Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Derékfájás fórum

Derékfájás (beszélgetős fórum)


2012. dec. 23. 15:11
A meleg tényleg nagyon jót tesz ilyenkor! Segít kilazítani és megnyugtatni a fájó területet...
2012. szept. 3. 12:32
nekem valami meleg kötést tett most a nejem de ez talán picit javít
19. 46ba9fbf6f (válaszként erre: 1. - Ea9bff1b44)
2012. szept. 3. 11:35

Szia! Az otthoni masszírozással óvatosan bánj, ha ilyen problémád van! Tény, hogy a jó masszázs fellazítja és bemelegíti az izmokat, csak utána oldhatók a görcsök. Ez viszont nem öt perc! Ha úgy érzed, ez segítene, akkor fordulj profi masszőrhöz. Ő biztosan tudni fogja, hogyan kell egy ilyet kezelni :)

A fájdalomcsillapítókkal viszont nem hiszem, hogy sokra mész, mert a probléma ott marad...

18. Zoli74
2010. nov. 15. 18:30

Szia Julyanne!


Én is Rollstep cipő vásárlásán gondolkozom. Azt szeretném megkérdezni tőled, hogy a cipő viselése után mennyi idővel múlt el a derékfájásod? Nekem főleg 1-1,5 óra egy helyben állás után kezd fájni a derekam, és le kell ülnöm legalább 5-10 percre, hogy ne érezzem azt, hogy le akar szakadni a derekam. Igaz leülni is csak lassan tudok, mert erős feszítő érzést érzek deréktájban ilyenkor. A gyógyszerekben nem igazán hiszek, esetleg amíg szedem őket, addig hatnak, de ahogy abbahagyom a szedésüket újra nagyon fáj a derekam...

Köszi, ha válaszolsz.

2010. okt. 27. 23:01
Gördülőtalpú cipő! számos márka van ami jó is, MBT, Ryn vagy a RollSTEP! próbáld fel őket! nekem Rollstepem van, és nagyon szeretem, lehet hogy neked is segít majd!
2009. dec. 6. 22:26
Nekem a Cosmodisk vált be derékfájásra.Reggel ha érzem, hogy merevebb egy kicsit a derekam, akkor rögtön csatolom és egész nap rajtam van.cca 3-4 napig használom reggeltől-estig. Október eleje óta használok mbt cipőt és azóta nem fájt a derekam.
15. hanzy (válaszként erre: 14. - Cicabarát21)
2009. dec. 3. 16:25

Szia!


A magam példájából kiindulva 2000 óta egy tüsszentést követően a felsőtestem 45 fokban maradt. Jött az injekció, majd masszázs, kenőcs stb. Ezekre szépen elköltöttem vagy 200 ezret az évek folyamán. A Quantum medál megfelelő használatával az 1 hetes teszt alatt már a töredékére csökkent a fájdalmam.


Tudok szerezni próbára egyet neked, ha gondolod.


Üdvözlettel


Bencsik János

2009. aug. 29. 08:37

Sziasztok!


Nekem is vannak derék problémáim!

Úgy kb 16 év koromban kezdődött amikor még karatéztam és judoztam is egyszerre. Elmentem orvoshoz és azt mondta, hogy hagyjam abba a sportot teljesen. Elvileg egy születési rendelleneség miatta fáj, ami abból áll (nem tudom rendesen elmagyarzáni csak a lényegét tudom elmondani), hogy ahol másnak görbe a csontja, nekem ott egyenes elvileg.

Azt mondta a doki, ha terhelem fájni is fog, de nem tud vele mit kezdeni.


Most elkezdtem 5 év után fitness terembe járni és megint el kezdett fájni. De én nem szeretném abba hagyni.

:(

Nincs valami jó tippetek, mit kezdhetnék vele?

2009. jún. 15. 11:07
Köszi aranyosak vagytok nagyon!
2009. jún. 14. 21:33
Gyógyulj meg!
2009. jún. 14. 20:20
Oké! És mielőbbi gyógyulást!
2009. jún. 14. 20:17
Remélem valamelyik gyógyszert felírja a dokim holnap, és használni is fog! Elolvastam itt a neten mire jók pontosan, a leírásból a Sirdalud tűnik így laikusként jónak. Na majd holnap megtárgyalom az orvosommal. Köszönöm a segítséget!
2009. jún. 14. 20:15
Eszembe jutott, hogy kaptam már Voltaren injekciót is Mydetonnal együtt egy hétig.
2009. jún. 14. 20:14
Akkor gyulladásgátló is kéne. A Tramadol csak fájdalomcsillapító. Én már végig jártam az Ortopédiától kezdve, a Rheumatológián keresztül a Neurológiáig mindent. Együtt kell élni vele, nagyjából ez volt. És az a vicces, hogy ilyenkor szabadságon szoktam lenni, mert ugye a táppénz kevés. Ezek a gyógyszerek meg drágák...
2009. jún. 14. 20:10

Tramadolt szedek most én is, még korábban kaptam, de most ráfanyalodtam ismét a hétvégén. Amikor dokinál voltam, még nem volt ilyen gázos a helyzet, mint most, mert orvos után még eg pár tepsi süteményt meg kellett sütnöm, nem gondoltam, hogy az végleg padlóra vág. A tapasz tényleg nagyon jó, de ha lejár a 12 óra, kezdődnek a fájdalmak.

Szerintem ez is becsípődés már, mert mozdulatokra piszok éles fájdalom hasít belém.

2009. jún. 14. 20:05
Nekem becsípődésem szokott lenni, most már kb.úgy 3x egy évben. Akkor én Sirdaludot, Tramadolt, Mydetont és Brexint szedek, meg kenegetem. Ezek közül a Tramadol csak fájdalomcsillapításra való, a többi gyulladásra is. Múltkor már emlegették a tapaszt is, lehet, hogy ki tudna váltani pár gyógyszert, mert azok mellékhatásaitól még egy hétig szédülök. Nem tom a meghúzás mit jelent, de ha nem kell feküdnöd, gondolom nem olyan nagy a baj. Ezek jó gyógyszerek, csak erősek.
5. 6b959121ac (válaszként erre: 3. - 021ff75d72)
2009. jún. 14. 19:37
Igazad van. A termálfürdő is sokat segítene! Tehermentesíti a gerincet, pihentet.
2009. jún. 14. 19:17
Köszönöm, aranyosak vagytok! A CAtaflamot régen már szedtem más problémára, tényleg jó volt. Holnap délben fel is hívom a doktornőmet, hogy írjon fel nekem belőle!
2009. jún. 14. 19:04

Sziasztok!

A krémek nekem sem sokat érnek.Inkább pihenés és erös tabletták.Mindenek elött idöbe telik a javulás.Néha a meleg vízben az enyhe torna is javít,ha nincs termálfürdö lehetöség,simán a fürdökád is jobb a semminél.És ha lehet,stresszmentesség...

2009. jún. 14. 18:53

Köszöntelek sorstárs!


Ezen csak az idő segíthet és néhány tabletta Cataflam.

Mint gyakorlott derékfájós mondom, a kenőcsök nem az igaziak. Próbáld meg a fent említett gyógyszert beszerezni . Az segíteni fog.

2009. jún. 14. 18:46
Pár napja sikerült meghúznom a derekamat. Pénteken elmentem az orvoshoz, írt fel Flektor port és krémet, és javasolta a Flektor tapasz beszerzését is. Orvos után még kénytelen voltam három órán át sütögetni, ami aztán betette az ajót a derekamnak. Ha nincs rajta a tapasz, nyilaló fájdalommal reagál a derekam minden mozdulatra. Mit lehet tenni? MAszírozgatni is szoktuk, de a görcs csak ott van, csak nem enged az izom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook