Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dm és Rossmann tapasztalatok? Milyen ott dolgozni, mennyi a fizetés és milyen volt az állásinterjú? fórum

Dm és Rossmann tapasztalatok? Milyen ott dolgozni, mennyi a fizetés és milyen volt az állásinterjú? (beszélgetős fórum)


17. Alnisa
2023. máj. 25. 08:32
Nálunk a Dm-ben sztem szeretnek dolgozni a lányok, mivel ugyan az a gárda van mióta megnyitott. Aki elment az pl azért, mert terhes lett. Nekem a dm mint bolt szimpatikusabb, Rossmannt nem szeretem.
2023. máj. 25. 06:41

A kérdéshez csak annyit fűznék hozzá, hogy kisebb településeken nem kell megszakadni sem a DM-ben sem a Rossmann-ban ahogy látom.

Nekem van ismerősöm aki a Lidl-ben dolgozik,,ő nagyon szereti. Persze függ nagyban a vezetőségtől is. A mostani főnöke jó fej, így a munkába menni is jobb.

15. nilem023 (válaszként erre: 11. - Ágica...)
2023. máj. 25. 06:37

Én is kereskedelemben dolgoztam és nagyok igaz amit írsz….

Az elején tényleg a vevő volt a fontos, nagyon jó kapcsolataim voltak a vevőinkkel. Az idősebbek is szerettek hozzánk járni mert mindig beszélgettünk velük pár szót ami látszott hogy jól esik nekik.

Aztán egyszer csak ez megváltozott, egyre több árut kellett rendelni nem volt baj hogy már helye sem volt és minden nap a zárásnál ha nem olyan összeget hallott a főnök ami tetszett volna neki persze hogy mi eladók voltunk a hibásak. 18 év kereskedelem után elég lett ebből…..

14. Burrit0 (válaszként erre: 13. - Burrit0)
2023. máj. 25. 04:25
Luthansinqk a kijavitosrol. Akkor is keves az ido
13. Burrit0 (válaszként erre: 4. - _Berry_)
2023. máj. 25. 04:23

Ugy is nez ki a Rossman ugy altalqban...

Dobozok a folding, nincs, aki kisolgqljon. Haha szar zartsk be az elozo evben?

12. Burrit0 (válaszként erre: 4. - _Berry_)
2023. máj. 25. 04:18

Nem dolgoztam ott, de a paletettat ki kell pakolni.


Ezt egy servmutetes mondja.

11. ágica... (válaszként erre: 10. - Amensia)
2023. máj. 24. 20:51

Jobb lenne, ha inkább az ott dolgozókat kérdeznéd. Bár szerintem mindenhol olyan véleményt fogsz kapni, hogy menekülj.

Gyerekkoromtól kezdve eladó akartam lenni. Majd az amiért annyira szerettem, eltűnt. Már nem a vásárlók a fontosak, hanem, hogy minél több mindent vásároljanak. Ha valaki segítséget kér, akkor az eladó nem szánhat sok időt rá, mert azért tuti elkapják, hogy lóg, nem teljesíti a feladatát,polcfeltöltés,raktár kiforgatása..,stb.

Részemről, soha többet kereskedelem. :)

A DM-et meg messzire el is kerülöm. :D

2023. máj. 24. 20:02
Utánanéztem. Lidl kihúzva. ^^' A pár éves és a friss vélemények mindegyike lehúzza. Javaslat a menekülés, de inkább a közelébe se menjen az ember inkább, ha jót akar magának.
2023. máj. 24. 19:53
Szívesen!
8. Amensia (válaszként erre: 7. - Ágica...)
2023. máj. 24. 19:43
Köszönöm a válaszod! Elgondolkozok ezen. Megnézem, mik a Lidl lehetőségek.
7. ágica... (válaszként erre: 6. - Amensia)
2023. máj. 24. 19:40
Mert meg volt a tisztelet a dolgozók felé és kimagasló volt a fizetés. A feladatok kiosztása korrekt volt. Munkatársaim is szuperek voltak. :)
6. Amensia (válaszként erre: 5. - Ágica...)
2023. máj. 24. 19:20
Megkérdezhetem, hogy miért szerettél a Lidl-ben dolgozni? Miért volt jó ott? :)
2023. máj. 24. 19:19
Dolgoztam Dm-ben! Ideiglenesen jó. Én örülök, hogy már nem dolgozom ott! A kereskedésben is széthajtják az embert és semmi nem elég nekik! Ha lopás van, vagy hiány, akkor a dolgozóktól vonják le. Ennek ezer éve, de nem hiszem, hogy javult azóta a helyzet! Ha van lehetőséged, menj lidlbe dolgozni. Ott szerettem dolgozni! 🙂
4. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Amensia)
2023. máj. 24. 18:07
Mondjuk én csak, mint vásárló tudok nyilatkozni, meg lehet, hogy helytől is függ, bár sok DM és Rossmann üzletben megfordultam már, de szerintem a fizikai megterheléstől nem kell tartani, szép kényelmesen pakolják ki az árukat. Inkább Glamour napokon lehet látni, hogy sok a dolguk. Mind a két cégnek van weboldala, szerintem a karrier résznél nézz körül, hogy egyáltalán feléd milyen lehetőségek vannak. Általában a kereskedelem irányú végzettséget elvárják, vagy gyakorlatot benne, de ha írsz egy nagyon jó bemutatkozást, akkor lehet, hogy az sem számít. Esetleg abban az üzletben is érdeklődhetsz, ahol többször megfordulsz.
3. Amensia (válaszként erre: 2. - Birebora)
2023. máj. 24. 17:49
Alapból úgy vágtam bele a szakmába, hogy értek az idősekhez. Jónak gondoltam, hogy ha minden kötél szakad, ide vagy oda el tudok menni dolgozni, nem végzem híd alatt. Tényleg szerteágazó, és vannak jó helyek. Egy jóféle hajléktalanok otthona innen nekem messze van, és tudtommal csak 12 órázás van, 8 nincs. Idősek otthonába soha. Házi segítségnyújtáshoz jelentkeztem, de kihalálos alapon vannak, illetve nyugdíjazás + a sok előny mellett kemény hátrányai és nehézségei vannak ennek a munkának, amit nem mindenki bír. Kórházba semmiképp, azt gyakorlaton is utáltam. Szakma elvégzése után vállaltam egy néni gondozását, napi 2x vagy 3x mentem hozzá. Nos... ha minden kötél szakad. :') Tudok pelenkát cserélni, kiszedni a nénit a magánakciója eredményéből, kibírja a gyomrom, de amíg nem szakad minden kötél, részben ne ezért kapjak fizetést. Nem ez az, amit szívesen csinálnék, de ha megint szakmát kéne választanom nyolcadikban, szerintem megint ezt végezném el.
2. birebora (válaszként erre: 1. - Amensia)
2023. máj. 24. 17:17
És miért nem akarsz az egészségügyben dogozni?
2023. máj. 24. 17:12

Sziasztok!


Elnézést, ha nem fórumot kellett volna nyitnom. Pár percre regisztráltam, még ismerkedek az oldallal.


Segítségeteket szeretném kérni.


Sebesen kéne munkát keresnem, és gondoltam, Dm vagy Rossmann jól hangzana. Ha már mindenképp kénytelen vagyok dolgozni, olyan környezetben tegyem, amit szeretek. Márpedig a drogériákat imádom. Főleg a Dm-re igaz, onnan vásárolok legtöbbször, sok mindent kipróbáltam.


Fogalmam nincs, hogy mennyit számít: Nincs érettségim, szakmám van. Hanem a szakmám emberekkel való foglalkozás (egészségügy), így úgy gondolom, fordíthatnám az előnyömre ezt, ugyanis tényleg végtelen türelmem van, udvarias vagyok és a számomra alapvető mellett keményen elvárták tőlünk az igényességet.


Rossmannba ritkán járok, de azt számításba venném. Minden érdekel, szeretném megismerni a tapasztalataitokat.


6 vagy 8 órában dolgoznék, de inkább 8. Gyermekem nincs, párom sincs, tehát tervezve sem várható a közeljövőben. Két kutyám van, akiket vinnem sétálni. Hétvégi munka nem lenne probléma, a hobbijaim kötetlenek.


Fizetés, mennyire megterhelő fizikailag és lelkileg, van-e túlóra, és ha igen, azt kifizetik-e vagy sem... A nagyoktól az utolsó apróságokig, mindenért hálás lennék, ha mesélnétek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook