Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diéta zabpehellyel, rizzsel, zöldséggel és gyümölccsel fórum

Diéta zabpehellyel, rizzsel, zöldséggel és gyümölccsel (beszélgetős fórum)


1 2
46. Dolores007 (válaszként erre: 45. - Titánia83)
2010. nov. 24. 20:15
Lehet, hogy tényleg jobb. :D
45. Titánia83 (válaszként erre: 43. - Dolores007)
2010. nov. 24. 18:53

Csak a vicc kedvéért írtam.

Nem olvasom el, úgy döntöttem. :) Jobb, ha nem tudok róla. :S

44. Titánia83 (válaszként erre: 42. - Dolores007)
2010. nov. 24. 18:51
Nem iszok kv-t és utálom az édesítőt! :D
43. Dolores007 (válaszként erre: 41. - Titánia83)
2010. nov. 24. 18:12

XDDDDDD Ez a**evéses mondat nagyon kemény! Sírok én is...csak a nevetéstől.

Dobod el azt a könyvet!!! Legyél tisztában vele, hogy azt valaki azért írta, hogy sok-sok pénze legyen belőle. Megszerzem valahonnan én is. Ezt látnom kell. :D

Biztos tele van baromsággal.

Az almában is van kukac. (Remek fehérje forrás, he-he :D)

Ugyan-ugyan. Csak józan paraszti ésszel kell élni. Ez már túlzás.

De az a pránás......kész vagyok :DDD



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
42. Dolores007 (válaszként erre: 40. - Titánia83)
2010. nov. 24. 18:06

Mert a tészta értéktelen vacak. Finomított liszt, tojáspor meg víz van benne. A krumpli nem annyira rossz, de nem is túl hasznos táplálék, főleg, ha ez lenne az egyetlen értelmes táplálkozásod egy nap, nem?

A pezsgőtabi sztem azért rossz, mert a tested elkényesztetni, nem kell megdolgozni a vitaminokért és az ásványi anyagokért, készen kapod. Amellett nem is biztos, hogy olyan formában, ahogy a test fel tudja használni. Pl a kalcium tabik kalcium-karbonát formában vannak, (mészkő, he-he) ami nem túl praktikus. Eggyel jobb a kalcium-laktát-glükonát (Calcium-Sandoz), de a kalcium citrát (citromsavval van kötésben) a legjobb.

A másik, hogy általában édesítőszer van benne, ami, ha már mondjuk a kávédba is ezt teszed, lehet, hogy egy kicsit sok.

Meg különben is, vegye magához az ember természetes formában, nem?

41. Titánia83 (válaszként erre: 39. - Szednut)
2010. nov. 24. 15:33

Képzeljétek, rosszat tettem magammal.

Könyvtárban voltam, és megakadt a szemem a Halál a konyhában könyvön! Most sírok... Csak a tartalomjegyzékig jutottam, de már ott is céloznak, hogy melyik kajában mi van, és miből csinálják, és mit adnak az állatoknak gyógyszereket... sír... szóval végem van. A**evés meg azért káros, mert erős az uv sugárzás...


Mi a fenét egyen így az ember?????????



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
40. Titánia83 (válaszként erre: 38. - Dolores007)
2010. nov. 24. 15:31

Nagyon durvaaaa!


A pezsgőtabletta igen is csinál valamit a szervezetével. Lerakódik a veséjében, és veseköve lesz. Miért hisznek az emberek a pezsgőtablettában???

Jó, régen én is szedtem, de csak a krómosat mozgáshoz.


Mié hulladék a krumplis tétta? :S

39. szednut (válaszként erre: 38. - Dolores007)
2010. nov. 24. 14:29

Akkor érted, hogy miről beszélek.

Különben ami a virsliben, párizsiban és kenőmájasokban van, abba szerintem jobb nem belegondolni... Brrr!!!

38. Dolores007 (válaszként erre: 37. - Szednut)
2010. nov. 24. 14:13

Inkább hambi, mint krumplistészta...

Vkinek a fogyis naplójában olvastam:

Reggeli 2 korpovit

Uzsonna 1 multivitaminos pezsitabi

ebéd krumplistészta

uzsi 1 alma

vacsi virsli mustárral.


A hajam égnek áll ettől a menütől...

2 korpovittal nekiindulni a napnak... huhh, korpás keksszel, amit nem is tud megemészteni a szervezet...

multivitaminos pezsitabi... no comment, tud ezzel kezdeni vmit a szervezete?

Krumplistészta, ami 100% hulladék?

Jah, az alma az jó.

Virsli... mi is van benne? Bőr, szalonna, húshulladék, tartósítószer, adalékanyagok... brrr

Nem elég, hogy alig eszik, de még értelmeset sem. Utálhatja vki ennyire a testét?

2010. nov. 24. 14:02

Most nem a kocka csokiról beszélek, mert annyi kell!

Hanem arról, hogy rohansz a munkába, bekapsz egy kis fornettit, délben nem kajálsz rendesen, de kiugrassz egy hamburgerre, mert olcsó, eltelít és erre van időd.

Azt kell megtanulni, hogy inkább egy kicsit többet foglalkozni vele, de minőségibb kajákat együnk. Ez sajnos rám is vonatkozik...

36. Dolores007 (válaszként erre: 35. - Szednut)
2010. nov. 24. 13:28

Azért 1-1 kocka csoki belefér...

Inkább, mint hogy az ember gyötörje magát.

35. szednut (válaszként erre: 34. - Dolores007)
2010. nov. 24. 13:23

Igazad van nagyon. Csak nehéz mindíg odafigyelni, hogy mit egyél. Nagyon sok a csábítás, a "szemét kaja", amit néha csak úgy bekapsz, mert rohansz.

Nekem is azt kell megtanulni, hogy ezeket elkerüljem...

34. Dolores007 (válaszként erre: 33. - Titánia83)
2010. nov. 24. 12:24

Nem vagyok tapasztalt, én FANATIKUS vagyok. :DDD

Asztmám van, a doki azt mondta, hogy nem gyógyítható hanem kezelhető ez a betegség. Persze, hogy mindent kipróbál az ember közben. Méregtelenítés, lúgosítás, különböző diéták, gyógynövények, csodaszerek. Így jött a nagy "tapasztalat".

Aki egészségesen akar táplálkozni, az találja meg inkább az arany középutat. Egyik véglet sem jó.

Ha nem figyelsz oda, hogy mit eszel, akkor elhízol és mindenféle emésztési, szív- és vérnyomi problémák jönnek. Ha meg már elhíztál, akkor stresszelsz, és a stressz a legtöbb betegség forrása. Ha viszont mindened az egészséges táplálkozás, akkor elfelejtesz élni, ugyanúgy szorongsz, hogy mit lehet meg mit nem.

Márpedig enni örömet okoz. És ez fontos. Korpát rágcsálva el van rontva az egész napod. Azért egyél hogy élj, hogy energiád legyen egy csomó csodálatos dologhoz, és gáz, ha az életed elpazarlod arra, hogy azon jár az eszed, hogy mit ehetsz.

33. Titánia83 (válaszként erre: 32. - Dolores007)
2010. nov. 24. 12:09

Uh, akkor maradok a napi egy citromnál. Bár néha már herótom van tőle. :)


Gondoltam, hogy valami anyaggal érik el ezt a trutyit. Köszi a tanácsot, utána fogok nézni.


Jó, hogy ennyire tapasztalt vagy az egészséges (és annak mondott)életmód terén. Akár már taníthatnád is, hogy mit szabad, és mit nem. :D

32. Dolores007 (válaszként erre: 30. - Titánia83)
2010. nov. 24. 12:07

Csináltam a citromkúrát... Ki ne próbáld! Bár lehet, hogy a te gyomrod erősebb...De az is kicsinál.

A második dolog, amit írsz az a koloniksz. C-vel és x-szel írják, de ugye nem szabad reklámozni...

Havi adag 23000 Ft. Ha a honlapot elolvassa az ember, akkor látja,hogy a cucc hatóanyaga egy Plantago ovata nevű növény, magyarul indiai útifűmaghéj (Psyllium husk néven is fut).

Ez egy olyan anyag, ami sok víz ivására zselés anyaggá válik a gyomrodban. Nagyon jó renyhe bél esetén, székrekedésben. Mivel ez a zselés anyag nem emésztődik meg, szépen átvándorol a beleidben. Gyakran összeállva jön ki, ezt használták ki a kolonikszosok, és azt állítják, hogy mindenféle fél méteres férgek, meg élősködők jönnek ki a beledből...

Ez valóban egy jó cucc, én is szedem, ha beírod a google-ba a növény latin vagy angol nevét, nagyon sok termék jön ki, aminek az ára töredéke a már említett márkánál. Én egy nature care (egybe kell írni) nevű terméket fogyasztok, a mi bio boltunkban ez a legolcsóbb, 375g-os és 4000 körül van. Ez nekem több hónapra elég. Terhesek is fogyaszthatják.

31. Dolores007 (válaszként erre: 28. - Titánia83)
2010. nov. 24. 11:47

Nagyon jó kis recepteket lehet találni Szendi Gábor oldalán.

Nem kell elhinni mindent amit ír, mert az is túlzás, de a receptek között a hozzávalókat nézve igen egészséges kaják vannak. Főleg a muffinok.

Paleo kenyeret sütöttem már. Tényleg jó, mert semmiben nincs fehér liszt és cukor.

A tejet ugye elítéli, de én már rég rájöttem, hogy a tej kicsapja a fejem, tiszta pattanás leszek tőle, úgyhogy könnyen elhagyom.

30. Titánia83 (válaszként erre: 29. - Dolores007)
2010. nov. 24. 11:46

És a citromkúra? Mert én abban gondolkodom.

Az is lúgosít elvileg.


Na meg van valami csodaszer, amit ha beveszel, érdekes dolgok jönnek elő a belekből. Akkor az mi? :o

2010. nov. 24. 11:43

Azért a nagy próbálkozásoknál rájöttem egy-két dologra:

A méregtelenítés semmi más, csak egy hatalmas biznisz. Azért van az embernek mája és veséje, hogy ezt a dolgot elvégezze. Nincs a bélben olyan hely, ahol kaja tudjon pihenni hónapokig-évekig. Nagy hülyeség az egész.

A lúgosítás szintén az. Azért mert a vér ph-ja bázikus, nem kell füvön élni. A lúgos kajával semlegesítjük a gyomorsavat, aztán csak rohad a kaja a gyomorban. A vér akkor is lúgos, ha savas kaját eszel. Vegyél lakmusz-papírt, nézd meg.

Egy csomó ideig ittam búzafű-lét, meg az árpalét, aztán amikor már elviselhetetlenül fájt a gyomrom, abbahagytam, és minden jó lett megint. Pfff

28. Titánia83 (válaszként erre: 23. - Dolores007)
2010. nov. 24. 11:38

Gratulálok, ez mind dicséretes. :)

A paleolittal mostanában én is sokat szembe találom magam. Lehet meg kéne próbálnom!? :o

27. Dolores007 (válaszként erre: 25. - Szednut)
2010. nov. 24. 11:38
Köszi! :) Megpróbálok odafigyelni!
26. Dolores007 (válaszként erre: 24. - Szednut)
2010. nov. 24. 11:37
Legjobban mindig 52-53 kg-osan éreztem magam. Ez 35 évesen már nem lesz olyan egyszerű majd...
25. szednut (válaszként erre: 24. - Szednut)
2010. nov. 24. 11:35

Közben olvastam, hogy babát vársz, gratulálok!!

Vigyázz magadra, egyél egészséges kajákat.

Mikor terhes voltam, én is odafigyeltem, 12 kilót híztam 9 hónap alatt. Utána sokáig szoptattam, az jó fogyókúra volt, vagy legalábbis nem híztam.

Mikor visszamentem dolgozni gyesről, akkor szedtem fel 8 kilót...

24. szednut (válaszként erre: 22. - Dolores007)
2010. nov. 24. 11:33

Igen, errő hallottam és is, hogy nem jó a gyomorsavat higítani evés előtt.

Te mennyit akarsz fogyni?

23. Dolores007 (válaszként erre: 21. - Szednut)
2010. nov. 24. 11:31

Most nem érdekelnek a kilók, 36 hetes terhes vagyok. Nem vagyok egy nagy evő most, 8 kg-ot szedtem fel össz a terhesség alatt. A hústól jelenleg felfordul a gyomrom, még a haltól is, amit azelőtt szerettem.

Amúgy 55 és 58 kg között szoktam ingázni. Hajlamos lennék a hízásra, ha hagynám, de általában odafigyelek a kajákra, rohamszerű egészségkúráim vannak, mindig más típusú dolgokat próbálok ki, terhesség előtt pl. a paleo táplálkozás volt szimpi, amit abbahagytam a baba miatt.

22. Dolores007 (válaszként erre: 21. - Szednut)
2010. nov. 24. 11:27

Azt mondják, hogy heti 2 kg-nál többet fogyni nem egészséges. A bőrön is meglátszik, a szervezet sem igen tud mit kezdeni a dologgal és utána őrült tartalékolásba kezd.

Figyelni kell a megfelelő folyadékbevitelre. A sok hülye tanáccsal ellentétben nem jó, ha evés előtt iszunk, mert higítjuk a gyomorsavat vele.

Csak vizet szabad inni, vagy ízesítetlen gyógyteákat.

21. szednut (válaszként erre: 19. - Dolores007)
2010. nov. 24. 11:21

Hát, sajnos nekem a fogyás sem megy könnyen. De ha lefogynék egy tizest, biztos nagyon vigyáznék, hogy ne kússzanak fel a kilók!!

De ez már remélem egy következő történet lesz.

Jó lenne már ott tartani...

Nektek mennyit kéne fogyni?

20. Dolores007 (válaszként erre: 17. - Titánia83)
2010. nov. 24. 11:19
Jó is az indiai konyha... Nyamm
19. Dolores007 (válaszként erre: 18. - Szednut)
2010. nov. 24. 11:18

De azért nézd majd, hogy utána egy hónapig mennyi megy vissza rád. Csak úgy eredményes, ha az a súly megmarad.

Fogyni fogsz, az biztos. Fogyni könnyű. Megtartani nehéz.

2010. nov. 24. 11:13

Nagyon hosszú ideig biztos nem tudnám csinálni, pont az unalom miatt...

Az első 12 napot megpróbálom mindenképp, kiváncsi vagyok, mennyi megy le.

Különben azért ezt választottam, mert nem vagyok nagy húsevő. Ezeket a dolgokat meg különben is szeretem.

17. Titánia83 (válaszként erre: 16. - Dolores007)
2010. nov. 24. 11:11

Tegnap én is pároltam brokkolit, mondjuk én sajtkrémet tettem rá. Mivel sikerült szétfőznöm, így igazából olyan lett, mint egy brokkoli krémleves.


A napokban meg currys burgonyát csináltam. Hagyma kell hozzá, curry, só és ananász. Az se volt semmi! :D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook