Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diákhitel fórum

Diákhitel (beszélgetős fórum)


5. a0c1361e44 (válaszként erre: 2. - Cf522aef3d)
2011. nov. 29. 08:41

Igen, a segélyek.

El kell menni a szociális osztályra, ahol lehet kérni átmeneti segélyt, az 1 évre a minimálbérrel megegyező összeg lehet. Nálunk havonta lehet kérni, ami 6-8 ezer alkalmanként. Lehet kérni lakásfentartási támogatást, ami havonta néhány ezer forint, lehet a gyerekekre kérni rendszeres segélyt is. Lehet kérni díjkompenzásciót is.

4. cf522aef3d (válaszként erre: 3. - A0c1361e44)
2011. nov. 29. 07:50
Így van.Keresni kell a megoldást a börtönt meg én is nehezen tudom elképzelni.
2011. nov. 29. 06:50

Fogalmam sincs, hogy kerültél ilyen helyzetben, de képtelenség, amit leírsz. Börtön? Ez nem így van! Valamit vagy kiszínezel vagy nem tudom. Nem szeretem kiteregetni a saját problémáimat, de én is voltam munkanélküli és nekem is pont a diák hitelemet mondták fel és nekem 30 ezret kellett fizetnem havonta.

Már le is járt. Igen, van egy olyan szabályozás náluk, hogy az a minimum, mármint a 30 ezer.

Az, hogy nem válaszoltak a gyes bejelentésedre nem jogszerű, ezt meg kifogásolhatod, de nehezen hiszem el. És te 2,5 évet vártál úgy, hogy nem kaptál választ? Miért? Nem a te érdeked volt, hogy rendben legyen? Én nem értem az embereket.


Van ingyenes jogi tanács adás, azt ajánlanám, valamint azt, hogy a 17 éves gyerek menjen el diákmunkára. Tudom, hogy nehéz a gyereknek tanulás mellett dolgozni, de nem lehetetlen. Nálunk is dolgozott a gyerek, amikor nekünk nem volt lehetőségünk rá és sokat segített az a pár ezer forint is.

2. cf522aef3d (válaszként erre: 1. - Zsuzsi88888)
2011. nov. 29. 06:01

Szia! Komolyan mondom ez csúcs,nem is értem,megélhetésre hivatkozva,hogy nem adnak alacsonyabb törlesztésre való jogot?

Én is felvettem annó,de sose volt vele gondom.


Nincs szülő olyan barátnőd aki tudna segíteni?


Vannak elvileg ügyvédek is,kirendelt vagy nem tudom én bízok benne kapsz itt valakitől helytálló választ.

A net ott van a kezedben a neten is lehet pénzt keresni vannak ezek a kattingatunk jobbra balra melók is,reklámozni weboldalakat,nézzél netes melókat,legalább kitenni sem kell a lábadat.

Lecsukni nem tudnak szerintem nyugalom és ha nem 53om ezressével csak 10 ezressével,de fizeted,tehát csurog nekik befele mégis milyen indokkal csuknának le?

Nyugalom. Segélyek meg van egy jó pár és olyan nincs hogy 4 gyerekre nem jár semmi,akkor tessék nyakadba venni a helyi településen a kirendeltségeket...


Nyugodtan kérj segítséget itt,hogy mire lenne szükségetek,hátha azok akik tudnak anyagilag is,segítenek egy kicsit.

Nem csak x híres ember kisfiát kell támogatni a tv-ben hanem az olyan embereket is mint te.

Még ránézek,hogy mire jutottál itt.Jó reggelt neked és fel a fejjel Tündérke,biztosan lesz valami megoldás.Kitartás! Majd együtt kitalálunk valamit.Puszim

2011. nov. 29. 05:47

Sziasztok!


Megpróbálok itt irni,hátha valaki tud valami okosat irni nekem.

Sajnos felvettem a diákhitelt,melyet gyes alatt nem kell fizetni.Elkövettem azt a nagy hibát, hogy a gyest ajánlott levélben jelentettem be a diákhitel kp. felé,melyről két és fél év után értesitettek,hogy nem fogadják el ,felmondták a szerződésem,mert nem nyomtatványon jelentettem be.Ezt is úgy tudtam meg, hogy inkasszót tettek a számlámra.Semmilyen kompromisszumot nem tudok kötni a diákhitel kp.-al csak a havi 53 ezer ft-hoz ragaszkodnak.Sajnos gyesen vagyok,kisfiam tartósan beteg, egyedül nevelem albérletben.Semmim nincs amit lefoglalhatnának, mivel sokáig voltunk kórházban a vidéki házunkat a lakhatatlanságig kirabolták.Elkövető hiányában megszüntette a rendőrség a nyomozást. Igy erről ennyit.

3 gyerekkel vagyok albérletben,amit most fizetek az havi 10 ezer ft egy diákhiteles számlára fizetem,de nem jó,nem elég.Igy is ezt is nagyon nehezen fizetem ki,nagyon nehezen élünk.MIndegy.

Mivel nincs tőlem mit foglalni a gyes és családi nem számlára jön,ezt sem tudják levenni.Ezért valószinü börtönbe kell mennem.Gyerektartást sem kapok évek óta semmit.Erre sincs törvény.Én egy nyomtatvány miatt,megyek mint egy gyilkos vagy egy csaló.De nem is lenne baj.Nem érdekel.De akkor mi lesz a kisfiammal,aki nem eszik és iszik csak velem.Sőt enni nem is eszik igy sem...Hová kerülne, mit csinálnának vele egy intézetben...azt épp ésszel nem birnám ki.Akkor inkább befejezem ezt az életet. A nagyok már 17 és 15 évesek, de a kicsi 3 és fél.Oviba nincs hely,várólistán van a speciális oviba.Talán jövő szeptemberben lesz hely.Mi lesz vele, velük nélkülem.Csak miattuk élek,más értelme nincs az életemnek.Most négy éve,hogy egyedül vagyok velük.Sehonnan nem kapok semmit,vaterán adok el,hogy meg tudjunk élni, úgy ahogy.Nem is kértem soha senkitől semmit. Most sem.Most a nyomtatvány miatt egy millióval kell többet visszafizetnem. Már mindenhová irtam, azt kaptam menjek dolgozni,vagy kérjek segélyt.Vidéken nem adnak, itt meg nincs bejelentett lakcimem.

Most se kérek semmit, csak hogy valaki tudja-e hogy hol találok ügyvédet aki okos és valamit ki tud találni.De fizetni nem tudok.

Esetleg ami kérésem lenne, ha valaki tud 4 órás munkát bármi azt szivesen elvállalnám.Persze tisztességes munka.Akár takaritás, mosogatás.

Nagyon el vagyok keseredve,hogy mi lesz a gyerekekkel.Nem fogok tudni azzal a tudattal élni,hogy mi van velük nélkülem,főleg a kicsivel.beszélni sem tud,még nem is láthatnám...inkább akkor addig felkészülök amire fel kell.

Be is fejezem.

sziasztok

zsuzsi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook