Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diétás meggylekvár. Hogyan tegyem el? fórum

Diétás meggylekvár. Hogyan tegyem el? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 10. 12:27
Bocsi, hogy beleszólok, csak azt akarom mondani, hogy minerva befőttjéhez csak a régi üveges szóda jó, a patronos nem. Én pár éve beleszaladtam egy ilyen receptbe, meg is romlott az egész. Jó befőzést.
2009. jún. 5. 19:54

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget.Most kaptam egy meggybefőtt receptet,hálából megosztom veletek,hátha lesz akit érdekel,én biztosan kipróbálom,különösen,hogy cukrosoknak és diétázóknak is jó.


Szódavizes meggybefőtt


1 kg meggy

30 dkg cukor

víz

szódavíz

nátrium-benzoát


Elkészítés


A vízből és a cukorból szirupot készítünk, ezt félre tesszük és hagyjuk kihűlni. Az üvegeket megtöltjük meggyel, a kihűlt sziruppal felöntjük kb. 3 cm magasan, a többi szódavíz. Tetejére egy késhegynyi nátrium-benzoátot teszünk. Légmentesen zárom!


Egyéb javaslatok


Cukorbetegeknek vagy diétázóknak a cukrot helyettesíthetjük édesítővel is.

A szódavíznek köszönhetően a meggy megtartja még évek múlva is az eredeti színét és állagát.

21. benvik (válaszként erre: 20. - Minerva223)
2009. jún. 5. 19:31
Ha veszel ilyet, akkor rajta van magán a zacskón, hogy meddig kell főzni, mennyi édesítő kell bele, stb. Nekem most Knorr van itthon, azzal pl 15 percig kell csak főzni, de teljesen részletesen leírja a zacskó.
2009. jún. 5. 18:54

Benviknek köszönhetően ezt találtam: A Dr. Oetker Dzsemfix Szuper 3:1 édesítőszerek illetve gyümölcscukor hozzáadása mellet használható alacsonyabb energiatartalmú lekvárok készítéséhez.

Egyébként az elkészítési mód ua. mint a rendes lekvárnál.

Csak az a kérdés meddig főzzem vele?

19. supin
2009. jún. 5. 18:25
Nem szeretem a hagyományos főző módszert. Rájöttem,hogy sokáig főzve a szine ,ize is más. A Haas quittin és Oteker dzsemfix is jó. Szivesen használom.
18. minerva223 (válaszként erre: 17. - Sz.Panka)
2009. jún. 5. 18:04
Ok!:-)
2009. jún. 5. 17:53
Minerva, számolj majd be a tapasztalataidról, kérlek, ha sikerrel jársz, én is belekezdek!
2009. jún. 5. 17:44
Készen vagyok,üvegek fejen állnak,mindjárt mennek az újságpapíros fészekbe. Spejzom sajnos nincs. A konyha ablakban lesz a lakásuk:-))Nagyrészét meg elviszik a lányaim:-)
15. minerva223 (válaszként erre: 13. - Benvik)
2009. jún. 5. 17:42

Köszi Viki! Megyek megnézem.

Biztos hogy nem ehetek ebből sem sokat de néha azért muszáj valami édesség utánzatot falatolnom.

14. minerva223 (válaszként erre: 11. - Tundibundy)
2009. jún. 5. 17:39

Köszönöm. Sajnos ez a püré is majdnem lekapott:-)

Na persze mert Hoxáztam:-)))

13. benvik
2009. jún. 5. 17:21
A Dr.Oetker honlapján rajta van a dzsemfix szuper 3:1-ben. Lehet csinálni édesítőszerrel is, le is írja a zacsi az arányokat. De a meggyel vigyázz, abban a gyümölcsben alapjáraton sok nagyon a cukor. Olyan, mint a banán vagy a szőlő. Legalábbis nekem a doki teljes tiltólistára tette a terhességi cukor miatt. De amúgy minden gyümölccsel meg lehet csinálni, szuperül besűríti.
12. Pné Veronika (válaszként erre: 10. - Minerva223)
2009. jún. 5. 17:04

Köszi. :-) Vannak diétásak is, majd nézz körbe:-)


A csomagoláson rajta vannak, így hirtelen nem tudom... :-/

11. Tundibundy (válaszként erre: 3. - Minerva223)
2009. jún. 5. 17:03
Nekem van egy natúr befőzés könyvem, ami azt írja,hogy ugyanúgy kell csinálni, mint a hagyományost, csak cukor helyett édesítőszert kell tenni bele, vagy mézet.Sőt lehet utólag is édesíteni felbontáskor.A meggyet cukor nélkül lehet sűrűre főzni, de folyton keverni kell, hogy le ne égjen.Remélem tudtam segíteni.
10. minerva223 (válaszként erre: 8. - Pné Veronika)
2009. jún. 5. 17:02

Mik az arányok?

Húúúú nálad mennyi finomság van. Bejelőltem kedvencnek,mert azért a család ehet ilyeneket,csak én nem :-(((

9. minerva223 (válaszként erre: 7. - D4a2436008)
2009. jún. 5. 17:01
Köszönöm megpróbálom így.
8. Pné Veronika (válaszként erre: 6. - Minerva223)
2009. jún. 5. 16:59

Ha a dzsemfixet használod hozzá, akkor olyan zselés lesz, viszont megmarad a finom gyümölcs íze, semmilyen mellékíz nem lesz.

Régen cukorral és szalicillel is lehetett készíteni, viszont mára már a dzsemfix megkönnyíti a dolgunkat. :-) Én úgy szoktam, hogy amikor melegen üvegbe rakom, akkor pár percre (lezárás után)fejre borítom, így a forró lekvár semlegesíti a baktériumokat és légmentesen lezárja az üveget. 5 perc után visszafordítom és mehet a "dunyhába". Mikor kész, betakargatom, majd másnap mikor kihűltek mehetnek a spejzba. :-)

2009. jún. 5. 16:58
Amikor a meggyet ledaralod, edesitoszer nelkul fozd, addig ameddig keves le lesz rajta, es a vege fele fozd bele, az edesitoszert.
6. minerva223 (válaszként erre: 5. - Pné Veronika)
2009. jún. 5. 16:55
Hát ez az! Most olyan mint a bébi papi:-)))
5. Pné Veronika (válaszként erre: 4. - Minerva223)
2009. jún. 5. 16:54

Értem.

Akkor szerintem amit leírtál az jó, viszont dzsem tartósítóval besűrítheted. Mert az igazi dzsem a cukortól sűrűsödik be, viszont ez nálad nem működik.

4. minerva223 (válaszként erre: 2. - Pné Veronika)
2009. jún. 5. 16:50
Kizárólag édesítőszerrel szeretném eltenni,mert cukros vagyok:-(
2009. jún. 5. 16:49
Eddig ott tartok , hogy főzésálló édesítőszerrel bekevertem az átturmixolt meggyet. Kb 1 órát főztem. Most olyan "pempős "állagú de lekvárra nem hasonlit. Beleteszem üvegekbe és száraz dunsztba. Igenám de ez csak kísérlet volt . Holnap szedjük le a meggyfát. Googlban nem találtam semmit sajna. Kérlek, aki tud segítsen.
2009. jún. 5. 16:49
Mennyire legyen diétás?
2009. jún. 5. 16:48
Diétás meggylekvár.Hogyan tegyem el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook