Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Díszhal fórum

Díszhal (beszélgetős fórum)


2009. jún. 20. 20:36
guppi elég igénytelen hal,nem igényel nagy törődést,meg szerintem a zebradánió sem.
2009. ápr. 28. 17:08
Szerintetek melyik az a díszhal ami a legkevesebb törődést igényel?
2009. ápr. 28. 17:02
Köszi a segítséget,utánna nézek!
2009. ápr. 28. 15:05

Ti tudjátok, de szerintem nincs az a szer, ami pótolná a rendszeres részleges vízcserét.

Ez olyan, mint hogy hiába fújsz légfrissítőt, az nem helyettesíti a szellőztetést.

Milyen tesztet használ a párod, és milyen szereket?

Eltekintve attól, hogy a sera vegyszereknél jóval olcsóbb szerek is kaphatók, nagyon jól le van írva minden. A vízcseréről, és sok másról is olvashatsz itt.

[link]

Ezt nyisd meg: Az akvárium természethű ápolása.pdf

Vagy itt: [link]

11. bóbita01 (válaszként erre: 9. - Bajusz9)
2009. ápr. 26. 17:03

Köszi a tartalmas választ!

A vízzel nem nagyon van baj,mert szokott a párom tesztcsíkokat dugdosni a vzbe és ha van valami szín ami nem jó,akkor önt bele valami löttyöket és újból nézi.

A vitorlásnak a "keze"vagy "lába" azért tört le,mert bent volt egy akvárium "bútorban" mozdulatlanul reggeltől estig,és azt hittem,hogy elpusztult.Ki akartuk piszkálni a "tetemet"és piszka közben letörött,a "tetem" pedig elúszott.Szegény,le akartam húzni a budin.Azóta is vígan úszkál.

Kajálásnál én úgy látom,hogy mindenki normálisan eszik.

2009. ápr. 26. 12:40
Ja, a természetben a neonhal a vitorláshal fő tápláléka. Mondjuk ha együtt nőnek fel, akkor nem tudja megenni. De ha kifejlett vitikhez teszel be kicsi neonokat, akkor az a vacsora volt.:-)
2009. ápr. 26. 12:38

Itt vagyok, nagyon álmos volt már a Kisfiam....

Tehát szerintem nagyon rossz a vizük. cserélj kéthetente kb 20-30%-nyi vizet. Ha van rá lehetőséged, előtte hagyd állni a vizet, hogy a klór kimenjen belőle. Csak csendben mondom, én nem szoktam, egy az egyben cserélem. Ha van, akkor szoktam használni Antiklór nevű vegyszert, nagyon olcsó. Vigyázz, hogy a hőfok közel azonos legyen! Nálunk nem kemény a víz, de vannak olyan szerek, amik lágyítanak valamennyit a vízen. Kérdezz rá a boltban. vagy ha van rá lehetőséged, akkor keverd esővízzel a csapvizet. de csak akkor, ha tudsz tiszta esővizet szerezni (nem főutak mellől, stb.)

A szűrőt csak akkor tisztítsd, ha már láthatóan nem megy rendesen. Akkor is a szivacsot csak a leszívott akváriumvízben mosd át, nem kell teljesen tisztára, maradjanak benne hasznos baktériumok. A mechanikus részeit viszont pucold meg alaposan, nagyon sok szmötyi tud lerakódni benne, ez mind rontja a hatásfokát.

Etetés. Megvannak csak száraz kaján is, de nagyon szeretik a fagyasztott vörös szúnyog lárvát (max. heti 2x), és a sórákot is. Próbáld minél több féle kaján tartani őket, igazából pont a műeleség mennyiségnek kellene kevesebbnek lennie.

Annak hogy miért kisebb az egyik, sok oka lehet. Lehet hogy nem olyan jó vérvonal, van valami rejtett betegsége, nem hagyja enni a másik.....

A "letört keze", az az uszonya? És hirtelen tűnt el, vagy fokozatosan? Betegségnek lehet tünete az uszonyok kopása, ilyenkor ha meggyógyul a hal, akkor vissza szokott nőni.

Nincs túltelepítve az akváriumod, szerintem még tehetsz bele halat. Mondjuk vagy 5-6 db corydorast, ők a lehullott kaját eszik meg, így nagyon jó kis takarító brigád. Viszont csapathal, tehát ennél kevesebbet ne is vegyél. Algaevőt (ami rátapadt az üvegre), vegyél még kettőt, ne legyen gondod az algára. Nézz körül a boltban mi tetszik, és mielőtt megveszed keress rá goole-ban, vagy érdeklődj utána. Általában 1 liter vízre számíthatsz 1 cm-nyi halat. Durván. Tehát 160 liter vízbe tehetsz 32 db 5 cm-es halat. Bizonyos méret felett már nem pontos a számítás, hiszen nem tehetsz bele 2 db 80 centis halat.

Szeretettel várunk itt:

[link]

2009. ápr. 26. 11:57
A vitorlás a lágy vizet szereti. Hacsak pótoljátok az elpárolgott vizet, az nagyon felkeményíti az (általában) egyébként is kemény vizet. Gondold el, csak a víz párolog, az ásványi anyagok (ahogy a káros -ételmaradékból, kakiból származó-bomlástermékek is) maradnak a vízben. Most mennem kell, majd folytatom.
7. bóbita01 (válaszként erre: 6. - Bajusz9)
2009. ápr. 26. 11:05

160 liter,2 vitorlás,7 neon(10volt,1év alatt 3 elpusztult)volt még1 harcsa,ami rátapad az üvegre,de a is 1 év múlva elpusztult.Vízcserét nem nagyon csinálunk,csak utánnatöltünk,28 fokra van állítva a vízmelegítő,a szűrőt nem tudom milyen típusú,lemezes tápot esznek,növény elég so van és egészségesek,a világítás neon.

Ezekből lehet következtetni arra,hogy miért nem nől az egyik vitorláshal?Az,hogy a egyik "keze"nincs meg,az kinő?

2009. ápr. 26. 08:46

Nem írtál semmit a tartási körülményekről. Így nehéz bármit is mondani.

Mekkora az akvárium? Hány, és milyen hal van még benne? Milyen gyakran csinálsz részleges vízcserét, és hogyan? Hány fokon vannak tartva? Milyen a szűrésed? Mivel eteted őket? Növények? Világítás?

2009. ápr. 26. 07:08
Nincs ötlete senkinek?
2009. ápr. 21. 20:55

Egy éve kaptam 2db.-ot.

Az egyik jól megnőtt,a másik kicsi maradt.Mi az oka?

A kicsinek kb.2hete letört az egyik "lába"így csak egyel evickél.

Mit csináljak?????

2009. ápr. 21. 18:11
szia nekünk is van olyan hal,bár nemtudom milyen szinten kellene hozzáérteni,de ha tudok akkor segítek.Betegesek?vagy a kaják érdekelnek?
2009. ápr. 21. 17:55

Szia!

Mi a baj vele?

2009. ápr. 21. 17:48
Van valaki aki ért a vitorláshalhoz?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook