Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Díszbaromfival, galambtartással foglalkozik valaki? fórum

Díszbaromfival, galambtartással foglalkozik valaki? (beszélgetős fórum)


19. najudy
2014. jún. 5. 07:09
Nekünk fürjek vannak, most kezdjük el a díszbaromfi tenyésztést. Van már itáliai és jövő héten kel a cochin.
18. 6c5f346e46 (válaszként erre: 16. - Funky_b)
2008. dec. 1. 18:16
nálunk azért nem ennyire komoly a dolog...meg a mieink nem repülhetnek még tavaszig,mert akkor haza mennének....
2008. dec. 1. 18:01
mely=meg
2008. dec. 1. 18:01
Nálunk 7kor és 17:kor van etetés, utána kapnak vizet. Sosincs napközben kajájuk, mert ha tele eszik magukat, nehezen repülnek. Féregírtást mely hasonlókat szoktatok csinálni? Nálunk após a magvakat egy héten egyszer belocsolja galamboknak való fokhagyma szafttal, meg csöpögteti a szemüket is.
2008. dec. 1. 13:42

az én párom is galambászkodik meg vannak diszbaromfik és kacsánk is....nálunk is van egy szupi galambház,bár biztos nem olyan mint a tietek,de nekünk nincs is annyi madár,19 galambunk van,ebből 5 saját vevelés már,mi még csak nem rég kezdtünk újra foglalkozni velük...van egy fióka,(sajnos a testvére el hullott),aki lassan kamaszodik,barna és olyan mintha gyöngyök lennének a tollain,gyönyörű...

nálunk ugy van az etetés,hogy mindig van elöttük valami nassi...mindig van mit csipegessenek és hát ennek eleget is tesznek...

2008. nov. 30. 21:57

Nálatok miért esznek folyamatosan a galambok?:)

Apósom galambász, ebből él, többszáz galambja van, egész nap velük foglalkozik, de csak 2-3x van etetés, majd utána itatás. Most készül az új galambház...ma voltam ott, 15 méter hosszú, nagyon modern (előző sem volt rossz). A padláson van szellőzés? Fontos, hogy legyen, de ne rajtuk keresztül menjen a huzat. Ha bármi kérdésed van, szívesen válaszolok. Küldj privit.

13. 6c5f346e46 (válaszként erre: 12. - Mtt80)
2008. nov. 22. 12:38
:D
12. mtt80 (válaszként erre: 9. - 6c5f346e46)
2008. nov. 22. 10:37

Igen, nekünk is Micikénk van. Meg egy Tónink. Na meg egy Picúrunk és egy Bertánk (ők a kutyusok).

Akkor majd mi is megpróbáljuk bombabiztosra csinálni.

11. 6c5f346e46 (válaszként erre: 3. - Csera)
2008. nov. 21. 20:34
mi is szertnénk fürjeket,és még sok mindent,de mi kicsiben szeretnénk,egyenlőre csak azért,hogy legyenek...
2008. nov. 21. 20:30
a kutya is kivülröl szemléli őket,egyszer beszökött amikor a párom ment be hozzájuk,tacskó,besurrant a lába mellett,rögtön ráugrott volna a galambra,a párom meg jól felrúgta,azóta nem éhezik galambhúsra...
9. 6c5f346e46 (válaszként erre: 7. - Mtt80)
2008. nov. 21. 20:27

láttam,nektek is Micitek van????az én macskuszom is Micy...:D biztos szeretné a miénk is a galambokat,csak nam tud hozzájuk férni,mivel ez a galambház teljessen bomba biztos...még egy egér sem fér be....

ha pl patkány vagy görény bejutna közéjük,akkor megölné őket álmukban,mivel ők sötétedés után már semmit sem látnak,nappal viszont tudnak ellenük védekezni,de mondom nem juthat be semmi...

ha meg repülnek majd tavasszal,akkor meg úgysem tudja őket megfogni,de ha méégis akkor úgy kell annk a galamban,mert annak valami baja volt akkor,igen éber jószágok,nem lehet csak úgy összefogdosni őket...

2008. nov. 21. 20:21

Köszi az üzit és a képeket is!

Megnéztem! Nagyon szépek!

2008. nov. 21. 20:20

Köszi szépen a segítséget!


Láttam, hogy nektek is van cicátok! Mennyire "szeretik" a cicák és a kutyák a galambokat? Mert nekünk van ez is, az is.

2008. nov. 21. 20:14
tettem fel képeket,aki galambot akar tartani,annak szembe kell nézni azzal,hogy tiszta ürülék minden....nagyon gyors az emésztésük és ez miatt mivel gyakorlatilag folyamatosan esznek,rengeteget üritenek és nem nézik,hova pottyan...
5. 6c5f346e46 (válaszként erre: 4. - Mtt80)
2008. nov. 21. 20:02

hát elösször is kell hozzá mondjuk egy padlás vagy valami hely,ahová bezárhatjátok őket,mert ha úgy kapjátok őket és nem nálatok kelnek ki,akkor visszarepülnek oda,ahonnan kaptátok őket,jó példa erre,egy német fickóhoz évek múltán repűlt haza a posta galambja innen magyarországról...már el is felejtették,és egyszercsak megjelent...aztán nem árt pár galambot is beszerezni a házba:D

kajájuk az különféle magok,búza,tört szem kukorica és időnként napraforgó,nem túlzásba vive,mert akkor másik elességet nem fognak elfogyasztani,nagyon szeretik még az áztatot kenyeret is...és naggyjából ennyi...nekünk vannak fészkelőhelyek a a külön erre a célra épitett galambházban,vannak a házban ülőkék,amik egyszerű fadeszkák a falra erősitve,ott pihennek...

nekünk tavaszal lesz egy éve,hogy nálunk vannak,addig be vannak zárva,és még tavasszal sem lessz biztos,hogy nem repűlnek vissza,oda az öregek ahonnan jöttek,5 fiókánk van akik már nálunk keltek,teszek fel képeket az oldalamra,ott megnézhetitek őket...jó galambászást,ha kérdésetek van,akkor csak bátran,a párom több évig foglalkozott galambokkal,aztán abbbahagyta és most újra kedvet kapott hozzájuk...szerencsére...

2008. nov. 20. 21:26

Szia!

A férjem is nagyon szeretne galambokat tartani. Persze csak hobbi szinten. Nem tudom, mi kell hozzá, és mennyire macerás? Minden jótanácsot szívesen fogadok.

2008. nov. 20. 21:05

Egyenlőre, "csak" díszmadaraink vannak, 3 zebrapinty, akarom mondani, pont ma kell ki egy fióka, vagy lehet már több és 2 törpe papagáj.

Jövőre, ha az építkezés már nagyjából a végére ér, akkor szeretnénk, baromfiudvart kialakítani! Szeretnék még fürjeket is tartani, de én gazdaságira gondoltam, eladási céllal, csak még nincs rá felvevő kereslet.

2008. nov. 20. 20:51
akarom mondani galamb tartással,csak a b kimaradt....
2008. nov. 20. 20:49

disz baromfiak,galambok tartásával foglalkozunk,amatör szinten...van valaki esetleg az oldalon aki ilyennel foglalkozik???nekünk van egy krédli tyúkunk,2 törpe Brahmánk,egy kakaska és egy talán tyúkocska,mert még fiatal és még nem egyértelmű a neme...továbbá van 18 röp posta galambunk,amiből 5 más saját nevelés...szeretnénk még további galambfajtákat,csirkéket,fácánt és fürjeket is,de majd meglátjuk..egyelőre maradnak a galambok és a Brahmák....ha vannak az oldalon valakik,akik ilyennel foglalkoznak,várom a tapasztalatokat,véleményeket....


u.i:a grillcsirke nem diszbaromfi...:D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook