Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Divat lett a "Barbie" életforma? fórum

Divat lett a "Barbie" életforma? (beszélgetős fórum)

1 2
51. Wendy87 (válaszként erre: 50. - Wendy87)
2009. szept. 17. 00:20
Na kis kiegészítés: természetesen nem vágyam a teljesen sablon/plasztik kinézet, csak valahogy vonzóbb számomra a cicásabb kinézet (és nálam ez a kettő külön kategória).
50. Wendy87 (válaszként erre: 47. - Nojjémi)
2009. szept. 17. 00:18
Nem olvastam végig minden hozzászólást, de valahogy megérintett, amit írtál. Nem tudom megmondani, hogy miért. Én sosem voltam ilyen típusú lány, már ovis koromban "rosszgyerek" voltam, iskolában meg aztán pláne. Kislányként sose érdekeltek a ruhák, nem foglalkoztam vele, hogy kócos vagyok-e vagy bármi ilyen. Később meg punk csajszi voltam, borzalmasan lenéztem az ilyen "barbie" kinézetű lányokat. Pedig valahol én is az voltam, punk-barbie :) De az a fura, hogy így, 22 évesen meg azon kaptam magam, hogy én is szívesen lennék ilyen (külsőleg), csak éppen az okot nem értem. Az egy dolog, hogy mióta gyerekem van, más helyekre járok szórakozni (ha néha napján eljutok), ahol inkább az ilyen külső a mérvadó, de ettől függetlenül nem értem, mitől lett számomra cél ez a fajta megjelenés. Csak hát szerintem én már sosem leszek ilyen, pedig már azért egész más az öltözködésem, mint volt régen, de ettől függetlenül ma is azt mondták, hogy fiús vagyok. Na mondjuk ilyet még eddig sose mondtak nekem, el is csodálkoztam rajta.
49. Nojjémi (válaszként erre: 48. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 16. 23:53
Fontos még most is a környezetem véleménye.Hazudnék ha azt mondanám nem.Attól nem féltem,hogy kiközösítenek,egymást "tanítottuk".
48. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 47. - Nojjémi)
2009. szept. 14. 20:47
Ennyire fontos volt a környezeted véleménye? Vagy attól féltél, kiközösítenek?
2009. szept. 14. 14:30
A kedvenc témám én évekkel ezelőtt indítottam egy hasonló fórumat elég dúrva hozzászólásokat írtak akkor,itt azért ez kultúráltabb.Én a másik oldalt képviselem,de közülük is a kivételt:-)Engem a barátnőim az újságok a szórakozóhelyek tettek ilyenné.Emlékszem még középiskola 1.osztályába utáltam őket.De nagyon szeretek ilyen lenni csak külsőleg barbie.Belsőleg egy naiv,visszafogott,őszinte lány vagyok aki nincs megriadva a kétkezi munkától.
46. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 45. - Klenca)
2009. aug. 18. 13:40
Ha megváltozik a baráti köre, vagy más környezetbe kerül (középiskola, felsőoktatás) biztosan formálódik.:)
45. klenca (válaszként erre: 44. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 18. 08:03

Nekem besikerült egy ilyen lány, nem értem, hogy mitől lett ilyen. Hidd el, én nem ilyen vagyok!!!

A másik kettő sem!


De az aktuális barátnői ilyenek.

Nekik akar megfelelni? Vagy a saját baráti körének? Még szerencse, hogy ismerem annyira, hogy egyszer majdcsak leveti ezt a gondolkodásmódot.

44. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 43. - Klenca)
2009. aug. 5. 10:46

Ez jó kérdés! Szemrebbenés nélkül rávágtam volna, hogy a környezeti és társadalmi hatások miatt lesz ilyen egy nő...de egy kicsit elgondolkodtam...

A 33 hónapos lányom jelenleg kizárólag rózsaszín cuccokat hajlandó felvenni, vagy amin van rózsaszín...

De nem én nevelem erre, a környezetében látja, mi a "menő" (a legtöbbször nem kapja meg:)), már kisgyermekkorban érik az első hatások. És a gyerekek különösen gonoszak tudnak lenni.:(

43. klenca
2009. aug. 5. 09:22
Vajon mi neveljük a gyermekeinket "Barbie"nőkké, vagy a kortárscsoport hatása ez, vagy mi?
2009. aug. 2. 19:26
elég szánalmasak a "barbie" nők!!!marha jót szoktam röhögni rajtuk-múltkor egy olyan típusú csaj topog a te***ban!full fehér haj,10 kg smink,szája cerkával kihúzva,szo***ra készen,melle nuku--az is kidobva,klaftat fehér minirütyüben,fémsarkú topánkával....akkorát riszált szegényem,hogy a barátnéja megérte megfogni!hátranézett,én meg úgy röhögtem,hogy azt hittem kivisznek onnan!
41. klenca (válaszként erre: 3. - Ibolya1971.01)
2009. aug. 2. 19:21

Nem az a gáz, ha 1-1 ilyen átformálódott nővel találkozol, hanem ha olyan munkahelyre kerülsz, ahol tizenegynéhány vesz egyszerre körül.


Hiába. Várják KEN-t. Csakhogy Mattel papa abból lényegesen kevesebbet gyártott, s nem a fiúk játszottak vele. Így aztán több a J.I. Joe mint a Ken-ek.

40. Neenaa
2009. aug. 2. 19:11
Divat lett bizonyos körökben. Az, hogy ha valakinek ez a nyerő, nem jelent így önmagában gondot, ha nem társulna mellé az a nagyképűség, és az a kibírhatatlan viselkedés.. Persze azokról a "barbigörlökről" beszélek, akiket ismerek..
39. 2cb2af252b (válaszként erre: 38. - E87e4cce43)
2009. júl. 26. 22:23
Köszönöm szépen, de arra a bizonyos pálmára azért kíváncsi lennék : )
38. e87e4cce43 (válaszként erre: 35. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 25. 20:25

Ó!

Egy kedvemre való fórum:)

A nők tényleg sokat változtak néhány év alatt:(

Én világ életemben építőiparban dolgoztam. Ebből kifolyólag nem sok közöm volt a nőkhöz, inkább a férfi társadalommal szimpatizálok. De mostanság újra foglakoztat a téma, mert egy 20 éves fiú gyermek anyja vagyok.

Sajnos nagyon jellemző és igaz, amit írtatok:(

Az tart a Hoxán, hogy hiszem azt, hogy vannak még normális nők a világegyetemben.

Beleolvasok sok naplóba is. Vannak kedvenceim.

Vannak olyanok, akiket elrettentésképpen olvasok, és szerencsére vannak olyanok is, akiket látatlanban is igen megeszerettem, mert talpig nagybetűs Emberek.

Ez itt nem a reklám helye, de nálam Esőanyu viszi el a pálmát:)))

37. kattyus (válaszként erre: 36. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 17. 10:06
100% igaz amit írsz.
36. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 34. - Kattyus)
2009. júl. 16. 16:16

Persze ez lenne a világ legtermészetesebb dolga, ha minden nő megengedhetné magának a manikűrt, a havi fodrászatot, a szaunát, szolit...csak miből?

Ehhez olyan életszínvonal is kellene...vagy ahol már gyerekek vannak (nálunk ez a helyzet), az ember 100x meggondolja, hogy inkább a gyerekre áldozza azt a pénzt, vagy magára.

35. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 34. - Kattyus)
2009. júl. 16. 16:14

Ezt nem értem én sem...hogy képesek a kinézettel párhuzamosan értelmileg is megváltozni? Ráadásul a gyerekeit is elhanyagolja...no comment!

Én sem vagyok modellalkat, állandóan küzdök a kilókkal (inkább fel, mint le)de elégedett vagyok magammal, tudom, sosem leszek szupermodell. Voltam álomsúlyban is (az őskorban) de akkor sem azon járt az eszem, hogy most mindenkinek el kell tőlem ájulnia, mert bombanő vagyok.

Szó szerint (bocsánat, senkit nem akarok megbántani) de mintha elhülyülnének a nők...

2009. júl. 16. 13:14

Az egyikismerősömtől idéznék, aki 3 gyerekes,lefogyott 15 kilót, és most csinosnak érzi magát: A körmöm igenis csinálja a műkörmös, a hajam a fodrász, és kéthetente tegye rendbe az arcom a kozmetikus. Ez nekem jár! Elhanygolja a gyerekeit, a férje már elhagyta. De csak az lebeg a szeme előtt hogy hogy néz ki. Igaz csúnyán lóg a bőre. A neten megismert egy férfit, aki finanszírozni tudja ezt az életformát. Igaz vannak saját gyerekei, máséra nem tart igényt.

Nagyon jó barátném, akivel együtt is dolgozok, 30 kiló súlyvesztés után az agyát is elhagyta. Duci csajként mindíg megszólta azt aki hagyta magát fogdosni. Most ő is megenged szinte mindent egyik másik kollégának, és mikor megkérdeztem hogy normális-e, azt mondta, a fiúk rá vannak kattanva a testére. Az ő bőre is borzalmas lett, de mivel már nem kövér azt hiszi csinos. Egy vígkedélyű talpraesett 2 gyerekes családanyából lett a cégünk ku....ja. A kollégák hívják így, és undorító megjegyzések közepette hülyére röhögik magukat a csajon. Alányúlnak falatnyi szoknyája alá, és megjegyzik hogy milyen löttyedt a cs...d. És ő ezt úgy gondolja azért van mert tettszik a fiúknak. 42 éves.Tényleg! Miért van ez?

33. kiscsirke (válaszként erre: 27. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 16. 12:31

Na erről beszélek. Egyébként meg igenis néha be kell nekik szólni, vegyék már észre magukat!

A pasijuk pénzévvel vágnak fel, és a mű dolgaikkal. Igen, itt jön az, hogy ha nekem lenne rá pénzem, én is nézhetnék ki úgy, mint ők. De én nem akarok úgy kinézni, mert szerintem a természetesség a legszebb. Erre az jön, hogy biztos, mert kövér vagyok, vagy csúnya. Hát egyik sem. Nem vagyok egyáltalán megelégedve magammal, de inkább vagyok ilyen, mint olyan. Ráadásul ezek a nők csak magyarországon jó nők! A modellszakmában pl az ilyet hívják prosti kinézetűnek. (Ezek csak példák voltak)

32. a6d5a14c21 (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 16. 12:28
Barbie-t eltartotta Ken?Ezt nem is tudtam eddig:)
31. kiscsirke (válaszként erre: 25. - 01c8755c79)
2009. júl. 16. 12:26
Egyrészről ne nézzen le senki, másrészről meg igazad van :)
30. tücsimücsi (válaszként erre: 13. - Kiscsirke)
2009. júl. 16. 12:11
Ez így van, de ezt látjuk nap mint nap a médiában is. Ronda pasi vaskos bankszámla ( Pl. S.A. vagy K.F.) ezeket válaszják párnak a luxusribik. Akkor mit csodálkozunk?
2009. júl. 16. 12:11
Néha még én érzem szarul magam, ha összejövünk beszélgetni (bár ők nem nagyon erőltetik meg magukat), mert a hajfelvarratás a téma, meg a műköröm, a különféle sminkek...én meg csak ülök, mint fűcsomó a sivatagban, mert nem tudok hozzászólni.
28. Christine1979 (válaszként erre: 25. - 01c8755c79)
2009. júl. 16. 12:06

Engem pl csak annyiban zavar, hogy olyan bunkón tudnak ránézni az emberre, ha nem 40kg-os... pont kedden volt egy ilyen kiscsaj......Gondolkodtam is, hogy beszólok neki :D

Tudom, le kell sz.rni,...de azért mégis bosszantó.

27. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 25. - 01c8755c79)
2009. júl. 16. 12:04
Ha valakivel a járdán szembejön egy szilikoncsoda és nem engedik neki át az egész területet, úgy néz az emberre, mint valami féregre.
26. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 20. - Kiscsirke)
2009. júl. 16. 12:02

Biztos...tudat alatt mindig ilyen életre vágytam, csak a fene egye meg, sehogy sem akar felszínre törni.:)))))))

Így marad a háztartás, a 2 gyerek és a munka.

25. 01c8755c79 (válaszként erre: 23. - Kiscsirke)
2009. júl. 16. 12:01
... és Téged zavar, ha az ilyen nők lenéznek? ;) Én büszke lennék rá! ;)
24. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 22. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 16. 12:01
Jaaa és nem lesz gyereke, mert mi lesz a szépen átszabatott alakjával...
2009. júl. 16. 12:00
Én nem szidni akarom ezeket a nőket, vagy ítélkezni, csak jó lenne ha nem néznének le minket 'átlagos', természetes csajszikat, mert ezt teszik.
2009. júl. 16. 12:00
Ja és ott a másik része: a pasi is. Van egy nagyon kedves férfi ismerősöm, aki jól áll anyagilag és bármit megtenne azért a nőért, akit szeret. És most kifogott egy műnőt (60%-át sebészileg formálták), aki nem mosogat, mert letörik a körme. Hasonló okokból nem főz, nem takarít. Nem dolgozik, mert nem lenne ideje a fodrászra, sminkesre (akik házhoz járnak, mert ha a pasi nem tankol, nincs pénze benzinre), szolira és stb.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook