Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Digitális mérleg rosszul mér fórum

Digitális mérleg rosszul mér (beszélgetős fórum)


24. Dolores007 (válaszként erre: 23. - Titamilla86)
2011. júl. 12. 11:58

Én kilón kívül mérem:


Mell (legkiállóbb rész a bimbónál, teljes levegővétellel)

Derék (legkarcsúbb résznél)

Has (legszélesebb rész)

Csípő (legszélesebb rész)

Comb(legszélesebb rész)


Ez adja a legpontosabb képet, és tudom, hogy hogy alakulok...

2011. júl. 12. 09:35
Beraktam tegnap egy járólapos helyre és ma reggelre másfél kilóval többet mért, szóval nem tudom, már nem is érdekel, lehet inkább hanyagolom a mérleget, majd ruháim megmondják,hogy fogytam-e
2011. júl. 12. 09:26

szerintem ha hetente egy kilót fogysz, az teljesen jó. Ha több menne le (abban az esetben természetesen, ha nincs olyan komoly felesleged, mondjuk 15kilotól nem több), akkor az nem egészséges. Másrészről a bőröd is megsínyli. Ja, és az izomból jön le, ami hosszú távon csak ront a helyzeteden(ezért vannak a jo-jó cuccok).Van egyébként egy olyan szabály, ha hetente 1,5kilotól többet fogysz, akkor emelj a szénhidrátmennyiségeden, mert a fenti negatív dolgok következnek be.(Csak nyilván ezzel nem könnyű szembenézni, mivel az azt jelenti, hogy nem fog annyira gyorsan lejönni, mint szeretnéd...)

Sok sikert, mérleg ide vagy oda:)

21. Dolores007 (válaszként erre: 20. - Dolores007)
2011. júl. 11. 11:08
Vagy vízszintmérővel végigrohanni a lakáson, és ahol stimmel, oda tenni egy nagy X-et, és mindig ott mérni :DD
20. Dolores007 (válaszként erre: 19. - Titamilla86)
2011. júl. 11. 11:07
Ha van állandó helyed mérlegnek, akkor csinálni kell fából egy dobogót az adott helyre vízszintmérővel beállítva, és csak azon mérni. Persze akkor a dobogót máshova nem lehet áttenni...
2011. júl. 11. 11:04
Na ez az,hogy én is panelban lakom, és lehet,hogy padlószőnyeg ,de egyenletesebbnek találtam a hálószoba szőnyeget az étkező járólapjánál.
18. Dolores007 (válaszként erre: 14. - 937a2a883a)
2011. júl. 11. 11:03
Nálam 60 kg-mal kevesebbet mérne, akkor -2kg lennék :DD
2011. júl. 11. 11:02

Nálunk a panelban ismeretlenek ezek a fogalmak, hogy vízszintes, párhuzamos, derékszögű :))

A szekrénysort nem lehet a falhoz tolni rendesen, és a szekrények között is itt-ott alul rés van. :))

Ezért nem lehet találni a mérlegnek sem egy olyan helyet, ami biztos, hogy vízszintes. :)

Én hétfő reggelenként mérem magam reggel WC után, de még úgy, hogy egy pohár víz se legyen bennem. Na meg pucéran persze.

16. kisj (válaszként erre: 14. - 937a2a883a)
2011. júl. 11. 10:57
60 kiló már szép teljesítmény:D
2011. júl. 11. 10:55
Szóval akkor végeredményében nem tudjuk pontosan hol mér reálisabban. Én elfogadom a nagyobb súlyomat úgy legalább nem ér csalódás.
2011. júl. 11. 10:51

Az viszont érdekes,hogy a mi mérlegünk az egyenletes betonon nagyon rosszul mér.60 kilóval kevesebbet mutatott alattam :) Bár jó lenne,ha az lenne az igazi. :)

Szerintem változó minden lakás.Én azért vagyok biztos benne,hogy a padlószőnyegen méri nálunk a pontosat,mert ott pont annyi vagyok,mint az orvosi mérlegen.

2011. júl. 11. 10:49
:DDD, a mi padlószőnyegünk nagyon feszített,semmi süppedés, ilyesmi nincs benne, ezért hittem,hogy hát tulajdonképpen jó lesz oda, ja és a járólapon mivel nagyobb a mérleg,mint egy lap ezért kevésbé stabil, meg ott nem is tudom tárolni,akkor nekem is hurcolásznom kell, úgyhogy valószínűleg én is futkosom majd ide-oda mérleggel a kezemben.
2011. júl. 11. 10:49

A padló legyen egyenes, és ajánlott azonos időben mérlegelni. Az ember súlya +- súlya változó.

Elvégre nem gyógyszertári, postai mérlegről van szó.

Szóval a többi csak tájékoztató jellegű :D

11. kisj (válaszként erre: 8. - Dolores007)
2011. júl. 11. 10:49
azt hittem eddig, hogy csak én vagyok dinka:)
2011. júl. 11. 10:48
Nekem a padlószőnyegen mutatja a valódi értéket.
9. kisj
2011. júl. 11. 10:47

szőnyegen mindig kevesebbet mutatnak

ha rossz a kedvem, akkor én mindig oda rakom, és megnyugodva megyek a dolgomra:D

2011. júl. 11. 10:45

Nekünk laminált padlólapunk van, és ott is különböző értékeket kapok több helyen.

Úgy csinálom, hogy 3x mérem magam átpakolászva a mérleget több helyre és ha 2x ugyanazt az értéket kapom, akkor azt fogadom el :))

2011. júl. 11. 10:45
Azért tűnik a másik is reálisnak,mert az elmúlt 2 hétben kipróbáltam Norbis speckó menükét és Ő heti 3 kiló fogyást ígér ezzel, ezt persze azért nem hitte, de reméltem,hogy többet fogyok vele, mint 1 kiló, mert ennyit a saját diétámmal is fogytam.
6. zzmm
2011. júl. 11. 10:43

Járólap :(

de nem foglalkozz vele, a lényeg, hogy fogytál..

És most már viszonyíts a járólapos súlyodhoz..

2011. júl. 11. 10:42

Nincs ráírva semmi,de én is úgy hallottam,hogy nem jó padlószőnyegen mérni.

Hát akkor nem volt olyan hatásos a fogyókúrám, mint hittem.

Köszönöm szépen.

2011. júl. 11. 10:38
inkább a járólap.nincs ráírva milyen felületre kell tenni?
2011. júl. 11. 10:37
A járólapon mért súly a valódi.
2. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Titamilla86)
2011. júl. 11. 10:36
sanszos hogy a járolapos a jó, bocsi
2011. júl. 11. 10:35

Vettem egy digitális mérleget, teljesen új, a másik bekrepált. Arra a helyre tettem ahol az előző volt, padlószőnyegre és viszonylag jó értéket mutatott, majd átvittem és járólapon is megmértem magam ott 4 kilóval többet mutatott, most akkor melyik a reális súlyom?

Fogyózom így jól jönne a visszacsatolás 2 hete mértem magam a régin, azóta járólapon 1 kilót, padlószőnyegen mérve 2,5kg-ot fogytam, melyiket higgyem el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook