Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Díszhalak gondozása.Hogyan? fórum

Díszhalak gondozása.Hogyan? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 27. 10:47
Valahogy nagyon morbid, hogy megették a neont, de hát nem tudok másra gondolni, mert szőrén-szálán eltűnt. Ijesztő ez az egész.
16. smumika (válaszként erre: 15. - Ab4b6bc17d)
2010. júl. 23. 16:26
Kérdezz meg pár ismerőst én is úgy csinálom cserélgetünk ezért hagyom meg a kicsi halakat a múltkor odaadtam 5-8 kicsi szifót és majd ad nekem 1-2 alganyalót .
2010. júl. 23. 08:17
Ismerősöm mondta, hogy nem érdemes a halkereskedésből halat venni, mert tök hamar meghalnak. De akkor honnan vegyek?
2010. júl. 22. 11:54

szia!

Az lehetséges ,hogy a neonhalat megették bár nemrég kezdtem el én is halakal foglalkozni de azt tudom ,hogy vannak olyan halak amik megeszik a másikat .

Nekem szifó,dalmata molly,guppy és alganyalom van ezek tudom megférnek egymás mellett Bár volt 2 fekete molly is de mindkettő meghalt nem tudom miért .


Sőt nem mindegy milyen halak vannak egy akváriumba valamelyik nem birja elviselni a másikat .Mikor elkezdtem kaptunk egy szifót 15 literes akváriummal kezdtem a brattyom hozott bele 3 aranyhalat bár szinre különbözött de egy hét alatt kinyirta a szifó a 3 aranyhalat.

Azóta 70 literes van jo sok buvóhelyel ami a kicsibe nem nagyon volt és most is elöfordul hogy meghal 1-2 hal .

2010. júl. 22. 11:39

Sziasztok!


Van egy kék bettánk, egy almacsigánk, meg egy kis zebrahalunk. Ehhez a csapathoz tartozott egy aranyhal is, de ő feldobta az uszonyait sajnos.

Nemrég ki akartam bővíteni a teamet, így vettem egy átlátszó harcsát, egy neon-és egy gömbhalat. Két napra rá a neon hal szőrén szálán eltűnt!!!! Fogalmunk sincs soha, mert átfésültük az egész akváriumot, még vizet is cseréltünk, de sehol nem leltünk a nyomára. Arra kell gondolnom, hogy valamelyik másik halunk kannibál lenne? Komolyan nem tudjuk, hova tűnhetett???

Tegnap előtt meg a gömbhal pusztult el... nagyon sajnálom, mert nagyon aranyos volt.

Van itt köztünk díszhal szakértő, aki választ tudna adni a kérdéseimre? Előre is köszi.

2010. febr. 12. 12:36
Talán most megállt a halak pusztulása (bár nem szeretném elkiabálni). Úgyhogy most tavaszig biztosan nem veszek új halat, addig had erősödjenek amik megvannak.
11. Burkuska (válaszként erre: 9. - Annuccia)
2010. jan. 7. 20:54
Köszönöm:)
10. varga.nora (válaszként erre: 9. - Annuccia)
2010. jan. 7. 20:53

A nagyobb akváriumnál nekem is a boltban azt mondták,h akár 2 év is eltelhet addig, amíg az embernek ki kell cserélnie az egész akváriumának vízét.

Amúgy a boltban nekem is adtak kavicsporszívót, ami beszívja a kavicsot, de aztán vissza is köpi de már ürülék meg piszok nélkül.

2010. jan. 7. 20:50

hát őszintén? MI akkor cserélünk vizet, ha zavarosnak látszik... nem túl sűrűn, mert jó vízforgatónk, meg az alga evő dolgozik. Ha kevés a víz, feltöltjük... egyébként lehet a boltban kapni egy olyat, hogy cső, és a végén meg vastagabb, és elvileg azzal lehet a kavicsokat pucolni... na azzal lejön a víz nagy része, de a teljes vizet sose cseréltük.

Nekünk azt mondták, mindegy a kaja...de ha akarod, cserélheted is:)

Klórmentesítő a friss vízbe kell... rá van írva hogy mennyit és az is hogy mikor.

8. varga.nora (válaszként erre: 7. - Burkuska)
2010. jan. 7. 20:43
Most per - pillanat nekem is van egy pici gömb akváriumom, de nem 25 l-es, max. 5 és kettő vitorlás halam van (karácsonyra kaptam öcsémtől), neki az üzletben direkt úgy tanácsolták,h egy nap lemezes táplálék másik nap a szemes.
7. Burkuska (válaszként erre: 4. - Annuccia)
2010. jan. 7. 20:42
Lemezest adok,de csak egy félét.Nem kéne nekik másféle is?Nem egyhangú egyet adni?
2010. jan. 7. 20:41

Jaj,de jó,hogy írtok:)))

Szóval:a halcsalád összetétele megfelelő (márna+alga evő).A vízcserével van gondom.Teljes vízcsere mennyi időnként szükséges?Hetente kell 20-25%-os vízcsere,ez oké,de mikor teszem, bele a klórmentesítőt?25literes gömb akvárium.

2010. jan. 7. 20:38
Sziasztok! De jó,h elindult ez a fórum, tegnap én is vettem egy 110 l-es akváriumot, teljesen kezdőként! De majd csak jövő hét elején fogom berendezni, ugyanis addigra fog elkészülni az akvárium állványa.
4. annuccia (válaszként erre: 2. - Burkuska)
2010. jan. 7. 20:37

ahha :)így már értem!

Milyen fajta halak?

mi szemes tápot adunk nekik, de adhatsz lemezest is.

2010. jan. 7. 20:35

Hát, attól függ milyen fajta, mekkora az akvárium.

Mi egyszer etetjük őket naponta, és vettünk algaevő halat, ami leeszi az algát az övegről, így ritkábban kell etetni.

Vannak halak, amiket nem lehet együtt tartani más hallal, mint a sügerek, a bettát a szumátrai díszmárnával. Vannak, akik mást esznek.

Ha szeretnél kishalakat, kell hozzá valami elkülönítő bigyó, aminek nem tudom a nevét :)

még valami?

2010. jan. 7. 20:34

Sziasztok!

Kezdő vagyok ezen a téren.Jézuska hozott akváriumot(25l),hét halacskával:)

Tele vagyok kérdésekkel:hogyan cseréljek vizet?Milyen ennivalót adjak nekik (persze kaptam hozzá,de az csak egy féle).Szóval tanácsokat várok.

2010. jan. 7. 20:32
Díszhalak gondozása.Hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook