Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Diszfáziás a gyermekem ! fórum

Diszfáziás a gyermekem ! (beszélgetős fórum)


6. Laci179 (válaszként erre: 5. - Pviki)
2010. máj. 28. 10:27

Köszönöm a tájékoztatást.

Sajnos úgy tudom, hogy a diszfáziás gyermekeknek nagy esélyük van az összes disz-es problémára, diszlexiára, diszgráfiára, és diszkalkuliára egyaránt. Sőt a nyelvek tanulása is nagyon nehéz nekik, ami manapság szintén egy alap dolog lenne.

5. pviki (válaszként erre: 4. - Laci179)
2010. máj. 15. 18:51

Kedves Laci!


A diszfáziáról sajnos nem tudok sokat, de hasonló tapasztalataimat szívesen megosztom veled, talán segít valamit.


Húgom diszkalkúliás vagyis számolási zavarai vannak. Nálunk a diagnózis csak az általános iskola második osztályában derült ki, amikor is egyáltalán nem értette a matekot, nem tudott megtanulni számolni. Elvittük kivizsgálásra, ahol megállapították a diszkalkúliát. Nemhogy rendes általános iskolába járt, hanem ráadásul emelt szintűre. Miután szakértői igazolásunk volt a betegségéről, az iskolában felmentést kapott matekból. Amikor a többieknek matek volt, akkor neki "lyukas óra" de délutánonként, az iskola biztosított (kötelező volt nekik) külön matematika felzárkóztató órát.


Amikor befejezte az általános iskolát, a felmérés szerint annyira tudott számolni, mint egy 8 éves gyerek. Most középiskola másodikba jár és hasonló módon van itt is, sőt neki érettségiznie sem kell matekból. Tudom, hogy ezt nem lehet annyira összehasonlítani a beszédértéssel, de sajnos ez is eléggé meghatározó a mindennapjaiban, hiszem számolni, érteni a számokat akár egy boltban vásárlásnál is nehézkes, de megtanult vele élni.


Remélem nektek is sikerül megtalálni azt a megoldást, ami megkönnyíti majd az életét a mindennapjaiban.

2010. máj. 13. 10:49
Köszönöm az infókat. Nekünk még nincs hivatalos diagnózisunk, de ez a szenzoros diszfázia tűnik a legvalószínűbbnek eddig. Kisfiunk beszédértése, s a szavak megjegyzése, általános fogalommá alkotása a legnehezebb neki. A színeket ő pl. 3 éves korában már differenciálta, és kérdezésre megmutatta. Az igék, tulajdonságok és mellékenevek nehezebben mennek. Félek, hogy itt vidéken nem fogunk olyan ellátó rendszert találni neki, ami a legmegfelelőbb lenne. Gondolok pl. logopédiai óvodai csoportra, logopédiai általános iskolára, amely az egész megyénkben nincsen.És szerintem a diagnosztizálás is nehézkesebb. Ha nem járjuk a saját, maszek utat, kutakodást, információgyűjtést, nem lesz semmi fejlődés, az állami ellátó intézményektől nem várhatunk semmit.Én például arról sem tudok, hogy a városunkban lévő általános iskolákban lennének fejlesztő pedagógusok. Pedig a nagyobb gyermekünk általános iskolás,van már némi rálátásom az oktatási rendszerre. Én is abban bízok, hogy lesz majd egy olyan terület, amelyben Ádám is talán ki tud tűnni, pl. sport vagy esetleg zene. A jövő majd minden kétségünkre, kérdésünkre választ ad úgyis, akár tetszeni fog a válasz, akár nem.
3. Laci179 (válaszként erre: 2. - Hte23)
2010. máj. 7. 11:48

Szia !


Köszi az infókat. Mit jelent az SNI(A) pontosan?

Hogy boldogul a gimiben? Hogy birkózott meg az általános iskolával a kezdetekben? Én ha Ádám kisfiunk jövőjére gondolok sírhatnékom támad. Speciális vagy normál iskolában tanult?


Várjuk válaszodat: Laci és Erika

2010. ápr. 23. 15:44

[link]



És a varázsbetü program. (Balatonfüreden vannak)

Ezt mi használtuk, nagyon jó.

Az én fiam nem kimondottan diszfáziás.De Diszlexia(néha) diszgráfia, késői beszédfejlődés, alacsony szókincs. Most 11. osztályos gimis. Egyébként SNI(A)


Kérdezzetek!

2010. ápr. 22. 17:07

Olyan szülőkkel keressük a kapcsolatot, akiknek a gyermeke szenzomotoros diszfáziás diagnózisú. 4 éves a kisfiunk, s szeretnénk tudni mire számíthatunk, várjuk a tanácsokat, véleménymegosztást, tapasztalatokat.

jonasl@t-online. hu

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook