Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diplomás ember minimálbéres betanított állásban? fórum

Diplomás ember minimálbéres betanított állásban? (beszélgetős fórum)


1 2
48. 9370250d08 (válaszként erre: 45. - Pteri)
2021. nov. 4. 10:47

Ez a nehéz ebben a helyzetben, hogy sokan így gondolkodnak, munkáltatók is.


Akik nem tapasztalták még a pszichés kimerültség határait 1 munkahelyen, azok nem értik.

Akiket meg csak a pénz motivál a munkahelyükön, azok pláne.

47. 184481d874 (válaszként erre: 44. - Ildi992)
2021. nov. 3. 21:00
Ha már van űrkutatásért felelős miniszteri biztos...
2021. nov. 3. 20:56
Miért fáj az másoknak,ha ő ezt választja? Biztos nyomós oka van rá vagy már tisztában van vele,hogy a diplomája mögött nincs akkora tudás és gyakorlat,nem felelne meg az elvárásnak.Elég baj az,hogy megszünt a munkája.
45. pteri
2021. nov. 3. 19:35
Nemrég hallottam, egy diplomástól, hogy belebetegedett a régi munkájába, így azonnal felmondott és elment irodistának, olyan munkát végezni, amit 8 általánossal is lehetne, viszont nem kell az agyvérzéstől tartania, nyugodt és egészsége visszatért. Hogy 167.000 ft hogy elég? Nyilván eltartja a párja, vagy az anyja, stb.
2021. nov. 1. 09:12

Ha már diploma, és állás... akkor legyen...

Űrhajós állás! Ez valós, nézzétek meg a honlapot! :)

[link]

43. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 1. 08:17
Vagy biztonsági köröket fut, alibi állás azért, hogy ne üljön otthon, nem nagyon van rászorulva a diplomája adta lehetőségek kiaknázására, vagy nem tudja /nem igazán akarja kiaknázni őket. De ha nem te vagy, ez miért fontos?
2021. okt. 31. 13:27
Újra divat a piros kabát ? éppen néztem , hogy a városban egyre többen vannak péiros dzsekiben stb, csak nem tudtam , hogy ez a pár évvel ezelőtti kabátjuk vagy ujra divatba jött
41. Bless the child (válaszként erre: 28. - Scherlock)
2021. okt. 31. 13:21
Imádom a pirosat. Ide vele!!!
2021. okt. 31. 13:14
Engem csak az érdekelne, hogy kinek miköze ahhoz, hogy ki , milyen végzettséggel , mit dolgozik, és hol.
39. Piroska52 (válaszként erre: 28. - Scherlock)
2021. okt. 31. 13:12
Nagyon írigy vagyok, egyszer volt egy piros kabátom. Imádtam, soha többé nem láttam olyat.🥰
38. 9370250d08 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 12:49

Semmit.


Ha megkérdezném tőle, hogy miért döntött így, és válaszolna rá, akkor az elárulna róla annyit, amennyit ő meg akarna osztani velem magáról.


Rengeteg oka lehet, ahogy rengeteg előnye és hátránya is van 1 ilyen választásnak.


Általánosságban igaz, hogy a több fizetés, magasabb beosztás nagyobb felelősséggel is jár -ha vki igényesen végzi a munkáját.


Sztem annak, hogy vki hogyan dolgozik és szereti-e a munkáját nem sok köze van ahhoz, hogy milyen végzettsége van és milyen beosztásban dolgozik.

37. Napsugár8 (válaszként erre: 34. - Channa*)
2021. okt. 31. 11:52
Az aranyszabály, ahogyan felénk mondjuk: vessző nélkül nem lehet hogyozni! Csak a nőknek! :)
2021. okt. 31. 11:47

Miért gond? Anno a 93'-as években 100 Ft-os órabérben nappal feketén "keféltem", éjjel népi hímzést varrtam- . Valahogy úgy alakult, hogy túlképzettként nem találtam lehetőséget...

Idén mentem 40 éves lehetősséggel nyugdíjba- városi kitüntetéssel - a tanult végzettségemmel :D

Szóval szerintem nem gond. Hajrá!

35. Scherlock (válaszként erre: 32. - Channa*)
2021. okt. 31. 11:07
Kösziiii! Szeretés van ♥
34. Channa* (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 11:06

Egyébként, én tudom, hogy nem a diploma megszerzése közben kell megtanulni aránylag helyesen írni, de igazán szakíthattál volna erre is időt.

Kétszer kell elolvasnom, amit írsz, mert második alkalommal kiteszem a vesszőket az írásodban, és csak abban bízok, hogy te is odatetted volna és erre gondolsz;)


Egy tuti szabály: a hogy előtt mindig vessző van, én most nem tettem;)

33. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 10:59

Hát ezek szerint nem tudsz túl nagyot lépni előre. Bár ahogy a főnöködhöz / kollégákhoz állsz, nem is csodálom...

Szeintem pont jó lesz neked ez a munka...

32. Channa* (válaszként erre: 28. - Scherlock)
2021. okt. 31. 10:58

Azt el is hiszem!

Neked minden jól áll, mert tökéletes vagy!;)

31. Channa* (válaszként erre: 25. - Papája)
2021. okt. 31. 10:57
Abban az esetben jár a garantált bérminimum, ha az általa végzett munka szakmában vágó, mert ha elmegy takarítani, akkor ahhoz nem szükséges a diploma, így miért is fizetnék meg, hogy van neki?
30. Channa* (válaszként erre: 16. - Napsugár8)
2021. okt. 31. 10:54

Hát nem tudom, szerintem, amit felsoroltál megint csak kifogásnak lennének elegendőek.


Én is korán keltettem a gyerekemet és nem kocsival vittem bölcsibe, majd oviba és suliba sem.

De ez nem jelentette azt, hogy ne a szakmámba dolgozzak...

29. Channa* (válaszként erre: 14. - Dafke)
2021. okt. 31. 10:52
Magával foglalkozik...
2021. okt. 31. 10:50

Vettem egy piros kabátot, tök csinike vagyok benne.


Mit gondoltok erről? :)

27. globus (válaszként erre: 25. - Papája)
2021. okt. 31. 10:25

Ha a munkájához nem szükséges, nem biztos, hogy megkapja. Betanított munkát végez.

Van olyan srác a rokonságban, aki letagadta a diplomát.

Olyan is előfordulhat, hogy diploma tagadja le gazdáját...

2021. okt. 31. 10:23

Nincs az kőbe vésve, hogy amiben diplomát szerzett az illető, abban is kell dolgoznia.

Lehet, hogy utálja vagy egyszerűen nem érdekli.

Annyám kertépítő mérnök volt és fordídó.-szerkesztőként ment nyugdíjba.

25. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 10:17

Amennyiben diplomás, akkor a garantált bérminimumot kell hogy kapja, jelenleg kb. 218.000 Ft. bruttó. 10 év után talán még többet is.

A tanulatlanok minimálja a 167.000 Ft.


Nálad mi számít diplomásnak mellesleg, mert hallottam már olyant is, aki az OKJ végzettségét diplomásnak mondta.


Legalább azt áruld el légyszííí, hogy milyen csodálatos diplomáról beszélünk ?

24. ,zumba (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 10:15
Tudod, a betanított 8 elemis dakoták szerelik az okos kütyüket,tv-ket, a sorok mellett dolgozva a legmárkásabb autókat. Mindenki a saját háza táján söprögessen.Mindes munkakör lehet komoly állás, nélküle nem lenne ilyen kényelmes életed.
23. gyöngy:) (válaszként erre: 20. - Bless the child)
2021. okt. 31. 10:14
Neki mindig van máááásik.
22. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 10:12
Az meg sem fordult a kicsike fejecskédben, hogy esetleg a szülei erőltették rá a diplomát, sőt olyan területet, ami őt egyáltalán nem érdekli, és örül, hogy végre azt csinálhatja, amihez kedve van????
2021. okt. 31. 10:10

Pesten diplomával előbb vagy utóbb azért el lehet helyezkedni a végzettségnek megfelelőbb helyen is.

Persze, csak ha valaki akar, mert:



"Nem akarásnak nyögés a vége."


"Nem akarás, fejvakarás."


(A csúnyábbat már nem is írtam ide. Guglizd ki!) 😀

20. Bless the child (válaszként erre: 18. - Gyöngy:))
2021. okt. 31. 10:09
Néztem, 3 még nincs😂😂😂😂
19. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 10:08

Szerinted mit jelent a "komoly állás" kifejezés????


Szállj már alá a magasságból kedves! Tudod itt az Isten háta mögött úgy fogalmaznak a gazdák:

Ha én nem lapátolnám minden nap ki a disznók és marhák alól a sz...rt, akkor a sok stb.stb. ficsúrnak (tisztelet a kivételnek!!!) nem lenne mit sz...ni!!

Vagyis ha így nézzük, meglehet, hogy amit ő elvégez nap mint nap, komolyabb állás, mint amit te csinálsz. Ne nézd le a másikat, mert minden elvégzett munkának haszna van!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook