Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Dödölle recept fórum

Dödölle recept (beszélgetős fórum)


21. Tamianyu (válaszként erre: 20. - Cumma1)
2010. okt. 10. 09:19

Ügyeeeeeeeeees!

Gratulálok a sikerhez!:D

Akkor ha megjött a kedved hozzá,kóstoljátok meg marhapörivel(vagy vad),nagyon tudom ajánlani.

20. cumma1
2010. okt. 9. 18:26
Képzeljétek ma még egyszer nekiduráltam magam. És sikerült! Sokkal-sokkal több lisztet tettem bele mint tegnap. Nagyon finom lett!!
19. ilonka40 (válaszként erre: 17. - Cumma1)
2010. okt. 9. 12:11

Lehet már késő,az én receptem is hasonló,vagy ugyan az?


Dödölle (szlovák étel)


Hozzávalók: 50 dkg burgonya, 25 dkg liszt, 6 dkg zsír, 1

fej vörös-hagyma, 2 dl tejföl (esetleg túró), só.

A meghámozott fölkockázott burgonyát sós víz-

ben megfőzzük, levében pépesre törjük és alaposan

összedolgozzuk a liszttel. Zsíros kanállal nagy galuskákat

szaggatunk és apróra vágott zsíron pirított

hagymával összekeverjük. Sütőben átpirítjuk, majd

tejföllel leöntve tálaljuk.


Próbálkozz vele,nekem sem sikerült sokáig,de már most igen!

18. Tamianyu (válaszként erre: 17. - Cumma1)
2010. okt. 9. 11:55

:D

Ezért kell összefőzni.

Sok sikert...:-)))

17. cumma1
2010. okt. 9. 03:00

Nem adom fel!!!!!!

Eddig 2x landolt a szemétben, de ma megint megpróbálkozok vele. Köszi a kitartó segítséget!! :)

Biztos puhább volt a szükségesnél. De így nyersen olyan liszt ízűnek tűnt az egész

16. globus (válaszként erre: 15. - Tamianyu)
2010. okt. 8. 23:21

Pontosan, így kell csinálni.

Egy öreg néni azt a szót használta a tört krumpli és liszt összefőzésére, hogy lehúzza a tűzhely szélére, és ott "köved" :) Tulajdonképpen addig kell kevergetni, összenyomkodni a lisztet a krumplival, amíg a liszt megdagad benne. Elég munkás, és viszonylag sok lisztet felvesz. Ha kevés benne, akkor puha lesz az egész anyag. Úgy vettem észre, hogy tepsibe terítve, sütőben megpirítva még menthető. Ezt a fázist mindig meg lehet próbálni :)

15. Tamianyu (válaszként erre: 14. - Cumma1)
2010. okt. 8. 23:07

Ajjaj,sajnálom.Kevés volt bele a liszt.Kemény meló ám a dödölle készítés:D Szó szerint értsd:))

De valaki okos írt egy jó ötletet,hogy a habverő dagasztó részével keveri ki.Még sosem próbáltam,én mindig birkózok vele.De biztos sokkal könnyebb azzal kikeverni.Mert egy viszonylag kemény tésztát kell kapni,és közben főzni.

Lehet,hogy nem egyértelműen írtuk le neked a receptet.Amikor megfőtt a krumpli,nem kell alatta elzárni a tűzhelyt.Ahogy fő(annyi víz legyen rajta,kb ami ellepi)összenyomod krumplit nyomóval,majd főzés közben adagolod hozzá a lisztet.Ahogy egyre többet adsz hozzá,mindig nehezebb a dagasztása.Akkor jó,amikor már alig bírod a főzőkanállal dagasztani(vagy dagasztóval:D)

Össze kell főzni az összenyomott krumplit a liszttel.Azután lehet kiszaggatni a leírtak szerint.

14. cumma1
2010. okt. 8. 21:17
Nem sikerült :(
13. Gigi13 (válaszként erre: 8. - Cumma1)
2010. szept. 30. 11:39

Igen!! :-) én nem sütöm sütőben, hanem tűzhelyen, beleforgatom a megpirított hagymába, és olajon pirítom meg..

Ízlések és pofonok...

De a dödölle mindenképppen zsíros étel ám! :-)))

Sok sikert!

12. cumma1 (válaszként erre: 11. - Tamianyu)
2010. szept. 30. 08:36
Ok, ígérem! :)
11. Tamianyu (válaszként erre: 10. - Cumma1)
2010. szept. 29. 11:22

Nincs mit.Ha tányéron szaggatod,akkor alá is tegyél a hagymás olajból,mert nagyon ragad.

Sok sikert.

Aztán ha belejöttél,kóstoljátok meg marhapörivel is,hmmm,nagyon fini:D

10. cumma1 (válaszként erre: 9. - Tamianyu)
2010. szept. 29. 09:50

Értem!

Köszönöm! Puszi érte :)

9. Tamianyu (válaszként erre: 8. - Cumma1)
2010. szept. 28. 22:24

Neeeem!:D

A hagymát megpucolod,felaprítod ahogy neked tetszik.Én pl kockára vágom.Megpirítod (kissé bő)olajon vagy zsíron üvegesre,vagy kicsit barnára.Ha kész a dödölle massza,akkor kiszaggatod kanállal úgy,hogy közben a hagymás olajjal bőven meglocsolod.Majd tepsibe teheted,és sütőbe megpiríthatod.Nekem úgy a legegyszerűbb kiszaggatni,hogy ráteszek lapos tányérra a masszából,jól lelapítom kanállal(az is zsiradékos legyen,mert különben ráragad)meglocsolom a hagymás olajjal,és úgy szaggatom ki egy lábasba vagy tepsibe kanállal.Így nem ragad össze.

8. cumma1 (válaszként erre: 7. - Radica947)
2010. szept. 28. 21:46
Tehát külön lesütöd a hagymát, és az összeállított krumplit beleteszed a tepsibe, aminek az alján van egy kis olaj? MEddig sütöd?
2010. szept. 28. 17:25
Én a szálasra vágott hagymára /nagyon sok kell, mert összeesik/ pirospaprikát teszek, /gyerekkoromban így ettem/, mi hatan vagyunk rá, tehát sok kell, a fazékban, amikor megfőtt a krumpli, ráöntöm a finomlisztet és az elektromos kézi kütyü dagasztó spiráljával kutyulom össze, igy nem kell megszakadni a keveréssel. Kanállal kiszaggatom a hagymás szaftba tepsibe teszem, és sütőben átsütöm.
6. Tamianyu (válaszként erre: 4. - 04e95f637a)
2010. szept. 27. 17:10
Meg marha,vagy vadpörivel:D
5. Gigi13 (válaszként erre: 2. - Nemmaci)
2010. szept. 27. 16:51

nemmaci receptje + én mindig megpirítom a végén az olajon a kis gömbőcöket. Ezt szeretem benne a legjobban.

Valamint: Őrségben - a dödölle szülőhelyén - a dödöllét kisebbre szaggatják, na nem galuska méretűre, de olyasmi. Mert akkor jobban megpirul..


Tejföllel megöntözve tálaláskor

+ tökmagolajos fejessalival a legjobb!!!

Nyam-nyam

:-)

2010. szept. 27. 15:03
...és tejföllel eszik :)
3. kacsa mama (válaszként erre: 2. - Nemmaci)
2010. szept. 27. 14:59
Én is ezt a fajtát szoktam késziteni,a piritás azt jelenti,hogy a sűtőbe sűtni kb 10-15 perecig, isteni finom.
2010. szept. 27. 09:07

Hozzávalók:


* krumpli,

* liszt,

* zsír vagy olaj,

* vöröshagyma,

* só


Elkészítés:


Elkészítées: A krumplit meghámozzuk, feldaraboljuk, majd sós vízben - ami éppen ellepi -, megfõzzük. Ha megfõtt, a vizet rajta hagyva összetörjük a krumplit és lisztet keverünk hozzá, hogy jó kemény masszát kapjunk. Ezt kevergetve még tovább fõzzük. (Nagyon nehéz kevergetni, jó izomerõsítõ.) Olajban vagy zsírban a karikákra vágott hagymát megpároljuk. Olajos vagy zsíros kanállal kiszaggatjuk a krumplit, amelyre a hagymát rátesszük. Lehet még tejföllel gazdagítani, meg is lehet pirítani.

2010. szept. 27. 09:04

Sziasztok!

Hogy kell dödöllét csinálni??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook