Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diákhitel... fórum

Diákhitel... (beszélgetős fórum)

2009. júl. 15. 11:21

Sziasztok!

Ha valaki szünetelteti az utalást, ergo kevesebb pénzt vesz fel, milyen hatással van a törlesztésre?

Gondolom, a kamat így is ketyeg?

2009. júl. 14. 21:27
Ki kérheti a diákhitel részleteinek csökkentését ? Valami ilyesmit hallottam a Tv-ben de csak a végére értem oda.Nekem a tavalyi 4 e-ről 10.ezer ft. lett. Őrület
14. hkati2 (válaszként erre: 12. - Correct)
2009. júl. 14. 18:56
A szoc.tám kötelező ha a család rászorult,a tanulmányi ösztöndíj is jár ,ha a diák jól tanul ennek feltételei iskolákként változó.A köztarsasági pedig akkor jár,ha az utolsó 2 félévben 55 creditet szerzett és a az átlaga legalább 4.5 volt.De a biztonságot a diák hitel nyújtja.Hiszen valóban előfordulhat ,hogy sok kíváló tanuló van a suliban.Nem lebeszélni szerettem volna,inkább megnyugtatni,nem lehet nagy baj.Ha esetleg nincs szükség a diákhitelre az akkor épp ,bankba is tehető s utánna abból is lehet törleszteni.Egyébként az én gyerekem sem csoda ,de volt olyan féléve amikot havi 110ezret kapott ösztöndíj és szoc.tám címen.Pedig nem köztársaságis volt.Igaz nyertünk megyei ösztöndíjat is.De ehhez szét kell nézni miket lehet megpályázni.Ja és ott a "Bursa" is.Hidd el ha keresel akkor megtalálod a lehetőségeket.
13. bumika (válaszként erre: 12. - Correct)
2009. júl. 14. 15:51

Szia!

Ezt most nem értem.Mit ne kockáztassunk?

12. correct (válaszként erre: 10. - Bumika)
2009. júl. 14. 15:33

Sajnos nem elég jó tanulásra alapozni.

Más is lehet aki kitűnően tanulhat, évfolyamelső példájára válaszolva.

A többi sem így működik ám ahogy le lett írva...ahhoz tényleg csodaszámba kell menni, hogy valaki pénzt kapjon...sok kiváló, "tökéletes" tanuló van, ne kockáztassatok.

11. correct (válaszként erre: 9. - Bumika)
2009. júl. 14. 15:30
A törlesztőrészlet 2009. 4.000 forint körül van havonta, 2004-ben még 3200 körül volt ha jól emlékszem de nem emelkedett iszonyúan.
10. bumika (válaszként erre: 7. - Hkati2)
2009. júl. 14. 15:28

Szia!

Ez tényleg ujdonság erejével ért engem.Ilyenről még nem is hallotam.Remélem,hogy a tanulásával és szorgalmával nem lesz gond. Ugyanis ő általánostól kezdve kitünő tanoló volt.2 éve már a pesti Műszaki Egyetemre felvették(ezt azelőtt nem említettem)de anyagi gondok miatt nem mertünk belevágni.Az idén Informatikai Technikumot végezte.(persze 5-re).Most pedig úgy döntött Szegedre megy nem Pestre.Közelebb kicsit mivel Csongrádiak vagyunk.Ezt persze csak mellékesen jegyeztem meg.

Utána fogok járni pl.a köztársasági ösztöndíj-nak.

Köszönöm a válaszod.

Minden jót.

Rózsa

2009. júl. 14. 15:11

Köszönöm a válaszokat.Egy kicsit bizakodóbb lettem.(nem is miattam hanem a fiamért).

kösz.

2009. júl. 14. 15:11

Ha jól tudom, akkor szeptember 15-ig le kell adni a papírokat, és akkor október 15-én folyósítanak.

Minden félévre jár a pénz. Ha az elsőt megkapta, azután már automatikus lesz. Második félévre március 15-én utalnak.

7. hkati2 (válaszként erre: 1. - Bumika)
2009. júl. 14. 15:09

Szia!

Sok segítséget ad a diákhitel.Az én fiamnak is van.De ha a fiad jó tanuló marad akkor igen tisztességes ösztöndíjra is számíthattok.Van a szoc.tám.ami kb:13-16 ezer függ a család anyagihelyzetétől,van a 2.félévtől a tanulmányi, ami akár ha évfolyam első tud lenni havi 100 is lehet.Ezen kívül még ott a köztársasági ösztöndíj is az kb:50ezer,de lehet különböző egyéb pályázatokat is beadni.Szerintem ha jó tanul akkor nem feltétlen van szükség a diakhitelre.Nézzetek utánna,hogy milyen lehetőségek vannak.

2009. júl. 14. 15:07

Mindezektől (ösztöndíj, ápolási stb.) függetlenül kap hitelt, ha felsőoktatási intézmény hallgatója.

Én 2000 (vagy 2001)-től 2004-ig vettem fel, négy éve fizetem vissza. Nem tudom, változtak-e a feltételek, de akkor egy nagyon jó kis hitel volt, azóta sincs negatív tapasztalatom, nekem csak segített.

2009. júl. 14. 15:06

szia!


ha felvették,kap. semmi nem kell hozzá,csak adja be időben a papírokat. az h te mit dolgozol stb nem számít. én pl titokban igényeltem meg anno,mert anyukámnak segítettem a fizumból,és közben azt moindtam neki h bőven keresek annyit h a sulit is fizessem-pedig nem így volt-és megkaptam.addig jár,amíg tanul.ha elvégzi a sulit és utána elmegy még tanulni,akkor is jár a második sulihoz is.


nem kell ösztöndíj,minhogy azt sem nézik h tanult eddig. ha viszont abbahagyja a sulit,el kell kezdeni törleszteni. ennyi a lényeg.


lehet havi és egyösszegű utalást kérni.


akkor is jár ha állami finanszírozásúra vették fel. ja és nem nézik,mire költi.


a diakhitel.hu-n fent van minden, van banklista is ahová ha bemegy odaadják neki a nyomtatványt és aztán beküldi. de csak akkor ha konkrétan felvették már vhová,hiszen meg kell nevezni a sulit,és a diákhitelesek egyeztetnek a sulival,h ténleg oda jár-e

2009. júl. 14. 15:04

A diákhitel semmitől nem függ.

A gyerek bemegy az első bankba, ami mellett járkál. A legjobb az, ahol a számláját vezeti.

Kitölti a nyomtatványokat, amit ott adnak, lemásolják az iratait.

Majd az adott időben beiratkozik. A bank az iskolával egyeztet, hogy beiratkozott e. Ha igen folyósítja a pénzt.

3. correct (válaszként erre: 1. - Bumika)
2009. júl. 14. 15:04

Mindenképpen felveheti, lehet választani, hogy havonta hány ezer forintot kér.

Nekem most fog lejárni augusztusban a visszafizetésem :)

Nem ösztöndíjtól függ.

Sok sikert :)

2. agis
2009. júl. 14. 15:01

www.diakhitel.hu


Itt mindent megtalálsz. Sok sikert a tanuláshoz!

2009. júl. 14. 14:59

Sziasztok!

Az idén szeptembertől szeretnénk felvenni Diák-hitelt a fiamnak.(már ígyis 2 évet halasztott az egyetemről).Érettségi után "szín 5-sel,emelt szinten vizsgázot".Középfokú angol nyelv vizsgát is letette.Már bőven meg van a felvételi pontszáma.Országos Informatikai versenyt nyert az idén.Aranydiák-díjat kapott.Egyszóval nem a tanuláson múlik.Ezeket csak azért írtam le,mert sok rosszat hallotam ezzel a hitellel kapcsolatban.

Kérdéseim:

-én ápolásin vagyok édesanyámmal,egyedül nevelem a fiamat (ebből a pénzből nem tudom támogatni)-ettől függetlenül kaphat-e hitelt?

-ha igen, mi módon?

-ösztöndíj függő-e a hitel?

Tudom nagyon zavarosan írtam le ezeket a mondatokat.De ha valaki mégis tudna pár mondattal válaszolni,megköszönném.

Egy aggódó anyuka.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook