Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dévai Klinika fórum

Dévai Klinika (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2016. aug. 28. 09:02

Sziasztok!


Bingó1 kérdésére sajnos nem tudok válaszolni, de szerintem mindegy, hogy fagyi baba vagy nem fagyi, a csíkok azok csíkok :)


Én is hétfőn megyek (29-én) :) Most jött meg...

Hétfőn 7.30-kor felhívom. Még aznapra behív valamikor a délelőtt folyamán. Nekem az 1. lombiknál csinált egy UH-t egyből, mert polycisztás vagyok... és megcsinálta a szondázást. Ezt meg sem érezni! És ahogy előttem írták, azért kell, hogy a beültikor egyből a megfelelő eszközzel tudja a babókat a legjobb helyre beültetni, ne akkor kelljen ezzel foglalkozni... ez nagyon pozitív szerintem.. Majd behívja az aszisztenst és egy kezelőlapra beírja a gyógyszereket, az aszisztens pedig másolja a te kezelőlapodra. Mindent részletesen elmondanak, és utána a nővérek, ha kéred, megmutatják hogyan kell majd a szurikat beadni. A recepteket a gazdagréti patikában egyből ki lehet váltani, ott mindig tartanak mindenből, amit a doki felírhat. Az első kőr kb 30-35e Ft lesz... utána szerdán kell menni az első UH-ra..reggel 7.30-ra fog behívni. Én úgy tudtam mindig az első lenni, ha 6.50-re odamentem. 7-kor már szállingóztak a lányok, 8-ra már 10-en voltunk. H én voltam az első, 8ra, 8.30-ra mindig végeztem. Csinált egy UH-t, kezelőlapra felírta a következő adagolásokat, kaptam megint recepteket, ez nekem kb 20-25e Ft volt... Következőnek pénteken kellett mennem. Ugyanúgy UH, és volt vérvétel is. Hétvégére megint egy csomó új gyógyszer, szuri, amit nagyon pontosan kellett beadni (ez megint 35-40e Ft volt). Hétfőn már punkicó..... Remélem most is ennyire gyorsan és simán fog menni, és nem lesz cisztám.....

Mindenkinek egy kalappal lányok :)

És remélem összefutok majd a következő hetekben a dokinál valakivel innen :)

307. Bingó1
2016. aug. 27. 14:17

Sziasztok! Ismerősömék is Dévaihoz járnak szeretnék segítséget kérni tőletek/érdeklődeni! Fagyasztott beültítésük volt 12 napja igaz nem lenne hivatalosan szabad tesztelni de teszteltek halványka csíkok lettek időn túl ( nem száradási csík mert mi a SOTE-ra jártunk lombikozni én is így jártam és 31 hetes a pocaklakóm, de ott minden másképp működött). Volt már valakinek hasonló élménye? Vagy fagyi babáknál ez hogy működik? Szerintem "sikerült" nekik csak lassan termelődik a HCG. (jövőhéten csütörtökön mennek vv-re)

Köszönöm a segítséget előre is :-)

306. LizzyBennet (válaszként erre: 303. - Némó05)
2016. aug. 27. 08:22
Úgy emlékszem azért csinálja első napon mert kis verzessel is járhat. Azért kell hogy tudják hova rakják vissza a piciket. Nekem Hunka csinálta mire feleszméltem már kész is volt. Nem volt vészes. Tényleg nem szabad megmondják vizsgálat közben de ha koncentrálsz biztos sikerülni fog. A gyógyszerekről listát kapsz mit mikor mennyit kell beadni. Az intézettől kb 300 m re van a patika ott biztos mindig minden kapható. De pl én a XIII. ker. Béke Patikában vásárolok előtte felhívom van e annyi gyógyszerük amennyi fel van írva és félrerakják nekem.
2016. aug. 27. 07:16
Szia! Most úgy tűnik hétfőn megyek hozzá. Sztem nem mondom neki. Legutóbb mikor kérdezni szerettem volna minden voltam csak nagyságos kisasszony nem :-) azért is gondoltam hogy itt több infóhoz jutok. De igazából ha összehozza nekünk a babát tőlem minden feszültségét levezetheti rajtam. Szonda kb 10 éve 1 x, átjárhatóság 3 x. A legutóbbi most januárban. Csak figyelnem kell ezekre, mert sokszor keverem őket. Biztos azért mert egyik sem túl kellemes.
304. Isabelita (válaszként erre: 303. - Némó05)
2016. aug. 26. 22:13
Hát megpróbálhatod, de azért ne éld bele magad túlságosan abba, hogy megúszod...Ugye ismerjük Déviszt, hogy kicsit alaposabb, mint az átlag😌 Azt nem írtad, h mikor volt a Neked a szondázás? Mert pl az átjárhatósági 5 évig érvényes. Azért majd mindenképp írd meg itt, vagy priviben, hogy mi volt. Gyógyszerekről nem nagyon tudok még mit nyilatkozni, de valamit hallottam arról, hogy a gazdagréti téren is van egy nagyobb patika pár perce az intézettől. Sok sikert
2016. aug. 26. 20:20
Köszönöm a válaszokat. Szerintetek szóljak, hogy nekem szondázásom már volt? Ne nevessetek ki, de én még sosem voltam úgy nőgyógyásznák, hogy meglett volna. Azt hittem félre értettem valamit. És a gyógyszereket is akkor mondja meg, hogy mit mikor mennyit? A gyógyszereket még mindíg csak a déliben lévő gyógyszertárban lehet megvenni?
302. Bogi33 (válaszként erre: 301. - Isabelita)
2016. aug. 26. 19:27
A szondazast csak 1-szer csinalja meg Devai.Igen,amikor megjon,akkor kell telefonalni reggel.
301. Isabelita (válaszként erre: 300. - Némó05)
2016. aug. 26. 17:39
Igen, akkor indul, amikor megjon es fel 8 kor hívod, akkor már aznapra behív. Amugy akkor lehet hogy en ertettem felre, de nekem ugy jott le ez a szondazas, mintha azt minden lombik elején megcsinalna. De ezek szerint nem, akkor csak a gyógyszerek miatt hív be.
2016. aug. 26. 17:17
Szia Isabelita! Köszönöm szépen a válaszod. Nekem már van ilyen vizsgálatom. Igaz 10 évvel ezelőtti, de ott van a Dévaiban ( meg is találták ugyan 2 hónappal ezelőtt volt ez azóta elhagyhatták) és azt mondták viccesen ha csak nem lett a méhem kicserélve akkor az érvényes, az egy nem lejárós vizsgálati eredmény. Ennek ellenére akkor most készít egy újat? Vagy csak beállítás lesz? A beállítás nála a ciklus első napjánál indul?
299. Isabelita (válaszként erre: 293. - E8904d6748)
2016. aug. 26. 16:30
Köszi szépen, Én is sok szerencsét kívánok Neked a baba projekthez:) Remélem Te is hamarosan megtalálod / esetleg már meg is találtad azt a lombik dokit, akiben megbízol:)
298. Isabelita (válaszként erre: 297. - Némó05)
2016. aug. 26. 16:26
Szia Némó! Azt hiszem, Dévai méh szondázást csinál a lombikosoknak a ciklus elején. De ebben nem vagyok biztos, mert én egyenlőre inszemre járok hozzá, csak valami ilyesmit hallottam. Asszem ilyenkor méri be pontosan, hogy hova ültesse majd be az embriókat és azért a menzesz alatt csinálja, mert akkor van a legjobban kinyílva a méhszáj. Remélem segítettem!:) Üdv: Iza
2016. aug. 26. 14:15

Sziasztok!


Egészen pontosan valaki le tudná írni hogyan zajlik a Dévai doktorúrnál egy lombik. Most megyünk 4. alkalommal lombikra amiből 2 alkalom ugyan a Dévai intézetben volt, de nem Dévai dokinál, hanem még 10 éve a dr. Vas Zoltánnál. 1 pedig a Kaáliban. A tájékoztatón azt mondta hogy a ciklus első napján fel kell hívni 7:30-kor és ad időpontot méhűr vizsgálatra és elkezdik a beállítását. Lehet én értettem vmit félre, de 3 lombikom volt eddig plussz volt már méhűr vizsgálatom, nőgyógyásznál sem tegnap voltam először, de hogy nekem a ciklusom első napján soha semmi vizsgálatom nem volt ez egészen biztos. Mit értettem rosszul? Kisegítenétek? Köszönöm szépen!

2016. aug. 25. 18:37
Holnap reggel lesz a 3. Uh-m. Remélem kiderül mikor lesz a punkcio. Eddig hétfőre számolunk. 1. lombik.
295. e8904d6748 (válaszként erre: 294. - LizzyBennet)
2016. aug. 25. 16:37
Szia! Hol tartasz a lombikkal?
294. LizzyBennet (válaszként erre: 286. - LizzyBennet)
2016. aug. 25. 15:49
Sziasztok! Gondoltam frissítem az infót, amit a Dévai dokitól tudtam meg a héten. Ugyan megvágták a lombikos keretet 10%-kal, de a 40 napot levitték 20 napra!
293. e8904d6748 (válaszként erre: 291. - Isabelita)
2016. aug. 25. 11:43

Örülök,hogy Te jó szívvel mész a Dévaihoz...sok szerencsét!

Egyébként nem csak a "Ridikülös" műsor miatt ez a véleményem,ami...:)

292. Némó05 (válaszként erre: 291. - Isabelita)
2016. aug. 25. 07:12

Szia!


Köszi szépen. Nekem nem a humora fura, hanem ha kérdezek nem válaszol vagy csak nagy nehezen. Mi március óta járunk hozzá, de vannak jobb és kifejezetten rossz napjai, főleg ha telefonon beszélünk. Személyesen nem szokott gondom lenni. Sajnos mivel nagyon régóta érintettek vagyunk a lombikban, már nagyon sok helyen jártunk. Számunkra megfelelő ember pedig eddig egy volt, de sajnos ő tb támogatott lombikot már nem csinál. Szóval ami lehetőségünk maradt azt megcsináljuk itt, de nem jó szívvel. Remélem a kezelések alatt változik a véleményem.

291. Isabelita (válaszként erre: 290. - Némó05)
2016. aug. 24. 17:51

Szia!


Én június óta járok hozzá és nagyon kedvelem:)És vagyunk ezzel így jó páran a klinikán, de nyilván, aki csípi a dokit, az nem fog ide beírni, fórumozgatni inkább az elégedetlenek szoktak. Amúgy ahogy korábban Petra is írta, Dévainak van egy sajátos stílusa, amit vagy elfogadsz (esetleg megkedvelsz) vagy elhúzol másik intézetbe. Amúgy, ha veszed a lapot és a megjegyzéseit nem veszed magadra, Te is rájössz, hogy a kissé cinikusnak tűnő humorérzéke tök jó és ezzel csak a légkört próbálja oldani. Az, hogy szigorú, az tény, de szerintem csak azért, hogy a lehető legtöbb esélyt kihozza az adott szituból. Szakmailag, amit lehet, megteszi, nyilván csodát Ő sem tud tenni, a többi már a sorsra van bízva. Én minden vizsgálatot, amit lehet nála csináltattam, pl a HYCOSO után is tök pozitívan jöttem el tőle, végig tök jó fej volt, vizsgálat előtt a karomat simogatta, hogy ne féljek, aztán még napközben is benézett két beülti között, hogy minden ok e. Amúgy a beültisektől is puszival, öleléssel búcsúzott:)Meg a legtöbb helyen az átjárhatósági után kirakják az embert, Ő bent tartott délutánig, adtak fájdalomcsillapítót, infúziót és a végén a biztonság kedvéért antibiotikumot is felírt, mert van, aki ezután a vizsgálat után összeszed valamit. Szóval azt nem mondanám, hogy nem alapos és nem törődik a betegeivel. Nyilván, most majd jön az ellentábor, de pl a korábbi hozzászólásokból az olyanokat nem tudom megérteni, aki az életében nem találkozott még Dévaival, csak azért fikázza, mert látta Vele a Ridikülös interjút. Amúgy nekem már az alapján is szimpi volt:)

2016. aug. 24. 12:15

Sziasztok!


Érdeklődnék hogy milyen tapasztalatok van a Děvai dokiról. Nem régóta járunk hozzá, lombikolnánk ,de olyan " fura" stílusa van.

289. 33cd37506e (válaszként erre: 286. - LizzyBennet)
2016. aug. 18. 21:32
Szia. Én csak azt tudom hogy sikertelen lombik után 3 hónapot kell várni Tb-s programban.
2016. aug. 17. 21:15
Lányok! Kis segítséget kérnék. A Gonapeptyl beadása különbözik valamiben a Merional és Fostimontól?
2016. aug. 4. 18:23

Tegnap voltam dokinál. Az oep 10%-al megvágta a havi keretet, így már januárra tud időpontot adni :( Szeptemberben nekifutunk megint, de magánba.

Azt mondta, az kb 200-240e Ft, és minden lépés után kell fizetni. Azt viszont elfelejtettem megkérdezni, hogy a gyógyszereket ettől függetlenül fel tudja-e írni receptre, mert ha a teljes árat ki kell fizetni, azt kizárt, hogy ki tudjuk fizetni :( Egyáltalán mennyi lenne a gyógyszer így, mert receptre lett a végén 90e Ft...

Tudja valaki?

2016. júl. 25. 10:44
Sziasztok! Hátha segít valakinek az infó. Annyi tájékoztató és kutatás után engem is meglepetésként ért a hír, hogy leállított stimu után (leszívás nélküli stimu) 40 napot kell várni a tb-s lombiknál a következő lehetőségig.
285. 3621b09d80 (válaszként erre: 283. - Napsugar_4)
2016. júl. 19. 19:45

Szia!


A lombik előtti konzik a fizetősek, és ha ott csináltatod a vizsgálatokat (listáról, amit írtam). Mint az előző hozzászóló, én is a helyi sztk-ba csináltattam a laborokat, így azok ingyenesek voltak. Csak azt csináltattam magánba, amire hosszabb lett volna a várólista, vagy amit nem csinált az sztk (ebből is volt egy pár...pl. inzulin, inzulin rezisztencia).

Én a petevezeték átjárhatóságot csináltattam a Dévainál, az 45e Ft volt.

Ha most árakat szeretnél....mire eljutottunk a lombikig nekünk kb 120.000,- Ft volt. A lombik OEP-es, de a gyógyszer nem, az eddig nekem 100.000 Ft. Persze mindenkinél egyedi a probléma.

284. Hena25
2016. júl. 19. 17:24
Szia!a Dévainal is van oep támogatott, nem kell fizetni!illetve a konciltacioert kell csak!a vizsgalatok amiket el kell végezni,azt is meg lehet csináltatni tb alapon a helyi "sztk"-nal!En mindent ott csináltattam!kettem mindenhova beutalót es mentem.....az amh és az inhibin fizetős!18e a kettő összesen!az osszes tobbi vizsgálatot elvégzik tb alapon!varni sem kell!én mindenhol mondtam h miért kell,es nagyon kezsegesesek voltak 😊 előre vettek mindenhol!
283. Napsugar_4 (válaszként erre: 282. - 3621b09d80)
2016. júl. 19. 13:51

Köszönet, hogy leírtad.

Szóval, akkor minden megelőző vizsgálat a lombik előtt fizetős.

Ez összegben kifejezve kb. mit jelent?

282. 3621b09d80 (válaszként erre: 280. - Napsugar_4)
2016. júl. 19. 08:49

Szia!


Az intézetről, vagy inkább a Dévai dokiról lehet itt hideget, meleget olvasni. Az biztos, hogy van egy stílusa, amit vagy megszoksz (netán megkedveled) vagy más intézetet keresel.

Az intézet magán, tehát mindenért fizetsz... konzi, labor, vizsgálat, de a lombik OEP-es (persze ezt is lehet magánba intézni, a várólistát kikerülve). Márciustól nála is van várólista a lombikra (már ha azért mennél hozzá). Amióta a várólista van, nem vártam rá többet fél óránál. Előtte horror volt, időpontra mentünk, és volt, hogy 2-2,5 óra csúszásban volt.

Az biztos, hogy neked is oda kell figyelned, és a laborjaidat frissen tartanod (előző kommentbe leírtam, hogy melyik labor meddig érvényes). Ez a te dolgot, bárki bármennyire is e miatt fikázza itt a dokit. Te csak saját magadért vagy felelős, ő 70-80 betegre.

Összességében én meg vagyok vele elégedve.

281. Mirabell (válaszként erre: 280. - Napsugar_4)
2016. júl. 17. 23:15
Szia, szerintem olvass vissza. :)
2016. júl. 17. 18:27

Sziasztok Lányok!


Megvagytok elégedve a Dévai Intézettel? Ugye ez is Oep támogatott?

2016. júl. 15. 08:24
Azt nem elsőbbségi díjnak hívják, hanem fizetősnek. De a Dévait ismerve képes ki fizettetni, és közben lehúzatni egy tb.s lehetőséget is!
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook