és én is beneveztem! (országos)

Szeptember 26.-án indul!

2007. szept. 24. 14:31

Vágom ám!!!!!!!!!!!!!!!

:)))))))))))))

3. 923b9fc8b4 (válaszként erre: 2. - 0d32c1589e)
2007. szept. 24. 14:15

Ez nálam is kiveri a biztosítékot! Én elítélem az ilyen anyát,de azokat sem dicsérném meg akik a gyermek felett füstöl.

Soha nem értettem meg azokat, aki ennyire önzőek.

2007. szept. 24. 14:09
Teljesen igy van.A dohányzás nyomorba dönt.Nem segít semmiben sem,csak a pénztárcát fossza ki.A terhes kismamák meg buták ha kockáztassák a magzatuk életét.Mi ér többet az élvezet? vagy egy gyönyörü egészséges kis baba?Ha rajtam múlna nagyon szigorúan venném ezt a dolgot.Mert valójában ez szándékos gyilkosság a szememben.Pedig sok kismama úgy füstől mint egy gyárkémény.Aki terhes és most ezt olvassa gondolkozzon,mielött ölni készül.A babának ugyan az ám mintha szép lassan kínoznád,esetleg már-már halálra.Vagy betegen jön már a világra.Ugye ezt nem akarod?
2007. júl. 25. 18:16
A dohányzás függőséget, szenvedélybetegséget okozó pótcselekvés, amire a szervezetnek nincs szüksége. Hamár függőséget okoz, akkor már nagyon nehéz letenni, mert már „Ő” irányit minket. Miért is érdemes ez ellen az ördögi rúd ellen tenni?
Vizsgálatok bizonyítják, hogy a dohányzás kb. 10 évvel csökkenti a várható élettartalmat.
Ez csak a kisebbik gond, mert nem mindegy, hogy azt az életet, amit vele élnek, milyen egészségi állapotban élik meg a dohányosok.

Ugrás a teljes írásra: Dohányzás károsító hatása az emberi szervezetre

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook