Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Digitális átállás fórum

Digitális átállás (beszélgetős fórum)

15. forrest2010 (válaszként erre: 7. - Beneliv)
2013. aug. 14. 18:24
Miért csodálkozol ? mindig is volt olyan ami járt ingyen ! sok juttatás nem számított jövedelemnek , sokaknak ! annak aki dolgozott annak nem járt ! a 60-70 e ft-os fizetése mellé , mert volt jövedelme . Annak fizetni kellett !
14. Pangea (válaszként erre: 13. - Regin_a)
2013. aug. 14. 11:11

Műholdas vételnél a parabola antennának "látnia kell" a műholdat. Ott nem lehet az útban tereptárgy és lombozat sem. Ezek a 11 GHz körüli mikrohullámok egyenes vonalban terjednek, reflexió csak a parabolatükörnél lehet, ami a fejkonverterhez fókuszálja a párhuzamosan beérkező sugarakat. (Ezt tudom korábbról, mivel telepítettem műholdvevőket ismerősöknek, sőt nekem is az van a városban.)

Az hogy a földfelszíni digitális sem megy azért van, mivel gyenge ott a térerő, sok az erdő és egy kicsit "gödörben" is van a kis település.

13. Regin_a (válaszként erre: 12. - Pangea)
2013. aug. 14. 10:58

Nem akarok okosabb lenni az ottjárt szerelőknél, de a fasoroknak semmi köze az elektromágneses rezgésekhez, különösen a tv adáshoz, és a hangárnak sem, nem árnyékolják le. Nem valós szemmel láthatóságrol van szó ez esetben


Itt ki lehet számitani melyik műhold, mit ad milyen irányszöggel, merre látható adott helyröl stb

[link]

12. Pangea (válaszként erre: 11. - Regin_a)
2013. aug. 14. 09:49

Köszönöm!


A keskeny kis telek mellett nem messze egy sűrű, magas jegenyefasor van, majdnem összeérő lombozattal, ami így teljes mértékben takarja a műholdakra való rálátást.

Ahol egy kicsit ritkább 2-3 fa, ott a szomszéd telken lévő hangár takar.

Csak a kábeltévé lehetne a megoldás, de az egy darabig nem lesz ott még kiépítve.

(A szomszédtól nem lehet segítséget kérni, mivel riktán van a telkén és eléggé barátságtalan.)

Az az érzésem, hogy szüleimnek nem lesz ott tévézés aug. végétől.

:(

11. Regin_a (válaszként erre: 10. - Pangea)
2013. aug. 13. 11:41

[link]


Olyan nincs hogy egy antennát nem lehet elhelyezni, akár a tetőre. Fák nem érdekesek, de az épuletek sem mert "magasan" a műhóldra, az égre kell nézni az antennának


Nyugdíjas, ha megfelele a szegénységi küszöbnek, ingyen kapja a set-top-ot, talán még a műholdas vevőt is

Nézz utána és van ingyenes számuk is

10. Pangea
2013. aug. 13. 10:30

T. Topictársak!

Szüleim egy országszéli kis faluban laknak, ahol az analóg földfelszíni vétel sem volt tökéletes, mivel mindegyik - számításba vehető - gerincadó sugárzási területének külső határán fekszik a település. Szakemberek kijöttek mérni és azt állapították meg, hogy esélytelen a földfelszíni digitális vétel, tehát ne is vásároljak új antennát és set top boxot sem, mert úgysem fog ott működni.

Kábeltévé nincs.

A műholdas vételt javasolták, de az antennát sem tudom elhelyezni a kis telken, mivel fák és szomszédos épületek mindenhol útban vannak. A másik, hogy kisnyugdíjas szüleim nem tudnak (és nem is akarnak) havi néhányezer forintot fizetni a tizenvalahány csatornáért, amiből úgyis csak 2-3-at néznek, a többi nem érdekli őket.

Most úgy tűnik, hogy augusztus végével búcsút mondhatnak a tévézésnek, marad a rádió az egyhangú estékre.

:(

Vagy lehet még valami megoldás?

2013. júl. 28. 21:37
Mi nem álltunk át sehová, lesz egy kis nyugalom a házban. Kipróbáljuk, milyen tv nélkül az élet. Legalább többször kerülnek elő a társasjátékok - bár eddig sem voltunk nagy tv nézők.
8. szafaripók (válaszként erre: 3. - Hamyka)
2013. ápr. 16. 16:33
2013. ápr. 16. 09:34
Erre is szociális támogatás, hm.....?!
6. Regin_a (válaszként erre: 1. - Hamyka)
2013. ápr. 16. 08:23

Nem lesz adózás?



[link]

5. andi6020 (válaszként erre: 3. - Hamyka)
2013. ápr. 16. 08:04
Nyuszifül, szerintem ne kavard az életedet olyan témákkal, ami rád nem is vonatkozik. Van így is gondod elég. :)
2013. ápr. 16. 05:47
korai az izgalom. június vége felé már részletesebben fogják az érintettek felé kommunikálni.javaslom a gúgli keresőbe beírod, hogy ki kaphatja ingyen...ha engem érintene, bemennék személyesen az önkormányzathoz, ott pontosan megmondják merre van az előre.ugyanis ők adják a szociális támogatást(is)
3. hamyka (válaszként erre: 2. - Annie1130)
2013. ápr. 16. 01:36

akkor ok :)


engem az érdekel hogy pontosan ki jogosult arra hogy megkapja ingyen a set top boxot antennát és ami kell, vissza írtak de megértelmezni külön művészet, engem nem érint mert bent van a kábeltv, de érdekel hogy pontosan hogy van, tudsz segíteni? :)

2013. ápr. 16. 01:22
Igen, tudjuk.
2013. ápr. 16. 01:21

sziasztok


tudjátok hogy nemsokára nem lesz analóg adás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook