Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diszlexiával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni, lehetőleg szakembertől fórum

Diszlexiával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni, lehetőleg szakembertől (tudásbázis kérdés)

1 2
13. e59b092169 (válaszként erre: 12. - 89e1b2e283)
2009. dec. 7. 22:07

Végülis sikerélménye azért van! Én felolvasom egybefüggően a megtanulandó szöveget a Drága meg utána elolvassa. Ezekből mindig 4-eseket és 5-ösöket hoz. Ha már így el lett olvasva, hamar megtanulja.

Csakhogy felső tagozattól igencsak meg leszünk lőve, ha így fog menni a tanulás. Meg nem is járhatok vele suliba. Összességében: ezen VÁLTOZTATNI kell!!!

12. 89e1b2e283 (válaszként erre: 11. - E59b092169)
2009. dec. 7. 21:47

Szerintem még mindig figyelem zavar...de akkor is egy kivizsgálást megér :)


Szegény szenvedhet vele rendesen...lehet már ez is visszaveti...nincs sikerélmény :(

11. e59b092169 (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2009. dec. 7. 21:42

Voltunk már hallásvizsgálaton egyéb okból, nincs gond vele. Már első osztálytól tökéletesen képzi a hangokat. Még iskolakezdés előtt jártunk a logopédushoz. Maszekban hordtuk, tehát csak egyedül ővele foglalkozott heti 1 órában. Pont azért jártunk privát, hogy ne kelljen azon a kevés időn osztozkodni. (Mert nálunk úgy volt a nevelési tanácsadóban, hogy több gyereknek tartották egyszerre a foglalkozást. Így gyerekenként kb 10 perc jutott volna.)


Mindenesetre sokat olvastatom.

10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - E59b092169)
2009. dec. 7. 20:24

a hallása jó?

sok esetben, ha torzan képez sok hangot a gyermek, akkor lehet a hallásával gond

2009. dec. 7. 20:09
Évekig hordtuk logopédushoz, mert volt a beszédjében a betűcsere. (pl: k helyett t-t mondott, g helyett d-t) Sok hangzót pedig torzulva ejtett. Most már tökéletes a kiejtése.
8. c19f5f79fa (válaszként erre: 2. - E59b092169)
2009. dec. 7. 19:48
Szia! Nevelési Tanácsadóban dolgozom,én is azt mondom amit az előttem szóló,menjetek el egy vizsgálatra.Sajnos az a tapasztalatom,hogy nem mindig tudják felmérni az osztályfőnökök,hogy mikor szükséges egy gyermek vizsgálatát kérni.
7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2009. dec. 7. 19:36
dr. Pálfia Judit nagyszerű szemész, és pont ezzel a témával foglalkozik behatóbban
6. zebracsikó (válaszként erre: 2. - E59b092169)
2009. dec. 7. 19:36

ha nincs betűcseréje sem íásban, sem olvasásban, akkor második körben én látásproblémára gyanakodnék, elsősorban a térlátás zavarára, a két szem összerendezettségének problémájára.


Ha nem derül ki semmi a Nevelési Tanácsadóban, akkor javaslom, keressétek fel vizsgálat céljából dr. Pálfia Juditot!

5. zebracsikó (válaszként erre: 2. - E59b092169)
2009. dec. 7. 19:34

Logopédus vagyok.

Minél előbb kérj időpontot az illetékes nevelési tanácsadóban, vagy keresd fel az iskola logopédusát.

S kérdezd meg a tanítónő véleményét is; érdekes, hogy eddig nem szólt, hogy meg kéne vizsgálni!

2009. dec. 7. 17:42
Ha jónak látod, mindenképp vidd el egy diszlexia vizsgálatra. Ezt a helyi nevelési tanácsadóban kell kérni, szülő is kérheti. Egyrészt kiderül hogy tényleg van e gond, és akkor fejleszteni fogják, másrészt a te megnyugtatásod is megér szerintem egy vizsgálatot.
3. 89e1b2e283 (válaszként erre: 2. - E59b092169)
2009. dec. 7. 16:07

Nem vagyok szakmabeli, de szerintem csak egyfajta figyelem zavara van...szerintem


Még egyszer: nem vagyok szakma beli

2009. dec. 7. 16:05

A kislányom 10 éves. Nehezen megy az olvasás. Úgy olvas, hogy mindig az adott szóra koncentrál (azzal van elfoglalva, hogy azt elolvassa) és nem látja mellette a szövegkörnyezetet (a következő szót). Nem keveri a betűket, rendesen le tud betűzni hosszú szavakat is. Csak az összeolvasásnál van olykor akadozása és lassan olvas. Így elég nehéz a tanulás is. Sokat gyakoroltatom olvasni! Az a tapasztalatom, hogy hullámzóan - meg-meglendül aztán elakad - olvas. Felvetettem az osztályfőnökének, hogy elviszem ilyen vizsgálatra, de azt mondta, hogy fölösleges, mert nincs semmi baja a gyereknek. Én viszont úgy olvastam, hogy több fajtája van a diszlexiának. Lehet, hogy az osztályfőnök nem jártas annyira a témában?

Köszönettel várom a tanácsokat!

2009. dec. 7. 15:59
Diszlexiával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni, lehetőleg szakembertől
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook