Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Devizahitelesek! Próbálkoztatok már, érdeklődtetek a hitelkiváltásról? Mik a tapasztalatok? fórum

Devizahitelesek! Próbálkoztatok már, érdeklődtetek a hitelkiváltásról? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)

2014. aug. 2. 19:50
Sziasztok. Megtudna vki mondani hogy csak a jelzalogra felvett devizahitelesekre vonatkozik ez a "mentes" vagy mindenfajta devizahitelesekre??
2011. nov. 17. 21:46
Van olyan fórum itt a témával kapcsolatban,ami nem döglött?
10. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - MsFlower)
2011. okt. 4. 07:49

én se saját pénzből. apunak van, ő fizeti, aztán ha elment a lakás, visszakapja.

mondjuk mi már tényleg ott tartottunk, hogy vigye a bank a francba, mert egyszerűen nem éri meg fizetni.

Nekünk azért jó, mert a lakás ára ha akár a bank is viszi, kifutja a hitelt, mert nincs olyan sok rajta.

9. MsFlower (válaszként erre: 7. - 57aa4ea1e8)
2011. okt. 4. 07:40

Hát jó neked, hogy kitudod fizetni kp-ból. Bárcsak mi is kitudnák.

nekünk is nagyon magas lett a törlesztés.

Még a múltkor bent voltam a bankoknál érdeklődni (akkor még nem volt 100% biztos ez a dolog), akkor minden banknál ahol bent voltunk, az jött ki, hogy forintban majdnem 40ezerrel kevesebbet kellene fizetnünk.

Azért nem lenne mindegy.

Csak én is ezektől a kamatváltozásoktól félek...

8. Tamarus (válaszként erre: 7. - 57aa4ea1e8)
2011. okt. 3. 23:50
Ha valaki kitudja egyben fizetni, akkor persze hogy ne tétovázzon..., azoknak kell nagyon meggondolni, akiknek muszáj forinthitelt felvenni hozzá. De ahogy most olvasgatom, eléggé ellehetetlenítették már most a bankok.., annyira megemelték a kamatokat, hogy nem éri meg :-(, ráadásul nagyon fognak szűrni, aki minimálbérre van bejelentve annak sajnos esélye sincsen,,,, meg olyat is hallottam, hogy valakinek azt mondta a bank, hogy csak 5 millát ad, de az illetőnek 6-ra lett volna szüksége,,,, szemét egy banda! úgysem fogják hagyni, hogy átváltsuk a hiteleinket..., nem tudom mi lesz itt
2011. okt. 3. 23:39
Én kifizetem az egész hitelt. Holnap megyek azt a nyilatkozatot vagy mit aláírni. Aztán amint lehet, eladjuk a kérót. Hál istennek nem kell forinthitel, de amúgy is, a hitelszerződést már felmondták. Így annyival járunk jobban, hogy a lakás eladása után marad pénz, de nem kell még 20 évig fizetni. Ha fizetném végig, a végére kicsengetnék vagy 16 millát, a most 6 és felet érő vidéki lakásra.. köszi, de nem.
2011. okt. 3. 23:24

[link]


a kommentelők között van aki már érdeklődött

2011. okt. 3. 23:22
sziasztok, belenéztem abba a topikba, de ott inkább banki tranzakciókról van szó, s nem az átválásról.., szerintem ez most nagyon aktuális téma.., én sem tudom mit tegyek, félek átváltani is.., de ahogy olvastam ma a híreket, lehet nem lesz min gondolkodni..., tényleg megemelték a forinthitel kamatokat, leszedték az akciós hiteleket, gyakorlatilag teljesen ellehetetlenítették a bankok az átváltást. úgy tűnik nem éri meg.., vagyis annyiban igen, hogy akkor a tőketartozásod nem fog már nőni.., de lehet a törlesztőd magasabb lesz, és tudni kell, hogy a forinthiteleknél is egyoldalúan (vagyis a jegybanki alapkamattól függ) változtatgatják a kamatokat, így simán elszállhat az is.., ugyanakkor ki tudja meddig gyengül még a forint, ami ugye a devizahitelnél borzasztó (és akkor semmit nem csökken a tőketartozás, csak nő és nő és nő). nem tudom én sem, hogy mit tegyek...
4. MsFlower (válaszként erre: 3. - Gynemiho)
2011. okt. 3. 22:58
Köszönöm :-)
3. gynemiho (válaszként erre: 1. - MsFlower)
2011. okt. 3. 22:44

Gyere ide es itt hasznos dolgokat lehet megtudni:

[link]

2011. okt. 3. 22:38

Nem tudom mit csináljak, nagyon magas lett már a törlesztőrészletünk, de ezzel a hitelkiváltással meg mindenhonnan mást lehet hallani.

Most olvastam, hogy a bankok emiatt megemelték a forint hitelek kamatjait, THM-jeit.

Ti mit csináltok? Éltek ezzel a lehetőséggel?

2011. okt. 3. 22:36
Devizahitelesek! Próbálkoztatok már, érdeklődtetek a hitelkiváltásról? Mik a tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook