Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dobjam ki régi cuccaimat vagy ne? fórum

Dobjam ki régi cuccaimat vagy ne? (beszélgetős fórum)

28. syria (válaszként erre: 27. - Yulcsy)
2010. aug. 19. 06:48
Hú, ez a legrosszabb párosítás! Te mindent kidobnál, ő meg mindent eltenne. :)
27. Yulcsy
2010. aug. 18. 06:37

Nálunk a férjem iszonyatos gyűjtögető.Nem lehet semmit kidobni, mert emlék.Én pedig nagy szelektáló vagyok.Amire rá sem néztem már 1 éve arra nincs is szükségem.

Elég sok konfliktust tud ez okozni.Nézd át a dolgokat, és a számodra értékesebbeket rakd el, a többit dobd ki, vagy add oda valakinek aki örül neki.

26. syria (válaszként erre: 25. - 448f1a930a)
2010. aug. 18. 06:28
Igen, ez a megoldás, a folyamatos szelektálás, és akkor a tárgyaink nem fognak kitúrni a lakásból. :)
25. 448f1a930a (válaszként erre: 23. - Syria)
2010. aug. 17. 08:24
Hu,ha tudnád nekem mi minden volt felhalmozva....Apró ékszerdobozok,ritka képeslapok,a barátaimnak a világ minden részéről "kötelező" volt küldeniük:-)))Gyöngyök,különleges gombok,ásványgyűjtemény, bögrék,pipák.A pipák és a babák maradtak!Nagyon nehéz volt megválni tőlük,de muszáj volt,de nem adom ám fel:-)))Az asztalom fiókjait havi rendszerességgel szelektálom,a tartalma kis dobozba,azután nagy dobozba....:-)))
2010. aug. 17. 07:18
Mi elszoktuk vinni az ilyen dolgokat a rászorulüknak
23. syria (válaszként erre: 22. - 448f1a930a)
2010. aug. 17. 07:17
Jól látod a dolgot. De a gyűjtő típusú ember nagyon nehezen válik meg a tárgyaitól, még akkor is ha tudja: amit 1-2 évig nem használt, azt jó eséllyel soha nem is fogja. :-)
2010. aug. 16. 09:02
Tudni kell megválni a tárgyaktól,ami egyszer lekerül a pincébe,felkerül a padlásra,arra a legritkább esetben van szükségünk.Sokszor azt sem tudtam,hogy nekem ez is, meg az is van...Egy költözés pontot tett a gyűjtögetés végére.Könyvek,idősek otthonába,játékok a környék gyerekeinek,ásványgyűjtemény a múzeumnak,felesleges ágynemű a vöröskeresztnek.Magam sem hittem,hogy évek alatt mennyit cuccoltam össze?Ha hiszitek,ha nem nem hiányzik semmi,tudom,hogy jó helyre került minden.:-)
21. syria (válaszként erre: 13. - D6502380b9)
2010. aug. 16. 08:10
Ajánlom figyelmedbe az "Azok a fránya tárgyak!" c. cikkem. :)
2010. aug. 16. 06:14
Én a kinder figurákat, HappyMeal játékokat bevittem a helyi gyermekorvosi rendelőbe. A dokinéni ott osztogatja az "ügyes", vagy éppen bátortalan (tehát minden) gyereknek. Hálásak voltak érte, és nekem nagyon jól esett örömet szerezni :-))
19. Évi-
2010. aug. 16. 00:24

Szerintem is Hoxának van igaza, az én lányom holmijának egy része a padláson van, a múltkori pakoláskor nagyon örült neki.:)

Ha nem túl szűkös a hely, én semmiképpen nem dobnám ki. A múltkor pedig én örültem a szüleim padlásán talált orosz szótárfüzetnek, (amit apám véletlen nem égetett el) pedig nem volt a kedvencem.

Érdekes dolgok a tárgyak, soha nem emlékeztem volna pl. az orosz órákra, így viszont jót mosolyogtam.

18. t.Ili
2010. aug. 15. 22:58

Nekem a mamámról csak egy kép maradt.Nem kell hogy ránézzek!

Ha eszembe jut,mint most is,emléktárgy nélkül is elpityeredek.

Ne dobd ki!Te sem azok miatt fogsz rágondolni!

17. globus (válaszként erre: 16. - Pndi)
2010. aug. 15. 22:54
Az egyik családtagomnak 20 éves naplója van, már ő is csak nevet rajta :)
16. Pndi (válaszként erre: 13. - D6502380b9)
2010. aug. 15. 22:50

Később biztosan jó lesz, ha egyenként a kezedbe fogod, és újra végigélsz egy kis emléket.

Hoxának igaza van, az írásokat semmiképpen ne dobd ki. Az én szekrényem is tele van ilyennel. Amikor nagytakarítok, és a kezembe kerülnek, beleolvasgatok, és olyan jó.

Amit a nagyitól kaptál, azt se dobd ki.

15. mamcili (válaszként erre: 13. - D6502380b9)
2010. aug. 15. 22:45

elfogadom őket:)

találok mindnek helyet :)

2010. aug. 15. 22:43
de igazatok van, talán más jobban örülne neki.
2010. aug. 15. 22:42

végülis snoopira nincs szükség.. :S Van itthon elég kutya!

aztán a virágdíszek... azokhoz semmi nem köt.

a macskákat nem tudom hova tenni, csak prfogóvá válnának. viszont szépek, valaki megdolgozott velük, a nagyimtól kaptam őket, de van amit én magam vettem..


az igazság az, hogy mind egy-egy kis darabka a múltból, és nem tudom hogy jó e most, hogy ha ezek itt vannak.

2010. aug. 15. 22:40

ne dobjatok ki csak olyan dogokat amik mások számára is használhatatlanok..

add tovább :)


Lomtalanításkor rengeteg könyv és játék kerül a kupacokba, pedig sokan örülnének neki

2010. aug. 15. 22:36
írásokat tartsd meg, játékokat fordítsd jó célra. Pl. nálunk egy oviban mindig van húsvéti bál és kirakodóvásár a befolyt összegből meg az ovinak vásárolnak. Ha van ismerősöd ilyen helyen, add oda.
2010. aug. 15. 22:34
Én most csináltam fájó szívvel egy nagy szanálást, ami olyan volt, gyerekeknek ajándékoztam, amit évek óta kezembe se vettem, kidobtam, ami szép emlék, betettem egy dobozba. Most örülök a rendnek, és annak, hogy elférek:)) Évek óta nem használt ruháimat, cipőimet (szépek, sajnáltam őket) bevittem a családsegítőbe.
2010. aug. 15. 22:34
:)) Pár emlék talán jó lehet, de vigyázni kell, hogy ne alakuljon ki egy gyűjtögetési mánia, attól óvjon meg az ég :)
2010. aug. 15. 22:32

döntsd el

ami olyan, hogy gyereknek használható tedd el jó lesz a gyermekednek .)

ami emlék tedd el évek múlva a semmitmondó is megváltozik:)

ami nem kell, de használható vidd a vöröskeresztnek vagy bármelyik helyi szervezetnek..

2010. aug. 15. 22:32
Mondjuk nálunk a Kicsilány most fedezi fel apjaanyja kindergyűjteményét, és nagyon jól elvan velük. Még kettő cipősdoboznyit meg sem kapott... :-)
2010. aug. 15. 22:29
Ilyeneket inkább ajándékozz el olyannak,aki még örül neki.Pl unokahugi,szomszéd gyerekek...
5. Hoxa
2010. aug. 15. 22:28

Most vagy 19 éves?

Tedd egy dobozba, dugd el a padláson, majd előkerül 15 év múlva és akkor jó lesz nézegetni.


Az írásaidat, fotókat pedig semmiképp se dobd ki!

2010. aug. 15. 22:27
na jó leginkább leveleket,képeket tettem el, szóval pl kinderfigurákat nem...azt add el vmi gyüjtőnek ;)
2010. aug. 15. 22:26
én betettem egy nagy dobozba és úgy eltettem, mert néha átnézem és jó kis emlékek bújnak elő.
2010. aug. 15. 22:26

bolhapiac, aztán "meggazdagodsz", és vehetsz még egy csomó ilyet...


de adj túl rajtuk, még ha nehéz is.

:-)

2010. aug. 15. 22:25

Ilyen dolgokra gondolok: snoopik (régen happy meal menüből), régi mécsesek, kinder meglepetés, fából faragott virágdíszek, kulcstartók, porcelán és üveg macskák, műanyagfigurák, öngyujtók, filcből kivágott virág, gomb, szétszakadt nyakláncmaradványok, vudu kulcstartó, masnik, 2 buborékfújó...

Ezen kívül még egy halom semmitmondó emléklap, kinyomtatott régebbi írásaim és másnak az írásai, nyomtatott fotók, kis papírjegyzetek.... na nagyjábó ennyi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook