Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diéta = Depresszió? fórum

Diéta = Depresszió? (beszélgetős fórum)


2008. ápr. 24. 16:27
Én feb. elején 90 naposoztam. Nem sokáig, mert a dokim jobbnak látta azt mondani, hogy lányom, hagyd abba de rögtön. Ugyanis kihat a hormonokra, nekem pedig pajzsmirígy-túltengésem volt. Én is eléggé levert voltam, fáradt voltam, semmihez nem volt kedvem. Ez szerintem teljesen természetes, ugyanis ilyenkor a lerakódott zsírral együtt lerakódott méreganyagok is felszabadulnak, és azért érezzük magunkat fáradtnak, ingerültnek. Sok vizet kell inni, hogy ezek a mérgek kiürüljenek, és sokkal jobb lesz a kedvünk. Tapasztalat :)
18. Zsuzsa88 (válaszként erre: 4. - 0c97fbb607)
2008. ápr. 24. 16:24
Nincs igazad. Hatalmas különbség van a fogyókúra és a diéta között. Ami szerinted erőszakos, szörnyű, önmarcangoló életmód, na, az a fogyókúra, amikor az ember koplal, éhezik, szenved. A diéta azért jó, mert nem éhezik az ember, tehát ehet, csak megvan, hogy mit mikor/mivel. De ez nem önmarcangolás :)
2008. ápr. 3. 09:09

mióta abbahagytam a 90 napost, elmúlt a depresszióm

bár annyit köszönhetek ennek a diétának, hogyha kilóban nem is nagyon lehet kimutatni, cm-ben azért volt változás

most változatos, de kalória- és zsírszegény étrendre váltottam, és mellette tornázom Béres Alexandrára, és a könyvében is sok jó tanács van

16. qwertyx (válaszként erre: 11. - Caravell)
2008. márc. 12. 16:17

szerintem is ez a megoldás, nem szabad koplalni, és a gyümölcsnap, pláne a víznap egy nagy kínzás - legalábbis nekem

persze tudom, néha hasznos lehet egy kis léböjtkúra... de kicsit ritkábban

15. qwertyx (válaszként erre: 9. - 2577cdcc12)
2008. márc. 12. 16:16

igen, ilyesmi csalásra gondoltam én is

köszi!

14. qwertyx (válaszként erre: 10. - 0c97fbb607)
2008. márc. 12. 16:15
lehet... de ezt magamon nem érzem bizonyítva :)
13. 0c97fbb607 (válaszként erre: 12. - Caravell)
2008. márc. 12. 16:06
Mindig érthetően írsz:)
12. caravell (válaszként erre: 10. - 0c97fbb607)
2008. márc. 12. 15:59
Igen, a külső válik olyanná,mint a belső, d ez egy ördögi kör,mert aki a külsejével elégedetlen, az belsőleg ingerült... vagy vmi ilyesmi... remélem érthetően írtam :)
2008. márc. 12. 15:57

A diéta első napjaiban én is nyűgösebb voltam, de hamar elmúlt, mostmár inkább lendületesebb meg mosolygósabb vagyok.

De az is igaz,h nem tartok ilyen szigorú diétát, csak a kenyér-pékáru-édesség-vaj-zsíros húsok kerültek megvonásra.

Néha még jó is,ha morci vagyok,mert az indulataimat trénerezésbe fektetem: dupla haszon.

10. 0c97fbb607 (válaszként erre: 5. - Qwertyx)
2008. márc. 12. 14:48
Én ebben nem hiszek.Szerintem a külső válik olyanná mint a belső.
9. 2577cdcc12 (válaszként erre: 8. - Qwertyx)
2008. márc. 12. 12:23
Szerintem akkor hagyd a gyümölcsnapot, és csinálj helyette zöldségnapot. Azt lehet főzni, párolni, kis olajon pirítan, és eheted nyersen salátának. Szerintem nem vágod keresztbe vele a diétádat. Főleg, hogy abban még gyümölcscukor sincs.
2008. márc. 12. 12:20

köszi a tippet, csak az a baj, hogy már szinte semmilyen formában nem bírok gyümölcsre nézni :(

soha nem voltam nagy gyümölcsevő...

2008. márc. 12. 12:16
Egy diéta alatt teljesen "normális" a levertség és a rosszkedv. Már csak azért is, mert bármilyen diétát is folytatsz, valamit megvonsz magadtól. A 90 naposban meg főleg, mert ott a gyümölcsnapon a többihez képest nagyon alacsony kalóriamennyiséget viszel be. Próbáld ki, hogy ezeken a napokon egy kevés vízzel, esetleg édesítővel, fahéjjal leturmixolod a gyümölcsöt, és ez a sűrű massza sokkal jobban eltelít, mint ha eszel 1-2 gyümölcsöt. Mondjuk erre a banán a legjobb...
2008. márc. 12. 11:52

egyébként azt hiszem, rosszul állok neki a diétának

az a tény, hogy vanank időszakok, amikor nem ehetek, vagy nem olyasmit, ami jólesne, az nagyon kiborít

megpróbálok valami egyensúlyt találni a nem hízlaló de laktató, vagy legalábbis jóleső ételek és a jóllakottság érzés eközött

egyébként érdekes módon sokan mondják, hog yfogytam, annak ellenére, hogy a mérleg minimális súlyvbesztést mutat

valami átrendeződhetett rajtam

a gyümölcsnapot megpróbálom valami light-os fehérjenappal kiváltani, hátha akkor nem leszek idegbeteg

2008. márc. 10. 09:57

nálam előbb volt a súlygyarapodás, és ettől lettem végül elviselhetetlen hisztérika - mármint az a tény, hogy nem ehetek akkor és azt, amikor és amit akarok

nem is tartom pedig nagyon szigorúan az előírásokat, és mégis

valami olyan megoldás kéne, ami hatásos, de nem nyír ki

lehet, hogy a magnéziumra rákeresek én is :)

2008. márc. 10. 09:44
depresszió=súlygyarapodás=diéta(erőszakos,szörnyű,önmarcangoló életmód)
3. 7ccca78f49 (válaszként erre: 1. - Qwertyx)
2008. márc. 10. 09:41

Szia! Nekem is elég hullámzó a hangulatom, mióta diétázom.

Bár előtte se volt jobb, csak más. Akkor meg azért volt rossz kedvem, mert

1.minden falat után bűntudatom volt

2.kövéren meg nem is kerestem a társaságot, főleg olyanokét nem, akikekkel már rég nem találkoztam, mondván, hogy ne rajtam szörnyűködjenek, hogy hogyan nézek ki. Ezért nem mentem nyáron osztálytalálkozóra sem például.

Na szóval mióta diétázom jobban merek emberek közé menni, de a családommal néha elviselhetetlen vagyok, hamar felcsattanok. Ezen segit nekem a magnézium szedése, 2-3 pezsgőtabit is megiszom naponta, ha elfelejtem, tuti hogy estére már tiszta idejbaj vagyok.

2. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - Qwertyx)
2008. márc. 10. 09:39
Hagyd abba,szerintem a merev betartását,ha ilyen hatással van rád.Vagy kicsit módosítsd,hogy délelőtt eszel csak gyümölcsöt,és gyümölcsnapokon párolt zöldséget is egyél,a többi ha nem gáz,akkor maradhat úgy ahogy van,bár én ellene vagyok minden diétának:)
2008. márc. 10. 09:30

Néhány hete tart nálam valami megmagyarázhatatlan nyűgösség, rosszkedv, nem vágyom emberek közé, és utálom magam. Kb ezek a tünetek. Arra gondoltam, lehet ennek valami köze a diétához? A 90 napossal próbálkozom, és a gyümölcsnapok a legnehezebbek, de egyéb napokon is rossz a kedvem, és pár napja a gyomrom is erősen fáj.

Van valakinek hasonló tapasztalata vagy ötlete a megoldásra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook