Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diétákba beilleszthető olyan, hogy mogyoró, dió stb.? fórum

Diétákba beilleszthető olyan, hogy mogyoró, dió stb.? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 9. 09:04

Nyugodtan egyél meg naponta 1-2 dkg (ne többet) sótlan földimogyorót, napraforgómagot, diót, mandulát vagy tökmagot :)

Nagyon sok vitamin van bennük, csak jót teszel magadnak, ha beilleszted az étrendedbe, én is eszek magvakat rendszeresen

2010. márc. 8. 20:01
en minden nap reggelire dio-t eszem. de nap kozben is eszem diot vagy mogyorot (meg aszalt gyumolcsot). nyilvan nem napi 1kg-ot kell megenni, de egy marek nem art (raadasul nagyon egeszsegesek a bennuk levo zsirok).
2010. márc. 8. 19:39

A magas kalóriatartalom a benne található zsíroknak köszönhető. Ezek esszenciális zsírsavakban gazdag, telítetlen/többszörösen telítetlen zsírok. Ugyanakkor a mogyoró, dió előkelő helyet foglal el a növényi fehérjék tartalma szempontjából.

Két étkezés között én is szoktem enni egy marékkal.

5. Ekka
2010. márc. 8. 18:51

30g mogyoró= 183kcal/6ch

Szóval ennyi simán belefér. Főleg, ha a diéta minőségi húsból, és sok-sok zöldségből áll;)

2010. márc. 8. 18:44
Ezeknek magas a kalória tartalma, ezért nem szokták diétákban javasolni. Viszont nagyon egészségesek, úgyhogy kis mennyiségben, főleg a reggeli, délelőtti időszakban simán belefér.
3. Ekka (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2010. márc. 8. 18:23

Miért ne lehetne?

Én pl. ma is simán megettem egy nagyobb maréknyival!!!

2010. márc. 8. 18:21

Én pl. 1 olyan diétával találkoztam, ahol a mogyi kötelező.

Egyébként meg azt hallom, hogy óvakodjak tőle!

De miért?

Miért nem lehet mondjuk 20-30 g (kis maréknyi mogyit megenni)

Azért annyinak nem brutál sem a kalória, sem a szénhidrát tartalma..

2010. márc. 8. 18:20
Diétákba beilleszthető olyan, hogy mogyoró, dió stb.?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook