Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Diákjogi tudor fórum

Diákjogi tudor (beszélgetős fórum)


29. mohonc (válaszként erre: 26. - Fiatal nő)
2010. máj. 5. 21:19
Hát ez az, ezért érthetetlen az egész.
2010. máj. 5. 18:49
Telefonról:Nálunk igazán nem tudunk mit tenni a telókkal..ha sok az atrocitás akkor elvesszük tőlük,és a páncélból a gyerek szülője kérheti ki...De nagyjából ennyi..
2010. máj. 5. 17:10
Teljesen igazatok van. A diáknak sok-sok joga van már lassan mindenben,(persze a kötelezettségeiket nem igazán emlegetik) de a pedagógusnak nincs! Nem nevelhet! Pedig ráférne egy-két diákra!!!!
26. Fiatal nő (válaszként erre: 25. - Mohonc)
2010. máj. 5. 08:30
Ha egy gyerek a tiltás ellenére telefont visz az iskolába, és az nem úgy sérül meg (mármint a telefon), hogy mondjuk leesik az asztalról, vagy kiesik a zsebből, hanem hogy a másik fél szándékosan a földhöz vágja, akkor nem az a hibás, aki a földhöz vágta, hanem az iskola. És még azt is felelősségre vonják, aki a tiltás ellenére bevitte a mobilt. Értelmezésem szerint a legkisebb büntetést maga az elkövető (földhöz vágó személy kapja), ami eléggé nonszensz... :-S
25. mohonc (válaszként erre: 6. - Mohonc)
2010. máj. 4. 22:16

Erre a kérdésre adott válasz a Diákjogi szektor részéről!

"Van szándékos károkozás és van gondatlanságból elkövetett károkozás is.


Az esetre a PTK, a KT 77.§ (3) és 40.§ (9) bekezdéseit kell alkalmazni.


Tegyük fel, hogy a telefon ki van tiltva az iskolából. A diák mégis behozza. A barátjának kölcsönadja, aki véletlenül leejti, zsebében eltörik, véletlenül otthagyja a tornaöltözőben. Ezek az esetek gondatlan károkozások, ekkor az iskola nem felel az okozott kárért, mert a diák tiltás ellenére viszi be azt az intézményben.


Ha azonban a barátja a telefont szándékosan földhöz vágja, harmadik személynek eladja, vagy tollal a képernyőt összetöri, akkor szándékos károkozásról beszélünk.


Utóbbi esetben, bár a bevitel tiltva volt, mégis az intézmény felel a kárért, mert a szándékos károkozás révén és nem gondatlanságból következett be.


Mögöttes magyarázat pedig az, hogy a felügyeletet az iskolának kell megszerveznie. Ha szándékos károkozás történik, az iskola éppen ezt a kötelességét nem teljesítette, és a jogalkotó úgy ítélte meg, hogy ez a súlyosabb eset, s nem az, hogy a diák tiltott telefont vitt be az iskolába. Hiszen ha működött volna a felügyelet, akkor szándékos károkozás sem következett volna be.


Természetesen a károsult ellen fegyelmező intézkedés, fegyelmi eljárás a KT 76.§-a alapján házirendsértés miatt indítható, tehát ő sem ússza meg a felelősségre vonást!"


Segítene valaki ezt értelmezni, mert én nem értem.

2010. máj. 4. 20:53
Hát nehogymááááá rájuk szólj!!Csak a természet törvényeit követik,és ez normális,csak egyre vigyázz!!!A piercingjeik össze ne akadjanak:)
23. mohonc (válaszként erre: 21. - Mikebubu)
2010. máj. 4. 20:29
Majd elküldjük az Oktatási Minisztériumba. :)
22. mohonc (válaszként erre: 19. - Fiatal nő)
2010. máj. 4. 20:28
Azon gondolkoztam, hogy ezek után, ha látok két gyereket szexelni az iskolaudvaron, előbb megkérdezem tőlük, hogy ezt szándékosan teszik, vagy erőszak történik, mert esetleg valamelyiknek a lelkébe gázolnék, majd halkan, hogy ne nagyon zavarjam őket, elmondom a véleményemet és továbbállok. Szép jövő! És én még asszisztáljak is hozzá.
21. mikebubu (válaszként erre: 2. - Mohonc)
2010. máj. 4. 20:25
Arra azért kíváncsi lennék, hogy amikorr a 15 éves leányzónak pozitív lesz a tesztje,és anyuka veri az asztalt a tanáriban, akkor lehet ezzel a szabállyal takarózni?
20. mikebubu (válaszként erre: 17. - E974230abd)
2010. máj. 4. 20:22
Én az otthon hagyott irodalomkönyvért fogom simán beírni az egyest. Akkor is, ha a szabály szerint csak akkor lehet, ha emiatt nem tudja megírni az "előre bejelentett" dolgozatot. Legfeljebb év elején bejelentem, hogy bármelyik órán számíthatnak számonkérésre: így előre be van jelentve. Ha pedig nem a sajátjából dolgozik, akkor a kölcsönadó is felelni kényszerül. De miért nekem kell szemétnek lennem, és miért nekem kell kiskapukat keresni?
19. Fiatal nő (válaszként erre: 13. - Mohonc)
2010. máj. 4. 20:22
És akkor a nemi aktusról ne is beszéljünk... :-S
18. Fiatal nő (válaszként erre: 14. - E974230abd)
2010. máj. 4. 20:22

Ez sajnos nagyon igaz. :(

Vissza kéne hozni a régi időket, amikor a pedagógus még igenis NEVELHETETT. Egynéhány büdös kölök megérdemelné azt a bizonyos körmöst például..!

17. e974230abd (válaszként erre: 15. - Mohonc)
2010. máj. 4. 20:06
Hát én ezt a jogszabályt simán átlépen,és kiszedetem/persze tesitanár vagyok:)/
16. mohonc
2010. máj. 4. 20:04
" A törvény nem tesz különbséget a 7 éves és a 17 éves között. Mindkettő tanuló, mindkettő gyermek, mindkettő állampolgár, mindkettő ember. Tehát a jelenlegi jogszabályokból ilyen különbségtételt nem lehet kiolvasni, ergo nem is létezik. Ha igény van rá, módosítani kell(ene) a közoktatási törvényt." Idézet az egyik szerkesztőtől
15. mohonc
2010. máj. 4. 20:02

Még egy idézet egy szakértőtől:

"Piercing:

A piercinget a házirend valóban nem tilthatja, kivéve a különös eseteket (pl. tornaóra). Ez egy izlésbeli kérdés, nem jogi kérdés. Nem is lehet rá jogi szabályt alkotni a házirendben, mert nincs rá felhatalmazása az iskolának a törvényből kifolyólag. Mint ahogy a csípőnadrágra sem lehet.


Igen, hordanak piercinget a lányok is, a fiúk is. Ezt nem tudjuk meg nem történté tenni. De mi is a baj? Miért fáj ez? Miért próbálunk meg jogszabályt alkotni helyben olyan jelenségre, amelyre a jogi eszköz nem jó módszer? "

2010. máj. 4. 20:00

Akik kívül élnek az iskolán ,el se tudják képzelni micsoda szabadság van ma...És ezt még jogilag is megtámogatják:)És aztán csodálkozunk,ha a gyerekekkel elszalad a ló?!

Nincs fegyelem senki kezében!A szülő önként mond le róla,és átadná a tanároknak,a tanárok kezéből pedig kijátszották:)Cseszhetjük:)

13. mohonc (válaszként erre: 11. - Diagonalt)
2010. máj. 4. 19:59
Most már nem gond, akár a 8 éves is csókolózhat, csak ne zavarja a többieket. Én meg esetleg mondhatok neki valamit, de neki joga lesz azt figyelmen kívül hagyni.
12. mohonc (válaszként erre: 9. - Fiatal nő)
2010. máj. 4. 19:57
Igen, komolyan gondolják és azt is, hogy ezt be is kell tartani.
11. diagonalt (válaszként erre: 6. - Mohonc)
2010. máj. 4. 19:56

Lehet az iskolától kártérítést kérni???Muhaha!


Amúgy a csókjoghoz annyit,hogy én jártam gimiben az egyik évfolyamtársammal,ekkor már mindketten végzősök voltunk,és az egyik tanárnak annyira a begyében voltunk,h már attól is ki volt akadva,ha együtt látott minket.Ha meg egy puszit is látott(nem csókot,puszit),akkor kiabálva kikelt,h mit képzelünk mi magunkról.Holott mások állandóan nyalták falták egymást.

2010. máj. 4. 19:56
Ez nevetséges....
9. Fiatal nő (válaszként erre: 2. - Mohonc)
2010. máj. 4. 19:54
Hát ezt de durva már... :-S És ezt komolyan gondolják..? Eldobom az agyam, komolyan... :-S
8. mohonc (válaszként erre: 4. - E974230abd)
2010. máj. 4. 19:53
Ezt én is annyira szeretném!!!!!
7. mohonc (válaszként erre: 4. - E974230abd)
2010. máj. 4. 19:53

Akit érdekel, az összeállítókkal lehet beszélgetni a "DIÁKJOGI SZEKTOR" oldalán a fórumban.

Én próbáltam, de sokra nem jutottam.

2010. máj. 4. 19:51

Újabb:

"Az értéktárgyak bevitelét az intézmény házirendje szabályozhatja, korlátozhatja,

megtilthatja. Erre a közoktatási törvény lehetőséget ad. A mobiltelefon, az MP3 lejátszó,

a laptop, az ékszerek, a digitális játékok mind értékes tárgyak, és az iskolai

oktatáshoz nem feltétlenül szükségesek. Az intézménynek lehetősége van ezeket

a tárgyakat az iskolából, kollégiumból kitiltani, vagy megőrzőben való elhelyezését

elrendelni, ill. használatát feltételhez kötni.

Ezeket a szabályokat a házirendben kell rögzíteni. Fontos tudnod, hogy aki ezt

a szabályt nem tartja be, és telefonját, ékszerét, stb. tőle ellopják, az csak szándékos

károkozás esetén KÖVETELHET, KÉRHET AZ ISKOLÁTÓL KÁRTÉRÍTÉST"

5. e974230abd (válaszként erre: 3. - Mikebubu)
2010. máj. 4. 19:50
És ez sajnos élesben a suliban tényleg így van:)))))
2010. máj. 4. 19:50
Szerinted hol lehetne kérni,hoy valaki írja meg a tanárok nevében is a jogi tudort...és kíváncsilennék mit írna a jogaikhoz/mert az már nem maradt:)/
2010. máj. 4. 19:49
Csak beleolvastam, de azt mondom: hurrá. Újabb lehetőség a diákságnak arra, hogy semmibe vegye az iskolát. Hiába írja le 150-szer, hogy be kell tartani a kötelességeidet, csak azt fogják felfogni, hogy nem szólhat bele senki az öltözködésbe, kinézetbe, és hogy az otthon hagyott felszerelésért semmilyen büntetést nem kaphat. Végig se olvasom, a vérnyomásom így is ezer.
2010. máj. 4. 19:48

Idézek:

"Csókjog!"

"A párkapcsolatod ugyancsak a te magánügyed, amelyről a tanároknak véleménye ugyan lehet, de

társadtól eltiltania egyetlen pedagógusnak sincs joga. Szexuális életed ugyancsak a te intim belügyed

(pontosabban a pároddal közös, együttes felelős ügyed), erről az iskola nem számoltathat be, és nem

parancsolhatja meg, hogy mikor, miképpen élj vagy ne élj nemi életet."


Ez a 7 évesre ugyanúgy vonatkozik, mint a 17 évesre!

2010. máj. 4. 19:36

Érdekelne, hogy mi a véleményetek a nemrég megjelent Diákjogi tudorról.

Itt elolvasható: [link]


Nálam bizonyos dolgok kiverték a biztosítékot.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook