Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diétázok és hízok fórum

Diétázok és hízok (beszélgetős fórum)


13. 8e163afeff (válaszként erre: 11. - Viki369)
2010. aug. 5. 12:04
figyu, ez a 2 kg tuti, nem háj - hanem az izmaid durrantak be, esetleg víz, felfúvódás, menzi. A mérleg hazudik, ne higgy neki, ha tudod, hogy nincs miért hízzál:-) Visszamegy majd a normál értékre, ha víz, puffadás az oka, ha meg az izom, akkor a súlyod ugyan mehet felfelé, viszont vékonyabb leszel:-)
12. 8e163afeff (válaszként erre: 1. - Haribo)
2010. aug. 5. 12:02
velem is volt így, egyetlen dolog segített: méregtelenítéssel kéne beindítani a fogyást.... van rá több lehetőség, gyümölcsnapok, barnarizs-napok, zöldségnapok, főtt krumpli-napok... és persze no kávé, üdítők, csak sima víz, gyógyteák...
2010. aug. 5. 11:52
Sziasztok! Fura dolog történt velem, ma csütörtök reggel van, hétfő óta, napi 1.5 órát edzek elég keményen keveet eszem mégis felszökött rám, 3 nap alatt 2 kiló!! AZ hogy a fenébe? Most ez izom? 170 cm vagyok 66kg voltam(néhány napja) most 68 vagyok. Micsináljak?
2009. jan. 14. 18:12

Szia!!!!


Akkor fogyózz velem !!!!!!!!!!!!!!!

2009. jan. 14. 17:52
Sziasztok! Nekem segítség kellene. Fogyozóm de olyan nehezen megy egyedül van olyan aki segítene? Leveleket szívesen fogadok tanácsokat stb. Köszönöm Mariann
8. haribo (válaszként erre: 7. - Kisstoth)
2008. jún. 5. 19:16

Köszi a tanácsot!

Voltam tavaly is, idén is orvosnál, minden évben csináltatok vérképet. Ezt is kérte mindkét alkalommal és se akkor se most nem volt rossz a pajzsmirigy érték. Igaz olvastam, hogy kezdeti stádiumban nem igazán észrevehető. Nem tudom, de ha megyek a dokihoz, azt mondja jól nézek ki, minek akarok fogyni. Azán majd lecsesznek, hogy miért nem mentem időben, ha mégis van valami. Egyedül a koleszterin emelkedett kicsit. Az pajzsmirigy probléma miatt lehet?

De tényleg keveset eszek, bár próbálom magam rávenni az ötszöri étkezésre, de még szoknom kell.

2008. jún. 5. 18:04

Én a helyedben megnézetném a pajzsmirigyem. Lehet, hogy kicsit alulműködik. Legalább is nekem így volt, akkor híztam 6 kg-ot és mivel ez hormonális hízás volt nem igazán tudok tőle megszabadulni.


Ha mégsem ez, akkor lehet, hogy túl keveset eszel. Ez is gátolja a fogyást. Mivel a szervezet tartalékra állítja magát, és gyakorlatilag nincs kalória égetés. Sokszor próbálj enni egy nap, és keveset. Akkor állandóan mozog az anyagcseréd és nem kell félni a szervezetednek, hogy kevés táplálékot kap és csak abból tud gazdálkodni. Hidd el ez így van, sokan nem értik, hogy alig esznek és nam fogynak vagy híznak. Ez azért van...


De egy orvoshoz is elmennék a helyedbe. A pajzsmirigytől teljesen le tud állni az anyagcsere.

Én tudom. Azért csak mozogjál és kitartás !!

6. 1e958693ca (válaszként erre: 5. - Haribo)
2008. máj. 31. 15:11
Ha csak április óta, akkor nem kell kétségbe esni. Egyéneneként más és más ütemben indulnak meg a kilók. Az előttem szóló mindent elmondott, nem szaporítom a szót.
2008. máj. 31. 12:44

Köszi a eddigi tanácsokat.

Igazából április óta figyelek az étkezésre, ami annyit jelent, hogy reggelizem, ebédelek és igyekszem alig vacsizni. Régebben naponta ha egyszer ettem, kevés folyadékot ittam. Két hete minden nap iszom zöld teát, plusz megpróbálok 1,5 liter vizet magamba erőltetni. nekem ez nagyon sok. Plusz elkezdtem mozogni, fekpad, ellipszis tréner és 2 napja torna. Tudom ez még kevés bármi változásra, mégis mivel áprilisban kezdtem, igazán történhetne valami pozitív változás. De csak felfelém egy a mérleg. Egyszer-kétszer sikerült minusz 1 kiló, de semmi látványos.Gyümölcsöt valóban keveset eszem, főleg almát, mostanában epret, de az a baj, hogy úgy általában keveset eszek, amit már nagyon nem is lehet csökkenteni. Fehér kenyeret reggel szoktam, de akkor váltok.

Citrusféléket mostanában ettem, ittam citromlevet, mert olvastam a jó hatásairól.

Szélium miben van?

A többit megpróbálom betartani.És akkor vajon mennyi idő, míg végre sikerélményem is lehet?

2008. máj. 31. 12:08

Egyél sok gyümölcsöt és zöldséget! Főként citrusféléket.

Már sokan csökkentették derékméretüket azzal, hogy a fehérkenyeret felcserélték teljes kiőrlésűre.

Az édességet és rejtett cukortartalmú ételeket hagyd el, egyél helyettük zöldséget és gyümölcsöt! A gyümölcsök azon túl, hogy sok rostanyagot tartalmaznak még antioxidánsokban, C-vitaminban, béta-karotinban is gazdagok, s ezek csökkentik a derékon lerakódott zsírt.

A narancs, a bogyós gyümölcsök, a kiwi gazdag C-vitaminban.

A répa, a sárgadinnye, a tök a barack sok béta-karotint tartalmaz.

Juttass több szeléniumot a szervezetedbe, ez egyrészt védelem a rák ellen, másrészt a derékkörméretre is kedvezően hat.


Megfelelő mennyiségű fehérje fogyaszátsa jóllakottságérzetet ad és energiát, de nem jó belőle a túl sok, mert károsíthatja a

vesét és kalciumveszteséget is okozhat. A kalóriaszükséglet 25%-a legyen fehérje!

Telítetlen zsírok közül olíva olajat használj! Részesítsd előnyben az omega-3 tartalmú ételeket, halat, tofut, a lenmag és mogyoróolajat!

Az omega-6-ot tartalmazó ételek, kukorica olaj, tojás, viszont könnyen okozhatnak zsírlerakódást a derekad körül.

Ha fogyni szeretnél akkor ennél kevesebb kalóriát kell bevinni a szervezetbe, vagy több kalóriát kell elégetni a szokásosnál. Tehát kemény edzés, kevés evés.

3. Dizzz (válaszként erre: 1. - Haribo)
2008. máj. 31. 12:03
Szia! tudatos változtatás kell. Nem mindegy, hogy mit-és hogyan csinálsz!!
2008. máj. 30. 18:16
Mióta fogyózol így?
2008. máj. 30. 11:17

Ma nagyon elkeseredtem.

Két éve felkúszott rám egy hét alatt 3 kg. Tavaly ugyanígy 4kiló.

Így januárban elhatároztam diéta. Semmi különös, kevesebb kaja, több mozgás és víz.

De ma reggel nemhogy kevesebb, hanem egy kilóval több voltam, vagyis 67 kiló. Tornázok, elkezdtem haspadon felüléseket, ellipszis tréneren egyenlőre napi 10 perc.

De az előbb vettem fel az egyszem nadrágom,amit még használni tudtam, alig bírtam beletuszkolni magam, mert a centik sem fogytak, hanem mindehol +1cm rámtelepedett.

Mit csináljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook