Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Diprophos injekcio fórum

Diprophos injekcio (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
37. tücsimücsi (válaszként erre: 35. - Viva70)
2009. szept. 8. 20:43
Én azt figyeltem meg, hogy csak azok tapasztaltak durva mellékhatást akik kúraszerűen kapták. De akik évente egyet, azoknál semmi nem jelentkezett, viszont az allergiának is búcsút mondtunk:))
2009. szept. 8. 20:24
Félre értés elkerülése végett nem azt írtam hogy te nagydobra verted hanem pl: google: diprophos és egy gyógyszer leírást olvasol vagy bárki fel van sorolva jó sok sok mellékhatás és igen vannak akiknél jelentkezik de én ahogy láttam hogy inkább azoknál akiknek valamilyen mint neked is váll probléma boka könyök ízület lumbágó ezeknél a problémáknál gyakrabban elő jön a mellékhatás aki simán allergiára adatja be és mellette nincs egyéb baja azoknál nagyobb eséllyel hat az injekció, elnézésedet kérem Viva70 ha megbántottalak nem állt szándékomban .
35. viva70 (válaszként erre: 34. - Rivintos)
2009. szept. 8. 19:11
Nem hinném, hogy nagydobra vertem volna bármit is. Nálam sajnos a leírt probléma valóban előjött. Nem rögtön, hanem az ötödik injekció után kb. 1 hónappal. De, mint már írtam nem vagyunk egyformák. Adja isten, hogy másoknál ne legyen semmilyen mellékhatás.
2009. szept. 8. 12:55
énis megkaptam és semmi bajom allergia elmult és szerintem kicsit nagydobra van verve az egész mellékhatás mert nekem sincs semmi bajom tőle.
33. Keri3
2009. szept. 7. 21:27

Sziasztok!

Szombaton kaptam egy szurit (5.- én) az allergiám másnapra elmúlt! Előtte gyógyszereket szedtem, minden félét az elmúlt 17 év alatt!!! Mellékhatás egyenlőre semmi... allergia egyenlőre semmi... Az orvostudomány 17 év alatt annyit fejlődött, hogy a Tüdőgondozóban a zirtec helyett most xizalt írtak fel... Nem bántam meg, még ha némi rizikóval is jár!!! Doki azt mondta évente 1 szurit vegyek föl csúcsszezonban, attól nem lesz semmi bajom. Hát egyenlőre ennyi. Ha kinől rajtam valahol valami majd beszámolok róla. Sok sikert hozzá mindenkinek!!!

32. tünkány (válaszként erre: 30. - Rivintos)
2009. szept. 7. 16:59
Szinte mindenkinek ott van az adatlapján a kora. Kattints a névre! Mellesleg úgy látom, nem korfüggő, elég széles a skála...
2009. szept. 6. 18:02
sziasztok párom allergiára kapott tavaly egyet és idén is semmi mellékhatást nem vettünk észre de az allergia tünetei szinte azonnal el kezdtek elmúlni, másnapra már semmilyen tünete nem volt
2009. szept. 6. 17:42
sziazstok még azt szeretném kérdezni hogy Ti hányéveskek vagytok , az injekcio kortól független ? köszi vki válaszoljon nekem előre köszönöm
29. petka
2009. szept. 6. 14:45
A nyak es hatfajasomra kaptam 2 darabot, kb 10 nap kulonbseggel. Nem hasznalt, most is ugyanugy faj. Volt tole arcpir, izzadas. En ugy tudom hogy legalabb 5 napig nem lehet ujra beadni. Nem hiztam tole, (a topikindito ezt is irta mellekhataskent) viszont a menzeszemet 6-7 naprol 2-re csokkentette. Most, ha megorulok a fajdalomtol akkor sem adatok be tobbet. Van itt Gyorben olyan orvos aki 2!!! naponta adja a betegeinek ezt az injekciot.
2009. szept. 6. 14:23
Holnap lesz egy hete, hogy megkaptam az injekciót. A másfél napos arcpíron kívül talán annyi, hogy néha viszketni kezdek egy tenyérnyi területen, de szerencsére nem tart sokáig. Egy hete semmit nem szedek/csöpögtetek/fújok és tiszta az orrom, a szemem csak néha viszket picit (pedig tombol a parlagfű!) Ha csak ennyi, akkor máskor is megkockáztatom, de remélem, évente 1-2 elég lesz! (Többet nem mernék...)
2009. szept. 6. 11:45
ugy nézki hogy én holnap fogom megkapni allergia miatt és nagy reményeket fűzök hozzá már olyan szinten van az allergiám 8 éve h a mellékhatások sem naqgyon érdekelnek csak segitsen , még azt szeretném megkérdezni és örülnék egy válasznak, hogy használok orrcseppet és nemkéne 10 napnál tovább de használom 2 hete és hogy ha továb használom akkor állitolag ugyanazok a tünetek lépnek fel nos próbáltam nem hazsnálni de nem birtam és amint cseppentettem egyből kitisztult az orrom akor végülis jo vagy én nemtudom na lényeg h a z injekcioval kapcsolatban láttam hogy sok mindenkinek bevállt nem vált majd ha tudok énis irok tapasztalatot
26. viva70
2009. szept. 6. 01:02
Szerencsére nem vagyunk egyformák, ahány szervezet annyiféleképp reagál a különféle szerekre. Mivel itt ezen a fórumon rajtam kívül még ketten tapasztaltak hasonló problémát, úgy gondolom ezzel a mellékhatással is számolni kell. Igaz az injekciók beadásakor fogamzásgátló tablettát is szedtem, ami szintén hormontartalmú. Elképzelhető, hogy a kettő együtt nem volt szerencsés. De sajnos nekem nem segített sem a évek óta fennálló vállproblémán, sem az orrdugulásos panaszomon.
2009. szept. 4. 14:28

írok én is ide tapasztalatot, mert jó volt nekem is, hogy olvashattam az injekció beadása elött:)


nekem a lábam rándult meg iszonyatosan, egészpontosan a lágyékomnál fájt.

kaptam kenőcsőt,fizioterepiát végül diprophost.

hármat kaptam, hetente 1 dbot. A fájdalom 2. után enyhült, de be kellett adni a 3.-at így is. Végeredményben nem múlt el, viszont kaptam cserébe a vállamra és a hátamra egy rakat pattanást, pedig előtte sosem volt..

a pattanás mellé kijöttek még ragyák is a hátamon...mit ne mondjak, nem túl szép, de a doki azt mondta hogy az nem attol van...

de akkor meg mitől lenne?



na mindegy,végeredményben a diprophos sem segített és tegnap megműtöttek.

remélem másnak azért hat:)


üdv

24. abri
2009. szept. 4. 08:46
Azért vigyázzatok, egy csípőprotézis fórumon több hozzászóló is azt írja, hogy a bél, allergia.. problémájára kopott szteroidoktól tönkrement a porc, és fiatalon, huszon-harminvalahány évesen csípőprotézist kellett kapniuk.
2009. szept. 3. 18:02

Én kb. 4 éve használok diprophost, magmanak adom be. Évente 1-2 ampullát fogyasztok, szeptember elején, akkor zavarnak a füvek kicsit. :-)

Nem kell tőle félni, valóban igaza van azoknak, akik azt mondják, hogy nagyon egyénfüggő. Valóban steroid de ne gondoljátok, hogy hatalmas izmok nőnek tőle, vagy ilyesmi, mivel a gyógyszernek a gyulladás-csökkentés a célja.

Nekem speciel kivörösödik egy-két napra az arcom és talán egy kismértékben a vizet is megfogja. /Viszont nem fáj a derekam :-)/

Meglepődve olvastam a szőrösödést, mivel én ilyet nem tapasztaltam egyetlen hölgy használónál sem. /Férfiként én nem vagyok mérvadó.../

Ellenben egy injekció után nyoma sincsen a kellemetlen tüneteknek.

Az ismeretségi körömben kb. 10-en használják hasonlóan a gyógyszert, soha, senkinek sm lett tőle a komolyabb panasza.

Bocs, a sok gépelésért...

22. tünkány (válaszként erre: 21. - Tünkány)
2009. szept. 2. 19:15
Ma délutánra a pír elmúlt (tehát másfél nap volt). Egy kicsit a vérnyomásom is megemelkedett. Remélem, azzel vége a mellékhatásoknak és élvezhetem az allegiás tünetek nélküli állapotot...
21. tünkány (válaszként erre: 20. - Tünkány)
2009. szept. 1. 09:10
Hm. Vörös az arcom. Lehet, hogy hamar örültem???
2009. szept. 1. 06:37
Tegnap reggel kaptam meg az injekciót. Napközben már nem csöpögtettem a szemembe és az egyéb kellékeimet sem használtam (orrspray, inhalátor), kíváncsi voltam, hogy tényleg múlnak-e a tüneteim, és igen!!! Este már a gyógyszert sem vettem be, és most tiszta az orrom, nem viszket a szemem. Néha még elköhintem magam, de nincs az a rémes ugatás. Nagyon remélem, hogy továbbra sem lesz semmi mellékhatása. Ha mégis, akkor majd beszámolok. Jobbulást mindenkinek!
19. paya11
2009. aug. 18. 11:34
Nekem az országban egyedi pollenalergiám van!é az diprophos injekcióhoz bevezetése óta közöm van.Első évben 16-db-ot kaptam!Azóta az évek múltával ez lecsökkent évi 4-db-ra.s elmondhatom hogy ennek a készítménynek köszönhetem,hogy az életem elviseletővé vált!nekem mellékhatások semmilyen formában nem jelentkeztek!szerencsére!
18. viva70 (válaszként erre: 17. - 1366d1807f)
2009. máj. 2. 11:49

Nekem sajnos nem használtak az injekciók. Időközben elmentem egy másik orvoshoz, aki Xiloxot írt fel, de csak 1 hétig lehetett szedni.

Eredménye nem volt, mert az én vállproblémám egy sok évvel ezelőtti biciklis balesetből ered, és valószínűleg van valami sérülés is, annak ellenére, hogy az MRI nem mutatott ki tavaly nyáron semmit. Visszamegyek majd hamarosan az orvoshoz, aztán majd megbeszéljük a továbbiakat. De szteroidot soha többet!!

2009. máj. 2. 01:41

Én is kaptam a könyökömbe egyszer, nem lett tőle semmi bajom sem. Legalább 2 évig nem fájt a könyököm. Nekem azt mondta a doki, hogy ebből egy évben 3-nál többet nem lehet adni.


Utána megint kezdett nagyon fájni. Másik dokihoz kerültem, ő nem ezt az injekciót adta, hanem felírt 5 röntgensugarat a könyökömbe. Ennek már vagy 15 éve. Azóta (lekopogom gyorsan!!) nem fáj a könyököm.

16. viva70 (válaszként erre: 15. - Ovarzolee)
2009. ápr. 26. 19:43
Szerencséd volt. Ebből is látszik mennyire nem egyforma az emberi szervezet. Van aki ezt bírja jobban, van aki azt. Nekem sajnos nem jött be az az injekció.
2009. ápr. 25. 21:07

1987-óta vagyok allergiás. A különböző virágokra. Kaptam ilyen és olyan injekciót és orvosságot is. Voltak gyengébb és jobb szezonjaim is.

2007-ben sokat szenvedtem a szememmel és az orr folyással. Egy ismerős orvos javasolta a Diprophost. Szeptember elején kaptam meg a szurit abban az évben már nem kellett gyógyszert sem szednem.

Tavaly 2008-ban összesen 4x kaptam injekciőt kb. 4 hetente.

idén most az elsőt. Nekem 3-4 hétre teljesen megoldja a gondjaimat. Csupán enyhe viszketés jelentkezik néha ezenkívűl semmi.

14. viva70 (válaszként erre: 13. - Bucikám)
2009. ápr. 16. 20:28
Szia! Sajnálom, hogy te is pórul jártál. Én az 5 injekciós kúra befejezése után kb. 1 hónappal vettem észre a szőröket az arcomom. Fél év telt el azóta, de nagyon figyelem az arcomat. Előfordul, hogy látok szőröket itt-ott, de sosem hagyom megnőni, elszaporodni. Van amikor csipesszel kihúzom, van amikor az epiláló gépet húzom végig rajta. Nem tudom mi lenne, ha nem figyelnék rá oda, mennyire nőne ki. Ezt nem akarom kipróbálni. Valószínűleg a hormonháztartás felborulása okozta ezt. Tavaly ősszel még klimaxos hőhullámaim is voltak, és piros volt az arcom szinte állandóan. Bízom benne, hogy a kiszedés segíteni fog, idővel elvékonyodik és nem nő majd vissza a szőrzet.
13. bucikám (válaszként erre: 9. - Viva70)
2009. ápr. 16. 14:14
Kérlek írj valamit, hogy az arc szőrősődés mikorra múlt el? Mert ellégé aggodók emiatt is. Köszi
2009. ápr. 16. 14:11

Sziasztok! Most találtam ezt a fórumot és én is eléggé elkeseredett vagyok. Nagyon fájt a vállam és a reumán kötöttem ki. Az orvosi vizsgálat után, közölte velem menjek és váltsam ki amit felírt és rögtön menjek vissza már az első szurit meg is kapom és még kettő lesz hetente 1. Oké a vállam jobb lett, már tudtam mozgatni. Az utólsó szuri után 4-ik nap olyan pufi lett az arcom, mint egy alkoholistának (holdvilág arc) rohantam a házi o.-hoz adott beutalót a fül-orr.... de ott semmi. Kérdeztem a reumást, mert nem tudtam milyen szurit kapok (csak a lidocaint ismertem), azt mondta attól nem lehet, szedjek kálciumot. 4 hete pufi az arcom, bár már kicsit apadt, viszont olyan szőrősődést tapasztaltam az arcomon, mintha átalakulnék épp majom embernek :( Persze legyantáztam, eléggé fájt.

Ez olyan borzasztó, semmit nem mondott erről a k... gyógyszerről. Mikor lesz ennek vége???????? csak 3 szuri volt.

11. Solyo
2008. nov. 5. 19:31
Sziasztok! Sarokcsontkinövés okozta erős fájdalom miatt kaptam ilyen injekciót. Ronda vörös pattanásokkal lett tele az arcom tőle amik csak nagysokára gyógyultak meg. Első alkalommal hatott az injekció, de évek múlva mikor újra kértem, akkor semmit nem hatott, de az arcom ugyanúgy pórul járt.
2008. okt. 20. 06:46

nekem PLANTAR FASTITIS-re

adta az orthoped orvos,

erös fájdalmam,

volt és nem tudtam a lábamra

állni, 6 hétig járni csak a külsö

lábélen tudtam,igy jártam el az injekciora

már 4-et felvettem és rendbe jöttem!

2008. okt. 13. 15:06

Sziasztok!


A diprophos injekcióról sajnos nekem is rossz tapasztalataim vannak. Augusztus elején kezdtem el egy 5 alkalmas injekció kúrát, amit heti egy alkalommal kaptam, a 10 éve fenálló balesetből eredő vállproblémám kezelésére. Az injekció alkalmazása alatt az arc kivörösödésén és kisebb gyomor fájdalmakon kívül nem éreztem különösebb mellékhatást, de a kúra befejezése után kb. 1 hónappal nekem is szőrösödés jelent meg az arcomon. Szörnyen sokkolt a dolog! Természetesen a váll problémám semmit nem javult!

A kezelőorvos azt javasolta, hogy 6 hét után ismételjük meg a kúrát! Ilyent soha többet!!!!!!

Nagyon bízom benne, hogy a hormonháztartásom idővel helyre áll majd.

2008. szept. 27. 17:05

Sziasztok!

A nyár elején kaptam váll fajdalmakra az első ilyen injekciót, majd hetente még további 3. Igazából a problémém nem oldodott meg, de a mellékhatásait most szenvedem. Teljesen felborult a hormonháztartásom és komoly szőrösödés indult meg az arcomon. Többé ilyet soha!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook