Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Diszlexia vagy valami más? fórum

Diszlexia vagy valami más? (tudásbázis kérdés)


6. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Nika2005)
2012. febr. 8. 21:49

az iskola fejlesztő pedagógusát vagy logopédusát kéne megkeresned, bár a Nevelési Tanácsadó biztos kijelöl egy személyt, aki az ellátást majd biztosítja neki, ha szüksége van rá.

Milyen módszerrel tanultak olvasni?

2012. febr. 8. 21:46
Köszönöm,igen elviszem tanácsadóba.Utána néztem és már bejelentkeztem.:)) Remélem tényleg fognak segíteni.Nika
2012. febr. 8. 11:09
mindenképpen beszélj a tanító nénivel! az én fiam is elsős, nálunk az ő javaslata alapján 4 gyerek megy a nevelési tanácsadóba, ott biztos tudnak segíteni.
3. egyszembors (válaszként erre: 1. - Nika2005)
2012. febr. 8. 09:20

Ha gyakorlott a tanító néni, akkor tud tanácsot adni. Mindenképpen beszélj vele, ha még esetleg nem tetted meg, és megbízol benne.

Amúgy csatlakozom: nevelési tanácsadó. Mielőbb jelentkezzetek be, hogy minél előbb segítséget kapjon, ha szüksége van rá. Ha valóban diszlexiás és diszkalkuliás, akkor hiába keresel neki "sima" tanárt segítségnek.

2. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Nika2005)
2012. febr. 8. 09:13

A tanulási problémák diagnosztizálásával a nevelési tanácsadó és a szakértői bizottság foglalkozik. A diszlexiát csak szakértői bizottság állapíthatja meg.

Fordulj az illetékes helyhez, és kérj vizsgálati időpontot.

2012. febr. 8. 09:03

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, a kislányom első osztályba jár.

Magyarból tévesztett betűt illetve a matek számolás nehezen megy neki.Főleg a tízes átlépés!

A magyarból már jobb,de a matekból nagyon nem.:(Otthon ügyesen megcsinálja a feladatokat, de az iskolában nem.Hova fordulhatnék? Illetve tudna valaki tanárt aki ilyen kicsikkel foglalkozik?

Köszönöm:Nika

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook