Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Diapozitiv (szines 24x36), lehet-e digitalizálni, hogyan? fórum

Diapozitiv (szines 24x36), lehet-e digitalizálni, hogyan? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 13. 00:09
Megkerestem a NET boltokban. Lehet szkennelőket kapni, áruk a 17 ezertől a 700 ezer Ft-ig terjedő összegű. Van választék. Ahogy elnéztem őket, mind önálló szerkentyű, USB csatlakozással.
15. naftalin358 (válaszként erre: 3. - Márti86)
2010. aug. 8. 10:29
Gondolat egy lett a tettel (Ez a sor "plágium", mert a "Párizsban szép a nyár" -valamikori sláger- egyik sora, de idevág), tegnapi napomat elvacakoltam a falra vetítéses mód próbájával. Megpróbálok mintaként feltenni belőle a "morzsák" című naplóba.
14. youlcsi (válaszként erre: 1. - Naftalin358)
2010. aug. 7. 17:24

szia!

sztem minden jobb fényképésznél digitalizálják... a diákat is és a negatívokat is.

nem olcsó, de vannak olyan felvételek, amiknél tuti megéri.


(ja, pár hónapja 1x láttam talán a lidl-s újságban egy dia- és negatív scannert... olyan 20-30e körüli árért... de nem tudom, hogy pontosan milyen néven fut... pedig tuti lehet kapni máshol is)

2010. aug. 7. 17:21
egyébként nem tudom mennyiért szkennelnek, ha beviszi az ember a cuccot. otthon meg annyit csinálsz meg, amennyi van, vagy amennyit akarsz. na, az a lényeg, hogy van megoldás, és hogy melyik, az már választás kérdése
12. homern
2010. aug. 7. 17:19
Nekünk van a szkennerünkhöz diákhoz való kiegészítő olvasófej.Párom szerint nagyon jó minőségben szkenneli be,még nagyban kinyomtatva is szép lenne.
11. J.B. (válaszként erre: 8. - F303be5590)
2010. aug. 7. 17:12
Egyértelmű, én is csak tippnek írtam. Ha csak egy adagnyit kell csinálni, akkor be kell vinni egy fotószalonba, és ott megcsinálják.
2010. aug. 7. 14:41

nekem nincsenek diáim, de régi fotókat már szkenneltem. csak segíteni akartam

tényleg jó móka

9. Márta1973 (válaszként erre: 8. - F303be5590)
2010. aug. 7. 14:38
Napi 10 ezerért már az üzletben is digitalizálják neked,és még munkád sincs vele.Bár ha valaki szeret kísérletezgetni meg lehet otthon próbálni.Jó móka.
2010. aug. 7. 14:29
nem biztos,hogy mindenkinek megéri befektetni egy szkennerbe. lehet vannak olcsóbbak, de azok nem biztos, hogy a megfelelő minőséget biztosítják. azért írtam a bérletet, mert talált google olyan helyet, ahol napi 10eFt-ért lehet bérelni
7. J.B.
2010. aug. 7. 14:23
Lehet kapni scanner-eket, amelyekhez van kimondottan dia-előtét is, illetve a hozzá való program. Sőt, vannak kimondottan dia-scanner-ek is. Ha google-val rákeresel, elég sok találatot kapsz.
2010. aug. 7. 10:54

Debrecen Batthyányi u 1 szám alatti Kodak üzletben

digitalizálnak de előtte ki kell venni a keretből,ha tekercsben van úgyis jó.

Otthon bármilyen negatív scannerrel megoldható.

2010. aug. 7. 08:29
szerintem bérelj egy jó minőségű szkennert egy napra. jó minőség lesz és az még megfizethető
4. Márti86 (válaszként erre: 3. - Márti86)
2010. aug. 7. 01:30
Mármint a kép lesz kis felbontású, már nem forog az agyam rendesen. :))
2010. aug. 7. 01:29
Hát erre én is kíváncsi lennék! Férjem összes babakori képe dián van. De a falra kivetítés nagyon halvány kép lesz szerintem.A scannelés jó lehet ha jó minőségű a dia de kis felbontású nagyon.
2010. aug. 7. 00:44

Az a helyzet, hogy sok mindenki járhat ebben a cipőben, hogy nem fényképeket, hanem egyből fordítós filmmel diapozitívre készítette a fényképeit. Én is természetesen, mert hol volt még 30-50 évvel ez előtt digitális fényképezőgép? Sehol!

Pedig jó lenne a régi képeket a PC-n nézegetni. Ehhez kellene a segítség. Ötleteim vannak ugyan, de igencsak "hamvába holtak". Egyik szerint szkennelni a kis filmeket, s a kockákat kinagyítani. (Nagyon picik!) A másik valamivel jobb ötletem, fehér falra kivetíteni a képet, azt lefotózni digitális fényképező géppel és kész. Minden esetre ki fogom próbálni mind a kettőt, s beszámolok a sikertelenségről, sikerről.

2010. aug. 7. 00:38
Diapozitiv (szines 24x36), lehet-e digitalizálni, hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook