Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diéta alatti szédülés? Más is tapasztalta? fórum

Diéta alatti szédülés? Más is tapasztalta? (tudásbázis kérdés)


2015. jan. 30. 09:54
lehetseges,mert a szervezeted nem kap meg minden vitamin.
27. jujujo (válaszként erre: 23. - Csajszi20)
2014. szept. 9. 11:37

Tehát lényegében reggelire zsíros ételt ettél magában + egy kis húsipari hulladékot (bocsi,d e a virsli sajna az, de ettől függetlenül én is szoktam enni néha :D ), ami szintén zsíros. Ezek mellé nem ettél semmit, ergo minimális szénhidrátot fogyasztottál, amiből energiát nyerhetnél. A kávéból szinte nem tudott semmi energiaforrást kisajtolni a szervezeted. Majd megörült, hogy valami értelmeset kapott ebédre, aztán pedig megint jött pár db zabkeksz (ami szintén nem rendes étkezés).


Reggelre érdemes szénhidrátot enni. Tudom, ez nem mindenkinél van így, de mondhatjuk, hogy abból dolgozik a szervezet, amit első étkezésnek beviszel. Ezek után nem csodálom, hogy szédelegsz. :/

26. jajjj (válaszként erre: 25. - Zséka198)
2014. szept. 9. 11:13
Ebben egyetértünk, ez mindenkinél más.
25. Zséka198 (válaszként erre: 24. - Jajjj)
2014. szept. 9. 11:02
Ez simán lehet, hiszen sajnos nem egyforma a hatékonyságunk, én már simán hízok attól amitől az egyszálbelű unokahúgom még éhes marad. És ő a soványabb! Mindenki maga lője be mennyitől kezd el fogyni az a legpontosabb.
24. jajjj (válaszként erre: 16. - Zséka198)
2014. szept. 9. 10:52

Ez szerintem akkor reális, ha az az átlagos nő, egész nap ül a számítógép előtt, autóval jár munkába és bejárónője van, aki takarít és főz helyette.

Esetleg munkanélküli, és egész nap TV-t néz, és rendeli a kaját.

Ja és gyerekei természetesen nincsenek.


De ezek közül szerintem egyik sem átlagos.


Mondom ezt úgy, hogy 31 éves, 62kg-s ülőmunkát végző nő vagyok, BKV-val közlekedek, gyerekeim nincsenek. Ha nem mozgok semmit - már pedig most épp szinte alig mozgok, akkor 1800-2000 kcal mellett tartom a súlyom. 1500kcal mellett, főleg ha ezt a nap folyamán egyenletesen elosztom, fogyok, de az étkezések előtt már rendesen éhes vagyok. Ha emellé még mozgok is, akkor baromira éhes vagyok.

Én amúgy normális étkezés mellett is megszédülök, főleg reggelente, ha hirtelen állok fel. Egyszerűen viszonylag alacsony a vérnyomásom.

2014. szept. 9. 10:51
Tegnap reggelire ettem 2db virslit +fél kolbászt siettem viszont valamit ennem kellett ezért ezt, simán ettem magában majd tizórainál megittam egy pohár kávét (édesítőszerrel) ebéd halrudacskák meg egy kis rizs volt, majd 5 fele pár db zabos keksz. (tegnap kivételesen kimaradt a gyümölcs pedig minden nap szoktam enni)
22. Zséka198 (válaszként erre: 20. - Dominós)
2014. szept. 9. 10:21

A netet szerkesztő emberek egyszercsak kitalálták a "fórum"ot, hogy abszolút laikus emberek tudjanak a virtuális térben is beszélgetni, ne csak az létezzen hogy vagy elmegyünk orvoshoz kivéve szabit-táppénzt-egyebet meg egyeztessünk időpontot, hanem beszélgethessünk is egymással. Ide se írta senki azt hogy ő orvos vagy egyéb szakértő lenne, van viszont tapasztalata vagy véleménye, amit közöl hogy segíthessen vagy csak beszélgetni akar, és ugyebár pont erre való egy fórum. Azonban mindig előkerül egy-egy olyan is akinek fogalma sincs a fórum működéséről, és akinek ez nem tetszik ki tudja milyen okból, talán ő akarta volna megmondani az egyedüli tutit csak lekésett róla, nem tudni. Olyankor aztán sajnos mérges lesz:(. De erre is létezik dietetikai tanácsadás:

[link]

Szívesen:) És a testmozgás is kiváló nyugtató hatású, akárcsak egy séta a friss levegőn. A lényeg, hogy a pulzus felmenjen kicsit az aerob tartományba. Érdemes számolni közben.

Akár 10-ig is...

21. zzsuga (válaszként erre: 18. - Csajszi20)
2014. szept. 9. 10:12
Nyugodtan egyén basmati rizst, annak jobb a felszívódása és tovább tart, nem leszel éhes. Nem kell mindig csak a zöldséget enni, de jó ha van a tányéron az is. A rossz szénhidrát elosztás is szédülést okoz..
2014. szept. 9. 10:07
Mennyi orvos, dietetikus, szakértő, stb... egy fórumban! :D
19. jujujo (válaszként erre: 2. - Csajszi20)
2014. szept. 9. 10:05

Múltkor írtad, hogy a diéta elején 3 napig hasmenésed volt, most pedig szédelegsz. Valami nem stimmelhet a diétáddal.

1500 kcal se olyan kevés, de kérdés, hogyan osztod fel. Pl tegnap mit ettél pontosan (mennyiség, étkezés)?

18. Csajszi20 (válaszként erre: 17. - Zséka198)
2014. szept. 9. 09:50
Sose lakok jól, de rizs nélkül kb 700-800 kcalt vinnék be ami tényleg kevés lenne. Muszáj valami szénhidrátot is főleg, hogy suliba járok fognia kell az agyamnak. Lehet, hogy több kalória a rizs de még akkor is jobb a szervezetnek szerintem mint a kenyér.
17. Zséka198 (válaszként erre: 15. - Csajszi20)
2014. szept. 9. 09:35

A rizsben van a legtöbb szénhidrát, ennél kevesebb van a kenyérben mégkevesebb a krumpliban, legkevesebb pedig a zöldségköretben. A kuszkuszban annyi van, mint a kenyérben.

Diéta alatt nem szabad jóllakni, előtte mindig meg kell állni.

16. Zséka198 (válaszként erre: 14. - Jajjj)
2014. szept. 9. 09:31

"Vegyünk egy egyszerű példát: ha átlagos testalkatú, 165 cm magas, 60 kg-os, 35 éves nők vagyunk, akik semmit sem mozognak, akkor napi 1550 kcal elfogyasztásával tudjuk tartani a súlyunkat. Ha viszont izmosabb férfiak vagyunk (180 cm, 85 kiló), és csak napi 1550 kalóriát eszünk meg, akkor fogyni fogunk, mivel a napi TDEE-nk 2200 kalória körül van, tehát annyit kellene megennünk a szinten tartáshoz."

[link]

15. Csajszi20 (válaszként erre: 13. - Zséka198)
2014. szept. 9. 09:27
most a rizst felváltom kuszkuszra, csak valamit muszáj volt eddig ennem hozzá, hogy jól is lakjak na meg lehet, hogy szénhidrát de az is kell a szervezetnek meg még mindig jobb minthogyha kenyeret ennék. de mostmár kuszkuszt fogok helyette. egyébként eddig pont suliban jött rám a szédülés így nem tudtam vérnyomástmértni meg ilyenek
14. jajjj (válaszként erre: 13. - Zséka198)
2014. szept. 9. 09:18
1500 kcalnak szerintem sem kéne kevésnek lennie, de hogy ez volna az ideális napi adag... milyen az az átlagos nő?! Hány kiló? Mivel foglalkozik?
13. Zséka198 (válaszként erre: 11. - Csajszi20)
2014. szept. 9. 09:10
Legközelebb ha megszédülsz tegyél szádba naponta többször egy szőlő- vagy kockacukrot, figyeld hogy továbbra is előjön-e a szédülés és rögtön mérd meg a vérnyomásod is szédüléskor, akkor majd többet tudunk. 1500 kalória nem annyira kevés, hogy szédelegni kelljen az alultápláltságtól, az átlagos nőnek pont ennyi az ideális napi adagja diéta nélkül. Ha nem alacsony a vérnyomás, akkor labort kéne csináltatni mert valami hiány is okozhatja. De mondom, a diétának sokszor amúgy is kísérője a szédülés a átmenetileg csökkenő vérnyomás miatt. A rizst mint köretet el kéne felejteni helyette zöldségköretet egyél mert rizzsel nemigen fogsz fogyni. Majdnem színtiszta szénhidrát. Mintha kanálszám cukrot ennél.
12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Csajszi20)
2014. szept. 9. 08:43
köretnek még jobb a hosszú felszívódású szénhidrát: barnarizs, köles, hajdina, alakor, bulgur, zab
2014. szept. 9. 08:41
Napi 2-4 liter között iszok vizet, sokat iszok sokkal többet mint diéta előtt. Vasat szedek mert vashiányomvan. Bár nem eszek kenyeret meg ilyesmikeg eszek teljes kiörlésű lisztből készült zab kekszet. Meg ha úgyvan, hogy húst eszem hozzá szoktam rizsát is ami szintén laktat. Meg sok gyümölcsöt is eszem.
10. Naphal
2014. szept. 9. 08:31

Nálam a vérnyomás esés csinál, mivel alapból alacsony.

Ha a 90 körüli (felső érték) még lejjebb esik, elkezdek szédelegni.

A bevitt ch tutira jó (zabpehely, búzacsíra volt a reggelim) és a napom fél liter vízzel indítom, ma mégis éreztem.

Ha koffein kerül ilyenkor belém, elmúlik.

2014. szept. 9. 08:08
1500 kcal.nem kevés,pont elég.Én alapból annyit eszem.Figyelj a szénhidrátbevitelre,a folyadékra és hogy rendszeresesen egyél.
2014. szept. 9. 08:08

Ha a napi elfogyasztott mennyiséget drasztikusan lecsökkentetted, és ezzel együtt a bevitt ch is jelentősen lecsökkent... szóval abban az esetben meglehet, hogy valóban előjön szédülés.

A ch-nak jelentős szerepe van a szervezet inzulin termelésében, ha a szervezetben az inzulin nagyon alacsony szintre zuhan, akkor jön ez elő...

... esetleg menj el egy cukor-vizsgálatra, ha valami ilyen jellegű problémád van, akkor nem mindegy, hogy a ch-ból naponta mennyit eszel meg! Ill. ez esetben orvosi felügyelet mellett fogod tudni végig-csinálni a fogyódat!!!

7. angelic smile (válaszként erre: 2. - Csajszi20)
2014. szept. 9. 07:55
Jó lenne tudni, hogy hány kilóról indulsz, eddig hány kcal-t vittél be? Iszol eleget? Szedsz a diéta mellett vitamint? Mennyi szénhidrátot viszel be? Milyen diétát követsz?
2014. szept. 9. 07:46
Leggyakrabban a helytelen diéta miatt szédül az ember mert mondjuk a folyadékot csökkenti legjobban és sűrűbb lesz a vér. Tipikus diétás hiba, hiszen a kevés étel miatti kevesebb sóbeviteltől egyszerűen nem lesz szomjas az ember. Sok vizet igyál! Még akkor is, ha nem kívánod ez egyébként a fogyást is meggyorsítja. Ha akkor is szédülsz az jó is lehet, akkor talán az eddigi valszeg magas vérnyomásod elindult kicsit lefelé.
2014. szept. 9. 07:40
Tápanyaghiány!
2014. szept. 9. 05:28

...és ha alig eszel szénhidrátot, akkor is szédülsz. Nem a cukorra gondolok, hanem a lassú felszívódású szénhidrátokra. A salátának nincs tápértéke gyakorlatilag, főleg egy-két levélkének nem, amit sok fogyizó hajlamos zöldségevésként elkönyvelni.


A folyadékbevitelre is figyelni kell!

2014. szept. 9. 03:50

szerintem fokozatosan kell a diétára állni.


különben a jo-jo efektus később megbosszulja magát .


lassan fokozatosan kezd el a kurát,és mozogj sokat.


a szédülés bizony a kevés kalóriabeviteltől van.

2014. szept. 8. 23:42
Napi 1500kcalt beviszek ma 9.napja csinálom és néha érzem, hogy megszédülök.
2014. szept. 8. 23:41
Diéta alatti szédülés? Más is tapasztalta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook