Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Diétás étrend 2 évesnek-hányás esetén. fórum

Diétás étrend 2 évesnek-hányás esetén. (beszélgetős fórum)


2011. márc. 22. 10:57

Sziasztok! Tegnap délutántól estig 4-5-ször hányt a gyerek, éjjel semmi, ma eddig semmi. Egész délellőtt ropit eszik, vizet iszik.

Ebédre ehet már barna rizst csirkemellel? Holnap vinném oviba, mert doktornő szerint mehet, ha tünetmentes 1 napig.

2010. márc. 27. 11:48

Nálunk is a Cola a legjobb, de a szénsavat kikeverem belőle (legjobb, ha tejhabosító van hozzá otthon). Ha nagyon hány, ebbe bele lehet tenni 1 ampulla B6 vitamint (elveszi az ízét a cola, és kiváló hányinger csökkentő szer, igaz, receptköteles).

Amit elméletileg mondanak a diétáról, az nálunk nem működik. Két dolgot hajlandó a kislányom ilyenkor megenni: húsleves tésztával (persze a zsírja nélkül) és túrókrém. Bármi mással próbálkozom, az kijön :( még a banán is, ami állítólag jó lenne. Az első amit ezek után tudok adni, az általában a juniortej. Mindennek ellentmond, mégis ez esik jól neki és benne is marad, amikor kezd gyógyulni :)

15. Vikianya (válaszként erre: 14. - Ditty26)
2010. márc. 27. 10:30
szia, írtam privit
2010. márc. 27. 08:53
Jó reggelt!Nagyon köszönöm a segítséget!!!!!:)))))Megyek is dogát írni!
2010. márc. 27. 06:56
Szerintem hányás esetén nem kell enni adni. Az én fiam a szilárd táplálékot kihányta, folyadékkal kell kínálgatni apránként, és fő, hogy a sót és a cukrot is pótolni kell (kiszáradást elkerülendő). Ha már egy ideje nem hány, akkor lehet megkínálni elsősorban sós dolgokkal - a már előttem is leírtak szerint főtt krumpli, sós keksz, üres leves, köménymagos rántott leves. Ezt gyakorlatban is kipróbáltam, működött. Mondjuk hasmenés is volt.
2010. márc. 26. 21:59

Legfontosabb a megfelelő folyadékpótlás, amely víz vagy lehűtött tea,( mert a melegtől émelyeghet.) Nem jó a szénsavas ital, de a Cola kortyonként valamiért jó,tapasztalat. :) Kevés cukrot, decinként 1 csapott kávéskanál cukrot, és minimális mennyiségű sót (egy kis csipet) is érdemes a teába tenni. Ettől még nem lesz sós ízű, de az elvesztett folyadék sótartalma miatt akár hányás, akár láz miatt a sót pótolni kell.

A kiszáradás elkerülhető, ha gyakran kevés hűvös folyadékkal itatjuk meg a kisgyermeket. Minden életkorban lehet répalevet, majd sárgarépapépet készíteni. Legegyszerűbb módon úgy készül, hogy egy kisebb sárgarépát meghámozunk, majd apró kockákra összevágva kb. 2 dl vízben kevés sóval addig forraljuk, míg puhára fő, majd a főzőlével összeturmixoljuk. Az ilyen répaléből kanállal 3-5 kortyonként etetve a kisgyermeket többször meg lehet kínálni.Hasonlóan jó az almalé és a banán is.

Kímélő étrend

Mindenképpen jó, ha a beteg gyerek egy napig csak teázik, ropit eszik. Ilyenkor a bélrendszer kiürül, megterhelése csökken. Második nap könnyen emészthető diétát vezetünk be, a következők adhatók:

Nyers, reszelt alma

Sós vízben főtt répa

Banán

háztartási keksz kétszersült,

Következő nap könnyen emészthető, de már tápértéket képviselő étellel folytatjuk a diétát:

Rizs,sós vízben főtt burgonya ,zsírtalan sovány húsleves,csirkehús,száraz sovány sajt.

aztán fokozatosan vissza lehet térni a szokásos étrendhez.

2010. márc. 26. 20:27

Köszönöm,jegyzeteltem!:))Vikianya akkor még várok mit találsz a könyvben,,:)

És jobb ha egy nap mondjuk csak 2 félét kap?Vagy meg lehet keverni..hogy mindegyikből egy kicsit?Gondolom,nem....

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2010. márc. 26. 20:22
ja és az elmaradhatatlan tea.
2010. márc. 26. 20:22

Sós ropi párkorty Cola. Ezt a Heim Pálban ajánlotta az orvos.


Ha hány akkor elég nehéz diétáztatni, mert nem sok marad meg a gyerekben. Háztartásikeksz, alma.

2010. márc. 26. 20:20
rizs
2010. márc. 26. 20:17
főtt répa, alma
2010. márc. 26. 20:17
van egy könyvem, megnézem holnap neked ha addig nem találsz jobbat
2010. márc. 26. 20:17
banán, puszta kifli...
2010. márc. 26. 20:14
ok hogy hideg cukros tea,vagy limonádé apránként...főtt krumpli,ropi,sima keksz ,de naon nics több ötletem,főleg így lebontva...
2010. márc. 26. 20:11
Szia..igen...
2010. márc. 26. 20:11
ez valami doga?
2010. márc. 26. 20:08
Sziasztok!3 napos étrendet kell írnom 2 évesnek-hányás esetén.Tudnátok segíteni?részletesen kell írnom..reggeli -ebéd..folyadék,,,,KÖszi,hátha vkinek több ötlete van mint nekem.:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook