Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diéta esetén a menstruáció előtti falásrohamot hogy győzöd le? Vagy engedsz neki? fórum

Diéta esetén a menstruáció előtti falásrohamot hogy győzöd le? Vagy engedsz neki? (tudásbázis kérdés)


21. gribedli*** (válaszként erre: 19. - 993dda84ef)
2014. máj. 14. 11:29

XDDDD


Azért én is neked, pl. amikor linkeltél egy cikket a zöldségekről, hogy melyiket főtten, melyiket nyersen jobb fogyasztani, azóta átszoktattam magam arra, hogy ha hagymát eszem, akkor inkább nyersen. Jó, nem mindennapos, de ha már rászánom magam, hogy egész nap mentolozni kell utána, akkor is tudom, hogy jobb nekem az nyersen mint főtten:)


Nem akartam túlkomplikálni az életed, hogy na basszus, most már nem is edzhetsz, ha az ösztrogén-progeszteron arány nem az adott edzésnek megfelelő, mert félő, hogy akkor megint tervezés lesz a vége. De ez most semmi ilyen, úgy értem, meglátod, hogy ha eszerint edzel, akkor inkább követed a saját bioritmusodat és jobban megy az aznapi edzés, mert a szervezeted is arra van állítva. Pl a kardiós napokon (rózsaszín) jobban megy a kardió, a súlyzós napokon jobban megy a súlyzó (lila), szóval nemhogy kevesebb kedved lesz hozzá, hanem pont több.

20. Ekka (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2014. máj. 14. 08:35

Megtaláltam mindent, és csak úgy szívom magamba az újdonságot.

Nagyon köszönöm:)

19. 993dda84ef (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2014. máj. 14. 08:29

Hát ez milyen érdekes, soha nem gondoltam rá, hogy érdemes erre is figyelni. Mindenképpen beleszagolok a témába, ha nem is fogok görcsösen betartani mindent, de legalább tudom, hogy esetleg mire figyeljek, ha döcög a gépezet...

Gribedli, én már 100+2 irtó klassz ötletet és infót köszönhetek neked, csak általában némán felvettem a fejadagom, és mentem tovább, most viszont megköszönöm!

18. gribedli*** (válaszként erre: 17. - Ekka)
2014. máj. 13. 19:50

Szolj, ha nem talalod oket, Michelle Bergernek hivjak a csajt. Egy sorozatba rendezte a magyarazatait. Pl Hormonal Timing Foundation 1, 2 es ha jol emlekszem 6 vagy mennyi van, a cikkemhez is felhasznaltam felig-meddig az o tanacsait. Erdemes vegignezni, nagyon jokat mond, tul hosszu lenne ezt az egeszet itt leirni, annyira sok info. De teny, hogy mukodik. Akkor is, ha maradsz a sajat etrendednel, a sajat edzesednel, csak pici alakitasokat kell rajta eszkozolni mert vegulis mindenki edz tobbfelet is. Mindent a maga idejeben.


Es ami a kajat illeti, az is olyan, hogy mindenki kepes betartani valamit, ha tenyleg csak par naprol van szo. Tudod, hogy hol a vege, azt sem fogod kudarckent megelni, ha a menzesz elotti napokban nem fogysz csak stagnalsz, mert tudod, hogy ez igy jo, hogy nincs benne semmi abnormalis.


Eleg nagy baj, hogy a nagy rohanasban a noiesseg megtartasaban vagy visszaszerzeseben, kihansulyozasaban pont elmegyunk a noiessegnek egy ilyen fontos eleme mellett. Tudomasul venni egyenlo azzal, hogy mar felig sikerrel jartunk:)

17. Ekka (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2014. máj. 13. 19:20

Nagyon Kedves vagy! Köszönöm szépen.:)

<3

2014. máj. 13. 17:53
A videokat "hormonal timing" kategoriaban talalod jutubon
15. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Ekka)
2014. máj. 13. 17:50

Buffmother.com


Esetleg a videoit is megnezheted, van, ahol ajanl egy tablazatot is amivel a sajat ciklusodat is kovetheted, naprol napra irod, hogy a ciklis melyik napjan voltal ehesebb/szomjasabb/faradtabb/energikusabb. Ezzel behatarolhatod legkozelebb, hogy a honap melyik reszere idozitsd a kemenyebb kardio edzeseket vagy a kemenyebb sulyzos edzeseket. Dietaban is kulonbozo a 2 fazis.


Nagyjabol, ha 28 napos ciklusban gondolkodunk, akkor az elso napok lilak (ilyenkor kell sulyzozni es tobb feherje), aztan jon egy kb 2 hetig rozsaszin (ilyenkor kell a sulyzo mellett sok kardio es a feherjeszintezis jobb, a zsir jobban eg), majd ujbol lila napok jonnek, amikor lassul az anyagcsere es jon a vizvisszatartas ezert kell megint a sulyzo es tobb feherje (mert a feherjeszintezis is rosszabb ebben az idoszakban). Zsirt mar nem egetunk, vagyis nagyon rosszul mert a szervezet zsirt sporol ezekben a napokban. Edzeshez is kedv altalaban nulla:) de kell!

14. Ekka (válaszként erre: 12. - Gribedli***)
2014. máj. 13. 17:37

Ez érdekes!:)

Erről hol olvashanték bővebben? Jó kis téma.

13. gribedli*** (válaszként erre: 11. - 92e42a55b3)
2014. máj. 13. 17:29
Ez igy jo!:)
12. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Panka78)
2014. máj. 13. 17:28

Te ott voltal, mikor errol beszeltunk? Es irtam, hogy letezik ilyen hormonalis idozites, meg minden? Mert nem szeretnem meg egyszer leirni:)


Nagyjabol csak arra kellene odafigyelned, hogy ovulacio utan ne hizz, maradj ugyanannyi. Nem kell (nem tudsz) ilyenkor fogyni, de lehet sulyt tartani, azt a sulyt, amit ovulacioig sikerult valahogy elerned.


Novelned kell ezekben a napokban az anyagcseret (tobbszori eves magas feherje-keves ch+ kardio helyett sulyzok).Nem kell kardiozni de nehezebb sulyzokra kell valtani es tobb feherjere van szukseg, 3 orankent. Es ha tudatosul benned, hogy csak a hormonok carakodnak veled es emiatt kivanod a nagyon ch-s kajakat, konnyebb legyozni a kesztetest.


Kardiozni raersz inkabb a 6-20. napokon.

2014. máj. 13. 17:28
Falásrohamom nincs,de olyankor húst hússal eszek.Biztos a ragadozó ösztön tör fel bennem
10. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Panka78)
2014. máj. 13. 17:09
ellenállok...egy ideig... aztán eszek. aztán bűntudatom van. :D
9. Ekka
2014. máj. 13. 16:42

Az én ehetnékem ilyenkor legyőzhetetlen. Egy nap eszem, amit kívánok, aztán a következő napon már jó minden.

Havonta 1 ilyen nap belefér, nem a világ!

2014. máj. 13. 16:31
Én edzek, és van fehérjeporom, az ugye finom édes. Mensi előtt van olyan nap, hogy 2-3 adag is lecsúszik. Inkább ez, mint egy szelet csoki..
2014. máj. 13. 15:11
Próbálok valami diétásat készíteni, és nagy önuralom.
6. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Panka78)
2014. máj. 13. 15:00
Nekem regen volt ilyen, akkor etcsokit ettem, de miota megszuletett a kisfiam eszre sem veszem :)
2014. máj. 13. 14:56
Tic-tac, sárgarépa, alma.
2014. máj. 13. 14:55
Én inkább az édeset kívánom de nagyon.. vagy étcsoki, vagy valami norbis finomság.
2014. máj. 13. 14:46
Én nem éhes szoktam lenne, hanem nagyon szomjas. Kb óránként töltöm meg a 'kis' fél literes bögrécskémet vízzel és tűntetem is el szinte azonnal :O
2014. máj. 13. 14:45
Simán! Ha éhes vagyok eszem... teljesen mindegy mikor..
2014. máj. 13. 14:41
Diéta+menstruáció előtti falásroham! Hogy győzöd le? Vagy engedsz neki? Mit teszel?:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook