Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Disznózsír. Vele / nélküle? Tényleg fogyaszt? fórum

Disznózsír. Vele / nélküle? Tényleg fogyaszt? (beszélgetős fórum)


1 2 3
45. samsam
2009. júl. 7. 12:13

igen, persze, nagyon fogyaszt... ha nem megy a zsírtól, menjen a csoki is mellé, úgy tényleg nagyon hatásos!!! jó sok kenyérrel, úgy még biztosabb.


aki fogyni akar az mozogjon, ne egyen cukrot, finomított kaját, és bizony... zsírt se... (ugyanis attól akarunk megszabadulni ugyebár)

44. 0c930ce391 (válaszként erre: 43. - 6c4fb2f974)
2009. júl. 7. 11:56
Á, nem jól csináltad! Meg kellett volna locsolni olajjal! oson a f.som! :-)))))
2008. okt. 26. 22:25
Én mindig disznózsírral fogyasztottam, ha nem akart menni, akkor még toltam némi császárszalonnát is a sikeres fogyás érdekében :)
2008. okt. 26. 00:48
nélküle...
2008. okt. 22. 12:59

Sziasztok

Én régebben sokat segítettem nagymamámnak a mezei munkában, kapáltunk, krumlit szedtünk, szénát forgattunk stb., városi lány létemre nagyon élveztem. Persze jókat ettünk kint a mezőn, szalonna, zsíros kenyér, hagyma én csak ezeket ettem, ez esett a legjobban, vacsorára Mami mindig valami finom kis zsíros vagy tésztás ételt főzött, nem is kell mondanom, hogy abszolút semmi súlyproblémám nem volt. Most persze mindenre vigyázok, nehogy zsírt vigyek be a szervezetembe és így is 8-10 kg plusz van rajtam. Igaz régóta nem járok már mezőre dolgozni, most másképp élek férjhez mentem,gyereket nevelek, nem mondom így is sokat rohangálok, de azóta minden más lett. Szerintem is az a gond, hogy nem élünk elég aktívan, minden gépesítve van, autóval járunk minden felé, mert kevés az időnk.

2008. okt. 21. 08:31

Sziasztok!

Egyben Szépreggelt mindenkinek!

Én már me,,is tudom mit modjak csak annyit,hogy Őseink miért értekmeg olyan hosszu időt mikor mindentjó izüen meg ettek.Lehetetaz zsíros fűszörös más egyéb.Hát mit együnk?Aszt modják minde mérgezet stb.Üdv: Liza

39. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 38. - HusiNyuszi)
2008. okt. 18. 18:14
:-)))
2008. okt. 18. 14:33

Hű de jó ez a téma, és milyen jókat írtok! Bizony, szerintem is az a baj, hogy nem élünk elég aktívan. Hozzászoktunk a földműveseknek való kajákhoz, de a földművesek mozgásmennyiségét már nem csináljuk... lásd távirányító, elektromos ablakemelő... ismeritek azt a képet, amikor mozgólépcső vezet a fitness-terem bejáratához?! :-)


A növényeket meg gyorsítják a növekedésben, nincs idejük szegényeknek arra, hogy kialakuljon a saját immunrendszerük, úgyhogy a kajánk is rosszabb, mint régebben - a hús is, mert az állatok, amiket megeszünk, növényevők... (Meg mivel etetik őket... Egyszer akartunk csirkét venni egy faluban, és nagybátyám kiszórt eléjük egy marék kukoricát, azok meg csak néztek, hogy hát ez meg mi... Pedig a tulaj állította, hogy nem tápozta őket...)


Mi már csak vajat eszünk meg mangalicazsírt, és semmivel se vagyunk kövérebbek, mint a margarin-korszakunkban. Ha eleget mozogsz és elég vizet iszol, és - amit Ti is írtatok - nem eszel, ha nem vagy éhes, ha meg igen, akkor is megpróbálsz odafigyelni, akkor nem fogsz elhízni.


Szerintem.

37. c4f059c04b (válaszként erre: 7. - C42a13b98c)
2008. okt. 18. 14:07
Én meg a margarint kezdem egészségtelenebbnek vélni mint a zsírt. Mivel a margarin hidrogénnel kicsapatott növényi olaj.
36. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 35. - Rózsakő)
2008. okt. 18. 13:50
Zárójelben, előrebocsátva, hogy egyetértek veletek félig-meddig: a zsírban oldódó vitaminok oliva olajban is oldódnak;-))))
2008. okt. 18. 08:14
Én nem igazán hiszem,hogy a mangalica zsirja egészségesebb,szerintem csak egy jó reklám fogás.De zsirokra szükségünk van,mert akkor miben oldodnak a zsirban oldodó vitaminok.
2008. okt. 18. 06:00

Nem kényes ez a téma. Vannak magyar, magyaros és erdélyi ételek, amelyek kizárólag csak sertészsirral, illetve libazsírral érik el a kívánt ízhatást. Egyébkéna mangalicazsír sok szempomntból egészségesebb is, mint a közelmultban annyiara agyonreklámozott repce- és egyéb olaj.

Fogyókúra: bizonnyára nincs jelentős hatása akkor, ha nem nap-mint nap usirral főz valaki

2008. okt. 18. 01:14

Hú, látom mindenki rákapott a témára, örülök. Köszi a sok érdekes és elgondolkodtató hozzászólást mindenkinek.

Egyébként én nem igazán akarok fogyni, csak felkeltette a kíváncsiságomat ez a kérdés...

A margarinról szóló megjegyzés nagyon igaz lehet, mert én ösztönösen szoktam tudni mi jó nekem, és azt SOHA nem ettem meg.

32. 1e958693ca (válaszként erre: 27. - 0c97fbb607)
2008. okt. 17. 23:52
Ételtől még sosem féltem. Amit írtál, igaz. :-)
31. c42a13b98c (válaszként erre: 29. - 7abb7adbf0)
2008. okt. 17. 23:47
Oké, jóéjt.
30. c42a13b98c (válaszként erre: 27. - 0c97fbb607)
2008. okt. 17. 23:42

Egyetértek. És ezt sokszor nem is saját elvárásai miatt teszi, hanem mások miatt...az nagyon rossz lehet...és erre sokat tesz rá a média...

Én csak magam miatt szeretnék fogyni, mert ÉN nem érzem jól magam így, konkrétan lesz*rom, hogy mit gondolnak rólam mások. Pláne, hogy senki sincs a helyemben...

29. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 26. - C42a13b98c)
2008. okt. 17. 23:41

Ez szintén nagyon OFF, de nemhiába voltak anno a híres focisták, akik a néptelen /!/ utcákon és grundokon játszótereken rúgták a rongylabdát suli után és helyett és lettek belőlük híres focisták. Lehet, hogy a számítógéphez mai napig nem értenek, de kit érdekel?

És hát ehettek bármit, mert megállás nélkül mozogtak, fociztak.

Ez azért ma már nincs! És meg is látszik rajtuk/rajtunk!


Holnap folytatjuk, már összefolynak a betük. Jójcakát.

28. c42a13b98c (válaszként erre: 23. - 1e958693ca)
2008. okt. 17. 23:38

Vigyázz, innen már csak egy lépés a bulimia!;-)

Én ezt amúgy a cigire szoktam mondani. Engem nem zavar, ha szívja, csak a jelenlétemben ne fújja ki...;-)

27. 0c97fbb607 (válaszként erre: 23. - 1e958693ca)
2008. okt. 17. 23:36

A legrosszabb étel az ,amit rettegéssel nyelsz le,na az káros.

Bármilyen jóízüen megevett falat csak a hasznunkra válhat,de sajna aki belekeveredett ebbe a fogyókúra és kalória,meg egészségtelen étel őrületbe,az hiába nyitja ki a hútőt és mondja,hogy most végre eszem egy jót,bűntudat keseríti meg minden egyes falatját.Na ez az ami káros és egészségtelen,nem a disznózsír,meg a szalonna:D

26. c42a13b98c (válaszként erre: 22. - 7abb7adbf0)
2008. okt. 17. 23:36

Igen, én nem is vagyok híve a bio-termékenek, ismerős gazdálkodótól veszünk amit csak tudunk.


A gyerekekhez meg annyit, hogy itt nem csak a zsíroskenyér-gyorskaja kontraszton van a hangsúly(bocs, megint a mozgás...), hanem azon is, hogy mikor suli után hazamegy, akkor a leckeíráson kívül mit csinál a délutánjában. Netezik/tv-zik, vagy lemegy a játszóra focizni/vmilyen edzésre?!


És mondok még valamit, amire sokszor nem is gondolunk! Tényleg bocs, ez már totál off, semmi köze a zsírhoz. Az emberi kapcsolatok szempontjából melyik a hasznosabb időtöltés?

Ha egyedül leül a gép/tv elé, vagy ha csapatban játszik/sportol a grundon? És akkor csodálkozunk, hogy hogy viselkednek a gyerekek, majd a felnőttek egymással és általában. Hol tanulja meg a csapatszellemet, a betyárbecsületet és még sorolhatnám pl. a PUF értékeit, amik sztem mindennyiunk számára ismertek...

ON

25. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 23. - 1e958693ca)
2008. okt. 17. 23:35

Köszi, majd egyedül eszem ls köpködök!

lol

24. zsuzso100 (válaszként erre: 8. - 0c97fbb607)
2008. okt. 17. 23:31
Legjobb!!!
23. 1e958693ca (válaszként erre: 22. - 7abb7adbf0)
2008. okt. 17. 23:28
Legtutibb fogyókúra: ehetsz mindent, csak ne nyeld le! Mindenhol ajánlgatom, de én sem tudom betartani. ;-)
22. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 18. - C42a13b98c)
2008. okt. 17. 23:19

Sajnos, igazad van sok mindenben.

És még a bio-dolgokat nem is említetted. Hogy lehet ennyi bio zöldséget kapni hirtelen, én nem értek hozzá, de nem úgy van az, hogy a földet 3-4 évig parlagon kell hagyni, hogy tisztuljon? És csak utána vetni bele vetőmagot és utána nem permetezni? Mintha ilyet olvastam volna!


Gyakran eltűnődöm azon, hogy gyerekkorunkban a legkedvesebb (és legolcsóbb) ételünk, uzsonnánk, tízóraink a suliban a zsíroskenyér volt z.paprikával. És nem voltak a gyerekek kövérebbek, mint a mostaniak, akik teleeszik magukat gyorséttermi kajákkal.

Szóval lehet és szabad gondolkodni. Erről az egészről.

A fórum indítója megérdemel egy piros pontot.

21. 1e958693ca (válaszként erre: 18. - C42a13b98c)
2008. okt. 17. 23:18

A napraforgó, meg a repce olajával főztek régen is. Bizonyságul van az országban még egynehány olajütő. Ezekben nincs mű cucc. A margarin, az mű cucc, hidrogénezett növényi olaj szépen mondva. Tedd ki a verandára 1 hétre, még a legyek is messze elkerülik.

:-)

20. 0c97fbb607 (válaszként erre: 19. - 7abb7adbf0)
2008. okt. 17. 23:15

Mit mondhatnék erre?


LOL:DDDDDDDDDDD

19. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 16. - 0c97fbb607)
2008. okt. 17. 23:09

Rátapintottál a probléma lényegére!


Mint a legtöbb kövér, elhízott, molett, teltkarcsú, töltöttgalamb, stb. én is úgy szeretek/-nék enni, hogy amikor rámjön és érzem a számban a lilahagyma ízét! És nem akkor, amikor éhes vagyok.

Nekem egyébként majdnem jelmondatom, hogy "ha csak akkor ennék, ha éhes vagyok, akkor pillanatnyilag 55 kg lennék". És ez így igaz. Mert a legjobban akkor esik, ha nem vagy éhes. Nálam legalábbis így van. Amikor este így 11 tájban arra gondolok, mi lehet a hűtőben, amit meg is lehet enni! És ilyenkor zárom ki a csokit a fejemből, de a kisördög mindig kinyitja az ajtót és akkor harcolunk egymással.

Az állás döntetlen.

18. c42a13b98c (válaszként erre: 15. - 7abb7adbf0)
2008. okt. 17. 23:04

A dízelmotorba fejlesztették ki először a növényi olajat, aztán nem tudom, hogy hogyan lett belőle élelmiszer...a repcét most is arra termesztik, biodízel. De lehet kapni üvegben a boltokban is...az autó még használat után is megy vele, egy sütés után nem kell kiönteni, hanem betankolni...

Mit gondoltok miért lett ilyen drága az étolaj hirtelen? Hát, nyáron már jóval olcsóbb volt, mint a gázolaj, és minden második dízel autó mögött olyan fílingem volt, mintha egy mozgó étterem után mennék...

A serpenyőbe egyik olaj sem való, a hidegen sajtolt olíva nyersen ehető, de sütni semelyikben nem ajánlott. A zsírsavak meg omegák szempontjából a szervezetnek az optimális egyébként a kendermagolaj, de csakis nyersen és mértékkel...rohadt drága mellesleg...

Zsírban viszont az ételek íze egészen más lesz, a pörköltnek, a húsnak szaftja lesz és pl. a sült és rántott dolgok még másnap is ehetőek, nem olyanok, mint a hullámkarton...és nem kell belőle több!

Persze nyilván kifejezetten fogyni nem lehet tőle, de démonizálni se kell, ahogy az elmúlt években tették...


És tudom, hogy uncsi vagyok, de ez a vesszőparipám, a mozgás! Üknagyszüleink házikenyeret és szalonnát ettek zsírral, tojással, füstölt sonkával és kolbásszal, mégse volt semmi bajuk, nem is voltak elhízottak! Ja, hogy utána nem beültek az irodába, telefonálgatni és billentyűket nyomkodni, hanem kimentek a mezőre szántani! Az más!


És nem volt narancsbőrük, allergiájuk se...persze a kenyérbe, húsba, lekvárba, tejbe, vajba, stb-be, amit házilag készítettek nem tettek mesterséges színezéket, tartósítószert, aromát, ízfokozót, édesítőszert, emulgeálószert, stabilizátort és még sorolhatnám...és nem halliszttel és táppal etették az állataikat és nem műtrágyázták a földet...így még talán vitamin is volt a zöldség-gyümölcsben...

17. erikpipi (válaszként erre: 3. - Sütimama)
2008. okt. 17. 22:59

"Sőt ha keveset mozogsz még anyagcsere problémát is okozhat."


Persze....


Az ország fele ebben szenved.....

16. 0c97fbb607 (válaszként erre: 15. - 7abb7adbf0)
2008. okt. 17. 22:44

Nem akarok palotaforradalmat kirobbantani,de még mindig úgy gondolom,hogy a test átalakulása onnantól kezdődik el,amikor már nem igényeljük akkor is az ételt,a finomságokat,amikor ténylegesen nem vagyunk éhesek.

Amikor éhesek vagyunk és épp zsíroskenyeret lila hagymával,akkor biza ,attól nem fogunk meghízni!:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook