Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Derékfájás, majd le szakad reggel, tök merev. Ti milyen matracon alszotok? Tapasztalat? Bonell, vagy kókusz? Más? fórum

Derékfájás, majd le szakad reggel, tök merev. Ti milyen matracon alszotok? Tapasztalat? Bonell, vagy kókusz? Más? (tudásbázis kérdés)


30. syria
2010. jan. 4. 08:09
Aki el akarja kerülni a derékfájós ébredést, mindenképpen kemény ágybetéten aludjon. Nekem ez a tapasztalatom.
2010. jan. 2. 15:19
Mi a véleményetek a Komfort matracokról? Ilyesmit nézegettem nemrégiben, mert olcsóbb, mint a Dormeo és hasonló jókat mond róla az eladó. No, de mi a tapasztalat? Van valakinek ilyen?
28. Wecuska (válaszként erre: 27. - Run-ka)
2009. dec. 30. 16:39
hideg habbal készült.a töltet neve poliuretán.ez valami antiallergén matrac.nincs benne kókusz meg rugó sem.nagyon jó rajta feküdni.
27. run-ka (válaszként erre: 24. - Wecuska)
2009. dec. 30. 09:06
Jó, de ez a billerbeck kapok? ez meg milyen matrac?
26. run-ka (válaszként erre: 23. - Xti_)
2009. dec. 30. 09:05
Igen egyetértünk! Nekem sem jött be a zsákrúgós. Akkor mégiscsak kókuszos kell. Oké. Köszönöm. Most sima habszivacsom van, rajta vékony memória. Igy nem jó. Ezt meg puhának érzem nagyon. Akkor nézek egy kókuszost :-)
2009. dec. 29. 11:18
ja és elfogadható ára volt.
2009. dec. 29. 11:17
nekünk billerbeck kapok nevű matracunk van.nagyon jó.ha egyszer lecseréljük biztosan ugyanilyet veszünk.én nagyon derékfájós vagyok,meg csípőficamos voltam.nagyon nehezen találtam kényelmes matracot de ez tutijó.4 éve használjuk semmi deformálása nincs.nem lehet kifeküdni.
23. xti_
2009. dec. 29. 09:53
sajnos nekünk porckorongsérveseknek nem jó a rugós matrac, akkor sem, ha zsákos. az egyébként is össze-vissza kavarodott csigolyáinkat nem jó libegtetni a rugókkal. (saját tapasztalat.) nekünk fix alátámasztás kell. a kókusz-latex matrac azért lehet egy jó választás, mert a kókusz mag megadja a támaszt, a latex borítás (egyes termékeknél memóriahabnak hívják) miatt mégsem érezzük túl keménynek, szóval kényelmes.
22. run-ka (válaszként erre: 17. - 318512f90e)
2009. dec. 29. 05:33
féláron egy zsákrugós a kékből? párszor aludtam rajta.
21. run-ka (válaszként erre: 20. - Xti_)
2009. dec. 29. 05:31

Szia. Végre vmi konkrétum. Volt műtött porckorong sérvem, de semmi gond vele már. De azt érzem,hogy derékfájósoknak nem jó puhán feküdni. Van zsákrugós matracom is. Nem szeretem. Ha este bekenem a derekam vmi izomlazítós krémmel, reggel jobb. sok forgolódás sem jó. Megnézem ezt a biller..-t.

Olyan válaszokat keresek, aki hasonló problémával küzd, több matracot kipróbált, és végre rátalált a tutira. De melyik az?

Hasznos volt a válaszod, köszi:-)

20. xti_
2009. dec. 28. 22:45
sziasztok, nekem is hasonló fájdalmaim voltak, mint a fórumindítónak. kiderült, hogy kizáródott porckorong sérvem van, amit műteni kell. nem törődtem bele, vettem egy jó matracot (kókusz-latex, a típusa Riviera a Billerbecktől) és jógázni kezdtem. el is múlt, és a matrac azóta is isteni, csak itthon tudunk igazán jót aludni.
19. kingi7
2009. dec. 28. 20:49

Én emma anyuhoz csatlakozom :) nekem is hasonló matracom van, csak medifitt a neve, ez valóban a legfelsőbb árkategória én vettem már anatómiai matracot, de nem jött be, de ez a matrac...tökéletesen igazodik a testhez, amikor terhes voltam, nem kellett párna a pocak alá :) és nagyon jól aludtam rajta, sőt a gerincsérvhez is jó volt...

a matrachoz ajánlanék egy jó csontkovácsot is :)

18. Katinkaboszi (válaszként erre: 15. - Run-ka)
2009. dec. 28. 20:48
menjetek el egy matrac szalonba, ahol mindenfélét lehet kapni, járjátok ott körbe a dolgot, próbáljátok ki és csak akkor döntsetek.
2009. dec. 28. 20:47

sziasztok! jajj, de örülök ennek a fórumnak!!! én is ezzel a problémával küzdök, szinte érzem az összes rugót reggelente az egész hátamba, és minden reggel úgy ébredek, hogy kettétörik a derekam.


mi az egyik bútoráruházba (kék) ahol 90 napos visszavásárlási gari van, kinéztem egy puha! matracot, ami zsákrugós. talán holnap eltudunk menni megvenni.

2009. dec. 28. 20:46

sziasztok,


bizony sokat jelent egy jó matrac :D

saját tapasztalat, régi, használt, gyerekugrált matrac után egy rugós, jó felépítésű, össze nem lehet hasonlítani :)

és mit mondjak, még az ágynemű sem mindegy, vagyis mi megszerettük a tönkölybúza termékeket, kisebb, nagyobb párnákat és a gyapjú takarókat.

Erre is érdemes odafigyelni.

15. run-ka (válaszként erre: 13. - Sünsanyi)
2009. dec. 28. 20:43
Szóval Cardo? Rengeteg féle matrac kapható, nem lehet kiigazodni. És fontos egy jó döntés, hiszen nagyon drága, nem vehetek mindennap.
14. 74dbb85812 (válaszként erre: 8. - Emily)
2009. dec. 28. 20:24
az előző Neked szólt!
2009. dec. 28. 20:24

Sziasztok! Valóban jó ötlet ezt alaposan körbejárni.

Mimózalevélhez csatlakozva: nekünk is iylen márkájú van, a legfelsőbb árkategórijúak egyike. Megvan 1,5 éve és azóta mintha .... majdnem új lenne a derekam.

Megygőződésem, hogy a helyes matrac kiválasztása nagyon fontos.

Remélem Te is hamarosan ilyen véleményen leszel...

12. emily (válaszként erre: 10. - Run-ka)
2009. dec. 28. 20:24
Én nem éreztem puhának, mikor kipróbáltuk. Jó, az nem ugyanaz, mintha egy éjszakát töltöttem volna rajta, de mondom, szerintem kifejezetten kemény a matrac, amit választottunk. Na, majd kiderül... :)
2009. dec. 28. 20:23

A bittos! :))

Komolyra fordítva a szót, havonta forgatjuk ,hogy ne legyen "kifeküdve". Nekünk az egész betét olyan anyagból van. Azt hiszem.

Sőt, olyan a párnám is. Vagyis mostmár a gyereké, mert elvette tőlem. Sokat fájt a nyakam, azért vettem. Csak még azóta lusta voltam magamnak venni másikat. :(

10. run-ka
2009. dec. 28. 20:21
Nem tudom, van memory szivacsom a rendesen, de valahogy nem jön be a túl puhasága. Ezért bíznék egy kókuszban, vagy ilyesmiben. gerinc tornázni szoktam(néha)(tényleg jó), meg futni is.
2009. dec. 28. 20:21
Nekünk is Cardo matracunk van. Nagyon-nagyon szuper. A férjem gerincsérv műtét után van és neki is nagyon kényelmes.
8. emily (válaszként erre: 7. - 74dbb85812)
2009. dec. 28. 20:20
Hihi! Na akkor remélem nekem megváltás lesz az 50000 Ft-os kifeküdt franciaágy után! :)
7. 74dbb85812 (válaszként erre: 6. - Emily)
2009. dec. 28. 20:18
Nagyon jó! Nekünk előtte is jó minőségű matracunk volt, de ég és föld a különbség! Igaz, nem a legolcsóbb, de olyan jó benne aludni! (IS)
6. emily (válaszként erre: 3. - 74dbb85812)
2009. dec. 28. 20:16
Memory foam az anyag neve. Mi is most rendeltünk egy ilyet, amúgy zsákrugós lesz, a tetéjén pedig egy réteg memory foam. Már nagyon várom! :)
2009. dec. 28. 20:15
Ez érdekes dolog..Nekünk Cardo matracunk van pár éve.Ilyen zóna olyan betét deréksűrítés,fejszellőzés...etc.Előtte baromira fájt a derekam,és megvettük.Pár hétig amikor elkezdtem aludni rajta rosszabb lett mint előtte,de utána beállt ,és azóta nincs semmi gondom:)Lehet hogy kinyúltam hozzá:)De tényleg sokat jelent!Ha máshol alszunk összetörve ébredünk,és derékfájósan.Ezt nem reklámnak szántam:)
2009. dec. 28. 20:10
Nálam is ilyen tünetek vannak, reggel alig birok felkelni olyan merev a derekam. Szerintem kopás lehet, mert jó matracunk van, jövő évben elmegyek az orvoshoz.
2009. dec. 28. 20:09
Szia, nekünk nagyon szuper matracunk van. Mediflex. A test alakját felveszi, az hiszem a NASA fejlesztette. Legalábbis így mondták. Azóta nem fáj a derekunk!!!
2009. dec. 28. 20:07
Inkább tornázz, hidd el az is jót fog tenni...
2009. dec. 28. 20:06
Derékfájás, majd le szakad reggel, tök merev. Ti milyen matracon alszotok? Tapasztalat? Bonell, vagy kókusz? Más?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook