Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diéta saját szisztéma szerint fórum

Diéta saját szisztéma szerint (beszélgetős fórum)


14. 8da8a563b7 (válaszként erre: 13. - 8da8a563b7)
2008. márc. 18. 12:23

ja de ez csak hétköznap van. hétvégén ebédre rendesen eszem 3 fogást. meg belefér a nasi is.

Na persze ez mellett mozgok és infraszaunába járok.

2008. márc. 18. 12:21
nekem a reggeli: 1 szelet kenyeret (ha van teljes kiőrlésű kenyerem, egész nap 3 szeletnyi) felvágottal, sok retek, újhagyma, saláta levél, sajt. 10 körül 1 alma, délbe 1 leves (csak zöldségeket simán megfőzök, só bele) és főzelék. 18óráig alma, sajt, sonka, főtt tojás, zöldségek. és egésznap 2 liter zöld tea cukor nélkül, meg szóda. napi 2 kávé cukorral. kb ennyi. ha nagyon csokit kívánok, csak délig eszem egy darabot. az első 2 hét volt nagyon borzasztó, mert én egyébként az a típus vagyok/voltam, aki zabál egész nap, de nem hízik. (15 éves korom óta 37 éves koromig 50-54 kiló voltam.) Na most hirtelen ez valamitől megszakadt és 1 hónap alatt jött a 13 kiló rám. úgyhogy a zabálást visszakellett vennem. most már mondhatom, hogy táplálkozom :DDDDDD
2008. febr. 11. 14:11
Már hosszu évek ota probálkozom de irto nehéz betartani a diétát,föleg ahol a többi családtag joizüen eszik.
2007. ápr. 3. 12:15

Sziasztok!

Az utóbbi 5-6 évem azzal telik, hogy fogyózok, mostanra már total át is alakult az étrrendem, már ösztönösem nem eszem cukrot, lisztet, csokit. Annak ellenére, hogy számtalanszor nekifutottam különböző fogyókúráknak, rá kellett jöjjek, nem megy, így a köztudatban lévő dolgokra hivatkozva és alapozva szabtam meg az étrendem, eddig mindig sikerrel.

És egyszerűen nem értem, hogy az aki azt mondja, hogy fogyni akar, akkor miért nem teszi? Ha tudom, hogy cukor hízlal akkor nem eszem, ha mégis akkor meg igazából nem is akarok igazán lefogyni. Minden csakis elhatározás kérdése és nyilván mindenki talál ezer kifogást, hogy ez most miért nem megy éppen.

Én legtöbb 76 kiló voltam és amint megláttam magamat egyszer fényképen megijedtem, amikor leültem kajálni, csak a 76-ot láttam magam előtt a mérlegen és nem tudtam enni, azonnal változtattam. Nem értem, hogy másnak ez miért nem megy. Megéri az a napi pár órás élvezet az asztal előtt, hogy utána ne merjek kimenni a strandra vagy felvenni egy dögős szoknyát? Ne azért együnk mert az jó, hanem mert kell a létfenntartáshoz és olyankor nem létezik olyan hogy ezt szeretem ezt meg nem. Annyit és azt ami kell és akkor sikerül! Legyetek erősek, hisz magatokért csináljátok, nem másnak!

2007. márc. 21. 09:35

Szia ginwloss!

Az a bajom,hogy én nem szeretem a zöldségeket,joghurtokat,gyümölcsből is csak a banánt.

Így nehéz lesz lefogyni,pedig már ,,csak,,8 kg kéne.

2007. márc. 20. 23:29
HÚÚÚ! ez kisregényes lett!bocsi!
2007. márc. 20. 23:29

Én is saját szerzeményű diétát folytatok.Ez a 3.napom.Én eszek mindenféle tápanyagot.Persze a zsírokat és cukrokat próbálom kizárni ahol lehet.De ezekből is kell minimális.A szénhidrátot úgy korlátozom,hogy nem eszek fehér lisztből készült péktermékeket.Csak ilyen extrudált,meg puffasztott cuccokat.Meg majd barnakenyeret, meg teljeskiörlésűt, meg ilyesmiket.

A nasit mellőzöm. 5X eszek egy nap, nincs is rá szükség.

Reggelire:tejtermék,zöldség,valami szénhidrát,Itt hetente 1X-2X jöhet valami cukrozott is:kakaó,tea,cukros gyümilé

Tízórai:gyümölcs, kefír vagy joghurt,müzliszelet,magvak,gyümölcslé,keksz,sajt,túró

Ebéd: valami leves,hús,zöldség,saláták,főzelék,krumpli,rízs(kevés!)

Uzsonna:ugyanazok, mint a tízórai de ha tízóraira nem gyümölcsöt ettél(vagy esetleg valami táplálóbb gyümölcsöt:banán,mazsola), akkor itt most csak az:alma,körte,mandarin,narancs,barack,szilva stb.. jöhetnek szóba.De amúgy célszerű az uzsonnát táplálóbbra hagyni.

Vacsora:Lehet leves vagy második jelelgű étel.Ha ebédre fogyasztottál húst, itt már nem kell.Ötletek:zöldség sajttal,szószos saláták,főzelék,zöldséges egytálételek,gyümölcsszószok,levesek(nem csak natúr hús vagy erő).


Ez mindösszesen napi kb 1200 Kcalt tegyen ki.


Emellé még tornázni is kell.Célszerű beruházni egy szobakerékpárra.(vagy kérni ajándékba egyet)Ma már 20 ezer forintért vagy olcsóbban lehet venni a nagyáruházakban.Igaz nem legjobb minőség, de kalóriaszámláló, meg sebességszámláló,meg távmérő van rajta.(valamelyiken pulzusszámláló is, de hamar elromlik ált ez a funkció).És ugye közben akár megnézheted a kedvenc műsorod.

Már csak azért is megéri, mert a legolcsóbb konditermekbe is egy havi bérlet 5 ezer forint körül mozog, és 3-4 hónapi kondi árából már veszel egy szobakerékpárt.Persze lehet Kölünféle DVD-kre kazettákra is tornázni.Ez valamivel olcsóbb.A legolcsóbb sétálni, meg futni.

Jön a jóidő,egy uszoda vagy strandbérleten is ellehet gondolkodni.(ez hidegben azért nem jó, mert ha pl nincs idő megszárítani a hajad, könnyen megfázhatsz, stb..)


Ezzel eleinte hetente akár 3 kilót is lehet fogyni, de ez a súlycsökkenés hamar(2 hét) beáll 1 kiló körülre hetente.Lesznek hetek mikor csak fél kiló megy le, de nem kell abbahagyni, következő héten majd több fog lemenni.Ez egész elfogadható étrend.

Eleinte valószínű éhezni fogsz.(1-2 hét a türelmi idő) .Főleg ha egészségtelenül étkeztél.A gyümölcsöket és zöldségeket rendszeresen váltogasd.Ne edd ugyanazt egy hétig!


Ez a diéta eredményes,ha betartják.Nekem anno egy jó két hetes nyaralás miatt borult az egész.108ról 95 re fogytam.Nyaralás után már 98 voltam.Utánna ismét visszatért a 108.Tavaly a nyaralásnak 98 kilósan indultam neki.Azóta most karácsonny után mérve 115 kiló is voltam már.A fogyit 114 kilósan kezdtem.Ma reggelre fogytam egy kilót.

2007. márc. 20. 23:14
Én kiiktattam az étrendemből a kenyeret,helyette zsömi van.Az is csak napi 2 db,saláta,és hal.Felvágottnak csirke-pulyka mell.Husinak is szintén ezek,és a vad hús.Étkezések előtt almaecet.Tehát nem nézem a kalóriákat,mert ezeket lehet fogyasztani.Minden reggel méregtelenítő teát iszom,egy kis tejjel.Sok zöldség,és gyümölcs.:)Mindennap egy grefit megeszem:))
6. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - Matemarci)
2007. márc. 20. 22:16
Nekem az vállt be,hogy a fogyókúra gondolatát is kiirtottam a fejemből.Meg azt,hogy mi egészséges,és mi nem,mit lehet enni,mit nem,meg az ilyen flusztráló dolgokat.Igyekszem akkor enni amikor éhes vagyok(igazán).Ez álltalában egyszer van egy nap,és akkor azt eszem amit éppen megkívánok.Böjtölni is szoktam,amikor épp szükségét érzem.Másfél éve csinálom így ,és 17 kilót fogytam.Tudom nem csodás ,gyors eredmény,de működik.Ja és ohne bűntudat!
2007. márc. 20. 12:05

Sziasztok.

Nekem az vált be,hogy délután 4 körül eszek utoljára,-4 kg az eredmény.Amúgy én is eszek mindent,csak mértékkel.

2007. márc. 20. 10:15
Én úgy csináltam,hogy egy kicsit ebből a diétából,egy kicsit abból.Meg persze mozogni kell mellette.De a détánál,és a fogyinál is fontos,hogy ne éhezz.
2007. márc. 20. 09:48
Én most úgy próbálkozom, hogy keveset eszem. Napközben is, este meg pláne. De amit megkívánok.
2007. febr. 28. 21:23
Ami nalam most ugy latszik nagyon mukodik, az a lebojt. A lenyege nem csak az, hogy tisztitja a szervezetet, hanem a gyomor is osszeszukul a bojt napjai alatt. Igy amikor ujra elkezd enni az ember, sokkal kevesebb fer a pocakjaba. Csak otlet.
2007. febr. 28. 19:14

Sziasztok!

Én már sokféle diétát kipróbáltam,de mindig feladtam.

Most magam próbálom összeállítani,hogy mit egyek.

Írjatok,ha tudtok segíteni.matemarci

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook