Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit okozhat a Dévény torna hiánya? fórum

Mit okozhat a Dévény torna hiánya? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
29. Guruljka (válaszként erre: 26. - Epervirág)
2019. ápr. 28. 14:26
Majd ezt írd meg a dévényeseknek, mert onnan másoltam.
2019. ápr. 28. 12:16
Csak olyat tudok, hogy hátránya származott a gyereknek abból, ha nem vitték el dévényes tornára, pedig szüksége lett volna rá. Sajnos már így is eléggé kifutottatok az időből, minél korábban viszik a gyerekeket ( akár rögtön szülés után), annál jobb. Apukát nem értem, egyáltalán mi alapján mond valamiről véleményt, amit nem ismer?
27. epervirág (válaszként erre: 1. - 5e43f7449d)
2019. ápr. 28. 11:13
Nekem volt egy ismerősöm a játszotèrről akinek a gyereke csak 2 èvesen indult el már jóval elötte javasolta neki az ortopèd orvos,hogy vegyen a gyereknek gyógycipőt.Ő sokalt az árát ezèrt nem vett pedig a kisfiú valoszinű elöbb el kezdett volna járni.Viszont èn a Dèvèny tornát nem tartom rossz dolognak nekem a kicsinèl javasolták mikor 7 hónapos volt mert csak az egyik oldalára fordult meg vissza nem.Hivtam a Dèvènyeseket,de pont akkor nem voltak.igy nem vittem.semmi baj nem is lett elkezdett kuszni,maszni.1 èves kora elött elött el kezdett járni.2,5 èvesen elejètöl a vègèig el mondta a Magyar himnuszt.Most 5 èves.nagyon jól számol,betüket ir.Szóval mèg kicsit elörèbb is van.Viszont ha nektek muszàly lenne erre a tornára vinni èn megfognám a gyereket ès elvinnèm apuka meg le van tojva.
26. epervirág (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2019. ápr. 28. 11:02
Azèrt ez teljesen nem igy van ugyanis a diszlexia öröklödik.Nekem a nagy ès a kicsi is 1 èvesen kezdett el egyedül járni.Mèg is a nagy diszlexiás a kicsi nem.Igaz a nagy le volt maradva a beszèdbe.Meg nem is màszott kuszott,ahogy èn sem mègsem lettem diszlexiás.ez apai ágrol örölödik ès ezt ugy megmondtak,hogy nem is tudtál,hogy apai oldalon van diszlexiás
2019. ápr. 28. 09:19
Tudom hogy ez a menete és eddig nagyon türelmes volt velünk a védőnőnk. Azért nem vittem el eddig mert Szegedtől 40 km-re lakunk és nincs jogsim. Nem biztos hogy meg tudok fordulni amíg dolgozik. És kötetlen munkaideje van, bármikor haza tud jönni. Nagy veszekedések voltak emiatt már köztünk. Itthagyni se tudom mert nincs hova mennem. (Késői gyerek vagyok, szüleim meghaltak) Nincs senkim rajtuk kívül.
2019. ápr. 28. 07:54

Ha a gyerekorvos szerint szükség van fejlesztésre, és ti mégsem viszitek el, értesítheti a gyermekjóléti szolgálatot. A dolog odáig is fajulhat, hogy elveszik tőletek a gyereket.

Ha egyedül nem tudod elvinni a kicsit, vannak dévényesek, akik kimennek házhoz.


A gyermek fejlődését veszélyeztető tényező észlelésekor a védőnő számára a 49/2004. (V. 21.) ESzCsM rendelet 3.§ gc) szakasza írja elő a házi gyermekorvos/háziorvos, illetve a gyermekjóléti szolgálat értesítését és a veszélyeztetett gyermek és családja fokozott gondozásba vételét, szükség esetén hatósági eljárás kezdeményezését is.

23. 5236d12e25 (válaszként erre: 6. - 5e43f7449d)
2019. ápr. 28. 06:33

Értem, tehát pici kortól van gond a mozgásfejlődéssel. A gyeremekorvos védőnő jelezte, Te pedig még mindig várod 16 hónaposan a megerősítést idegenektől a férjeddel szemben..

Nem értelek, komolyan.

18 hós korig tehát még 2 hónapja van megindulni.

Nagyobbik lányom minden ideje korán csinált kivéve a járás. 8 hósan állt fel 18 hósan indult el. Ő ráadásul sorvadt baba volt.

22. katus3
2019. ápr. 28. 06:12
Mindenképp vidd el. Az én fiam koraszülött, anno 12 éve nekünk senki sem mondta hogy vigyem Dévény-tornára. Jelenleg figyelem-és koncentrációzavarral küzdünk, lassabban tanul mint a többiek. Sokat harcolunk hogy tudja hozni a többiek szintjét. Szerencsére jók a tanárai, de jarunk fejlesztésre, külön matekra, terápiás lovaglásra. Ha anno tudok erről a tornáról, lehet hogy ma nincs ez az egész helyzet.
2019. ápr. 27. 23:57

A Dévény-módszer alkalmazása már csecsemőkortól, probléma esetén akár a születés után elkezdhető és a mozgászavarok rendeződéséig - illetve súlyosabb esetekben a kezelés folyamatosan 10-12 éves korig is - alkalmazható. Természetesen a legjobb eredményt minél korábban elkezdett terápiával érünk el. Beutalót neurológus, neonatológus, ortopéd szakorvos, gyermek háziorvos adhat.


Ezt innen másoltam:

[link]

2019. ápr. 27. 23:55

[link]


Szépen meg lehet nyitni.

2019. ápr. 27. 23:50

A speciális kezelés az alapítványnál a rászorulók részére ingyenes, más esetben támogatás formájában lehet hozzájárulást fizetni. Magánpraxisban térítés ellenében végzik a kezeléseket a gyerekeknél.


A 2015. június 12-én, a Magyar Közlönyben megjelent miniszteri rendelet szerint az OEP önálló kóddal látta el a módszert, és igénybe vételét támogatja.


[link]

18. monilla (válaszként erre: 12. - 5e43f7449d)
2019. ápr. 27. 23:46
A torna ingyenes is lehet, de ehhez keresned kell egy gyermekneurológust, aki jogosult ezt egy vizsgálat után felírni. Ebben az esetben térítésmentesen veszitek igénybe. A megyeszékhelyek gyermek klinikáin vannak ilyen orvosok.
17. Ágio8405 (válaszként erre: 15. - 5e43f7449d)
2019. ápr. 27. 23:14
Jaj😞 vidd el a tudta nélkül vagy adj ultimátumot neki. Vagy félsz tőle? Elnyom másban is? Basszus ez nem játék. Nem arról van szó vigyük-e úszni vagy ne. Ebből fogyatékosság, mozgássérültseg is lehet ami egész èletében megmarad, életére kihat. Ne hagyd szegényt. Ja és tuti megkérném a gyerekorvost beszéljen vele neki hatha hisz hogy gond van.
2019. ápr. 27. 23:09
Ha nem zajlik megfelelően a mozgásfejlődés, akkor ez kihathat az értelmi fejlődésre, komoly tanulási nehézségeket is okozva, pl. „gyakoribb az ilyen gyermekek körében a diszlexia”
2019. ápr. 27. 23:08
Szerinte nincs gond,egyszerűen fél elindulni.Sőt mi van akkor ha 2 évesen indul el,semmi. Nem ő lesz az első.
2019. ápr. 27. 23:07
13. Ágio8405 (válaszként erre: 12. - 5e43f7449d)
2019. ápr. 27. 23:05
A gyerek állapotáról mit gondol? Nem látja hogy gond van? Gyerekorvos beszélt vele?
2019. ápr. 27. 22:59
Azért ellenzi mert szerinte pénzlehúzás. Semmi másról nem szól az egész minthogy pénzt húzzanak ki a zsebéből. A durva az, hogy nagyon jól keres és meg se kottyana a kezelés ára.
2019. ápr. 27. 22:42
Jesszus ilyet még nem is hallottam. Van más módszer amit nem ellenezne? Vagy szerinte nincs gond a gyerekkel? Orvos beszélt vele? Amíg dolgozik nem tudod elvinni? Mi miatt ellenzi amúgy?
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - 5e43f7449d)
2019. ápr. 27. 21:35

Neked viszont a sarkadra kell állni, gondolom nem ugranál a kútba, mert ő azt mondja, attól neked jobb lesz.

Egy anyának, ha életet adott, akkor kutya kötelessége a gyereke érdekében eljárni, főleg, ha az egészségéről van szó.

9. Guruljka (válaszként erre: 7. - 5e43f7449d)
2019. ápr. 27. 21:30

Kicsit állj a sarkadra, a gyereketek egészségéről van szó.

Te az anyja vagy, kötelességed az elérhető lehetőségeket biztosítani.

2019. ápr. 27. 21:29

Ha apuka dolgozik,ugyse tudja meg hol vagy a gyerekkel .

Én letojnám apuka mit pattog,gyerek az első!

2019. ápr. 27. 21:28
Az apuka egy mas kérdés más világ, aki nem ismeri nem tudja milyen konok. Ő az aki megmagyarázza hogy a hóembernek jó a meleg kályha. És akkor mindent elmondtam kb.
2019. ápr. 27. 21:26
Nem most jutott eszembe, nem kell mindjárt lehurrogni. Kicsi korától vinni akartam. De akkor se engedte az apja. Amúgy meg a védőnő és a gyerekorvos javasolta. A sima tornának köszönhetően azért 9 hónaposan volt egy szép fellendülés. Egy hónap alatt felült, mászni kezdett, felállt és elkezdett kapszkodva lépegetni. Mindenki azt hitte hogy most minden rendbe lesz. De megrekedt itt. De beszéltem dévényessel és vállalja, sőt szerinte 2-3 alkalom kell. Más kérdés hogy akit kiskorától visznek jobb eredményt ér el.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 5e43f7449d)
2019. ápr. 27. 21:26

Gondolom orvos ajánlotta, hogy fejleszteni kellene a kislányt.

Hála az égnek, még ilyenről nem hallottam, hogy, mi lett mert nem vitték el a gyereket. Felelőtlen szülőkkel még nem találkoztam, mert ha ajánlja az orvos, akkor annak oka van biztos.


Apuka agyával is orvoshoz kellene fordulni. Ha a gyerekemről lenne szó, kiabálhatna velem a fickó, akkor is anya vagyok, és felelős a gyerekemért, ha egyedül vagyok, ha nem.

2019. ápr. 27. 21:16

Nekem mindkét fiút "Dévényezte" a gyógytornász. Az, hogy milyen lett volna nélküle nem tudom, de nagyon örülök hogy jártuk, mert szépen megdolgozta a letapadt kis izmokat.

Nem is értem apuka hozzáállását. Ami hasznos és jó lehet a gyereknek azt miért kell ellenezni.

És a gyógytornász mondta, hogy nem baj a lemaradás, lényeg hogy minden fázis meglegyen, mert a kúszás-mászás erősíti a törzs izmait.


Én kifejezetten ajánlom, sajnálom ha apuka ellenzi nálad!

A Dévény előtt a Katona módszert próbáltuk, illetve a neurológus ránk parancsolt hogy csináljuk, mert komoly baj lehet ha nem gyakorlunk velük itthon. A gyerek folyton ordított, így abbahagytuk és ezután találtunk rá a Dévényre. Rengeteget használt. Az ne riasszon el, hogy sír a masszírozás közben a gyerek. Nyilván nem kellemes, de egy hipotóniás izmot mégiscsak "munkára" kell bírni.

2019. ápr. 27. 20:54

Miért szeretnéd dévényre vinni? Miért csak 16 hónaposan jut eszedbe?A dévény leginkább 1 éves kor alatt ajánlott.


[link]

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - 5e43f7449d)
2019. ápr. 27. 20:32

A Dévény miatt aki kiröhög, annak úgy is kell.

Nagyon hasznos! Két unokámat is hordott oda az anyja, a lányom, aki hálával áldja Dévény Anna emlékét is.

2019. ápr. 27. 20:29
Sziasztok! Ismertek olyan esetet, hogy valaki nem vitte el dévény tornára a babáját és később komoly problémák lettek? (Bármi:mozgásban, beszédben, tanulásban később) szeretném vinni dévény terápiára de apuka határozottan megtiltotta. Ne kövezzetek meg de sajnos teljesen egyedül vagyok nincs senki aki mellém állna. Lányom 16 hónapos és komoly gondok vannak már most és itthon vagy veszekedés vagy szimplán kiröhögnek a dévény miatt. :(
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook