Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diplomás munkanélküliség, álláskeresés 2012-ben-segítsünk egymásnak! fórum

Diplomás munkanélküliség, álláskeresés 2012-ben-segítsünk egymásnak! (beszélgetős fórum)


1 2
2012. jún. 5. 09:46
Az a baj hogy túl sokan tanulnak tovább önmagában a diplomáért anélkül hogy igazán abban a szakmában szeretnék magukat igazán képezni,gyakorlatot szerezni stb...nem rád vonatkoztatva értem...túl sok a diplomás és kevés a jó,diploma nélküli egyzserü szakember.....sajnos nagyon sokan-köztük én is-igazi cél ,átgondolás nélkül kezdtek el tanulni.....nem késő pályát váltani sem ha ezzel nem sikerül elhelyezkedni akkor lehet okj olyan dolgot tanulni ami igazán érdekel vagy másoddiplomaként akár levelezőn olyat tanulni amit igazán szeretnél és a tanulás alatt szakmai kapcsolatokat szerezni....nehéz munkát találni de nem lehetetlen,gyerek nélküli fiatalnak pedig sokkal sokkal könnyebb ha nem is álomállást de egy akármilyen munkát találni,amiből később lehet lépni ha van jobb.....
2012. jún. 5. 09:40

Sziasztok!

Azt hiszem,sokan vagyunk olyan cipőben,mint én is-diplomával vagy anélkül,de egyszerűen nem találunk állást.Nekem van ugyan egy diplomám,de persze semmire nem megyek vele,most már odáig jutottam,hogy nem is mondom már el egy jelentkezéskor,hogy van....A munkáltatók elzárkóznak a diplomásoktól,és úgy néznek rájuk,mintha az,aki egy kicsit többet tanult,semmilyen munkára nem lenne alkalmas....

Kifogytam az ötletekből,hogy hogyan keressek már állást,ha hirdetésre küldöm el az önéletrajzom,szinte sosem jeleznek vissza.Mostanában már nyakamba szoktam venni pl. a bev.központokat,hátha úgy nagyobb esélyem lenne.

De sajnos a tapasztalatom eddig az,hogy az embernek úgy marad némi esélye,ha kapcsolatai vannak.És mint én is,akinek nincsenek kapcsolatai,mit tegyen?

Mi erről a véleményetek?Érdemes lenne vmi okj-s vagy egyéb szakmát tanulni,mert ez is foglalkoztat.De akkor is mit?

Segítsünk egymásnak!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook