Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Digitális vérnyomásmérőt meddig kell felpumpálni egy 59 és egy 38 éves ember esetében? fórum

Digitális vérnyomásmérőt meddig kell felpumpálni egy 59 és egy 38 éves ember esetében? (beszélgetős fórum)


2015. júl. 13. 19:03
A digitális nem automatikusan pumpál? Miénk 160-ig szokott általában, ha magasabb a vérnoymás, akkor még rápumpál...
2015. júl. 11. 12:34
enyem automata,de nem szerettem,mert sokszor nem pontosan mert,hiaba csereltem benne elemet.
2015. júl. 11. 12:27
Általában 200 ig elég
5. kisfüles (válaszként erre: 2. - Kristof2003)
2009. aug. 11. 15:26
igen,lehet,hogy félautomata mert ezt kézzel kell pumpálni,és sajnos a végleges eredmények ilyen magasak.De én úgy gondolom,hogy ez nem létezhet,mert édesanyámnak úgy vették észre a magas vérnyomását,hogy nagyon rosszul volt,és elment az orvoshoz,ekkor 180 körül volt a vérnyomása,akkor kapott gyógyszert amit nagyon rendesen szed,szóval én úgy gondolom,hogy ha 180 as vérnyomás mellett rosszullétei voltak,akkor 200-as vérnyomásnál is rosszul lenne,de úgy kapta ezt az értéket,hogy csak "kíváncsiságból "ellenőrizte a vérnyomását.Ezért merült fel bennem a kérdés is.Nagyon szépen köszönöm a választ.
2009. aug. 11. 15:22

A vérnyomásmérésnél fontos,hogy az alkar alá legyen támasztva.

A szív magasságában kell lenni a mandzsettának.

Közben beszélni nem lehet.

A digitális önmaga pumpálja fel mindíg a várható vérnyomás értéke fölé.

Sok egymás utáni mérésnél pontatlan eredményt adhat.

Van olyan madzsetta ami kimondottan vastag karra lehet használni.

A normál madzsetta túlsúlyos embereknél is pontatlan eredményt adhat.

Remélem segítettem.

3. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2009. aug. 11. 15:09
Akkor ez nem olyan, ami felfújja önmagát és megáll magától. Anyuéké olyan, csak egy gombot kell megnyomni, ha felcsatoltad, azután megy minden magától.
2009. aug. 11. 15:09

Szia Kriszti!


Mennyira vastag a karotok? 1x próbáljátok meg, hogy az alkarra tekeritek a mandzsetát és úgy méritek. Ha mindig 200 fölé mér az nem baj, ha a végleges eredmény ennél jóval kevesebb. A max. vérnyomás a 140/90 lenne.

Esetleg elemcsere?

És most esik le, ha digitalis a mérő, akkor nem is kell pumpálni ?!?!?!?!?!

Vagy akkor csak félautomata?

2009. aug. 11. 15:06

Sziasztok


Megint szeretném a segítségeteket kérni.Sajnos mi egy eléggé "súlyos család" vagyunk,édesanyám közel 100 kiló és jelenleg én is 80 kiló felett járok.Eddig én nem tapasztaltam semmi különösebb tünetet,ami azt jelezné,hogy esetleg magas a vérnyomásom,de mivel sajnos édesanyámnak van vérnyomásproblémája,és van itthon egy digitális vérnyomásmérőnk a vérnyomáscsökkentő szedése mellett édesanyám néha ellenőrzi a vérnyomását,néhány hete az övét is és az enyémet is megmérte mind a kettőnknek borzalmas értékeket mutatott,mert 200 feletti vérnyomást mért.Most azt szeretném tőletek megkérdezni,hogy nem e lehet hogy édesanyám túlpumpálta a mandzsettát,mert mindig 200 fölötti értékig pumpálja ha mér vele.Nagyon szépen kérlek benneteket,ha tudjátok a kérdésre a választ,akkor írjátok meg nekem.Nagyon szépen köszönöm

Sziasztok:Farkas Kriszti

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook